Jsou zobrazeny jen nové příspěvky. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Je připravená, tak jako ta v Brně.Snad nebudou třeba, obsazenost ARO+JIP v ČR je zatím 74 %. https:/… nový
Karel04 09.11.2020 20:04
Karel04
Jsem zvědav, kdy se vyrojí rozumbradové s tím, že "tyhle nemocnice vůbec nebyly potřeba" a bylo to "… nový
Moas 09.11.2020 20:58
Moas
V každém případě je lepší být připravený než pak rozhodovat, koho pripojis na ventilátor a koho ne. nový
Jan Fiala 09.11.2020 21:07
Jan Fiala
Kdo je připraven, není zaskočen. Vždycky se najde někdo, kdo bude mít blbý pindy. Postaví špitál a n… nový
Prasak 09.11.2020 21:39
Prasak
ono je to dobre videt na te jarni vlne koronaviru - zvladli jsme ji temer bez ztraty kyticky, takze… nový
merlouska 09.11.2020 23:12
merlouska
Mě spíš vrtá v hlavě, že nepadlo ani slovo o různých podzemních nemocnicích připravených na třetí sv… nový
ml1 23.11.2020 15:18
ml1
Ja mam pocit, ze tyhle (armadni) nemocnice na treti svetovou nejsou vhodne pro pouziti v soucasne si… nový
merlouska 23.11.2020 15:26
merlouska
Minimálně máme jednu (možná i víc) zařízení se specializací na chemické a biologické ohrožení. Ta by… nový
Jan Fiala 23.11.2020 15:44
Jan Fiala
Těch důvodů je tam více, vojenské nemocnice bývají často spíše pro menší počet pacientů, Letňanský v… poslední
Kurt 23.11.2020 15:57
Kurt

Jsem zvědav, kdy se vyrojí rozumbradové s tím, že "tyhle nemocnice vůbec nebyly potřeba" a bylo to "mrhání penězi".
Osobně neprožívám tvrzení médií o armageddonu, ale napjatost situace v nemocnicích člověk samozřejmě vnímá a přípravy na to, že to může být ještě mnohem horší, jsou (byly?) rozhodně na místě.

Mě spíš vrtá v hlavě, že nepadlo ani slovo o různých podzemních nemocnicích připravených na třetí světovou válku (v praze se dřív mluvilo např o Krči, Homolce, ...). Jestli už byly zrušené, nebo jestli stále dřímají, nebo už byly v rámci úspor přeměněné na něco, co víc vydělává. Spíš v této souvislosti mě překvapilo, že se chce stavět polní nemocnice na zelené louce, alespoň že armáda má na takové situace vybavení, že už jej taky neoptimalizovali.

Těch důvodů je tam více, vojenské nemocnice bývají často spíše pro menší počet pacientů, Letňanský velkolazaret je něco jiného. Máme třeba zařízení v Těchoníně, které obsluhuje cca 200 lidí a tam je 28 lůžek pro vysoce specializovanou péči, připravených pro pacienty s vysoce nakažlivými chorobami (Ebola, Marburg, Variola apod.) ale to není aktuálně využíváno. Mnohem efektivnější bylo nasazení personálu této "nemocnice" tam, kde se COVID léčí a diagnostikuje - což se také stalo, takže Těchonín i nadále spinká a čeká na svou příležitost (stejně, jako u Letňanského špitálu bych si přál, aby nikdy nepřišla).

Zpět do debat Přispět do debaty Nahoru