Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Koněvovu přejmenovat

Češi musí obnovit Koněvův památník v Praze, vzkazuje ruský ministr zahraničí

Jak to vidite?

Pomnik bych nalozil na vlak a poslal jim ho do Ruska, at si ho tam postavi, kde chteji.

Ale ikdyz se debilum nema nahravat a odporovat, v pripade Rusaku bych udelal vyjimku a prejmenoval vsechny ulice Koněvovy, ktere v ČR jsou. At se Rusaci treba poserou.

Pouzit na Hriba ricin bych sice vyslovene nezavrhoval, ale Rusaci si myslim dost troufaji a tohle by se jim nemelo tolerovat. Uz tak jich je pulka nalezlejch u nas, tak at si tahnou a serou se do nekoho jinyho.

Předmět Autor Datum
Přiblbla přejmenovávají ulice, další hňup vyhrožuje pověšením ruského ministra zahraničí a Rusáci si…
karel 15.05.2020 18:50
karel
Njn, ja vim, ze je to hloupy, ale Rusaci me serou. V Praze je jich moc a proste je nemam rad. Jako t…
RedMaX 15.05.2020 18:57
RedMaX
...prejmenoval vsechny ulice Koněvovy... Chlapče. Kdybych někde poblíž bydlel (nebo přímo tam, abyc…
Yarda 15.05.2020 20:48
Yarda
V jedné vesnici u mého rodného města si vedení usmyslelo, že čísla popisná už nestačí a tak si vymys…
Wikan 15.05.2020 21:01
Wikan
Přesně tohle se stalo někdy před 15? lety u nás. Možná nakonec bydlíš taky kousek od Vídně :) Pro p…
L-Core 15.05.2020 21:14
L-Core
Doufám, že ty ulice byly pojmenované podle pana starosty a pánů radních, aby lidi věděli, kde mají o…
Yarda 15.05.2020 21:17
Yarda
Ne-e, byly pojmenovány všechny tak, jak se stejně desetiletí neoficiálně jmenovaly. Akorát jednu poj…
L-Core 15.05.2020 21:27
L-Core
Cca 200 km vzdušnou čarou od Vídně to bylo :-)
Wikan 15.05.2020 21:27
Wikan
Z těchto důvodů se nedávají názvy ulic podle žijících osob (co kdyby se na ně něco provalilo). Proto…
nerady 15.05.2020 21:24
nerady
Celodenní lítání po úřadech ti ale samozřejmě nikdo platit nebude. Respektive firmám, které musí měn…
L-Core 15.05.2020 21:29
L-Core
Ty to nechapes, kdyz to ma nazvy ulic, tak uz to neni vesnice, to je uz skoro mesto! U nas taky sta…
RedMaX 16.05.2020 00:53
RedMaX
Nedávno jsem volal tísňovou linku a v tom stresu jsem si nevzpomněl, jak se teď jmenuje to náměstí c…
L-Core 15.05.2020 21:21
L-Core
U nás tady na tom placu nechali soudruzi postavit sochu Lenina. Z bílého kamene, lidi mu říkali "sou…
Yarda 15.05.2020 22:18
Yarda
Jsi se nikdy nestehoval? A mimochodem prejmenovani ulice uz jsem taky zazil, zase tak velky problem,… poslední
RedMaX 16.05.2020 00:55
RedMaX

Njn, ja vim, ze je to hloupy, ale Rusaci me serou. V Praze je jich moc a proste je nemam rad. Jako treba u nas na sidlisti jeste u rodicu, kdyz jsem bydlel kdysi, tak tam jeden Rusak zil, ale byl v pohode, takovych je ale malo. V Praze jsou casto takovy ty, co se ani nechtej naucit cesky, pritom zit tu chtej. Podle me by proste melo byt prezkouseni a kdo tu zije treba 5 let a neumi, tak at tahne.

...prejmenoval vsechny ulice Koněvovy...

Chlapče. Kdybych někde poblíž bydlel (nebo přímo tam, abych musel obíhat ouřady kvůli tomu, že nějaké přiblblo se chtělo zviditelnit a mně se změnila adresa), tak bych tě za ten nápad hnal bičem přes celou děrevňu.
Nedávno jsem volal tísňovou linku a v tom stresu jsem si nevzpomněl, jak se teď jmenuje to náměstí co se dřív jmenovalo "Obránců míru".
Nebo třeba je u nás ulice Masarykova a ulice Benešova. Dřív to byla ulice Budovatelů a ulice Voskresenská. To jsem věděl, která je která, ale teď bych si to určitě spletl.
V jednom zapadákově měli ulici Fučíkovu. Místní soudruh starosta se chtěl blejsknout a nechal ji přejmenovat na ulici Václava Havla. Obyvatelé se bránili, že nebyl jen TEN Fučík, ale i jmenovec - hudební skladatel. Ale neubránili a museli obíhat ouřady kvůli změně adresy. No, co, pohyb je zdravý.
:beer:

V jedné vesnici u mého rodného města si vedení usmyslelo, že čísla popisná už nestačí a tak si vymysleli i názvy ulic. Takže si celá vesnice musela změnit občanky a samozřejmě všichni o té změně museli podat hlášení bankám, pojišťovnám, školám, zaměstnavatelům, doktorům a kdo ví kam ještě.

Ne-e, byly pojmenovány všechny tak, jak se stejně desetiletí neoficiálně jmenovaly. Akorát jednu pojmenovali podle nově postaveného kostela, který tam dříve nebyl. A část jedné ulice, která se neoficiálně jmenuje Yukon si název také nezachovala, celá se jmenuje stejně. Tam bydlícím se ale stejně říká jukoňáci ]:)

Název vznikl podle toho, že je na okraji vesnice, vystavena častěji nepříznivým povětrnostním podmínkám a hrozí tam častěji zmrznutí vinohradů v humnech než v ostatních částech obce. Zítra se nám to má naštěstí vyhnout..

Z těchto důvodů se nedávají názvy ulic podle žijících osob (co kdyby se na ně něco provalilo). Proto se přejmenovávají pouze sady, parky, mosty a letiště. Jinak je to drahá záležitost, protože kdo přejmenování vyvolá tak to musí zaplatit.

Ty to nechapes, kdyz to ma nazvy ulic, tak uz to neni vesnice, to je uz skoro mesto!

U nas taky stacily cisla popisne, az pred par lety si vymysleli nazvy ulic, ovsem jeste si ji nepamatuju, prakticky krome toho, ze tam jsou tabulky jsem to jeste od nikoho neslysel. Dokonce i urady porad uznavaji i kdyz se napise jen to cislo popisne. Obcanku jsem nemenil, trvaly pobyt mam v Praze.

Nedávno jsem volal tísňovou linku a v tom stresu jsem si nevzpomněl, jak se teď jmenuje to náměstí co se dřív jmenovalo "Obránců míru".

V mém rodném městě se hlavní ulice jmenovala po válce Stalinova. Pak (co si už pamatuji) Revoluční, v roce 1968 chvíli Svobodova nebo Dubčekova, pak zase Revoluční, dnes po revoluci už nevím, to už jsem žil tady. Ale co vím, prakticky všichni obyvatelé města ji říkají "Stalinka". I ti, kteří se narodili desítky let poté, co se jmenovala jinak.

Zpět do debat Přispět do debaty Nahoru