Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Proč nebojujete proti covid-19?

Je mně zle ze všech co skuhrají, že si nemohou nakoupit boty a další věci které jsou v porovnání s lidským životem úplně na nic. Takovým lidem bych přál, aby strávili den na oddělení s vážnými případy covid, kde každý den zdravotní sestřičky sledují jak jim tam pacienti umírají. Možná pak by si uvědomili jak je vážná situace a nestarali se jen o své botičky. Každý, kdo do této doby nenosil roušku je vrah...ani neví takový lidi kolik lidí mohlo kvůli nim umřít...takovým lidem říkám vrahové protože je to jen jiná forma vraždy...kdyby jste šli po ulici a namířili na někoho puškou tak to má stejný dopad ... Stačila jedna pandemie na to abych zjistil jak jsou lidé sobečtí a nebo tak hloupý, že nechápou co to je lidský život.... Takový lidé změní názor až jim někdo v rodině umře...ale to už bude pozdě....je mně z lidí na blití...kde je to moudro že 1 lidský život má nevyčíslitelnou hodnotu?zamyslete se nad svým chováním a dodržujte opatření ať už máte k dané situaci jakýkoliv názor...nevím jak vy, ale já bych se do zrcadla na sebe nemohl dívat kdyby někdo kvůli mé sobeckosti umřel...

Jsou zobrazeny jen nové příspěvky. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Ja bych klidne proti opatrenim proti covid-19 bojoval, ale vzdycky se dozvim, ze byla demonstrace az…
RedMaX 28.02.2021 13:39
RedMaX
By mě zajímalo kolik lidí jsi tím nenosenim rousky zabil...mohl jsi to mít a svoji neukaznosti někoh…
Stydím se za vás 28.02.2021 13:48
Stydím se za vás
Ty seš dement. Lidí je jak sraček, když jich milion ubyde nebude to poznat. A já také nenosím roušku… nový
jezekhifi 01.03.2021 07:53
jezekhifi
Tak test proběhl a jsem negativní. No to mě bylo jasné. poslední
jezekhifi 03.03.2021 07:50
jezekhifi
ale nepovidej trotliku. a procpak se ti chudacci rizikova skupina neizolovali ? pokud vim, tak jidlo…
Araneus84 28.02.2021 16:26
Araneus84
I rizikove skupiny potrebujou neco, za co si to jidlo koupi. Tzn. pokud nejsou v duchodu, musi chodi…
merlouska 28.02.2021 16:40
merlouska
Kompletni izolace rizikovych skupin proste neni mozna Aha, takze protoze je nekdo neschopnej to zar…
RedMaX 28.02.2021 18:02
RedMaX
Tvrdim, ze kompletni izolace toho, kdo izolovan byt chce, mozna je! Teze dobrá. Nějaké podrobnosti?…
Kurt 28.02.2021 18:26
Kurt
Pardon, ale psal jsem, ze to je mozne obecne. Nikoliv, ze je to mozne s Blbisem v cele, sakra carky,…
RedMaX 28.02.2021 18:33
RedMaX
Presne tak. Treba len trochu flexibilnejšie myslieť. Táto zdravotnícka kríza je komplexný problém a… nový
Hastrman 01.03.2021 20:44
Hastrman
Osobně mám podobný názor a ještě zjara jsem byl stejně striktní, ovšem po podzimních vládních veleto…
jege 28.02.2021 17:24
jege
Plně souhlasím. Nicméně i sebeblbější vláda a její nařízení mě nepřinutí k tomu, abych se začal cho…
L-Core 28.02.2021 17:44
L-Core
Tak ja ti ho tam kľudne dám. :-) Jediné, čo ma na tebe troška "štve" (to je ale silné slovko, v skut… nový
Hastrman 01.03.2021 19:47
Hastrman
Lidi tady jsou různých názorů, od "o nic nejde", přes "ono se to hrozně přehání" až po "je to katast…
Pavel 28.02.2021 18:36
Pavel
Já vidím pravý opak Venku 90% lidí nenosí rousky a naposledy když jsem v obchodě napomenul člověka a…
Stydím se za vás 28.02.2021 21:19
Stydím se za vás
Venku 90% lidí nenosí rousky To by mě zajímalo, kde žiješ. U vás proběhla nějaká nepozorovaná revol…
IQ37 28.02.2021 22:51
IQ37
Venku se přece roušky (respirátory) nosit nemusí, pokud nejde o shromáždění více lidí. Jojo, ještě…
Kurt 28.02.2021 22:54
Kurt
No, ano. Bude to platit i v parku, kde široko - daleko nikdo není? Já to už tak moc nesleduju. Chtěl…
IQ37 28.02.2021 22:57
IQ37
V parku i v lese, ale pozor jen na katastru obce, ve ktere bydlis. Kdekoli jinde te zastrelej tak ja…
RedMaX 28.02.2021 23:10
RedMaX
No vis jakej by to byl pruser, nakazit srnky?!? V prazske zoo uz to prej maji dva lvi a gorila - a…
merlouska 28.02.2021 23:39
merlouska
Tak to zas prrr! Srnky mají v lese myslivce. Na myslivce se totiž žádné omezení nevztahuje. https://…
Kurt 28.02.2021 23:51
Kurt
A tim se kruh uzavira: Ministerstvo zemědělství myslivce opět výslovně nabádá, abychom svou činnost… nový
RedMaX 01.03.2021 00:04
RedMaX
U nás platí, že když to chytí jeden, tak to musí mít všichni. nový
IQ37 01.03.2021 00:06
IQ37
Tyjo, si nejsem jista, jestli bych covid chtela lecit zrovna eutanazii a sezranim :-D nový
merlouska 01.03.2021 01:07
merlouska
On pan ministr B je myslivec takže tak. nový
čumil old 01.03.2021 17:30
čumil old
Jak to od sebe navzájem chytli ti lvi, to si umím představit, ale jak se k tomu připletla ta gorila…
IQ37 01.03.2021 00:04
IQ37
Lvi to chytli od tech srnek, ktery jim dali k obedu. Gorila je taky jasna, protoze mela k obedu bana… nový
RedMaX 01.03.2021 00:06
RedMaX
Hm, takže kdo nakazil banán? To je, oč zde běží. nový
IQ37 01.03.2021 00:11
IQ37
Netopyr, africkou mutaci, to take vime. Cele je to od zacatku o tom, kdo nakazil netopyra, mluvi se… nový
RMX 01.03.2021 10:36
RMX
Pokud vím, tak původní koronavir mají netopýři od přírody. Jenže se nepřenášel na člověka. Tak ho v… nový
IQ37 01.03.2021 11:32
IQ37
A teď aby se všichni netopýři báli, že tu novou mutaci chytí od lidí.:-D nový
Karel04 01.03.2021 11:40
Karel04
Toto stojí za přečtení. https://www.seznamzpravy.cz/clanek/byvaly-koordinator-promluvil-jak-se-ockuj… nový
nerady 02.03.2021 09:07
nerady
[92417-154744472-1614600815415383-79304-jpg] nový
Araneus84 02.03.2021 09:46
Araneus84

Ja bych klidne proti opatrenim proti covid-19 bojoval, ale vzdycky se dozvim, ze byla demonstrace az ze zprav. Netusim, jak to ty lidi delaji, ze se o tom dokazi dozvedet s predstihem.

K samotnemu obsahu prispevku neni co dodat, maximalne by si pisatel mohl dojit na psychiatrii se nechat vysetrit, treba nekde na ulici chytil i neco horsiho nez covid. Proto vsem rouskarum radim nevychazet, je to jedine bezpecne opatreni, ktere na rozdil od rousek opravdu funguje, zamknout a nikomu neotevrit.

By mě zajímalo kolik lidí jsi tím nenosenim rousky zabil...mohl jsi to mít a svoji neukaznosti někoho nakazit kdo na to umřel .... Máš vůbec nějaké svědomí?to tě tahle možnost vůbec netrápí? Není lepší nosit roušku aspoň kvůli tomu pocitu že jsi nějak pomohl proti boji s covidem? Když už nic tak si myslím že tohle je maličkost...

ale nepovidej trotliku. a procpak se ti chudacci rizikova skupina neizolovali ? pokud vim, tak jidlo ti dovezou z obchodu az pred dvere a tak nemusis vubec vystrcit cumak z domu klidne do konce zivota.kazdy je za svuj zivot zodpovedny sam. to jen curacci si mysli, ze se o ne musi starat jini a zodpovedni za ne jsou ti ostatni...

I rizikove skupiny potrebujou neco, za co si to jidlo koupi. Tzn. pokud nejsou v duchodu, musi chodit do prace. Nehlede na to, ze doposud byli rizikovou skupinou predevsim seniori (coz uz se postupne meni, jestli sis nahodou nevsiml) a nejsem si uplne jista, jestli jejich duchody uplne staci na vsechny ty rohliky, kosiky a itesca. To jsou totiz lide, kteri velmi casto kupuji to nejlevnejsi zbozi v akci v kauflandu, a co jsem si vsimla, tak u tech rohliku a kosiku zbozi v akci obvykle stoji zhruba stejne jako zbozi, ktere v beznych obchodech neni v akci.
I rizikove skupiny obcas potrebujou k doktorovi nebo do lekarny.

Kompletni izolace rizikovych skupin proste neni mozna, tak uz s tim nesmyslem prestan.

Presne tak. Treba len trochu flexibilnejšie myslieť. Táto zdravotnícka kríza je komplexný problém a preto treba naňho komplexné riešenia. Väčšinou ale všade vo svete sú na čele vlád absolútni kreténi a tí prichádzajú iba s jednoduchými kreténskymi riešeniami. To, že takmer nikde sa tá kríza nerieši komplexne ale neznamená, že to nejde, len netreba byť taký skostnatelý a zostávať pri jednoduchých provizórnych riešeniach, ktoré boli ospravedlniteľné pred rokom, keď sme o víruse nevedeli nič, ale je to totálne celosvetová nekompetencia, že stále sme aj po roku pri núdzových riešeniach. To je ako keby ti odfúklo na baráku strechu, ty barák z núdze prikryješ nejakou fóliou aby ti nepršalo dovnútra, no tú fóliu by si tam nechal vyše roka, bez toho, že by si barák pokryl kvalitnejšiou strechou a znažil by si sa nájsť v baráku slabosti, prečo ti ju odfúklo a vymyslieť lepšie preventívne riešenia, aby sa to už druhýkrát nestalo.

Treba sa zmieriť s tým, že covidu sa už nezbavíme. Ja stále čakám od tých, ktorí sem píšu, že keby sme sa všetci správali úplne príkladovo zodpovedne, tak by sme sa rýchlejšie vrátili do normálu, na vysvetlenie, čo by sa dialo potom, keby sme sa do toho normálu dostali, ako by sme si ten stav "normálu" udržali, keď je úplne logické, že keby sme žili normálne naplno, tak by sa covid do dvoch týždňov vrátil v plnej intenzite. Zavakcínovať sa nestihneme ani do ďalších Vianoc, navyše spoliehať sa na vakcíny je dosť debilné, ako sa dá spoliehať na niečo, o čom nemáme žiadne dáta? Preto treba prísť s udržateľnou stratégiou na život s covidom. Aby som odpovedal Merlouske, ja si to predstavujem tak, že by sa cez média narozdiel od negativity a paniky mala šíriť osveta, ako si posilňovať imunitu, ako sa správne stravovať, motivovať ľudí k pohybu, pobytu v prírode, namiesto zavretia do domáceho väzenia a obmedzovania pohybu, imunizovať sa vitamínmi, namiesto neustávajúceho testovania venovať energiu na odbornú pomoc aj stredne ťažkých priebehov covidu, aby neprerástli v kritické. Normálne keď máš chrípku alebo angínu, tak ti doktor/ka predpíše minimálne 5 liekov, aby si mal čo najľahší priebeh choroby. Ja mám napríklad dosť odpor k antibiotikám, ale keď som bol na tom ozaj zle tak som ich radšej užíval, aby sa choroba so mnou netiahla týždne a nenarobila ešte väčšie škody. Bežne, keď má človek kašeľ, predpisujú sa na to lieky na vykašľávanie, aby sa hlieny neusadzovali na pľúcach, no keď má človek covid, podľa niektorých najväčšieho zabíjaka v ľudských dejinách, tak dostaneš iba paličku do nosu a od obvodného lekára iba vypísanú karanténu na 10 dní a žiadnu liečbu či odporúčania na bezproblémový priebeh, takže môžeš v tej karanténe pokojne zdochnúť alebo aspoň čakať, kým budeš potrebovať hospitalizáciu. To čo má byť??

Už dávno sa mali skúšať lieky, ktoré na covid zaberajú, nie riešiť to až v nemocnici kyslíkom a keď aj lieky sú, tak ich použitie vláda sabotuje (ivermektín). Už dávno sme ten barák mali zrekonštruovať, nie vkuse ho zakrývať tou provizórnou fóliou. Toto stále omielanie "rúško, odstup, rúško, odstup, lokdavn, rúško, odstup" je len primitívne impulzívne nekreatívne riešenie a zaujímalo by ma, dokedy by ste to vy lokdavnisti ešte chceli držať?

Osobně mám podobný názor a ještě zjara jsem byl stejně striktní, ovšem po podzimních vládních veletočích a papalášských průserech to již tak černobíle nevidím a vůči různým kritikům současných nařízení jsem shovívavější. Ono je sice krásné chránit lidské životy, ovšem když kvůli tomu člověk přijde o živobytí budované celý život a současně třeba i o rodinu, a následně zjistí, že to vůbec nebylo zapotřebí, protože samotní nařizovatelé to tak vážně neberou a celý Covid berou spíše jako příležitost namastit si kapsu, tak je zralý akorát na to, aby tato nařízení začal ignorovat, nebo dokonce proti ním protestovat! 3-[

Plně souhlasím.

Nicméně i sebeblbější vláda a její nařízení mě nepřinutí k tomu, abych se začal chovat nezodpovědně. Tedy ze svého pohledu, abych se nesnažil maximálně ochránit sebe (nenakazit se) a pokud by už k tomu došlo, abych nenakazil další.

----
Myslím si, že za tento post bych mohl dostat plusy i od Hastrmana, Reda, Araneuse a mifa :-p

Tak ja ti ho tam kľudne dám. :-) Jediné, čo ma na tebe troška "štve" (to je ale silné slovko, v skutočnosti ma nijak neštveš, ale neviem nájsť nič vhodnejšie) je tvoj lokdavnistický fanatizmus. Nehovor mi, že ti je to u prdele, to by si tu potom nenadával na spoluobčanov, že sú úplne píííp a nerozčuľoval by si sa nad tým, že sa z korony nejdú zrovna potentovať.
Ja to teda z tvojho pohľadu chápem, že chceš, aby tu toho kovidu bolo najmenej, aby bola najmenšia šanca, že ohrozíš svoj život, keď občas predsa z domu nos vystrčíš. Ale v tejto kríze má každý strach z niečoho iného, niekto ako ty má strach zo smrti, potom je tu ale hromada ľudí, pre ktorých kovid nie je smrteľný, vlastne je ich asi majorita, a tí majú strach z chudoby, zo samoty, či z totalitarizmu. Takže musíš chápať, že tvoj strach nie je nijak nadradený nad ostatnými. ;-)

Lidi tady jsou různých názorů, od "o nic nejde", přes "ono se to hrozně přehání" až po "je to katastrofa". Na téma kovidu je tu nespočet vláken a pěkně rozsáhlých, diskutuje se tu (a nehuláká se na lidi) prakticky rok. Co virus dělá, jak se chránit, jak chránit rodinu, co dělat v práci, atd. Je toho tady dost.

Každý, kdo do této doby nenosil roušku je vrah...ani neví takový lidi kolik lidí mohlo kvůli nim umřít...takovým lidem říkám vrahové protože je to jen jiná forma vraždy...

V posledních dvou týdnech běžně vidím lidi, jak si i do obchodu nosí v lahvičce svoji dezinfekci (svoji = koupenou) a mají řádně nasazený respirátor třídy KN95 nebo FFP2. Tak si je laskavě přestaň brát do huby, že nenosí roušku.

Já vidím pravý opak
Venku 90% lidí nenosí rousky a naposledy když jsem v obchodě napomenul člověka ať si dá roušku tak se se mnou začal hádat...a když jsem ho upozornil, že mám doma osobu která má antiimunni onemocnění tudíž by na tuhle nemoc umřela...tak sobecký si stál za svým....lidé jsou sobecký..

Venku 90% lidí nenosí rousky

To by mě zajímalo, kde žiješ. U vás proběhla nějaká nepozorovaná revoluce?
Já jsem v posledním roce potkal člověka bez roušky v obchodě nebo
v dopravě někdy v létě, když to bylo povoleno.

Venku se přece roušky (respirátory) nosit nemusí, pokud nejde o shromáždění více lidí.
Nosit se naopak musí ve vozidlech MHD, vlacích, autobusech, obchodech, atd.

A tim se kruh uzavira:

Ministerstvo zemědělství myslivce opět výslovně nabádá, abychom svou činnost omezili na nezbytné minimum a zbytečně se nevystavovali riziku nákazy.

Protoze to preci muzou myslivci chytit ten koronavir od tech srnek, ktere predtim nakazil nejakej turista! :-D

Netopyr, africkou mutaci, to take vime.

Cele je to od zacatku o tom, kdo nakazil netopyra, mluvi se o cinanech nebo americanech, ja tipuju babise, protoze kdyz se na nej podivam, dela se mi spatne, takovej malej netopyr, jestli ho videl, tak se nedivim, ze onemocnel!

Zpět do debat Přispět do debaty Nahoru