Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Tak už nám aktivisté mění i odbornou terminologii

Programátorské termíny vyznívají rasisticky, Twitter se jich zbaví
Svět se asi zbláznil, kvůli jednomu černochovi se stávkuje, rabuje, bojkotuje FB a teď už i mění loga firem a odborné názvy.Jako první master, slave, blacklist.Když Twitter tak iniciativně blbne, neměl by změnit i své logo?Bílý pták je přece taky rasismus.
Nejlepší je u toho článku diskuze.Lidé navrhují raději úplně zrušit černou a bílou barvu, bílá auta na černých pneumatikách nebo zakázat černou tmu v noci.
Zlatá Greta se svými kecy proti těmhle magorům.

loading...
Jsou zobrazeny jen nové příspěvky. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Máme dost vlastních magorů. https://www.prozeny.cz/clanek/cesky-jazyk-nebo-ceski-jazik-vyskrtneme-z-…
karel 05.07.2020 15:38
karel
Já vám dám Koudelku! Já vám zapálím Koudelku! https://www.youtube.com/watch?v=tU9pvG76jcE
mif 05.07.2020 16:38
mif
Tu M20tku si měl přitáhnout tento statečný děda
POW 05.07.2020 17:00
POW
Statecny deda :). Chce postrilet lidi jen za to, ze maji jiny nazor, protoze nemaji radi jeho oblibe…
Dwane Dibbley 05.07.2020 21:16
Dwane Dibbley
Jo, máš pravdu. Ten děda si měl tehdy před těmi Japonci kleknout a hlásat lásku, jako ty slepice s t…
IQ37 06.07.2020 00:27
IQ37
Sorry ale nejak mi unika co jsi tim chtel rici. Co ma jeho boj s Japonciky spolecneho s tim, ze by r…
Dwane Dibbley 06.07.2020 07:59
Dwane Dibbley
Jenze nejde preci o toho jednotlivce, ktery v rozruseni pln emoci mozna placne neco pres caru. Jde o…
RedMaX 06.07.2020 08:36
RedMaX
Tady mas nazornou ukazku tech tvych "mocenskych skupin". Kongres schvalil "koronove pujcky" (pro men… nový
Dwane Dibbley 08.07.2020 18:00
Dwane Dibbley
Ok ty stateční co určitě střílet nechtějí vypadají jinak. nový
POW 07.07.2020 13:16
POW
[90647-usa-png] nový
karel 07.07.2020 13:20
karel
A co tim chtel basnik rici? Ze nasilnicky blb na tvoji strane je spravnej a hrdina, a uplne stejnej… nový
Dwane Dibbley 07.07.2020 15:25
Dwane Dibbley
Tak dle vseho slo o toto https://thehill.com/blogs/blog-briefing-room/news/505929-armed-black-protes… nový
Dwane Dibbley 08.07.2020 18:05
Dwane Dibbley
Myslíš tu směs antifi,dealerů drog a rabovačů? Co měla za cíl zastrašovat? Už včera by bylo pozdě! T… nový
POW 08.07.2020 21:35
POW
Myslíš tu směs antifi,dealerů drog a rabovačů? A to mas odkud? Nebo je to jen standartni, musim pom… nový
Dwane Dibbley 08.07.2020 22:11
Dwane Dibbley
A to mas odkud? Nebo je to jen standartni Podle svědectví se NFAC a antifa objevují často pospolu p… nový
POW 09.07.2020 10:26
POW
Takze klasicka kolektivni vina? Jedni lide, ktere nemas rad neco udelali, takze vsichni ktere nemas… poslední
Dwane Dibbley 09.07.2020 15:21
Dwane Dibbley
Já bych šel ještě dál, zrušil bych "ě", to je taky zbytečný, to taky jednoho zblbne. Zrušíme příponu…
Prasak 05.07.2020 19:15
Prasak
Mne prijdou zbytecne hacky a carky. V rucne psanym projevu mi to nevadi a vzhledem k dobe, kterou js…
RedMaX 06.07.2020 08:42
RedMaX
Tak půjdeme ještě dál, zrušíme taky interpunkci. S tou má taky spousta lidí ve škole potíže, ušetřen…
Prasak 06.07.2020 14:10
Prasak
A nezrusime rovnou cely jazyk? Vsak si muzem povidat smajlikama, na tom neni co zkazit :-D
merlouska 06.07.2020 14:37
merlouska
Tohle je počítačová poradna, tak neřeš gramatiku. Krom školy je všude povoleno psát jak hovado. nový
Prasak 06.07.2020 14:56
Prasak
Najldhsiu dobu prezilo ludstvo dorozumievanim sa pazvukmi, mozeme sa vratit k tomu. nový
Michal2 06.07.2020 19:26
Michal2
nezrusime rovnou cely jazyk To už tady bylo. V Japonsku to navrhovali někdy v 19. století tuším.… nový
čumil old 06.07.2020 19:34
čumil old
Souvisí to s tématem nepřímo. https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/clanek/ve-francii-prizabili-r… nový
L-Core 06.07.2020 18:15
L-Core
Komunisti byli proti těmhle přesvědčení demokrati. Bude to už jen a jen horší. https://www.novinky.c… nový
karel 06.07.2020 18:26
karel
Já se to nedozvím, ale celkem by mě zajímal pohled současných náctiletých aktivistů, jak se na svou… nový
L-Core 06.07.2020 19:06
L-Core
Jestli se to rychle nezmění, proparazitují zbytek života v neziskovkách nebo podobných organizacích.… nový
karel 06.07.2020 19:14
karel
Takže další neproduktivní jedinec, ale hlavně přisátý na cecík státního rozpočtu. Ale bacha, pište h… nový
Prasak 06.07.2020 19:17
Prasak
No ale někdo bude muset všechny ty důležité organizace nějak živit, asi z daní (z čeho jiného? ledaž… nový
L-Core 06.07.2020 19:43
L-Core
Dostanou velký plat a odvedou z něj hodně daní, aby bylo dost peněz pro všechny. Maláčová to už vymy… nový
karel 06.07.2020 19:44
karel
Poslal bych ji do fabriky, ať něco montuje, když si teda chce vydělávat víc peněz. nový
Prasak 06.07.2020 21:25
Prasak
To bude něco jako "mladíci" u nás :-D nový
Wikan 06.07.2020 19:00
Wikan
Ale kdyby ten zbitý řidič byl černoch, hned by to ve zprávách uvedli. nový
Prasak 06.07.2020 19:16
Prasak
https://twitter.com/Z62039547/status/1280173298157064194 nový
karel 06.07.2020 22:27
karel
To je jeden z tech dobraku, co na novinkach pisi o "zkurvenych negrech" aby dostali ban a hned se be… nový
Dwane Dibbley 06.07.2020 23:06
Dwane Dibbley
Ty musíš být teď šťastný, konečně nastala ta správná doba. Už jsi někomu olízal nohy? nový
karel 06.07.2020 23:13
karel
Tady mas novofrancouze, nezcenzurovany [90640-yxc-png] Dokonce ani Cerny odpad neni cenzurovan [906… nový
Dwane Dibbley 06.07.2020 23:18
Dwane Dibbley
Nezapomeň je nahlásit. nový
karel 06.07.2020 23:21
karel
Budeme robit z jedneho pripadu nejaky vseobecny zaver? Aj na poradni je kopec banov, ktore nemaju vs… nový
fleg 07.07.2020 15:22
fleg
Věděl jsem, že mi to vysvětlíš, abych nesešel ze správné cesty. nový
karel 07.07.2020 15:48
karel

Jenze nejde preci o toho jednotlivce, ktery v rozruseni pln emoci mozna placne neco pres caru. Jde o to, jak obe mocenske skupiny a v navaznosti na ne i obycejni lide ovlivneni temito skupinami, tu situaci neuveritelne vyhrocuji. Uz to neni, ze ja mam svuj nazor, ty mas svuj nazor, reknem si to a pak zajdem spolecne na pivo. Tady uz vidis, jak ty lidi uz nezajima jiny nazor, uz si fanaticky prosazuji jen to svoje a cokoli jineho vytesnuji pryc, zatim jen slovne a nejakymi drobnymi potyckami, ale ten naboj se uz nebezpecne priblizuje hranici, kde to bouchne a lidi vezmou do rukou zbrane. Hroti to pritom uplne stejne obe strany.

Tady mas nazornou ukazku tech tvych "mocenskych skupin". Kongres schvalil "koronove pujcky" (pro mensi podniky) a kdyz se proflaklo, ze prvni kdo si je narokovali byli sponzori Trumpovi kampane, tak na sebe zacali ukazovat prstem a jedou v top republikani i demokrati. Vsem jde jen o to, aby bohatli, pro lidi se hraje jen divadlo a kdo ho lepe zahraje, ma na chvili vetsi podil.

https://www.nbcnews.com/politics/congress/congress-created-virus-aid-then-reaped-benefits-data-shows-n1233128

Myslíš tu směs antifi,dealerů drog a rabovačů? Co měla za cíl zastrašovat? Už včera by bylo pozdě!
Ten chlap tenkrát šel nasadil život za svoji zem, ne za spojené státy africké. Bojoval pod vlajkou kterou ted lůza pálí na ulicích. Byl hrdý na svou zem a čeho se dožil? že nějaký hip-hopper teď pobíhá po ulici s kvérem.

Myslíš tu směs antifi,dealerů drog a rabovačů?

A to mas odkud? Nebo je to jen standartni, musim pomluvit ty co se mi nelibi, abych je znelibil i ostatnim? A koho zastrasovali? A co kde palili? A pokud byl ten starik hrdy na svou zemi, druhy dodatek jim dava pravo nosit zbran, nebo je to opet jenom "zbran mohou nosit jen ti, ktere sdili muj nazor"?
A asi to bude pro tebe nepredstavitelne, ale i cernosi, ci indiani byli ve valce za svou zemi, za demokracii a svobodu.

A jentak mimochodem, jeden nepekny cerny rapper s kverem prohlasil ze bude kandidovat a Trump je z toho nadsen, takze co ted?

A to mas odkud? Nebo je to jen standartni

Podle svědectví se NFAC a antifa objevují často pospolu při demonstracích (čti rabování/ničení).Špatně zamaskované bledé tváře byly vidět i vtom průvodu:

Armáda NFAC (Not F**King Around Coalition) ve svém prohlášení zdůraznila, že ji tvoří 100 procent černochů, ale zaznamenaná videa ji usvědčují ze lži. Přestože mají zakryté tváře černými rouškami, je mezi nimi vidět několik bělochů včetně žen

Chtěl bych vidět policejní záznam každého co tam pochodoval.

A koho zastrasovali?

Čistá demonstrace síly, máme zbraně, jsme organizovaní a připravení střílet. Krom snad houpacího koně to musí pochopit každý.

A co kde palili?

Nemyslel sem je, us vlajky pálila zas jiná parta pár dní před, nicméně ze stejného tábora

Já bych šel ještě dál, zrušil bych "ě", to je taky zbytečný, to taky jednoho zblbne. Zrušíme příponu -ová u příjení žen. A budeme na tom časem jak anglicky mluvící země, který jedno psaný slovo umí přečíst několika způsoby a jedno vyřčené slovo zapsat pěti různými způsoby pokaždé s jiným významem. Takže bez kontextu to ani neumí zapsat.

Dekadence z blahobytu, říkám to furt.

Mne prijdou zbytecne hacky a carky. V rucne psanym projevu mi to nevadi a vzhledem k dobe, kterou jsem to pouzival, tak bych asi uz bez hacku a carek psat nedokazal, ale na PC to mam naopak. Naucil jsem se psat na anglicky klavesnici a ceska, kde radek pro cisla nahrazujeme pismenama s diakritikou, uz mi prijde jako zbytecna.

Souvisí to s tématem nepřímo.
https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/clanek/ve-francii-prizabili-ridice-autobusu-odmitl-cestujici-bez-rousek-a-jizdenek-40329783

Líbí se mi korektní výrazivo typu "skupina cestujících" (several people, un ou plusieurs passagers). Jakmile média píší takto nejasně, je to vlastně jasné. Hledal jsem zdroje anglicky i francouzsky, nikde nic konkrétnějšího, třeba podrobnosti sežene cocochanel. Ale možná jim jen křivdím, třeba se jen dbá na GDPR a oprávněná práva zločinců (na práva obětí v evropské demokratuře sere pes).
https://www.ouest-france.fr/nouvelle-aquitaine/bayonne-64100/bayonne-un-chauffeur-de-bus-en-etat-de-mort-cerebrale-apres-une-agression-6896042
https://www.bbc.com/news/world-europe-53309424

Tamní cenzor řádí a byla by škoda, aby zapadl jeden z názorů (copy/paste):

Jsem starý chlap, pamatuji doby bolševické cenzury velmi dobře. Ale proti tomuto cenzorskému sajrajtu to byla úplná ořezávátka. Tak tu vy chujové zruště diskuse úplně, když si s ústavou a jí garantovanou svobodou slova vytíráte zadek a my si ho budeme vytírat tím vaším plátkem ...
Už podle těch hysterických reakcí cenzora lze usuzovat, že to byla pakáž barvy krému na boty s nějakým tím doktorským nebo inženýrským vzděláním někde z tábora Islámského státu.

Já se to nedozvím, ale celkem by mě zajímal pohled současných náctiletých aktivistů, jak se na svou situaci budou dívat třeba za dvacet, třicet let. Obávám se, že Winston Smith po převýchově, z brzy zase zakázaného románu brzy zase zakázaného autora, je jen slabý odvar. Ještě mě napadl řev vojínů z filmu Pahorek (už jsem ho dobrých 40 roků neviděl), "žijem si jak na zámku, ať to trvá věčně, děkuji pane veliteli" nebo tak nějak podobně, hledat to nebudu.

A vlastně je mi to už jedno.

No ale někdo bude muset všechny ty důležité organizace nějak živit, asi z daní (z čeho jiného? ledaže se natisknou papírky či vygenerují čísýlka..). Jen aby bylo časem kde brát.

Vlastně i to je mi už jedno. Když mě mimořádně na… kakají, ze dne na den jsem na úřadě práce či důchodce, prostě sosáč ze státního rozpočtu. A když rozpočet zkrachuje, nějak se už protluču. Tady či onde…

Akorát mi může být líto vnučky a vnuků, v jak zkur* době budou muset žít.

Podle mého (nepochybně hloupého a naivního) názoru nás ("civilizaci zdravého rozumu" - ať se z toho aktivisté klidně opupínkují) může zachránit jen POŘÁDNÁ ekonomická krize. Ne to, co se konalo v letech 1929-1933 či ta směšná legrace 2008-2009 (na které se "hoši, co spolu mluví", akorát pěkně napapali).

Budeme robit z jedneho pripadu nejaky vseobecny zaver? Aj na poradni je kopec banov, ktore nemaju vseobecny charakter, takze otazka znie, ci za tento tvar su banovani ludia plosne alebo nie. Odpoved znie nie, takze je to trosku podpasovka, ked to tu tak prezentujes..
Nevidim dovod zaoberat sa jednym banom, ked bude tych banov desiatky, ci stovky potom mozeme debatovat, ci je to spravne zo strany adminov daneho servera.

Zpět do debat Přispět do debaty Nahoru

loading...