Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Rostou?

Asi je ještě brzo, ale vydatné srážky posledních dní by mohly nastartovat houbařskou sezonu... nebo už chodíte?
Já se přiznám, že na houby chodim s klukem, kterého to baví, mě moc ne, ale jako příležitost pro procházku po lese je to dobré.
Pravý houbař je schopen najít něco jedlého celoročně ale mně se z těch mimosezónních prasečích uch zvedá kufr, takže chodíme jen v létě. Poznám jen ten základ - babky, smrkové hřiby, bedly, křemenáče...
Holubinky vůbec nic, růžovek se bojím.

Předmět Autor Datum
I kdyby rostly, tak nám tady po kůrovci neustálý žádný lesy, měsíční krajina. Růžovky sbírám, ale je…
Prasak 24.06.2021 10:00
Prasak
Jo no, bydlíme u lesa a fláky ho zmizely... ale naštěstí kousek dál je to dobré, listnáče, pohoda. A…
Moas 24.06.2021 12:04
Moas
Uvidíme, já na houby chodím až spíš po prázdninách, ale když budou, půjdu dřív. Nějaký lesy tu snad…
Prasak 24.06.2021 13:31
Prasak
Miluji prochazky v lese, i s encyklopedii hub ovsem jedle od nejedlych 100% nerozeznam, nebo alespon…
HPET 24.06.2021 12:28
HPET
Loni jsem dělal udělal guláš z bedlí. Paráda. Akorát naše děcka houby nežerou, no alespoň zbyde na m…
Prasak 24.06.2021 13:34
Prasak
Já houby moc nemusím ale bramboračka ze sušených hub mi chutná a řízky z bedlí mám taky rád. Klobouk…
Moas 24.06.2021 14:40
Moas
Ruzovky, jedny z nejlepsich rizecku.... A holubinky jsou celkem snadno rezlisitelne (bezne najdes sn…
Dwane Dibbley 24.06.2021 15:27
Dwane Dibbley
Houby si nechávám na podzim, teď je teplo a houbožravý hmyz má hody pokud rostou. Zahlédl jsem při š…
čumil old 24.06.2021 20:46
čumil old
Byli jsme to omrknout o víkendu... pár babek, jeden kozák, pak jakési holubinky nebo co to bylo, nec… poslední
Moas 13.07.2021 08:58
Moas

Miluji prochazky v lese, i s encyklopedii hub ovsem jedle od nejedlych 100% nerozeznam, nebo alespon netroufnu si tak riskovat.
Tenkrat jsem zbiral houby s dedou ktery je uz bohuzel 10 let po smrti, kdybych umel, zbiral bych, neni nad domaci houbovy gulas s knedlou ktera tu omacku poradne napije a k tomu cerne tocene krusovice !!

Já houby moc nemusím ale bramboračka ze sušených hub mi chutná a řízky z bedlí mám taky rád.
Klobouky se dají kupodivu dobře zmrazit a udělat řízky z mražených.
Je potřeba nečekat, vytáhnout z mrazáku, HNED osolit, trojobal a do oleje. Nesmí se to rozpustit jinak konec. A chutnají dobře.

Houby si nechávám na podzim, teď je teplo a houbožravý hmyz má hody pokud rostou. Zahlédl jsem při špacíru dva dubáky a holubinku zelenou, nechal je být. Znám svých cca 10 druhů a bohatě stačí.

Zpět do debat Přispět do debaty Nahoru