Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Cenzúra za hranici normálneho

Zdravím, poslednou dobou sa mi čím ďalej tým viac stáva že rôzne spravodajské portály a weby v komentároch cenzúrujú za hranicou normálneho. Príkladom byť čo sa mi stalo dnes, keď mi vyhviezdičkovali číslo "999 tisíc" na "*** tisíc", kedy som hovoril o množstve peňazí. Už sa mi predtým samozrejme stalo že mi vycenzurovali aj meno živočícha a podobne... je to podľa Vás normálne? Neexistuje tu nejaká hranica po kadiaľ sa môže cenzurovať a čo už je obmedzovanie slobody prejavu a názorov? Lebo toto mi príde už absurdné. Čo si myslíte o takejto cenzúre?

Předmět Autor Datum
Myslím, že lidé si neuvědomují, na jakém písečku píšou a komentují. Jste na něčím serveru - on si ta…
Sharkjd 15.07.2021 17:29
Sharkjd
Vsadebolko si hlavne neuvedomuje, ze mu to spravil nejaky skript a ze mal na to nejaky dovod,,,mozno…
fleg 15.07.2021 17:33
fleg
Pokiaľ sa jedná o súkromné weby tak by som to chápal, ale zas u spravodajských webov a webov so širo…
Ale 15.07.2021 17:41
Ale
I zpravodajský portál může mít pravidla diskuzí. Možná se jedná o chybu jejich scriptu, napiš jim,…
L-Core 15.07.2021 18:25
L-Core
I zpravodajský portál může mít pravidla diskuzí. Áno, samozrejme,... ale tie pravidlá musia byť nor… nový
Ale 15.07.2021 22:12
Ale
Nemusi. A normalni znamena pro kazdeho neco jineho. nový
Dwane Dibbley 15.07.2021 22:30
Dwane Dibbley
Jo takže ja si dám na svoj web pravidlo že majú tam zakázaný písať všetci čierny a je to v pohode, l… nový
Ale 15.07.2021 22:55
Ale
Co zase splietas? Zacal si sceznurovanym cislom a uz si pri farbe pleti? To ma aky suvis? A navyse a… nový
fleg 15.07.2021 23:26
fleg
A ak tvrdis, ze neplatia zakony tak aky zakon porusil robot tym, ze ti scenzuroval tvoje cislo??? S… nový
Ale 16.07.2021 09:49
Ale
A niekto ti zakazuje prejavovat tvoj nazor? Otvor si okno a vykric to do celeho sveta. Zalaoz si vla… nový
fleg 16.07.2021 11:13
fleg
Ne, to uz je rasismus. Tvuj mentalni vyvoj zamrzl na urovni volice Okamury ci Klause juniora a ocivi… nový
Dwane Dibbley 16.07.2021 05:50
Dwane Dibbley
Diskriminace na základe rasi alebo diskriminace na základe konkrétneho čísla čo človek napíše, není… nový
Ale 16.07.2021 09:52
Ale
diskriminace na základe konkrétneho čísla čo človek napíše Evidentne ani nevis, co to diskriminace… nový
Dwane Dibbley 16.07.2021 14:15
Dwane Dibbley
A jakpak bych nevěděl, vašnosto pane šéf, di-z-krimi-na-cé jesti prostojazyčná výzva k opuštění šatl… nový
.... 16.07.2021 17:56
....
Ako keby som vedel ovplyvniť matematiku.... toto je rasizmus proti matematikárom. S tou matematikou… poslední
Karel04 16.07.2021 19:04
Karel04
Bude to horší než před rokem 1990 ta se na to připravte. Svoboda už skončila dávno. Všechno běží v r…
nerady 15.07.2021 21:44
nerady
Zaplatí komu? nový
Moas unreg 15.07.2021 22:26
Moas unreg
Například nechceš aby se o tobě psalo negativně v novinách, tak si v nich zaplatíš inzerci (dary už… nový
nerady 16.07.2021 11:42
nerady
Je to web soukrome firmy - spolecnosti, ona si urcuje pravidla a muze si delat (relativne) co chce.… nový
lucifer 15.07.2021 22:21
lucifer
Sice jsem taky toho nazoru, ze internet je pro vsechny a protoze stale jeste mame vsichni moznost si… nový
RedMaX 15.07.2021 23:35
RedMaX
Jinak mi ale vic sedi zakony nespoutany internet Zaloz si vlastni diskuzni forum a dej ho "absolutn… nový
Dwane Dibbley 16.07.2021 05:52
Dwane Dibbley
Neexistuje tu nejaká hranica po kadiaľ sa môže cenzurovať Jed treba na nejaky cas do ciny a az se v… nový
HPET 16.07.2021 11:18
HPET
A tys byl v Cine? Ja treba nekolikrat a i to po delsi dobu. Nikdo me tam necenzuroval...:-) nový
MaSo 16.07.2021 14:03
MaSo
Nebyl, po 3 mesicech cekani mi odmitli vizum. Mel jsem v umyslu jet do severni ciny a nejak jsem omy… nový
HPET 16.07.2021 14:09
HPET
Vždycky máš možnost si pomyslet, že majitel webu je debil a nechodit tam. nový
IQ37 16.07.2021 13:58
IQ37

Myslím, že lidé si neuvědomují, na jakém písečku píšou a komentují. Jste na něčím serveru - on si tam může dělat co chce.

Nechápejte mě špatně - nejsem pro cenzuru. Ale spíše si musíme uvědomit, že když majitel webu bude chtít naše slovo "auto" nahradit za "kolo", tak může. :)

Vsadebolko si hlavne neuvedomuje, ze mu to spravil nejaky skript a ze mal na to nejaky dovod,,,mozno autor skriptu nema rad cislo 999, mozno je clenom tajnej 999 organizacie a chce, aby sa to utajilo;o).
A hlavne je to jeho weba moze si na nom robit co chce ako si spravne povedal.

Pokiaľ sa jedná o súkromné weby tak by som to chápal, ale zas u spravodajských webov a webov so širokým dosahom na verejnosť by toto fakt nemalo byť povolené aby sa takto cenzurovalo. To je aspoň môj názor... je rozdiel osobný blog a je rozdiel spravodajský portál.

Co zase splietas? Zacal si sceznurovanym cislom a uz si pri farbe pleti? To ma aky suvis? A navyse ako sa to da kontrolovat ten zakaz na webe hm?
Kedy pochopis, ze ked to nie je tvoja stranka, kde pises, ty nemas ziadne pravo tam pisat a je to len na svojvoli majitela, ci ti dovoli, co i len navstevovat jeho web, nieto tam este prispievat.
Jeho dom, jeho pravidla.
Nepaci sa ti, sprav si vlastny web s vlastnymi pravidlami.
A ak tvrdis, ze neplatia zakony tak aky zakon porusil robot tym, ze ti scenzuroval tvoje cislo???

A niekto ti zakazuje prejavovat tvoj nazor?
Otvor si okno a vykric to do celeho sveta.
Zalaoz si vlastny server a napis to tam tucnym pismom.
Chod na iny server, kde ta nezmazu.

Akoze ked ta tu teraz zmazem a zabanujem porusil som tvoje pravo na nazor?
To myslis vazne?
Ake mas pravo ty existovat na mojom servri?
Ziadne.
Proste ta tu trpim.
Pretoze chcem.

Diskriminace na základe rasi alebo diskriminace na základe konkrétneho čísla čo človek napíše, není to vlastne jedno? Ako keby som vedel ovplyvniť matematiku.... toto je rasizmus proti matematikárom.

(a áno zas až taký rozdiel nie je keď nad tým skutočne lepšie rozmýšľaš, a nie rozhodne moje myslenie nezamrzlo)

Povedať slovo čierna diera či šachy je rasistické, rovnako ako mať blacklist či master vetvu v gite... ale keď černoch povie bielemu že je biely, tak sa máme teraz uraziť? Však toto je na hlavu.

Ako keby som vedel ovplyvniť matematiku.... toto je rasizmus proti matematikárom.

S tou matematikou už to začalo, svět se asi zbláznil.
https://www.novinky.cz/zahranicni/amerika/clanek/kulturni-valka-zasahla-i-matematiku-v-zamori-ji-chteji-zrovnopravnit-40366340
Já jen čekám, kdy někoho napadne, že třeba čitatel a jmenovatel jsou mužského rodu a číslice ženského, takže je to naprosto genderově nepřijatelné. Bude to třeba nějak přejmenovat alespoň na střední rod, např. Nezávislé uskupení matematických subjektů. Ovšem u zlomků nebude možno použít rozlišení horní a dolní, to už je zase diskriminace a nadřazenost čitatele nad jmenovatelem. Než se to dořeší, doporučuji používat alespoň neutrální čitatelo a jmenovatelo. Snad se toho nějaká neziskovka ujme, když dostane grant několik milionů z fondů EU. Nebo se zlomky časem raději zruší, aby něhoho nepohoršovaly a neměl z toho trauma s doživotními následky.

Bude to horší než před rokem 1990 ta se na to připravte. Svoboda už skončila dávno. Všechno běží v režii vlastníka, toho kdo zaplatí víc či státu. Druhým aspektem je obava všech ohledně korektnosti. Nesmíš používat slova cikán, negr atd.

Je to web soukrome firmy - spolecnosti, ona si urcuje pravidla a muze si delat (relativne) co chce. Jejich web - jejich pravidla. (+ povinne potirani protizakonnych veci, samozrejme - to plati globalne). Nelibi se ti? Jdi jinam.

(maji dle vseho jen blbe nastaveneho bota na filtrovni, nicmene plati - je to jejich majetek, je ciste jejich vec co a jak budou mazat/blokovat v nejakych diskuzich)

Sice jsem taky toho nazoru, ze internet je pro vsechny a protoze stale jeste mame vsichni moznost si vytvorit na internetu vlastni web, tak muzeme dostatecne vyjadrovat sve nazory a tudiz to, ze je nekdo nemuze vyjadrovat vsude, neznamena, ze se jedna o cenzuru.
Ma to ale i druhou stranu a to tu, ze pokud se nekdo na webu oznacuje za diskuzni forum a stanovi pravidla pro diskutujici a nasledne by tyto pravidla sam porusoval tim, ze by mazal nechtene komentare, ktere ovsem pravidla neporusuji, jedna se o podvod. Kdybys nekoho takto podvadel mimo internet, tak by nejspis nasledovalo trestni oznameni pripadne soud. Na internetu se ale spousta podvodu promiji, jakoze to preci nic neni, kdyz je to jen internet. Musim teda jednoznacne odmitnout podle me dost hloupy nazor, ze si vlastnik webu muze delat co chce. Muze, ale jen do te chvile nez se dobrovolne zavaze nejakymi pravidly, ktera nasledne sam porusuje. Nikdo vlastnika nenutil vydavat pravidla pro diskuze, kdyz je nechce dodrzovat a to se na zpravodajskych webech bezne deje nebo aspon delo, uz tam par let nechodim prave kvuli tomu.

Jinak mi ale vic sedi zakony nespoutany internet, nez kdyby se na nej hledelo prisne dle zakonu. Paradoxem je, ze v takovem nespoutanem prostredi maji nekteri tu drzost se dodrzovani zakonu dozadovat a pritom titiz lide je zaroven zcela ignoruji! A ceske "zpravodajske" weby jsou toho zarnym prikladem.

Nebyl, po 3 mesicech cekani mi odmitli vizum.
Mel jsem v umyslu jet do severni ciny a nejak jsem omylem zminil tibet, tak asi proto. Ted viza nedavaji vubec kvuli covidu, alespon naposled kdyz jsem si to zjistoval.

Nikdo me tam necenzuroval

Musel jsi ale pouzivat VPN kdyz jsi sel na net ne ?
Co davali v Cinske TV ? Zadne cenzury ? :-)

Zpět do debat Přispět do debaty Nahoru