Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Cenzúra za hranici normálneho

Zdravím, poslednou dobou sa mi čím ďalej tým viac stáva že rôzne spravodajské portály a weby v komentároch cenzúrujú za hranicou normálneho. Príkladom byť čo sa mi stalo dnes, keď mi vyhviezdičkovali číslo "999 tisíc" na "*** tisíc", kedy som hovoril o množstve peňazí. Už sa mi predtým samozrejme stalo že mi vycenzurovali aj meno živočícha a podobne... je to podľa Vás normálne? Neexistuje tu nejaká hranica po kadiaľ sa môže cenzurovať a čo už je obmedzovanie slobody prejavu a názorov? Lebo toto mi príde už absurdné. Čo si myslíte o takejto cenzúre?

Jsou zobrazeny jen nové příspěvky. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Myslím, že lidé si neuvědomují, na jakém písečku píšou a komentují. Jste na něčím serveru - on si ta…
Sharkjd 15.07.2021 17:29
Sharkjd
Vsadebolko si hlavne neuvedomuje, ze mu to spravil nejaky skript a ze mal na to nejaky dovod,,,mozno…
fleg 15.07.2021 17:33
fleg
Pokiaľ sa jedná o súkromné weby tak by som to chápal, ale zas u spravodajských webov a webov so širo…
Ale 15.07.2021 17:41
Ale
I zpravodajský portál může mít pravidla diskuzí. Možná se jedná o chybu jejich scriptu, napiš jim,…
L-Core 15.07.2021 18:25
L-Core
I zpravodajský portál může mít pravidla diskuzí. Áno, samozrejme,... ale tie pravidlá musia byť nor…
Ale 15.07.2021 22:12
Ale
Nemusi. A normalni znamena pro kazdeho neco jineho.
Dwane Dibbley 15.07.2021 22:30
Dwane Dibbley
Jo takže ja si dám na svoj web pravidlo že majú tam zakázaný písať všetci čierny a je to v pohode, l…
Ale 15.07.2021 22:55
Ale
Ne, to uz je rasismus. Tvuj mentalni vyvoj zamrzl na urovni volice Okamury ci Klause juniora a ocivi…
Dwane Dibbley 16.07.2021 05:50
Dwane Dibbley
Diskriminace na základe rasi alebo diskriminace na základe konkrétneho čísla čo človek napíše, není…
Ale 16.07.2021 09:52
Ale
diskriminace na základe konkrétneho čísla čo človek napíše Evidentne ani nevis, co to diskriminace… nový
Dwane Dibbley 16.07.2021 14:15
Dwane Dibbley
A jakpak bych nevěděl, vašnosto pane šéf, di-z-krimi-na-cé jesti prostojazyčná výzva k opuštění šatl… nový
.... 16.07.2021 17:56
....
Ako keby som vedel ovplyvniť matematiku.... toto je rasizmus proti matematikárom. S tou matematikou… poslední
Karel04 16.07.2021 19:04
Karel04

Myslím, že lidé si neuvědomují, na jakém písečku píšou a komentují. Jste na něčím serveru - on si tam může dělat co chce.

Nechápejte mě špatně - nejsem pro cenzuru. Ale spíše si musíme uvědomit, že když majitel webu bude chtít naše slovo "auto" nahradit za "kolo", tak může. :)

Vsadebolko si hlavne neuvedomuje, ze mu to spravil nejaky skript a ze mal na to nejaky dovod,,,mozno autor skriptu nema rad cislo 999, mozno je clenom tajnej 999 organizacie a chce, aby sa to utajilo;o).
A hlavne je to jeho weba moze si na nom robit co chce ako si spravne povedal.

Pokiaľ sa jedná o súkromné weby tak by som to chápal, ale zas u spravodajských webov a webov so širokým dosahom na verejnosť by toto fakt nemalo byť povolené aby sa takto cenzurovalo. To je aspoň môj názor... je rozdiel osobný blog a je rozdiel spravodajský portál.

Diskriminace na základe rasi alebo diskriminace na základe konkrétneho čísla čo človek napíše, není to vlastne jedno? Ako keby som vedel ovplyvniť matematiku.... toto je rasizmus proti matematikárom.

(a áno zas až taký rozdiel nie je keď nad tým skutočne lepšie rozmýšľaš, a nie rozhodne moje myslenie nezamrzlo)

Povedať slovo čierna diera či šachy je rasistické, rovnako ako mať blacklist či master vetvu v gite... ale keď černoch povie bielemu že je biely, tak sa máme teraz uraziť? Však toto je na hlavu.

Ako keby som vedel ovplyvniť matematiku.... toto je rasizmus proti matematikárom.

S tou matematikou už to začalo, svět se asi zbláznil.
https://www.novinky.cz/zahranicni/amerika/clanek/kulturni-valka-zasahla-i-matematiku-v-zamori-ji-chteji-zrovnopravnit-40366340
Já jen čekám, kdy někoho napadne, že třeba čitatel a jmenovatel jsou mužského rodu a číslice ženského, takže je to naprosto genderově nepřijatelné. Bude to třeba nějak přejmenovat alespoň na střední rod, např. Nezávislé uskupení matematických subjektů. Ovšem u zlomků nebude možno použít rozlišení horní a dolní, to už je zase diskriminace a nadřazenost čitatele nad jmenovatelem. Než se to dořeší, doporučuji používat alespoň neutrální čitatelo a jmenovatelo. Snad se toho nějaká neziskovka ujme, když dostane grant několik milionů z fondů EU. Nebo se zlomky časem raději zruší, aby něhoho nepohoršovaly a neměl z toho trauma s doživotními následky.

Zpět do debat Přispět do debaty Nahoru