Jsou zobrazeny jen nové příspěvky. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Cca pred rokem byla k mani dobijeci SIMka 100GB/300kc na mesic.
Dwane Dibbley 03.06.2021 18:09
Dwane Dibbley
Jakoze jsme pred rokem presne na mesic nebyli dojny kravy a ted uz zase jsme?
RedMaX 03.06.2021 20:38
RedMaX
Ne, jakoze ste meli sanci prestat skuhrat.
Dwane Dibbley 03.06.2021 21:23
Dwane Dibbley
Aha, takže mám být vděčný za předhozenej kousek lejna? "Kupte si strašidýlko, z dovozu, nebudou!" Za…
Prasak 03.06.2021 22:06
Prasak
Nojo, skoda ze jeste nevymysleli mobily na dve simky...
Dwane Dibbley 03.06.2021 22:27
Dwane Dibbley
Já myslel, že dvojsimkový pravěk už máme za sebou. Ještě mi vysvětli, jak tou loňskou nabídkou dožen…
Prasak 03.06.2021 23:09
Prasak
Ja nikoho dohanet nehodlam a nevim, proc by mel byt dvojsim mobil pravek, me se hodi mit krom privat… nový
Dwane Dibbley 04.06.2021 15:59
Dwane Dibbley
Ale to je přesně ten průser, co mi vadí - musím se dohadovat jak arabáč na tržišťu, abych urval o ně… nový
Prasak 04.06.2021 19:57
Prasak
Pro mě s manželkou je možnost dvou simek zásadní vlastností mobilu :) nový
L-Core 04.06.2021 16:10
L-Core
Sice mám dualSIM mobil, ale netoužím to využívat. Nějaký přepínání, resp. vybírání, odkud chci volat… nový
Prasak 05.06.2021 14:48
Prasak
Nějaký přepínání, resp. vybírání, odkud chci volat atp. To jsi asi nikdy nezkousel. Nastavis jedn… nový
Dwane Dibbley 05.06.2021 14:55
Dwane Dibbley
I tak je mi to proti srsti, protože mám další krám, o kterej se musím starat - dobíjet měsíčně. Ale… nový
Prasak 05.06.2021 15:24
Prasak
Tak si ten princip napis na transparent a jdi protestovat pred ustredi uperatoru. Dokud jim za ty dr… nový
Dwane Dibbley 05.06.2021 16:12
Dwane Dibbley
A kdyz ti nevoni 100GB za 300, muzes si na pobocce vykecat osobni tarif, a muzes se prolhat klidne n… nový
Prasak 05.06.2021 16:57
Prasak
My to máme kvůli americkým SIMkám, s nějakým roamingem bychom se nedoplatili. A předělávat to (potvr… nový
L-Core 05.06.2021 17:00
L-Core
Ale zase je lepší mít mobilní tarif s 20GB FUP s rychlostí 150Mbit/s, než 5TB s rychlostí 150kbit/s.… nový
Žaludský Eso 18.06.2021 15:09
Žaludský Eso
Takovej tarif by mi stačil, ale za rozumný prachy nám ho náš oligopol zatím nenabízí. nový
Prasak 18.06.2021 17:23
Prasak
Definuj "dostatek dat". Já když se nijak nehlídám, tak za měsíc prososám na mobilní síti 5GB. A to j…
Moas 03.06.2021 21:33
Moas
Dost dat, to je abych se nemusel bát podívat se na půl hodiny na YouTube, pustit si na pár hodin Spo…
Prasak 03.06.2021 22:19
Prasak
Já to naštěstí mám tak, že koukání na Youtube nebo Netflix na mobilu považuji za masochismus, takže…
Moas 04.06.2021 05:59
Moas
Já těch dat nepotřebují kvanta, ale kdyby jich byl k dispozici dostatek, našel bych pro ně využití.…
Prasak 04.06.2021 06:56
Prasak
To ano, jinde jsou za par euro neomezena mobilni data jiz par let, tak jako pokryti 5G a Cr o proti… nový
HPET 04.06.2021 10:08
HPET
Četl jsem někde článek, že v některé severské zemi, tuším že Finsko, mají neomezený internet v mobil… nový
Prasak 04.06.2021 20:00
Prasak
Ak si doma väčšinu času na WiFi tak jasné že neminieš, inak ale ak si dlhodobejšie mimo WiFi (rác dn… nový
Ale 18.06.2021 17:30
Ale
No já jsem rád, že tohle jde mimo mě. Data v mobilu nepotřebuji a přesněji řečeno i nechci. Na to má…
L-Core 03.06.2021 21:56
L-Core
Až tě někdy offline navigace zavede do uzavírek nebo neexistujících silnic, oceníš existenci online… nový
Moas 04.06.2021 07:50
Moas
Hele, tu navigaci tam mám skoro proto, abych tam něco měl :-) Za necelé dva roky (nové auto jsme ku… nový
L-Core 04.06.2021 09:09
L-Core
Aha, tak kdybyste chtěli prodávat někdy svoje ojeté auto, tak se hlásím. :D nový
Moas 04.06.2021 10:11
Moas
Předloni jsme darovali Favorita z roku 1994, za těch 25 let měl najeto kolem 125 tisíc. Jó, dříve js… nový
L-Core 04.06.2021 11:26
L-Core
Brno se důstojně nedá projet tak jako tak :-D nový
Wikan 04.06.2021 09:11
Wikan
Brno se nedá projet, ale jen protrpět. nový
Prasak 04.06.2021 11:23
Prasak
Ja data taky nevedu a jediny problem je, ze bez dat dnes uz ani MMS nedostanu. nový
Dwane Dibbley 04.06.2021 14:47
Dwane Dibbley
Já mám mobil obyčejný tlačítkový, občas ho dobiji dvěma stovkami. když mi někdo zavolá s nabídkou vý… nový
Yarda 04.06.2021 09:41
Yarda
Ona už je 😉 https://www.pozortramvaj.cz/ nový
Wikan 04.06.2021 16:20
Wikan
Ja nikdy nepochopím ako niekto môže používať mobil za pochodu. Ako mobil použijem len na telefonovan… nový
Ale 18.06.2021 17:36
Ale
To by spis chtelo neco, co by varovalo "Bacha, pohledna kocka v dohledu!" a obema odpojilo telefon :… nový
gilhad 05.06.2021 13:47
gilhad
Blázníte, dvě stovky za měsíc, tolik neprovolám ani za celý rok.... Ale i přes mé upozornění, že p… nový
ml1 07.06.2021 14:42
ml1
Tak se nam vratila "limitka" 100GB za 300,-. Tak jsem projistotu hned vzal maximum (3) kusy. https:/… nový
Dwane Dibbley 15.07.2021 18:19
Dwane Dibbley
Jestli o té simce víš víc, napiš prosím: To můžu teď strčit do šuplíku, a rozchodit jí třeba za rok… nový
Lk1 16.07.2021 12:21
Lk1
Loni to bylo tak, ze se muselo aktivovat do konce roku. Pak je tu povinnost nabit kredit (tech 300,-… nový
MaSo 16.07.2021 12:37
MaSo
Z této akce, co jsem viděl musíš při objednávce zaplatit 300,- Není možné si kartu objednat a nabít… nový
Jan Fiala 16.07.2021 12:53
Jan Fiala
Ano, zaplatis 300,- ale data jsou aktivni az od okamziku, kdy tu SIM das do zarizeni. V supliku ji m… nový
MaSo 16.07.2021 13:59
MaSo
SIM je prakticky zdarma, za tech 300,- co to stoji mas jeden mesic dat. nový
Dwane Dibbley 16.07.2021 14:19
Dwane Dibbley
Koupíš SIM kartu Datamánie za 300 Kč. Od okamžiku, kdy ji aktivuješ ti běží prvních 30 dní a okamžit… nový
Pavel 16.07.2021 13:18
Pavel
Je to predplacenka (dobijeci karta), neni to tarif, nemas zadny zavazek. Napumpujes tam 300,- a na m… nový
Dwane Dibbley 16.07.2021 14:17
Dwane Dibbley
Taky myslim, ze je to jak rikas. Podle me na prd, co se tyka predplacenek, tak bych uvital predplace… nový
RedMaX 16.07.2021 17:42
RedMaX
Na prd? Pro 99,99% obyvatelstva to je neomezenej internet za 300/mesic. I kdyby sis to koupil treba… nový
Dwane Dibbley 16.07.2021 17:49
Dwane Dibbley
Naprd říkáš? 100GB na měsíc za 300,- je na prd? :?: IMHO docela solidní nabídka v této zemi, já se… nový
lk1 16.07.2021 17:49
lk1
Na mobilu 100GB mesicne nepropalim a rekl bych, ze vetsina lidi na tom bude dost podobne. Co se tyka… nový
RedMaX 16.07.2021 17:59
RedMaX
No tak vidis, takze je to prakticky neomezeny internet za 300,-. Ktery operator ti tohle da? nový
Dwane Dibbley 16.07.2021 19:16
Dwane Dibbley
100GB neni neomezeny. Vsak ja nerikam, ze je to spatne, akorat vam vysvetluju, ze to zdaleka kazdy n… nový
RedMaX 16.07.2021 19:28
RedMaX
Tak to zkusime uplne polopate. Pokud 100GB za mesic nezdelam, jaky je prakticky rozdil mezi nezuzitk… nový
Dwane Dibbley 16.07.2021 20:04
Dwane Dibbley
Pokud sdelam treba 10GB mesicne, neni pro me balicek za trista uplne vyhodny. Pokud naopak sdelam vi… nový
RedMaX 16.07.2021 21:49
RedMaX
A sezenes tech 10GB za 300,-? Kdyz napriklad kouknu na o2, tak 10GB za 757,-. Za 300,- mi daj 1,5GB… poslední
Dwane Dibbley 16.07.2021 21:55
Dwane Dibbley

Aha, takže mám být vděčný za předhozenej kousek lejna?
"Kupte si strašidýlko, z dovozu, nebudou!"
Zatímco v okolních státech mají levnější tarify s násobkem množství našich dat, tak já mám být vděčný za tu "akci", která by znamenala zůstat na předplacence a ještě k tomu s jiným číslem. O jednorázovou zavřihubku jim nestojím.

Ja nikoho dohanet nehodlam a nevim, proc by mel byt dvojsim mobil pravek, me se hodi mit krom privatniho cisla jeste druhe, ktere mohu poskytovat verejne. Nic ti nebrani si jit vykecat lepsi tarif, nalzi jim tam, ze mas tu 100gb datovku a ze bys to mel radsi na jednom cisle na tarif a schvalne co ti nabidnou.
Pred touhle datovkou jsem dojednaval tarify v polsku a lidi si tu uzivali tuny roamingovych dat. A to byl TMobile, ktery je i u nas.Takze ono to jde levneji, ale dokud budou lidi platit ty trapne tarify u nas, tak nemaji operatori zadny duvod zlevnovat. Me to pripomina ty duchodce, co nadavaji na obri obchodni retezce ze nici male ceske obchody, ale pak jdou nakupovat do toho zleho hypermarketu (ze si tam koupi nejlevnejsi smejd v akci a pak opet lamentuji, ze za komunistu to bylo kvalitnejsi taky nema chybu).

Ale to je přesně ten průser, co mi vadí - musím se dohadovat jak arabáč na tržišťu, abych urval o něco lepší nabídku, která bude i tak ubohá se standardní nabídkou v zahraničí. Už nenávidím ten marketingovej kec, že jsme "specifickej trh". To jako že jsme kokoti, co se nechají oholit. Jenže kam chceš zdrhnout, když tu nemáme konkurenci, ale oligopol?
Když u nás operátoři nemají důvod zlevnit, tak jak je tedy možný, že jinde to šlo? V Polsku, Rumunsku... tam se asi nemohli mezi sebou dohodnout, nebo mají lepšího regulátora, než náš ČTÚ, kterej mají nejspíš pod palcem a tak se úřad moc nesnaží.

Dneska jsem si ze zvědavosti opět prohlídnul web Vodafonu, zda by tam nebylo něco zajímavýho, když už mám od nich UPC, tak jako v rámci sloučení služeb. Nejen, že jsem se tam dozvěděl téměř hovno, ale i to hovno co tam měli, tak stálo dardu. To ať si narvou tam, odkud to hovno vytáhli.

Sice mám dualSIM mobil, ale netoužím to využívat. Nějaký přepínání, resp. vybírání, odkud chci volat atp. Mám pro to pochopení, pokud někdo nechce tahat soukromý a služební mobil dohromady, ale pro mě je to zbytečnost, když dnes mám neomezený volání. Ještě k tomu přidat ten balík dat.

I tak je mi to proti srsti, protože mám další krám, o kterej se musím starat - dobíjet měsíčně. Ale pořád to neřeší, že nám předhazují drobky a chtějí prachy jak za hlavní chod. Jde o princip, abych mohl prostě objednat tarif za rozumný prachy s dostatkem dat a volání a nemusel hledat řešení typu "rovnák na ohejbák".

Tak si ten princip napis na transparent a jdi protestovat pred ustredi uperatoru. Dokud jim za ty drobky budete platit, tak nemaji duvod to menit. Davat vic a levneji kdyz nemusim je jaksi proti smyslu podnikani.
A kdyz ti nevoni 100GB za 300, muzes si na pobocce vykecat osobni tarif, a muzes se prolhat klidne na 50GB za 200,- ke svemu stavajicimu tarifu.

A kdyz ti nevoni 100GB za 300, muzes si na pobocce vykecat osobni tarif, a muzes se prolhat klidne na 50GB za 200,- ke svemu stavajicimu tarifu.

Ale o tomto tady celou dobu plkám. Musím si to jít vyžebrat a vykecat, zatímco okolní Evropa to má v ceníku, takže stačí si vybrat a zaplatit. ČTÚ máme k hovnu, teda ku prospěchu operátorům, nikoliv daňovým poplatníkům (tedy těch, co ho živí).

Dost dat, to je abych se nemusel bát podívat se na půl hodiny na YouTube, pustit si na pár hodin Spotify. Takže alespoň 10 GB. Když mám smartphone, rád bych ho využil naplno i mimo domov, k tomu jsou koneckonců dělaný, proto máme LTE, dělá se 5G. Nemusel bych se pak připojovat k firemní síti, která nejen že má filtr na nežádoucí weby, ale je značně nespolehlivá. S usmolenými 2 GB měsíčně si musím videa a hudbu odpustit. Resp. já hudbu až tolik streamovat nepotřebuju, ale manželka by to v práci ocenila.
Takže je to u nás pořád jak na arabským tržišti, buď oficiální tarify za neskutečnou dardu, pokud chcete dost dat, nebo za menší prachy data jen na ochutnávku. Pak nezbývá než zkusit smlouvat s operátory, nebo doufat ve firemní/zaměstnanecký tarif, jehož cena a FUP je dán velikostí firmy a její schopností vyjednávat.

Když Vodafone převzal UPC, tak jsem tajně doufal, že mi nabídnou nějaký zajímavý tarif, když už u nich mám internet. Jo, ozvali se, ale tu jejich "super" nabídku si mohli strčit do kokosu, protože to stejný nabízeli i na webu. Ani nebyli schopni vyjednávat, protože prej nic jinýho nemají. Přitom bych byl ochoten k nim jít, kdyby z podpultu něco vyštrachali. Takže nasrat.

Já to naštěstí mám tak, že koukání na Youtube nebo Netflix na mobilu považuji za masochismus, takže to nepraktikuji. Pro přehrávání hudby používám offline MP3, při dnešní kapacitě paměťových karet se mí tam vejde celá moje audiotéka.
V okolních zemích je vidět, že "to jde", holt jsme asi nejen best in Covid, ale taky best in mobile data.

To ano, jinde jsou za par euro neomezena mobilni data jiz par let, tak jako pokryti 5G a Cr o proti jinym statum opravdu zaostava.
Jinak mimochodem, tady ty neomezena data nebo kdyz nabizi mrte Gb je sice hezke, ale neni novinka ze ta rychlost pripojeni je tak omezena na Download ze ty vsechny Gb s tezi vubec vyuzijes.
Marketing.

Četl jsem někde článek, že v některé severské zemi, tuším že Finsko, mají neomezený internet v mobilu snad všichni a cena za něj je odstupňována jen podle rychlosti. Což je to, co by se mi líbilo, někomu stačí být online, jinej chce sosat víc, tak si připlatí. Což něco takovýho teď udělal Vodafone, akorát zase po česku - to co nabídli, bych si představoval tak za poloviční cenu. 2 Mbit není žádnej luxus, to je fakt jen na to být online.

Ak si doma väčšinu času na WiFi tak jasné že neminieš, inak ale ak si dlhodobejšie mimo WiFi (rác dni až týždne) tak neverím že ti 5GB vystačí ak teda nie si lazník čo Internet používa len na mail a pozretie nejakých článkov na webe.

Hele, tu navigaci tam mám skoro proto, abych tam něco měl :-)

Za necelé dva roky (nové auto jsme kupovali v 9/2019) je na tachometru 3.303 km, z toho naprostá většina po dědině, do okresního města či nakupovat do Rakouska. Tyhle trasy znám, do velkých měst bych si (sváteční řidič, schopný zabloudit skoro všude) spíše netroufl. Ježdění autem mě stejně těžce nebaví, auto máme jen jako nutné zlo (k doktorům, za nákupy).

Já mám mobil obyčejný tlačítkový, občas ho dobiji dvěma stovkami. když mi někdo zavolá s nabídkou výýýhodného tarifu, tak odpovím, že ty dvě stovky mnohdy za měsíc ani neprovolám, jestli mi mohou nabídnout něco pro mne výhodnějšího, tak samozřejmě nemohou. Doma mám wifinu za tři stovky měsíčně.
Jestli někdo chce (a případně i potřebuje) sosat data po terabajtech i na veřejném záchodku...

Źijeme virtuálními životy. Mlamoj jde, čumí do smartfounu, v uších sluchátka a ani si nevšimne, že kolem něj prošla docela hezká dívenka, taky čumí do smartfounu a v uších sluchátka.
IMHO by byla užitečná appka co by sledovala, kudy se smartfoun zrovna pohybuje a vysílala varování: "Pozor, před tebou přechod, zastav se na kraji chodníku a rozhlédni se nalevo a napravo, jestli nechceš vlézt pod kamion."

Ja nikdy nepochopím ako niekto môže používať mobil za pochodu. Ako mobil použijem len na telefonovanie alebo na iné veci len ak niekde čakám v čakárni alebo niečo, kým sedím ale určite nebudem kráčať cez cestu a pri tom čumieť do mobilu a čítať sračky na faceboočiku a ešte nebodaj mať pri tom pustenú hudbu v MP3 formáte cez najlacnejšie slúchatká na trhu... žiaľ niektorý sú radi masochisti.

Blázníte, dvě stovky za měsíc, tolik neprovolám ani za celý rok....

Ale i přes mé upozornění, že provolám možná pětikilo za rok, když se rozšoupnu, to zkouší. Intenzita těcht telefonátů se zvýší po dovolené, během které voláme víc (a dyť jste teď provolal tři ... jo ale pak po zbytek roku provolám třeba jen jednu). Je fakt, že podobné argumenty skončily po GPRD, asi by nebylo moudré prozrazovat, že používají údaje o mých účtech k jinému účelu než smějí, aniž bych k tomu dal svolení. Ale to neni to nejhorší. Jeden čas bývali tito nadháněči všude, a tak jsem si spočítal tu "výhodnou" nabídku a vyšlo mi, že to, co bych měl v tom tarifu "zadarmo" mě vyjde na stejný peníz i bez tarifu (což při tehdejších 1.30 za SMS a 7.50 za minutu bylo opravdu překvapení; parametry si nepamatuju, ale proč bych se zavazoval provolat a prosmskovat nějaký peníz navíc v přesně předepsané skladbě).

Jestli o té simce víš víc, napiš prosím:

To můžu teď strčit do šuplíku, a rozchodit jí třeba za rok?
A pak zase třeba neplatit několik měsíců kredit, a doplatit a používat jen když se vyskytne potřeba?
Kde to má nějaký "catch"? Žádný nevidím.:?:

Loni to bylo tak, ze se muselo aktivovat do konce roku. Pak je tu povinnost nabit kredit (tech 300,-) jendou za rok, jinak tu SIM O2 zrusi...

Jednu mam z lonska a pouzivam na zahradce v kombinaci s LTE routerem. Z teto akce jsem vzal dve dalsi, clovek nikdy nevi, kdy se to bude zas hodit. A na bazosi se tyhle SIM kseftovali i za 2K...

Koupíš SIM kartu Datamánie za 300 Kč. Od okamžiku, kdy ji aktivuješ ti běží prvních 30 dní a okamžitě můžeš čerpat data, 100 GB (mimo síť 5G; jen na území ČR).

Včas dobiješ (během prvních 30 dní) tak, abys měl aspoň 300 Kč kredit => po prvních 30 dnech se ti tento odečte a zapnou data na dalších 30 dní.

- nebo -

Po aktivaci nedobiješ, po prvních 30 dnech už nemáš data, ale SIM jako taková je aktivní a funkční; aktivní vydrží tuším rok od aktivace. Během toho roku si dobiješ aspoň za 300 Kč a čerpáš dalších 100 GB na dalších 30 dní.

---

Máš dost kreditu => aktivuje se ti balíček a čerpáš data. Nemáš dost kreditu, nemáš balíček, nečerpáš data, SIM karta "spí".

Je to predplacenka (dobijeci karta), neni to tarif, nemas zadny zavazek. Napumpujes tam 300,- a na mesic mas 100GB. Pak klidne pul roku nic a az tam zas das 300,- tak mas na mesic 100GB.
SIM musis aktivovat tusim do konce roku 2022 (nekde na strance je konkretni datum).
Catch je v tom, ze se to nabizi jen mesic a je omezeny pocet kusu (jako loni), takze si tim zajisti, ze se nezahlti sit stahovacema. A taky funguje jen v CR.

Kdyz na tech strankach nascrollujes dolu, tak to tam mas. Dokonce mas i "neomezene" volani za 15,- den.

Taky myslim, ze je to jak rikas. Podle me na prd, co se tyka predplacenek, tak bych uvital predplacenku za trista, kde by bylo 100GB a vycerpej to za jak dlouho chces. Jasny, ze maximalni platnost predplacenky byva bez dobiti rok, takze by to bylo 300 na rok, pokud bych tech 100GB nevycerpal driv.

Na prd? Pro 99,99% obyvatelstva to je neomezenej internet za 300/mesic. I kdyby sis to koupil treba jen na dovolenou. Nic obdobneho u nas neziskas pokud nepujdes hodne vysirat do kiosku sveho operatora a nenarazis na nekoho ochotneho (a i pak to budes mit jako tarif s novym zavazkem na 1-2 roky). Tyhle SIMky z lonska se jeste minuly mesic prodavaly za 2-3 tisice. Proto jsem si naklikal rovnou 3 (maximum), ikdybych to nerozdal, za mesic to muzu na aukru prodat za 500,-.

Na mobilu 100GB mesicne nepropalim a rekl bych, ze vetsina lidi na tom bude dost podobne. Co se tyka nejakeho domaciho netu, tak 300-400 na mesic za skutecne neomezeny je furt docela normalni cena. Kazda nabidka muze mit sveho kupce a tady bych to videl na nekoho, kdo hodne cestuje ale jen po CR a zaroven nespotrebuje vic jak 100GB mesicne, razem si nikde nic jineho platit nemusi, ale asi se potom nepozenou davy.

100GB neni neomezeny. Vsak ja nerikam, ze je to spatne, akorat vam vysvetluju, ze to zdaleka kazdy nebude umet vyuzit. Protoze jste tady hightech fanousci, kteri vetsinou takoveto hracicky vitaji, tak jste nadseni, ale vysvetluju vam, ze prumerny uzivatel by privital spis 100GB na rok za trista nebo 10GB mesicne za pade. :-)

Zpět do debat Přispět do debaty Nahoru