Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Mezinárodní smlouvy ústava atp.

jednu věc moc nechápu. Pokud neni smlovou (osn, nato)daný proces odstoupení od smlouvy stát to sice nedodržuje jelikož to není součast pravniho řádu ale furt je členem, pokud neni uvedeno jak lze odstoupit od smlouvy je možnost změnit ústavu (mimo EU tam je to automaticky součast řádu) a přidat do něho článek že není členem té a té organizace, tak zanikne jednostranně členství v této organizaci ačkoliv to dle smlouvy nelze. Nebo ačkoliv stát nemusí dodržovat zavazky ktere jsou zavazne ale nejsou soucasti statniho pravniho řádu bude "uvěznen" v této organizaci už na věky? U EU si všechny státy daly že se vždy použije mez.zákon nebo smlouva. V jiných častech světa to prakticky není.

2) pokud stát nemá dáno co má přednost v ústavě a smlouvu si dá do svého právního řádu tak se stane co?

3) může stát aplikovat přednost smlouvy nebo zakona jednotlivě bez vymezení v ústavě?

Jsou zobrazeny jen nové příspěvky. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
jednu věc moc nechápu Ty těch věcí nechápeš bohužel víc.
Wikan 16.11.2020 19:57
Wikan
Mě už to ani nebaví číst, pořád to samé…
L-Core 16.11.2020 20:11
L-Core
Jo jo, dřív si aspoň každou chvíli vymýšlel novou kravinu, tak to byla celkem zábava. Ale poslední d…
Wikan 16.11.2020 20:13
Wikan
Třeba chystá nějaký státní převrat a zjišťuje si možnosti.
Prasak 16.11.2020 23:23
Prasak
S 2000 Kč v kapse? To moc ochotníků nesežene :-p
L-Core 17.11.2020 11:47
L-Core
Francouzi dobyli Bastilu z hladu, takže nemožný to není.
Prasak 17.11.2020 11:53
Prasak
No dobyli... Bastilu bránilo pár desítek mužů, z nich většina už byli "dědci" nehodící se pro běžnou… nový
Wikan 17.11.2020 12:20
Wikan
Bastila byl jen začátek změny. O samotnou Bastilu mi až tak nešlo. poslední
Prasak 17.11.2020 16:43
Prasak
Ty těch věcí nechápeš bohužel víc. Já si ale nemyslím že je to úmyslné. Jsem si všiml hned na začát… nový
HPET 17.11.2020 12:42
HPET

No dobyli... Bastilu bránilo pár desítek mužů, z nich většina už byli "dědci" nehodící se pro běžnou vojenskou službu. Přesto při samotném boji padl jediný obránce a posádka se vzdala spíš kvůli tomu, že neměli zásoby na delší obléhání a taky nechtěli způsobit masakr na obou stranách.

Ty těch věcí nechápeš bohužel víc.

Já si ale nemyslím že je to úmyslné.
Jsem si všiml hned na začátku jeho působení že i v některých opravdu jasných odpovědí nic nechápal, a šlo vidět že čte text, slova, ale nerozumí jim.
Jen v těch slovech našel nějaké které se mu líbilo nebo v něm vyvolalo zájem, tak založil nové vlákno aby se o tom slově bavil. Podstata mu ovšem zcela uniká a unikat bude, nebo ho ani nezajímá.
(fakt že reagoval jen na odpovědi mimo vlákno a na odpovědi na které položil otázku a odpovězeno mu bylo ignoroval spíš naznačuje trolovaní, asi Covidiot)

Mimo ty, co se ním spíš baví z nudy, nechápu těm ostatním že sním vůbec ztrácí ještě čas.

Zpět do debat Přispět do debaty Nahoru