Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Mam to tu prvy?

V utorok este negativny test, dnes pozitivny.
V utorok rano bolest hlavy, vecer zimnica a teplota 37.5, na druhy den uz ok. Test robeny poobede negativny.
Dalsie dni bez priznakov, bol som doma preventivne, dnes som siel na test a je pozitivny. Stale bez priznakov.
Mal o tu uz vobec niekto, ci to len zaniklo v tom balaste mudrovania okolo Covidu?

Jsou zobrazeny jen nové příspěvky. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Tak kolegyne uz dneska zase v praci a rikala, ze pohoda, kasel teda vetsi, doktorka ji na to musela… nový
RedMaX 22.02.2021 23:24
RedMaX
Tak už jsem taky pozitivní. Minulý pátek se mi udělalo odpoledne po práci blbě, sobotu jsem prospal… nový
Potkan007 27.02.2021 09:57
Potkan007
No a vis, jak jsi to mohl chytit? Predpokladam, ze poctive nosis respirator a jeste dokonce pracuje… nový
RedMaX 27.02.2021 10:05
RedMaX
Vím úplně přesně. Nikam jsem nechodil, dokonce jsem měl plnou lednici, tak jsem týden před nakažením… nový
Potkan007 27.02.2021 10:54
Potkan007
Tak to je pech. :-/ nový
RedMaX 27.02.2021 10:58
RedMaX
Ukázkově jednal zaměstnavatel (malá firma, IT) - v podstatě mi bylo naznačeno, že co bych jako chtěl… nový
fleg 27.02.2021 11:26
fleg
Takový zaměstnavatel je spíš vykořisťovatel. Zasloužil by, aby to chytil taky a poznal, jak se s tím… nový
Prasak 27.02.2021 12:26
Prasak
A některý zaměstnavatel není vykořisťovatel? Ty se necítíš být otrokem? nový
mif 27.02.2021 12:38
mif
Já to takto nemám. nový
Prasak 27.02.2021 12:41
Prasak
Fascinuje mě ta rychlost a množství testů. Tady když zjistíš, že je ti blbě a že by to mohl být cov… nový
L-Core 27.02.2021 11:57
L-Core
Tohle už jsem taky slyšel. Mám blízko ke zdravotnictví, takže i k testům, nestál jsem ve frontě a ne… nový
Potkan007 27.02.2021 12:59
Potkan007
Mna zaujalo to ako ti test opakovane tvrdil, ze si negativny. Ja som tie priznaky (zimnica, teplota,… nový
fleg 27.02.2021 13:22
fleg
Ty příznaky jsem měl včera. Čtyři piva a půllitr vodky. Hlava mě bolí ještě teď. Na test nejdu. nový
mif 27.02.2021 13:26
mif
Takehoto pseudocovida som mal minuly rok asi 15x... obcas aj bez alkoholu. nový
fleg 27.02.2021 13:28
fleg
Děkuji ti, že ses mě zastal. Je mi fakt blbě. nový
mif 27.02.2021 13:32
mif
Jj, ja mam priznaky skoro kazdy den. :-) Mel bych ten rum omezit, jenze ten pocit, ze se nenapiju ve… nový
RedMaX 27.02.2021 14:52
RedMaX
Já dnes doplnil zásoby. Sice jen jednu lahvinku, ale bude dělat společnost ostatním. nový
Prasak 27.02.2021 19:38
Prasak
Čtyři piva a půllitr vodky. To je tetánus. Viz seriál Chalupáři tuším pan Hlinomaz. nový
čumil old 27.02.2021 19:26
čumil old
Zas tak hrozny to s tim testovanim neni. Ano, zalezi, jak kde, ale vetsinou se nejake reseni najit d… nový
merlouska 27.02.2021 14:05
merlouska
Asi mesiac a pol po uspesnom zvladnut choroby bez asi akychkolvek priznakov mam zaujimave zistenie.… nový
fleg 19.03.2021 22:12
fleg
Tak to ovšem není moc dobré pro lezení po stožárech a žebříkách...Prej se dá něco poznat na oxymetru… nový
jirka44 20.03.2021 08:30
jirka44
Rozmyslam, ze zakupim. Otazka je ake hodnoty som mal pred chorobou. Dnes je pekne skusim ist znovu n… nový
fleg 20.03.2021 09:51
fleg
To by mely zvladnout i chytre hodinky a tam bys mel mit i udaje z minulosti, pokud je nosis. koukni… nový
Jan Fiala 20.03.2021 10:36
Jan Fiala
Zrovna ked som bol pred tyzdnom na tom bicykli zabudol som si to zapnut, aj som premyslal, ze pocas… nový
fleg 20.03.2021 10:48
fleg
Já po tom nepátral (a teď pátrat nebudu, finišuji DPH, DPPO a DPFO), ale zajímalo by mě, jak se "off… nový
L-Core 20.03.2021 10:52
L-Core
To bude nejaka alchymia, pretoze uz samotne zistenie tepu zelenymi diodkami je nieco co nie moc dobr… nový
fleg 20.03.2021 10:57
fleg
Tak ten tep, to vydává "bouchání", to může nějaké čidlo zaregistrovat. Ale (chemický) obsah kyslíku… nový
L-Core 20.03.2021 11:17
L-Core
Ts a sme zase mudrejsi. nový
fleg 20.03.2021 11:21
fleg
Já mám pocit, že na něčem takovým dělá/dělal Marek Novák. nový
Prasak 20.03.2021 18:38
Prasak
Drtič, to mě vůbec nenapadlo. Nejednalo se ale o glukometr/cukrovku? nový
L-Core 20.03.2021 20:18
L-Core
Jo, ale taky to bylo něco na prst, to dělalo rozbor krve podle barvy, pokud si pamatuju. Tedy neinva… poslední
Prasak 20.03.2021 21:39
Prasak
nieco co nie moc dobre chapem presvietia pokozku, ci co?), alebo testovanie tlaku prilozenim prsta,… nový
Jan Fiala 20.03.2021 13:26
Jan Fiala
zajímalo by mě, jak se "offline" (třeba z hodinek) zjistí nasycení krve kyslíkem. Hodinky se ti syn… nový
Jan Fiala 20.03.2021 13:23
Jan Fiala
Už jsem tady psal před časem (v říjnu) v jednom z předešlých vláken: V březnu jedna moje známá (60… nový
Zdenál 20.03.2021 17:13
Zdenál
Dnes som bol na bicykli (10km) a pocitovo to bolo lepsie. Ale je mozne, ze som len neprepiskol tempo… nový
fleg 20.03.2021 19:56
fleg

Tak kolegyne uz dneska zase v praci a rikala, ze pohoda, kasel teda vetsi, doktorka ji na to musela dat ventolin, bolest hlavy dva dny, takze to prezit slo, akorat mela furt chut na sladky, takze dost pribrala a bude muset hodne cvicit, aby to zase shodila.

Tak už jsem taky pozitivní.
Minulý pátek se mi udělalo odpoledne po práci blbě, sobotu jsem prospal s horečkou, všechno mě bolelo. Večer test - negativní. V neděli se k horečce a bolestem přidal kašel, zhoršené dýchání, ztráta chuti, bolest hlavy dohromady s pocitem jak když mě někdo praštil po hlavě - nárazové výpadky paměti (najednou jsem vůbec netušil, co dělám v posteli, když jsem byl v obýváku). Test negativní.
Od pondělí už jsem neměl horečku, začal jsem trochu cítit chuť, přišel jsem úplně o čich. V úterý jsem si nechal udělat pro klid ještě jeden test, poslední. Pozitivní. Takže třetí test, čtvrtý den od příznaků, mě teprve uznal jako pozitivního. Dvě hodiny na to telefonát z hygieny - jak Vám je, koho jste potkal, nikam nechoďte, buďte doma a tak podobně. Nařizuju Vám karanténu do 5.2., ven můžete v sobotu 6.2. Takže mám karanténu od pozitivního testu, že jsem byl zaručeně pozitivní už čtyři dny před je vůbec nezajímalo.

Aktuálně, týden od prvních příznaků, mám kašel, hůř se mi dýchá, necítím ani ťuk a všechno mě bolí. Jinak už žiju docela spokojeně.

Ukázkově jednal zaměstnavatel (malá firma, IT) - v podstatě mi bylo naznačeno, že co bych jako chtěl, dělám z domova a práce je nad hlavu, tak ať koukám makat třeba do umření, v případě akutní potřeby by možná přicházel v úvahu jeden sick day. Aspoň mi nabídli, že kdybych nikoho neměl, můžou mi zařídit přivezení nákupu.

Vím úplně přesně. Nikam jsem nechodil, dokonce jsem měl plnou lednici, tak jsem týden před nakažením nebyl ani na nákupu. Pracuju z domova, nosím respirátor. V úterý se tu zastavila na 15 minut kamarádka, potřebovala poradit s autem. Připojil jsem ho na diagnostiku, podíval se na chyby, dva kilometry jsme to projeli, aby se projevila závada. Od čtvrtka bylo blbě jí, od pátku mně, pozitivní jsme oba.

Ukázkově jednal zaměstnavatel (malá firma, IT) - v podstatě mi bylo naznačeno, že co bych jako chtěl, dělám z domova a práce je nad hlavu, tak ať koukám makat třeba do umření, v případě akutní potřeby by možná přicházel v úvahu jeden sick day. Aspoň mi nabídli, že kdybych nikoho neměl, můžou mi zařídit přivezení nákupu.

Toto som uz pocul aj zo svojho okolia a je to pekne svinstvo, ze zamestnavatel neuznava PNku pri Covide.
Nicmenej potvrdenie od lekara dostanes, takze v prave si ty (pracovat nemusis). Otazka je, ci si to chces rozhadzat u zamestnavatela.

Fascinuje mě ta rychlost a množství testů.

Tady když zjistíš, že je ti blbě a že by to mohl být covid, pošle tě doktor na test. A na ten se dříve než za týden - spíše za 10 dní - prostě NEDOSTANEŠ, všechny termíny obsazeny. Jo, možná kdybys jel někam do Brna nebo Prahy, měl bys výsledek dříve. Týden jsi nakažený, ale nikoho to nezajímá, tví kontakti to mohou šířit dál a dál. Pak není divu, že jsme v pideli.

Test by měl být v co nejkratší době, jinak to není k ničemu.

Mna zaujalo to ako ti test opakovane tvrdil, ze si negativny.
Ja som tie priznaky (zimnica, teplota, hlava) mal v ten vecer, co som bol rano na teste este s negativnym vysledkom (hlava ma bolela od rana)....ale test o par dni to uz zachytil spolahlivo.
Je mi divne, ze u teba to tak dlho trvalo.

Jj, ja mam priznaky skoro kazdy den. :-) Mel bych ten rum omezit, jenze ten pocit, ze se nenapiju vecer rumu a druhy den to chytim, me vzdycky dozenou k tomu, ze si naliju a plnou! :-)

(Horsi je, ze se zasoby tenci a zbyva necela jedna sedmicka, doufam, ze rum je zakladni potravina a ze se bude dat koupit.)

Zas tak hrozny to s tim testovanim neni. Ano, zalezi, jak kde, ale vetsinou se nejake reseni najit da.

Mama uz to ma taky - ve ctvrtek se probudila s rymou a lehkym kaslikem, normalne by to povazovala za beznou virozu, ale protoze covid a je ucitelka, takze to mela rozhodne kde chytit... zavolala do prace, ze neprijde a sla hledat, kam by mohla na test. Beroun plno az do pondelka, v nedalekych Horovicich volno jeste ten samy den dopoledne, tak jela tam. Antigen pozitivni, tak ji rovnou poslali na PCR.
V patek v poledne uz vedela vysledky (ano, pozitivni).

Asi mesiac a pol po uspesnom zvladnut choroby bez asi akychkolvek priznakov mam zaujimave zistenie.
Vyzera to, ze kondicne som na tom uplne v prdeli.
Vsimol som si to nahodou pri istej intimnej cinnosti, kde som sa neuveritelne zadychal uz po 20-30s a to az tak, ze som musel prestat (bolo tak hnusne blbo ako po obrovskej fyzickej namahe).
Potvrdene pri pokuse sportovat, na bicykli som schopny prejst vo sviznejsom tempe par km, potom lapam po dychu a nepomozu ani lahsie prevody, musim zvolnit frekvenciu.
Zaujimave je, ze pri beznej cinnosti si to clovek nevsimne, akonahle skusim nieco ine (beh napriklad) tak sa velmi rychlo vycerpam.
V porovnani s minulym rokom je snad 50% kapacita.
Zaujimave je, ze rovnake spravy pocuvam aj odstatnych z mojho okolia, co prekonali COvida bez ohladu na priebeh...opakujem ja som nemal nic, cize pluca by som mal mat ok, ale evidentne nemam.
Normalne sa trosku obavam, ci sa to da dokopy este a ako dlho mi to bude trvat.

To bude nejaka alchymia, pretoze uz samotne zistenie tepu zelenymi diodkami je nieco co nie moc dobre chapem presvietia pokozku, ci co?), alebo testovanie tlaku prilozenim prsta, co som testoval na Asusoch vtedy...ale ono to fungovalo a odpovedalo to hodnotam normalneho tlakomera.

nieco co nie moc dobre chapem presvietia pokozku, ci co?), alebo testovanie tlaku prilozenim prsta, co som testoval na Asusoch vtedy...ale ono to fungovalo a odpovedalo to hodnotam normalneho tlakomera.

A jak si myslíš, že funguje oxymetr? Že ti odebírá a analyzuje krev? Vždyť to samé máš v nemocnici, když jsi připojený na přístroje, jen kramlik na prstu.

zajímalo by mě, jak se "offline" (třeba z hodinek) zjistí nasycení krve kyslíkem.

Hodinky se ti synchronizuji s telefonem, kde me muzes jouknout do zaznamu aktivit a podivat se na namerene hodnoty. To same i na hodinkach.
Jinak hodinky to zpracovavaji a delaji prubezne grafy, takze muzes pak sledovat, jestli se tito skokove zhorsilo. Ale tady uzzalezi na hodinkach a aplikaci

Zpět do debat Přispět do debaty Nahoru