Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Je to dobrá investice.

Je dobré dát veškeré peníze na investování do drahých kovů? Řekněme že mám 3,5 milionu na investování takže 1 milion dám do zlata, 1,5 milionu do stříbra, jeden milion do platiny myslíte že je to chytré nebo nevyvážené, pokud je kovů více? Jen mě to zajímá, investor nejsem.

Jsou zobrazeny jen nové příspěvky. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
fleg 23.05.2020 11:30
fleg
Proč sem dávaš nějakou burzu?
InvestorNejsem 23.05.2020 11:36
InvestorNejsem
A ten kov si kupis v zlatnictve dilino? Keby chcem kupim si namiesto ropy zlato alebo striebro.
fleg 23.05.2020 11:42
fleg
Mám 50 stříbrných mincí ze zlatnictví. Takže kupovat drahé kovy ve zlatnictví /internetu jde. Nevidí…
InvestorNejsem 23.05.2020 11:52
InvestorNejsem
Pozri bud sa budeme bavit seriozne, alebo zacnem mazat a banovat tie tvoje stupidne vlakna. Dnes nem…
fleg 23.05.2020 12:02
fleg
Dají se tam kupovat investiční nebo normální mince.
InvestorNejsem 23.05.2020 12:08
InvestorNejsem
Tie kupis aj na eshope, bavil si sa o striebre, zlate a platine a to kupis najlahsie a narychlelsie… nový
fleg 23.05.2020 12:16
fleg
Tady s tebou nesouhlasim. Zlato se kupuje jako součást investičního portfolia, protože je to jistota… nový
Jan Fiala 23.05.2020 13:04
Jan Fiala
Mám 50 stříbrných mincí ze zlatnictví. To sis koupil za to dědictví (či co), jak jsi psal nedávno? nový
IQ37 23.05.2020 12:41
IQ37
Našli jsme to ve sklepě :D nový
InvestorNejsem 23.05.2020 13:24
InvestorNejsem
A čí sklep to byl? Co na to Policie? nový
Wikan 23.05.2020 13:33
Wikan
Nem to hodnotu ani 5000 samozřejmě že náš. nový
InvestorNejsem 23.05.2020 13:57
InvestorNejsem
Pokud to byl váš sklep, proč jsi zmínil hranici trestného činu? Nikdy jste tam nebyli a ta částka ta… nový
Wikan 23.05.2020 14:01
Wikan
Naco sa s nim vybavujete co nie je k veci. Je to proste nas pacient, ale tema sa akurat hodi k mojmu… nový
fleg 24.05.2020 23:13
fleg
Ty mince jsou s Gottwaldem či s Hindenburgem? Pokud ano tak či tak nemají, žádnou velkou hodnotu. Ku… nový
nerady 24.05.2020 22:58
nerady
Vy máte ve sklepě zlatnictví a ještě si z něho můžete brát co chcete?Začni přemýšlet o všem co píšeš… nový
Karel04 24.05.2020 12:10
Karel04
A co maji mince spolecneho s burzou ? - Mince nebiraji hodnotu roky. - Stribro nema skoro zadnou cen… nový
HPET 23.05.2020 13:03
HPET
Neodvážil bych se tvrdit, že stříbro nemá hodnotu. To, že je levné neznamena špatné. Stříbro se použ… nový
Jan Fiala 23.05.2020 13:08
Jan Fiala
Takze kdyz mas 100 000, radeji koupis stribro jak zlato ? Ok. Kolik by jsi toho stribra musel mit ab… nový
HPET 23.05.2020 13:09
HPET
Zase to neprevracej. Pokud mam 100 000, tak ani jedno. Pokud by tech 100 000 byla část investic, vyc… nový
Jan Fiala 23.05.2020 13:24
Jan Fiala
Jinak jsem to ani nemysel. nový
HPET 23.05.2020 13:24
HPET
Ak si videl moje video spravil som za cca 10 dni asi 210% na investicnom ucte. Dokonca som sa dostal… nový
fleg 23.05.2020 23:21
fleg
Spíše bych tu investici rozložit ještě do nějakých akci, napríkllad podílové fondy a možná i do cryp… poslední
Enzo88 19.02.2021 16:15
Enzo88

Pozri bud sa budeme bavit seriozne, alebo zacnem mazat a banovat tie tvoje stupidne vlakna. Dnes nemam moc naladu na tie tvoje vylevy.
Bavime sa o investovani, cize o investicnom zlate, striebre alebo platine. A to sa nekupuje v zlatnictve. Tam si mozes kupit prsten, ci retiazku.
Samozrejme mozes okrem certifikatu vlastnit zlatu tehlicku aj osobne a mat ju u seba v trezore, ale drviva vacsina investorov to povazuju za zbytocne a zlato nakupuju vyhradne elektronickou formou.
Alebo si chces kupit to zlato, platinu, ci striebro u obchodnika priamo a platit drahu prepravu, co bude tvorit xy % z celkovej ceny? Potom je to blba investicia, pretoze hned od zaciatku si vo velkej strate.

Tie kupis aj na eshope, bavil si sa o striebre, zlate a platine a to kupis najlahsie a narychlelsie na burze, kde to mozes navyse aj lahko predat.
Nemas starost s tym, ci ta obchodnik neobtiahol, pripadne, ci ma odliatok, minca, ci tehla pravy certifikat.
Ano nakupovat mozes v specializovanych obchodoch (co zdaleka nie je kazde zlatnictvo), nakupovat mozes na eshopoch, nakupovat mozes na burze.
Pokial viem investicne mince razi aj CNB a tie mozes nakupovat aj primo od nej mam taky pocit.
Navyse si sa bavil o tom, ci je ta investicia ok a to ti povie prave graf na burze.

Naco sa s nim vybavujete co nie je k veci.
Je to proste nas pacient, ale tema sa akurat hodi k mojmu poslednemu videu, takze som to tu s nim zacal riesit, ale uz zbytocne zachadzate do tych jeho uchylnosti.
Je jasne, ze len prudi a bolo by lepsie drzat sa povodneho tematu diskusie.

Ty mince jsou s Gottwaldem či s Hindenburgem? Pokud ano tak či tak nemají, žádnou velkou hodnotu. Kupováním mincí v zlatnictví kde jsou mince předražené se nezbohatne. Již jsem to tady jednou psal. Pokud nejseš profík ta třetina peněz v bance, třetina v nemovitostech a třetina ve zlatě. Podělá se maximálně jedna třetina.

A co maji mince spolecneho s burzou ?
- Mince nebiraji hodnotu roky.
- Stribro nema skoro zadnou cenu, zlato se kupuje z duvodu zachovani tvého dosavadniho bohatsvi, jelikoz kdyz i padne mena, cena zlata se stale drzi.
- O proti mincim, nemusis cekat roky a kazdy mesic si muzes vybirat mensi profit.

FLeg
Urcite bych ti doporucil pouzvat "trading scalping" (Forex).
Investovat spis do PEA, nevim jak se to jmenuje v Sk. Nabat se neco mensiho dat treba do Alcatel. Tak vis ze nedojdes o vse. (sakra v té dobe jsem mel vsechno vsadit na Google kdyz zacinal, tak jsem dnes mohl zalepit diru po bazenu co mi zustala :)

Na tyto uceli jsem si kdysi otevrel bakovni ucet u Bursorama, kde mi odpadl 5% prevod, nabizi i tak zvany autopilot, ma to své vyhody i nevyhody, nevyhody musis cekat skoro 3 roky nez shrabnes prvni vydelek, ale mas zaruku minimalniho 2% zisku (vic jak 12% jsem z toho nevytahl).

Nejvic jsem se zameroval na mining , uz pred nekolika roky, nejdrive na starych raspebrry, kterych jsem nakoupil desitky, pak to bylo PC a pak farma ve sklepe z 10 grafickych karet, v té dobe jsem se zajimal prave i o to, jak vyuzit cizi PC aby zbirali za tebe, ale to uz by bylo asi tvrde proti pravdilum poradny ..
Na Bitcoint jsem si udelal docela peknej balik (v té dobe Bitcoint nebyl tak znamy ), a slo to v podstate jen na horu a to docela rychle, bez vaznejsiho risku, ale dnes uz to neni to samé orechové, ale jsem rad ze jsem z toho v té dobe napumpoval co slo a v podstate 80% podilu jsem prodal, nebyly to miliony, ale bylo to hodne, proto kdo neco chce, musi proste zariskovat (staci mensi castky), neni problém investovat tak, aby kdyz uz nevydelas, tak ani neprodelas.
Penize nikomu nespadnou do klina jen tak, a bezny clovek ma co delat aby vubec uzivil rodinu a vysels penezama na konci mesice.

Takze kdyz mas 100 000, radeji koupis stribro jak zlato ? Ok.
Kolik by jsi toho stribra musel mit aby jsi na nem prumyslove vydelal ? Urcite né diky 7 mensim mincim ze stribra.

Cena zlata : https://www.kurzy.cz/komodity/zlato-graf-vyvoje-ceny/
Investice do zlata : https://www.kurzy.cz/komodity/zlato-graf-vyvoje-ceny/
-----------------------------------------------------------------------------------
Stribro : https://www.kurzy.cz/komodity/stribro-graf-vyvoje-ceny/

Stříbro se používá v průmyslu mnohem víc než zlato a jeho zasoby nejsou nevycerpatelne.

Zlato se v prumyslu také pouziva a ne zrovna malo.
Ale to je trochu jiné tema. To muzeme rovnou napsat, investovat do ropy, protoze jeho zasoby nejsou nevycerpatelne. Tak se najdou jiné alternativy a cena ropy zcela padne.

Ak si videl moje video spravil som za cca 10 dni asi 210% na investicnom ucte. Dokonca som sa dostal takmer k 300%, v piatok bol prepad ropy, takze som utrpel straty, ale poobede som to dorovnal.
V sucasnosti som na na tych povodnych 210%.
Ja sa burzam venujem uz cez 25 rokov a zacinal som s opciami, ked prisli na Slovensko (Bratislavska opcna burza a RM-System), momentalne ficim na CFD ako hoby, kedze peniaze si zarabam poctivou pracou a nie spekulovanim na burze;o).

Zpět do debat Přispět do debaty Nahoru