Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Test...hadze policia delobuchy?

Podme si dat test zdraveho rozumu.
Momentalne mame na SK tuto aferu...konkretne policajti hadzu delobuchy.
https://www.facebook.com/104091084530048/videos/1846205292209511
Video je na Kulturblogu, co je taka hlasne truba LSNS ak by niekto z CR nevedel.
Pozrite si video, spravte si vlastny nazor a potom mozeme rozoberat.
Skuste zabudnut, ze nemate radi vladu, policajtov a ze suhlasite s demonstraciami ludi proti...ani neviem comu.
............
............
Za mna asi nasledovne:
+ Na prvy pohlad sa zda, ze delobuch hodil policajt, pretoze to tak posobi, mal vpredu lavu ruku a krici to tam teta, co to videla;o)...viac dokazov nemam

- Prva otazka, co ma napadne je preco by to policajti robili. Ok dajme tomu, ze akoze provokacia. Ale preco? Ako im to pomoze?
- Druha otazka je preco by to robili takto nesikovne, preco ak chceli provokovat (preco by to, ale robili?) nepouzili niekoho v civile...z davu. Urcite tam mali svojich ludi.
- Tretia otazka...chcem hodit delobuch, preco tak nesikovne? Idem dopredu, spolu s dalsimi, hodim delobuch pred seba a zacneme spolu ustupovat?
- Vsimnite si policajta...ide rovno, zrazu sa natoci trosku zboku, pozrie sa dole, zastavi a zacne ustupovat. Presne takto by sa choval clovek, ktory vidi, ze nieco leti, zablokuje to rukou, odrazi sa to od neho, zisti, ze je to delobuch a ustupi do bezpecnejsej vzdialenosti.

Jsou zobrazeny jen nové příspěvky. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Ja by som to sem ani nedaval, ale to video malo na FB za 24h 335k pozreti a kedze inde Hastraman ako…
fleg 20.11.2020 12:49
fleg
24h 335k pozreti Taky ze to pak pujde na AdSense videt, jiny duvod ani tyto clanky nemaji jak vyt… nový
HPET 20.11.2020 12:53
HPET
Neviem, ci videa na FB su tiez monetizovane... Ja nemam FB acc, ale syn sa zabudol u mna na pc odhla… nový
fleg 20.11.2020 12:55
fleg
A čo by si s tým chcel v tomto prípade spraviť? Nariadiť fejzbúku, aby to video mazal? Stejne by sa… nový
Hastrman 20.11.2020 17:04
Hastrman
Nie, nemazal by som ho. Len ti ukazujem ako sa vyvolava nenavist a ta sa vyvolava tak, ze prestanes… nový
fleg 20.11.2020 17:11
fleg
Ja si viem kludne predstavit, ze plochej Zemi budu za par rokov verit miliony ludi na svete. Tomu j… nový
Hastrman 20.11.2020 17:45
Hastrman
Za pár rokov sa budú organizovať výlety na mesiac pre stredné vrstvy ::) Muzes definovat co je to… nový
Dwane Dibbley 20.11.2020 18:17
Dwane Dibbley
Prosím ťa, hádam sa nechceš chytať zrovna tohoto :)) Myslel som to obrazne, skôr sa bude pravidelne… nový
Hastrman 20.11.2020 18:33
Hastrman
Mas vubec predstavu, kdy se naposledy letelo na Mesic? Jak je to nakladne? A co by se na tom Mesici… nový
Dwane Dibbley 20.11.2020 18:57
Dwane Dibbley
Ty si fakt troll. Nemá cenu s tebou sa baviť. Ľutujem, že som ti na tvoju blbú OT otázku odpovedal.… nový
Hastrman 20.11.2020 19:16
Hastrman
Za pár rokov sa budú organizovať výlety na mesiac pre stredné vrstvy Ale on to napsal dobře, co je… nový
Karel04 20.11.2020 19:52
Karel04
:-D Áno, myslel som to presne tak. :beer: nový
Hastrman 20.11.2020 19:54
Hastrman
Delobuch hodil policajt. Hodil ho ne silnici a ne do lidi, takze nejak netusim v cem ma byt ten prob… nový
Dwane Dibbley 20.11.2020 15:13
Dwane Dibbley
Mně z toho videa tedy jednoznačně nevyplývá, že by dělobuch hodil policista. Jednoduše to z toho nel… nový
Araneus84 20.11.2020 15:59
Araneus84
Toto napadlo aj mna, v tom dave si vacsina ludi tocila videa a urcite by sa naslo keby sa chcelo aj… nový
fleg 20.11.2020 16:15
fleg
Tak jinak. Za predpokladu, ze to hodil policista, co je na tom tak hrozneho? nový
Dwane Dibbley 20.11.2020 16:24
Dwane Dibbley
Nic. Policie používá pyrotechniku pro kontrolu davu zcela běžně. nový
Wikan 20.11.2020 17:10
Wikan
Netuším. Dle mého nic až tak hrozného na tom není, pokud pomineme to, že ten, kdo ten dělobuch hodil… nový
Araneus84 21.11.2020 16:28
Araneus84
No nevim. Pri zasahu normalne policajti jezdi nad povolenou rychlost, klidne projedou jednosmerku v… poslední
Dwane Dibbley 21.11.2020 16:51
Dwane Dibbley
Facebook mám v hosts... Ale policajti dělobuchy používají. Viz nedávný incident na (Karlově náměstí?… nový
IQ37 21.11.2020 12:08
IQ37

Ja by som to sem ani nedaval, ale to video malo na FB za 24h 335k pozreti a kedze inde Hastraman ako zastanca totalnej slobody slova prezentuje svoj nazor tak som chcel poukazat na to ako lahko sa da vyrobit nepriatel, ked sa chce...staci sloboda slova.
Pritom mne je jasne, ze na 99% ten policajt petardu nehodil, ale verim, ze desattisicom ludi staci toto nekvalitne video a svojho nepriatela uz maju.

A čo by si s tým chcel v tomto prípade spraviť? Nariadiť fejzbúku, aby to video mazal? Stejne by sa dostalo každému, akurát v súkromných chatoch, cez maily, na iných platformách... Navyše by to potom malo ešte tú trpkú príchuť zakázaného videa, čo by vyvolalo v občanoch ešte väčší odpor.

Nie, nemazal by som ho.
Len ti ukazujem ako sa vyvolava nenavist a ta sa vyvolava tak, ze prestanes kontrolvat "mensinu" a ta sa po case stane vacsinou.
Ja si viem kludne predstavit, ze plochej Zemi budu za par rokov verit miliony ludi na svete.
Je to rovnako desive ako pri ockovani, kde stacilo par rokov a zrazu to mame mohutne antivaxerske hnutie. Pred 20 rokmi by ma v zivote nenapadlo, ze niekto bude spochybnovat uspechy, ktore sme dosiahli za predchadzajuce obdobie (myslim v medicine).

Ja si viem kludne predstavit, ze plochej Zemi budu za par rokov verit miliony ludi na svete.

Tomu ja určite neverím. Za pár rokov sa budú organizovať výlety na mesiac pre stredné vrstvy, taká blbosť ako plochá Zem už vôbec neobstojí.
Rovnako je to aj s antivaxermi. Keď začnú vybuchovať epidémie záškrtu, tak sa tí blbí ľudia poučia a dajú sa proti nemu očkovať. Je to hlavne o zodpovednosti. Skôr by sme mali apelovať na zodpovedné správanie, nie držať ľudí v bublinke, aby sa im nič nestalo a kruto ich trestať, ak sa rozhodnú bublinku narušiť.

Prosím ťa, hádam sa nechceš chytať zrovna tohoto :)) Myslel som to obrazne, skôr sa bude pravidelne lietať na mesiac ako veriť na plochú Zem. Myslel som to tak, že každá do neba volajúca blbosť, sa postupom času sama poprie a nemusí do toho zasahovať žiadna inkvizícia zložená z hoax hunterov. Práve oni totižto takéto nezmysly dostávajú do mainstreamu, keby nebolo tohoto zapáleného kulturkampfu s hoaxami, tak by som sa o plochej Zeme ani nikdy nedozvedel, takže je to kontraproduktívne, keď mi niekto bude radiť, čomu nemám veriť ešte predtým, ako som sa s tým stretol. Ani deťom zbytočne nevysvetľuješ niektoré veci, pokým sa nepýtajú. 8-)

EDIT: Ale teda aby som ti odpovedal na ten OT, podľa mňa to bude už o takých 10-15 rokov možné. Je to ale len môj ničím nepodložený a vedecky nevyargumentovaný pocit, tak ma tu prosím neobviňuj zo šírenia hoaxov zas. :-D
EDIT 2: O 10-15 rokov ale ešte pochopiteľne nie pre tie stredné vrstvy.

Mas vubec predstavu, kdy se naposledy letelo na Mesic? Jak je to nakladne? A co by se na tom Mesici vubec delalo? Za poslednich 15 let se tak maximalne trochu opravila ISS a ty bys chtel za 15let max litat na mesic na vylety. Nikdo tam nelita, protoze z toho nic neni, to bylo jen kdysi za studene valky na pomerovani pindiku.

Mně z toho videa tedy jednoznačně nevyplývá, že by dělobuch hodil policista. Jednoduše to z toho nelze určit.
Já před tím policajtem vidím poměrně slušný počet lidí, kteří dozajista vlastní mobilní telefony. Otázka tedy zní, pročpak existuje pouze nekvalitní záběr z x desítek metrů o tom, jak údajně policista hází dělobuch a neexistuje žádný frontální záběr na kterém policista drží případně odhazuje dělobuch z dlaně ? Trošku divné, ne ?

Toto napadlo aj mna, v tom dave si vacsina ludi tocila videa a urcite by sa naslo keby sa chcelo aj video, co ukazuje ten zaber lepsie.
Kulturbolg tam ma aj dalsie vyzivne video ako odvadzaju policajti poslanca za LSNS, ale video je tiez zostrihane, uz len vidiet ako je na zemi, ako sa tam brani a musia ho odviezt az 4 policajti jak male decko. Co robil predtym vidiet nie je, hlavne, ze je afera ako policajti zbili chudaka pana poslanca.
Inak ten poslanec uz soferoval ozraty za co bol sudeny a inzultoval celkom slusne nejakeho zahranicneho studenta tmavsej farby pleti v krcme, za co dostal tiez podmienku.

Netuším. Dle mého nic až tak hrozného na tom není, pokud pomineme to, že ten, kdo ten dělobuch hodil, se dopustil porušení minimálně městské vyhlášky, která zakazuje odpalování pyrotechniky mimo silvestra. S ohledem na to, že ani policista, ani nikdo z demonstrantů neměl dle videa jakýkoli důvod na dané místo dělobuch házet, mám za to, že došlo k porušení vyhlášky.

Vyjadřoval jsem se pouze k tomu, že na základě daného videa není možné 100% určit, zda dělobuch hodil policista či nikoli.

Zpět do debat Přispět do debaty Nahoru