Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Kde je pravda?

Poraďte prosím klidně pošlu za radu nějaké peníze (50 Kč :D)
Chtěl sem prodat nějaké herní klíče co sem dostal k PC našel sem stránku G2A.com když se zaregistruji chce to po mě občanku, bankovní účet výpis, jméno a telefonní číslo když hledám dál dozvím se že je to kvůli nařízení EU (zákon 4AMLD) když si ale přečtu české znění (nejnovější verzi) tak se tam píše že to platí jen nad částku 1000€ nebo vztah jako podnikatel.
Nebo alespoň tak to chápu z následujícího znění:

IDENTIFIKACE A KONTROLA KLIENTA
§ 7

Povinnost identifikace
(1) Povinná osoba provede identifikaci klienta nejpozději tehdy, kdy je zřejmé, že hodnota obchodu překročí částku 1000 EUR, pokud tento zákon dále nestanoví jinak.

(2) Bez ohledu na limit stanovený v odstavci 1 identifikuje povinná osoba klienta rovněž vždy, pokud jde o

a) podezřelý obchod,

b) vznik obchodního vztahu,

c) uzavření smlouvy o nájmu bezpečnostní schránky nebo smlouvy o úschově,

d) nákup nebo přijetí kulturních památek, předmětů kulturní hodnoty, použitého zboží nebo zboží bez dokladu o jeho nabytí ke zprostředkování jejich prodeje anebo přijímání věcí do zástavy, nebo

e) výplatu zůstatku zrušeného vkladu z vkladní knížky na doručitele.

(3) Povinná osoba identifikuje osobu, která má právo na plnění ze životního pojištění, nejpozději v době vyplacení pojistného plnění.

(4) Povinná osoba pro jednotlivé typy jí poskytovaných obchodů, na které se nevztahuje odstavec 2, stanoví na základě hodnocení rizik podle § 21a hodnotu obchodu, při jejímž dosažení vždy provede identifikaci klienta. Tato hodnota nesmí být nižší než v bodě 1.
Díky.

Jsou zobrazeny jen nové příspěvky. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Už zase? https://debaty.net/discussions/2980044-eu-narizeni
Wikan 24.03.2020 15:54
Wikan
Už mám odpověď teď to řešit už nemusíš.
ProsimHelp 24.03.2020 16:01
ProsimHelp
Toto je poslední otázka pak půjdu spát :-D V zákoně z roku 2016/2017 Se píše když hodnota obchodu př…
ProsimHelp 24.03.2020 16:02
ProsimHelp
Podmínky si dávají oni.Nevyplníš požadované údaje nebo nepřijmeš všechny jejich podmínky= nestáváš s…
Karel04 24.03.2020 18:56
Karel04
A proto sem se ptal, bez těch koko*ů se obejdu mě je to jedno pár stovek, ale jde mi o to abych se n… nový
ProsimHelp 24.03.2020 19:30
ProsimHelp
Odpověď už mám takže odpovídat nemusíš nový
ProsimHelp 24.03.2020 19:30
ProsimHelp
Tak moje dežavý nelhalo. Jen jsem to nenašel :-p poslední
L-Core 24.03.2020 20:00
L-Core

Toto je poslední otázka pak půjdu spát :-D
V zákoně z roku 2016/2017 Se píše
když hodnota obchodu překročí částku 1 000 EUR,
a dále bez ohledu na tento limit

pokud jde o podezřelý obchod;
pokud jde o vznik obchodního vztahu;
při uzavření smlouvy o nájmu bezpečnostní schránky nebo smlouvy o úschově;
při nákupu kulturních památek, předmětů kulturní hodnoty, použitého zboží nebo zboží bez dokladu o jeho nabytí ke zprostředkování jejich prodeje anebo přijímání věcí do zástavy;
při výplatě zůstatku zrušeného vkladu z vkladní knížky na doručitele;
a při výplatě plnění ze životního pojištění.

Což znamená že v roce 2017 tyto firmy nemohly pod 1000€ chtít ověření klienta?

Podmínky si dávají oni.Nevyplníš požadované údaje nebo nepřijmeš všechny jejich podmínky= nestáváš se jejich klientem.Nějaké zákony je nezajímají,pokud neporušují např.GDPR sběrem zbytečných dat.Prostě nesouhlasíš,tak je nezajímáš.Stěžovat si můžeš,pochybuji o nějaké reakci a úspěchu.Mají to takhle ale všichni u nás,třeba banky,pojišťovny,operátoři pošlou předem změnu podmínek nebo cen a pokud klient vysloví nesouhlas,tak všechny jeho smlouvy k danému datu končí.A může jít hledat jinam.

Zpět do debat Přispět do debaty Nahoru