Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailemAnketa Smiech komparzu v pozadí sitkomov

Zdravím,

nezvyknem veľmi pozerať sitkomy (či už tuzemské alebo zahraničné), ale dnes sa kamarátka zmienila o jednom pre mňa úplne neznámom, tak som si ho pustil a zistil som nasledovné:

Samotný sitkom by mi možno tak strašne nevadil, ale neskutočne mi lezie na nervy smiech komparzu po každej vtipnej (alebo aj len "vtipnej") replike, a to z viacerých dôvodov:

1) Smiech v pozadí vo mne vyvoláva pocit, že sa treba smiať aj na čomsi, čo mi vtipné vôbec nepríde. Ak sa nesmejem, cítim sa ešte trápnejšie, než keď sa pozerám na komediálnu tvorbu bez smiechu v pozadí.

2) Tvorcovia asi vychádzajú z dojmu, že divák, ktorý počuje smiech, sa bude smiať viac - na mňa to však vôbec neúčinkuje. Buď sa smejem aj sám, alebo vôbec, je mi jedno, kto sa (ne)smeje so mnou.

3) Množstvo humornej produkcie sa zaobíde aj bez smiechu v pozadí (M*A*S*H, Dr. House...)

Čo si myslíte o smiechu komparzu (alebo skôr počítačovo dotváranom smiechu) v pozadí filmu/sitkomu?

75%
19%
6%

Jsou zobrazeny jen nové příspěvky. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
A to si představ, že třeba v Americe se MASH vysílal včetně domíchávaného smíchu. nový
Moas 14.06.2019 05:54
Moas
Vďaka za rozšírenie obzorov (a ako som sa dnes dočítal aj Petrovi Svobodovi za to, že sa rozhodol ho… nový
haseimpfeffer 14.06.2019 19:03
haseimpfeffer
Vadí mi to, někdy kvůli tomu řehotu nezaslechnu ani pointu... Podle mě je to blbý zvyk, pocházející… nový
IQ37 14.06.2019 11:03
IQ37
Můj otec to nenáviděl. Když to do televizí přišlo, byl jsem ještě mládě, takže jsem se to naučil nev… nový
Prasak 14.06.2019 11:27
Prasak
Ty sitcomy se často nátáčí před živým publikem, takže minimálně z počátku byl ten smích skutečný. Je… nový
Wikan 14.06.2019 11:46
Wikan
jsou tam opět autentické reakce publika Tomu nevěřím. Platit nějaký kompars? Proč, když to jde jedn… nový
IQ37 14.06.2019 19:05
IQ37
Psal jsem, že to začalo ustupovat, ne že to ustoupil úplně. poslední
Wikan 14.06.2019 19:54
Wikan
Je to strasny. A treba The Big Bang Theory jsem kvuli tomu sledovala zasadne bez zvuku, jen s titul… nový
merlouska 14.06.2019 19:37
merlouska

Ty sitcomy se často nátáčí před živým publikem, takže minimálně z počátku byl ten smích skutečný. Jenže často se stávalo, že nebyl takový, jak by tvůrci potřebovali, tak ho začali nahrazovat umělým. Zvlášť často se to stávalo, když byla scéna natáčena z několikrát z různých úhlů a pak teprve sestříhávána do konečné podoby. To pak ten smích byl v každém úhlu trochu jiný. Jakmile se začalo používat několik kamer, tak umělý smích začínal ustupovat a jsou tam opět autentické reakce publika.

Zpět do debat Přispět do debaty Nahoru