loading...
Jsou zobrazeny jen nové příspěvky. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
https://ct24.ceskatelevize.cz/veda/3235924-prvni-studie-naznacila-ze-ockovani-vybudi-imunitu-na-stej…
Jan Fiala 04.12.2020 17:34
Jan Fiala
Dobrý business to rozhodně je, taky po právu. Během roku vyvinout vakcíny je podle mě úctyhodný výko…
vlk56 04.12.2020 18:13
vlk56
Udivuje ma tvoja ochota pichať si 4 krát ročne akýsi neoverený sajrajt (áno, je neoverený, aj banáln…
Hastrman 04.12.2020 18:45
Hastrman
Kdyby sis nevymýšlel. Rychlé uvedení vakcín bylo umožněno díky předchozímu výzkumu a razantním změná…
vlkjinde 04.12.2020 20:24
vlkjinde
BTW projít si čtyřikrát do roka covidem je zvláštní přání, Nadsázka :-). Pravdepodobnosť je minimál…
Hastrman 04.12.2020 20:40
Hastrman
To ale není půl roku, staví se na starších vědomostech, jak se píše v článku. Vysledovat účinek vak…
vlkjinde 04.12.2020 21:19
vlkjinde
Jediné pozitivum je, že to za nás vyzkouší Britové. Tam to uvidíme v reálu. Nevim na jakých starších…
Jan Fiala 04.12.2020 21:52
Jan Fiala
A co ste stale taki vytraseni z tych vakcin? Vakcinacia bude dobrovolna. Ja sa napriklad zaockovat n…
fleg 05.12.2020 12:38
fleg
Vakcinacia bude dobrovolna. :-D:-D:-D Sorry, ale ďalej som nečítal. Dobrovoľná jak testovanie na S…
Hastrman 05.12.2020 13:15
Hastrman
Ano doteraz vsetky vyhlasenia nielen nasich politikov (vratane nasej hysterky) vzdy uvadzali, ze vak…
fleg 05.12.2020 13:48
fleg
Přitom exministr upozornil, že vakcinace je podmínkou pro to, aby se život vrátil do normálních kole…
Jan Fiala 06.12.2020 02:18
Jan Fiala
Za minulého režimu bylo (kdejaké) očkování povinné a problém s tím nikdo neměl. Ty přiblblé maminy,…
L-Core 06.12.2020 05:57
L-Core
Problém je v tom, že tak vakcína není až tak dlouhodobě prověřená.
Prasak 06.12.2020 12:18
Prasak
To je pravda. Jaká je jiná varianta, neustálé lockdowny (a krach ekonomiky) nebo zhroucení zdravotni…
L-Core 06.12.2020 17:13
L-Core
Ty jses taky dobrej demagog. Jeden ti rika, ze se mu nelibi dobrovolnost vakcinace, ke ktere nas nu…
RedMaX 06.12.2020 18:12
RedMaX
1. spousta věcí je/byla dobrovolných, ale pokud člověk nechce, je prostě nějak omezený, o tom jsem p…
L-Core 06.12.2020 19:30
L-Core
No, príde mi zvláštne, spoliehať sa na vakcínu, ktorá ešte nemá preukázanú spolahlivosť. Skutočné sp…
Hastrman 06.12.2020 21:03
Hastrman
Takze tie testy na desattisicoch ludoch boli vlastne zbytocne, ze? nový
fleg 06.12.2020 22:36
fleg
Nie zbytočné, ale nedostatočné pre konečný výsledok. nový
Hastrman 07.12.2020 09:16
Hastrman
A na co by se tedy státy měly spoléhat? Ta "stádová imunita" také bohužel asi není navěky, ale spíše… nový
L-Core 07.12.2020 05:41
L-Core
Spoľah nemáš na nič. Treba sa s tým naučiť fungovať. Neviem či chápeš, ako funguje stádová imunita.… nový
Hastrman 07.12.2020 09:15
Hastrman
A co ste stale taki vytraseni z tych vakcin? Píchat do sebe neověřenou mRNA vakcínu, u které nemáš…
Jan Fiala 05.12.2020 16:06
Jan Fiala
A okrem svojej evidentne bohatej fantazie mas jeden jediny ozajstny argument, ze to tak bude okrem t…
fleg 06.12.2020 17:30
fleg
Já ti nic nenutím, k ničemu tě nenutím, nic ti nezakazuju. Jen jsem uvedl možnost a ty už tu zase sk…
Jan Fiala 06.12.2020 19:26
Jan Fiala
To, ze je vakcina ucinna, ze je neskodna (rovnako ako ine vakciny, cize minimalne vedlajsie ucinky)…
fleg 06.12.2020 22:35
fleg
To je přesně ten rozdíl. Ty nemáš pocit ztráty svobody, já zase vidím, jak se ze svobody postupně sa… nový
Jan Fiala 07.12.2020 04:58
Jan Fiala
On je Mikeš zakázaný?? :-? Odkud prosím? Normálně se přece prodává! Vím, že se asi před 10 lety prot… nový
Zdenál 07.12.2020 07:27
Zdenál
Já jsem nepsal, že je zakázaný, jen jsem jej uvedl jako příklad snahy novodobých cenzorů. Byly pokus… nový
Jan Fiala 07.12.2020 09:29
Jan Fiala
Někde se s tím vůbec neserou a barvu pleti neřeší ani v nejmenším: https://stredoevropan.cz/2017/11/… nový
Prasak 08.12.2020 20:01
Prasak
Pri tomto sa len smejem, akí sú títo prepisovači histórie nekonzistentní. Najprv pestujú na bielych… nový
Hastrman 08.12.2020 20:53
Hastrman
V prvej triede na gympli sme mali na matike vyroky. Strasne ma to iritovalo a nudilo, ale dnes vdaci… nový
fleg 08.12.2020 21:12
fleg
Pokud by vakcina vydržela i blbé 2 roky, jak se pdalo na začátku, pak by to bylo snisitelné. Ale píc…
Jan Fiala 04.12.2020 19:22
Jan Fiala
JaFi...za prve ten test sa robil na 34 ludoch...statisticky je nepriekazny. Za druhe hovori o minima… nový
fleg 08.12.2020 21:18
fleg
Tak musím říct jediné: Babiš je jen obyčejný masový vrah a měl by ideálně viset, zrušení trestu smr… nový
RedMaX 08.12.2020 18:11
RedMaX
Nové testy ukazují 70% účinnost vakcíny AstraZeneca https://www.novinky.cz/zahranicni/svet/clanek/v… nový
Jan Fiala 08.12.2020 18:58
Jan Fiala
Hmmm, takže ako sme predpokladali, nakoniec to s tou 90% účinnosťou nie je vôbec také isté. A to tie… nový
Hastrman 08.12.2020 20:46
Hastrman
Máme na výběr vektorovou AstraZeneca s účinností 70% nebo mRNA vakcíny - možná s vyšší účinností, al… nový
Jan Fiala 08.12.2020 23:24
Jan Fiala
70% zas není prý tak málo (nevím, nerozumím tomu), to je na úrovni očkování proti chřipce. Kdyby fun… nový
L-Core 09.12.2020 15:18
L-Core
Kdybys naočkoval všechny, tak máš 70% lidí s imunitou. když proočkuješ 70% lidí, tak máš 49% lidí s… nový
Jan Fiala 09.12.2020 15:48
Jan Fiala
Slovensko čeká na Vánoce lockdown, rozhodl krizový štáb Vánoce stráví Slováci pravděpodobně v lockd… nový
Pavel 08.12.2020 21:43
Pavel
Nuž, presne ako píšem. Ten šialenec nám dokurví ešte aj Vianoce. :-( Ale ešte že sme ako jediná kraj… nový
Hastrman 08.12.2020 23:06
Hastrman
Stale lepsie dokurvene Vianoce, ako dokurveny zivot virusom, ci? nový
Michal2 09.12.2020 14:56
Michal2
Virus určitě neexistuje, to jen Gates se chce stát pánem světa. A komu píchnou s vakcínou čip, bude… nový
L-Core 09.12.2020 15:15
L-Core
Dokurvený život vírusom by som nemal. Zato dokurvený život nezmyselným manažovaním vírusu áno. nový
Hastrman 09.12.2020 16:29
Hastrman
Treba citat s pochopenim, o lockdowne sa nerozhodlo vcera, ale mal dnes rozhodnut hlavny hygienik...… nový
fleg 09.12.2020 16:35
fleg
ČR: Počet zemřelých (aktualizace týdenních časových řad) - časové řady Český statistický úřad zveře… nový
Pavel 09.12.2020 16:44
Pavel
Kdyby začínal od nuly, tak by ten nárůst nebyl tak výrazný, nemohl bys argumentovat tím, jak nám tu… nový
Jan Fiala 09.12.2020 17:56
Jan Fiala
Těžko říct jak ten graf kdo vnímá; já tam vidím vzestup z 2.2k na 4.2k, tj. "odhadem dvojnásobek".… nový
Pavel 09.12.2020 17:59
Pavel
Ten nárůst tam je díky publikovanym číslům. Četl jsem rozhovory s lidmi, třeba z brněnské nemocnice… poslední
Jan Fiala 09.12.2020 18:31
Jan Fiala

Dobrý business to rozhodně je, taky po právu. Během roku vyvinout vakcíny je podle mě úctyhodný výkon.
4 injekce ročně (protilátky mohou být přítomny klidně déle, neví se, stejně tak imunologická paměť se začne vyvíjet) výměnou za plnohodnotný život klidně podstoupím, riziko NÚ je i tak zanedbatelné proti prodělání covida, finančně proti zavírání ekonomiky se mi to taky zdá nesrovnatelné. Nebo existuje lepší řešení?

Udivuje ma tvoja ochota pichať si 4 krát ročne akýsi neoverený sajrajt (áno, je neoverený, aj banálna mastička proti jebákom sa testuje pár rokov narozdiel od vakcíny, ktorou sa má úplne bez reptania napichať celá populácia) ale OK, jak libo.
Ale aby som mal na výber toto alebo plnohodnotný život, to ako myslíš vážne?
To ja si radšej tým covidom prejdem aj 4 krát do roka, čo je teda maximálne nepravdepodobné, že ho toľkokrát chytím.

BTW projít si čtyřikrát do roka covidem je zvláštní přání,

Nadsázka :-). Pravdepodobnosť je minimálna, že sa nakazím 4-krát v roku, reálnejšie je 2-krát. Preto by mi prišlo nepraktické očkovať sa až 4-krát do roka.

Legislatívne si môžeš vydupať všetko ak je na to dostatočný tlak a v súvislosti s covidom je ten tlak šialený. Ale najväčším protivníkom je čas. Ja proste neverím, že za toho polroka sa im podarilo vykonať dlhodobý výskum. To nejde. Jedine tak vo filme Interstellar..... Nemôžu sa vedľajšie efekty prejaviť až po 10 rokoch? Nemusí to byť pravdepodobné, ale stále tam tú istotu nemáš...

To ale není půl roku, staví se na starších vědomostech, jak se píše v článku.

Vysledovat účinek vakcíny v době deset let od působení je velmi problematické vzhledem k množství proměnných (čti infekcí čímkoli jiným). Podobné u protinádorové léčby pětileté relativní přežití.

Jediné pozitivum je, že to za nás vyzkouší Britové. Tam to uvidíme v reálu.
Nevim na jakých starších vědomostech se u mRNA vakcín staví, pokud vím, v praxi se zatím nenasazovaly. A zrovna u těchto typů bych byl hodně opatrný, protože případné nežádoucí účinky se budou hodně těžce odstraňovat - z obětí, ne z vakcíny.

A co ste stale taki vytraseni z tych vakcin?
Vakcinacia bude dobrovolna. Ja sa napriklad zaockovat nedam, pretoze zdielam opatrny optimizmus a navyse nedavam sa ani ockovat proti chripke, kde to tiez povazujem v mojom veku za zbytocne. Nie kazda vakcina je nutna.
A ak teraz vytiahnes, ze mi zakazu cestovat to toho a toho statu...to im neberiem, ak si nejaky stat povie, ze ta nepusti na svoje uzemie ak nebudes zaockovany proti Covidu je to jeho pravo. Chces ho snad spochybnovat? Ja mu ho neberiem a nepojdem tam...alebo sa dam zaockovat, je to jednoducha matematika.
Osobne ma ziadne vakciny nezvrusuju a nechapem preco mate nutnost sa nad tym tak stale vzrusovat. Pockame a uvidime. Kto chce zaockovat sa da, kto nie tak nie.

Vakcinacia bude dobrovolna.

:-D :-D :-D
Sorry, ale ďalej som nečítal. Dobrovoľná jak testovanie na Slovensku?
EDIT: Tak predsa len čítam ďalej a vidím, že sám si si dobrovoľnosť vakcinacie vyvrátil. Keď ma nejaká krajina nepustí dnu, len kvôli tomu, že som si posledné 4 mesiace nič nešpricol, tak asi tá vakcína dobrovoľná nebude, nie? A čo keď tá krajina bude zrovna Slovensko? Čo vzhľadom na šialeného premiéra, ktorý občanov neváha odstaviť od života na základe absencie sračkového testu, je až príliš pravdepodobné.

Ano doteraz vsetky vyhlasenia nielen nasich politikov (vratane nasej hysterky) vzdy uvadzali, ze vakcinacia bude dobrovolna.
Ja az zasnem nad vasimi uvahami o buducnosti ako uz vsetko viete, ako maju vakciny neziaduce ucinky, ako su zbytocne a ako vas ockovanie, ci neockovanie bude obmedzovat.
Hosi vas si asi zavolam ako naalytikov pri mojom burzovani, alebo mi pomozete vyhrat nejake Lotto, co vy na to?

Keď ma nejaká krajina nepustí dnu, len kvôli tomu, že som si posledné 4 mesiace nič nešpricol, tak asi tá vakcína dobrovoľná nebude, nie?

Ty chces diktovat cudzej krajine pravidla? Kto si ty? To mozes rovnako kritizovat viza do roznych krajin, pretoze tie spiny ta tam nechcu pustit vsakano a dokonca ked chces ist do USA musis sa podrobit vypocuvaniu...fuj ake hnusne.

Přitom exministr upozornil, že vakcinace je podmínkou pro to, aby se život vrátil do normálních kolejí. Z tohoto důvodu nevylučuje, že stát bude vakcinací podmiňovat různé aktivity, ať již návštěvy kina či cestování.

Tolik k dobrovolnosti, o které se uvažuje v rámci EU (uvedl Prymula)

Nejsem odmitacc vakcíny, ale není možné mluvit o "dobrovolnosti", ke které tě nutí.

Za minulého režimu bylo (kdejaké) očkování povinné a problém s tím nikdo neměl. Ty přiblblé maminy, které odmítají očkovat své děti třeba proti tetanu (následně s katastrofálními následky) se objevily až po '89. Neexistoval problém se spalničkami, TBC - na rozdíl od dneška. Ano, někomu může nějaká vakcína ublížit. Ale nesrovnatelně větší počet lidí zachrání.

Když chceš jet do zahraničí, potřebuješ pas. Když chceš pracovat v potravinářství, zdravotní průkaz (s úplavicí tak opravdu nejsi vítán). Když chceš řídit auto, musíš mít řidičák. Tyto věci také jsou nepovinné, nikdo ti je nenutí za každou cenu. Volba je pak na každém jednotlivci.

O účinnostech, vedlejších účincích, ochraně či zlých úmyslech někoho v pozadí nic nevím; předpokládám (v tomto postu!), že je/bude vše OK. Jak to bude ve skutečnosti, ukáže čas.

Ty jses taky dobrej demagog.

Jeden ti rika, ze se mu nelibi dobrovolnost vakcinace, ke ktere nas nuti.
Reagujes, ze za komancu byly taky vakciny povinne.
Na to ti druhy odpovi, ze to ale byly vakciny letama proverene.
A ty reagujes, ze jina varianta neni.

Proste dulezity je pred vsim zavrit oci, nechat se napichat jakoukoli srackou s virou, ze to zabere a nebude mit vedlejsi ucinky. A co kdyz ne? Zamyslels se nad tim, ze te treba napichaji a ty zemres? Pak budes mit konecne klid.

1. spousta věcí je/byla dobrovolných, ale pokud člověk nechce, je prostě nějak omezený, o tom jsem psal. V tom tahle vakcína nemusí být žádná výjimka. Do školky také nechtějí pustit nezaočkované děti, myslím - progresivní maminy si musí vybrat.

2. ad covid: a jaké tedy jsou možnosti kromě:
- lockdownů stále dokola,
- hlavou v písku, jak na konci léta předvedl čau lidi, s katastrofáními následky (ano, jak by řekl hastrman, hlavně pro staré kusy..) a zhrouceným zdravotnictvím, pokud se hlava rychle nevytáhne,
- očkováním/promořeností?
Jedna by byla, a tou je dobrovolné dodržování opatření lidmi. Ve státě Švejků naprosto nereálné.

Obecně u vakcín je riziko vždy. Můžeš na následky očkování zemřít, můžeš se (prý, asi děti) stát autistou. Na druhé straně je potřeba srovnat to se stavem, kdy by se neočkovalo vůbec. Zkus si najít pravé neštovice, černý kašel, záškrt, jak před sto lety zabíjely. A srovnej procento zemřelých na tyto nemoci se zlomkem procenta, kteří jsou následkem proti-očkování poškozeni či také zemřeli.

Nevím, jak schvalování vakcín probíhá, o píchání jakékoliv sračky za každou cenu se ale IMHO nejedná.

Kontrolní otázky:
1) do stavu PES 4 se dostaneme: ještě před Vánocemi, do konce roku nebo začátkem ledna?
2) další tvrdý lockdown začne: v prosinci nebo až v lednu?

Můj tip:
1: až po Vánocích nebo v roce 2021
2: v lednu, a protože odkládání opatření kvůli Vánocům, Silvestru bude mít těžké následky, zase to bude PES 5

Spoľah nemáš na nič. Treba sa s tým naučiť fungovať.
Neviem či chápeš, ako funguje stádová imunita. Keď sa raz vytvorí, tak je tu navždy za predpokladu, že sme vírusu pravidelne vystavovaní. To neznamená, že tu už vírus nebude a nikto sa nenakazí, ale bude znateľne slabší a už bude len tak otravovať príležitostnými nádchami. Rovnako ako chrípka.
Vakcína vírus tiež nevyhubí, nerob si také nádeje, keby to bolo možné, vyhubili by sme dávno už aj chrípku.
A už vôbec ti vakcína neposkytne 100% imunitu naveky. Takže koniec koncov je to z dlhodobého hľadiska irelevantné, či v tomto momente vakcínu máme alebo nie, ale tak keď si niekto myslí, že ho zachráni, tak prečo nie, len nech mi ju nevnucuje a nech ma na základe nej nikto neobmedzuje.

A co ste stale taki vytraseni z tych vakcin?

Píchat do sebe neověřenou mRNA vakcínu, u které nemáš otestováno, jaký bude mít vliv krátkodobý, natož dlouhodobý a když se tato technologie dosud nikde nepoužívala je podle mne hazard. A to nemluvím o nutnosti nechat se očkovat 2x do roka.

[začátek konspirace]
Prvních pár dávek bude v pořádku a až se to rozjede, pak se to upraví podle potřeby, aby to mělo odpovídající účinky, klidně zacílené na konkrétní skupiny obyvatelstva. mRNA je v tomto směru úžasná, naprogramuješ si, co potřebuješ.
[konec konspirace!]

Vakcinacia bude dobrovolna

Pokud je "dobrovolnost" podmíněna omezeními v případě, že se "dobrovolně" nezúčastníš, pak to není dobrovolnost. Je to podobná "dobrovolnost", jako třeba účast v průvodu na 1. máje. Účast je dobrovolná, ale jestli nepřijdeš, tak už v pondělí nemusíš chodit do práce.

Úmyslně jsem to přehnal, aby tě to bacilo do očí.

A okrem svojej evidentne bohatej fantazie mas jeden jediny ozajstny argument, ze to tak bude okrem tvojho mohlo by to tak byt?
Pretoze rovnako debilne naozaj mozeme protestovat proti mikrovlnkam, proti 5G sietam, vlastne proti vsetkemu.
Staci, ze uvedieme, zeby to tak mohlo byt, a preto si to zakazeme nie?

Já ti nic nenutím, k ničemu tě nenutím, nic ti nezakazuju. Jen jsem uvedl možnost a ty už tu zase skáčeš jak čertík z krabičky.

Když požaduješ na vše dukazy, dej mi nějaký důkaz, že vakcína je bezpečná bez krátkodobých i dlouhodobých vedlejších účinků a že mě ochrání až 2 roky před kovidem.

Stačí když uvedeme, že by to tak mělo být a donutíme všechny, aby se nechali očkovat - tohle jsou tvé argumenty.

To, ze je vakcina ucinna, ze je neskodna (rovnako ako ine vakciny, cize minimalne vedlajsie ucinky) a pod predpokladam, pretoze to tvrdi vyrobca a hlavne, pretoze to tvrdi EMA.
To, ze vakcina nemusi byt ok pripustam, na rozdiel od teba vsak nemalujem ziadne cierne scenare, neprotestujem proti vakcinacii a nevykrikujem nic o osobnej slobode.
To je rozdiel medzi nami dvoma, ak si si nevsimol napisal som, ze sa sice zaockovat nedam, ale z dovodu, ze sa nedavam ockovat ani proti chripke, pretoze to povazujem za zbytocne.
Nemam ziaden pocit straty osobnej slobody a napriklad ockovanie by som svojim rodicom ako rizikovej skupine naopak doporucil, rovnako akoby som im doporucil ockovanie proti chripke, ktore sam, opakujem nepodstupujem.
Citis ten rozdiel medzi nami JaFi?
Lebo ja ho aj vidim. Pritom mame defacto rovnaky nazor len ty ho vyjadrujes strasne expresivne a pridavas tam veci, co s tym nesuvisia a to ma trosku irituje.
A ked sme pri certikoch v krabickach tak taky pocit mam ja z teba;o).

To je přesně ten rozdíl. Ty nemáš pocit ztráty svobody, já zase vidím, jak se ze svobody postupně salámovou metodou odkrajuje kolečko po kolečku. A ano, úmyslně se vyjadřuju expresivně a uvádím extrémní případy.

P.S. nějaké argumenty.
Zakazování pohádek filmů, knížek, přestože ty za nic nemohou - příklad třeba Mikeš od Lady. On nemůže za to, že je to černý kocour. On nemůže za to, že cikáni v té době kočovali a kradli slepice a stejně jako jsou teď cedule se zákazem vstupu do obcí podomním prodejcům, byly tehdy cedule zakazující vstup cikánům (rómové ještě nebyli). Místo vysvětlení historických souvislostí to rovnou zakážeme, ideálně veřejně spálíme.
Teď aby ses bál napsat, že "Průša je úchyl", protože nevíš, které genderové skupiny by se to mohlo dotknout a budeš rázem označen za xenofoba, rasistu a když by to nestačilo, tak se přidá antisemita.
Postupné změny historie
Rovnost práv všech bez ohledu na pohlaví a rasu - som za. Ale jakmile začne zvýhodňování/znevýhodňování jedné nebo druhé strany na úkor druhé, pak už o žádnou rovnost nejde.

Já jsem nepsal, že je zakázaný, jen jsem jej uvedl jako příklad snahy novodobých cenzorů. Byly pokusy o to, aby zmizel ze škol a protože je černý, tak hádám, že budou následovat snahy z jiné strany. Nedávno to hrozilo Forestu Gumpovi, kterého chtěli stahovat ze streamovacích platforem.
Co se týká vymývání mozků - týká se to spousty historických filmů z americké produkce - nemám problém s černošskými herci, ale pokud točím historický film z doby, kdy v Americe nevěděli, že nějaká Afrika existuje, tak je tam přece nebudu dávat jen kvůli tomu, abych zachoval procentuální poměr obsazenosti.

Pri tomto sa len smejem, akí sú títo prepisovači histórie nekonzistentní. Najprv pestujú na bielych ľuďoch pocit viny za všetky tie neuveriteľné krivdy, ktoré sme napáchali na černochoch, potom točia filmy, podľa ktorých černosi boli súčasťou európskych bielych kultúr už od antiky a vlastne im dokonca vládli. Takže európske zločinecké kultúry boli vedené čiernymi panovníkmi a tie diskriminovali černochov a ostatné etnické menšiny! To je mi mindfuck....

V prvej triede na gympli sme mali na matike vyroky.
Strasne ma to iritovalo a nudilo, ale dnes vdacim tejto casti matematiky, ze si viem spravne vylozit kto co povedal.
JaFi a sorry jako:

Zakazování pohádek filmů, knížek, přestože ty za nic nemohou - příklad třeba Mikeš od Lady.

Tymto si jasne povedal, ze Mikes bol(je) zakazany a to, ze napises na to, ze si o zakazovani nic nepisal svedci len o tom, ze si nevies stat za svojim nazorom, pretoze silne pochybujem, ze zrovna ty nerozumies vyrokovej logike.

JaFi...za prve ten test sa robil na 34 ludoch...statisticky je nepriekazny.
Za druhe hovori o minimalnej dlzke imunity...tym padom mohol imunitu stratit 1 z 34 a zvysok mohol mat imunutu na rok-dva kludne.
Tak mi vysvetli preco ty hned z toho robis zaver, ze sa budeme pichat kazde 3 mesiace? Lebo 34 ludi a lebo slovicko minimalna imunita ignorujeme?
Vies kolko percent ludi dostalo opatovne Covida? 0.0001%....takze ak chces robit implikaciu z toho, ze ockovanie je rovnake ako prekonanie Covidu, tak potom vlatne tvrdis, ze 0.0001% ludi sa ockuje zbytocne.

P.S. To cislo 0.0001 som si vymyslel, ale nedivil by som sa keby bolo blizko pravde;o). Chcel som len poukazovat na nezmyselnost vasich logickych pochodov, pretoze mi pripominate sektu antivaxerov, ktori si zoberu tych par pripadov, ked vakcina sposobi nejaku zdravotnu tazkost a na zaklade toho si zalozia svoju mantru, ze vakcinacia je zla.
Proste vyzerete si par zrniecok z kolaca a zvysok odignorujete.

Hmmm, takže ako sme predpokladali, nakoniec to s tou 90% účinnosťou nie je vôbec také isté. A to tie percentá ešte len pôjdu dole, keď do toho vstúpi to množstvo premenných v rámci celej populácie. To bude nakoniec vakcína účinná možno tak na polovicu. A k tomu tá krátkodobosť účinnosti, no ďakujem za taký šmejd...
Preto píšem aj tu vyššie L-Coreovi, je zvláštne, keď sa niekto spolieha na vakcínu.

Kdybys naočkoval všechny, tak máš 70% lidí s imunitou. když proočkuješ 70% lidí, tak máš 49% lidí s imunitou.
Navíc ti nikdo nedokáže říct, jak dlouho ta imunita vydrží. Rozptyl 4 měsíce až 2 roky je docela velký.
Takže budeš mít glejt, že jsi byl očkovaný a přitom imunní nebudeš nebo už imunní nebudeš.

Kdyby začínal od nuly, tak by ten nárůst nebyl tak výrazný, nemohl bys argumentovat tím, jak nám tu během vánoc výmře půl republiky, pokud se nenecháme otestovat.
A kdybys přestal strašit lidi, tak oni, mrchy jedny ani na to očkování nepůjdou. Takže zbývá jen permanentní tlak a stres, v případě potřeby přifoukneme statistiky...

Ten nárůst tam je díky publikovanym číslům. Četl jsem rozhovory s lidmi, třeba z brněnské nemocnice a co se týká počtu úmrtí, byli na obvyklých číslech, ne na dvojnásobku. Tak se ta čísla odněkud "vzala".
Zřejmě některé nemocnice nepozoruji nárůst pacientů a některé praskají ve švech a nemocných mají plné chodby.

Zpět do debat Nahoru

loading...