Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Tak kolik to bude za rok 2019?

Tak schválně. Za posledních pár let přebytek, nebo schodek vychází tak, že to samotné plánovače překvapuje. Tak jak to asi skončí za rok 2019? V téhle chvíli to nevypadá, že by se jim zlomil nějakým zázrakem do plusu. Plánovaný schodek (-40M?) se nejeví jako reálný.
Tak jak, bouchne Shillerová (pokud tam ještě bude) Kalouska schodkem přes 200M (Kalousek -192M v roce 2009), nebo to zuby nehty dokáže ubrzdit kolem -100M? V tom jak se to vyvíjí, se dá pomalu i tohle považovat za úspěch...

loading...
Jsou zobrazeny jen nové příspěvky. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Šudlím křišťálovou kouli. Schodek bude menší než plán (-40giga), ale v plusu rozpočet nebude. A bud…
L-Core 06.03.2019 21:24
L-Core
já myslím, že to bude těsně nad padesát, nebo okolo. Ale s přicházející krizí souhlasím. Motá se to…
touchwood 07.03.2019 13:28
touchwood
Jestli -30 nebo -50, to je vlastně jedno. Teď změnili platbu ČSSZ u OSVČ z "minulého měsíce" na "sou…
L-Core 07.03.2019 18:11
L-Core
Přesně. Ale ono to možná dopadne ještě všechno jinak. Aktuální korupční aférka špiček ANO s Kapschem…
touchwood 08.03.2019 07:22
touchwood
Upřímně - já už jsem tak zblblej, že bych věřil i tomu, že u Kapsche se jedná o vnitrostranickou čis… nový
Zarniwúp 08.03.2019 12:06
Zarniwúp
Zblbnutí není potřeba, hříchy pana Faltýnka i jeho syna probírá už (zcela náhodně ve stejnou dobu) S… nový
hynajs 11.03.2019 21:19
hynajs
Tak nevím, jestli někdo neodbrzdil vlak a nerozjíždíme se neřízeně z kopce. Zdražení krabičky cigare… nový
L-Core 05.04.2019 18:37
L-Core
No jo, už je to tady, Anoistům došly prachy na nákup voličů. Nejen že nenašli těch 200 miliard, co B… nový
Prasak 05.04.2019 19:46
Prasak
IQOS levnější, než normální cigarety není, navíc se človíček musí registrovat ::) . 13Kč navíc je do… nový
Zarniwúp 06.04.2019 06:55
Zarniwúp
Ti noví to odskáčou nepochybně. nový
Zarniwúp 06.04.2019 06:57
Zarniwúp
K 30.5. 2019 zatím -50mld. https://www.kurzy.cz/zpravy/496767-stat-prohlubuje-deficit-sveho-hospodar… nový
Zarniwúp 03.06.2019 16:24
Zarniwúp
Těch 200 miliard na ulici taky nenašli, černý díry taky neucpali, tož holt zvýšíme příjmy. Nevadí, ž… nový
Prasak 03.06.2019 20:48
Prasak
Tonoucí (vystupujíce ale pro ty své v roli "vládce sedmi moří") se stébla chytá. Jen aby se nedivil… nový
L-Core 03.06.2019 22:03
L-Core
A tohle je taky dobrý: Účtenkovka i další výhry mají podléhat speciální dani. Stát hledá peníze: ..… nový
MachR55 04.06.2019 10:17
MachR55
Prostě všechny oškubeme. Když si uvědomím, kde všude odvádím svoje prachy státu, tak se mi chce plak… nový
Prasak 04.06.2019 12:17
Prasak
Držte si klobouky, jedeme z kopce. Nekoukal jsem na odkaz, píšeš 30.: -50, dnes jsem viděl 31.: -51,… nový
L-Core 03.06.2019 21:55
L-Core
50,9mld, trochu jsem jim přilepšil. nový
Zarniwúp 03.06.2019 21:58
Zarniwúp
Přitom už je 3.6. :-* (třeba je to teď jen 40 a tady se jen šíří panika, když je potřeba hlavně klid… nový
L-Core 03.06.2019 22:05
L-Core
Jen poznamenam ze sekyra by byla ne 50, ale 70 giga Kc kdyby nevybrakoval Bureš se Schillerovou priv… nový
lucifer 04.06.2019 12:43
lucifer
Pobavila Schillerová, propad zdůvodnila poklesem příjmů z Unie. Ono i jo, to je ale novina, ale aspo… poslední
Zarniwúp 04.06.2019 13:56
Zarniwúp

Jestli -30 nebo -50, to je vlastně jedno. Teď změnili platbu ČSSZ u OSVČ z "minulého měsíce" na "současný měsíc", stát dostane místo 12 celých 13 plateb. Když budou chytří, udělají dtto se zdravotním… a hned je bez práce pár giga doma.

Zatím jedeme samospádem do plusu. O to bude divočejší samospád do mínusu. Kdo chce teď kupovat barák, vřele doporučuji 2 roky počkat, kdy (IMHO!) nabídka převálcuje poptávku. To co se teď tady u nás u Vídně děje (ceny pozemků), to postrádá rozumnou logiku. Nu… vyčkejmež :-p

Tak nevím, jestli někdo neodbrzdil vlak a nerozjíždíme se neřízeně z kopce. Zdražení krabičky cigaret o 13Kč má zalepit ty miliardy, které vláda rozhazuje všude kolem? Aby se nedivili, že si někdo pořídí kuřivo odjinud. Nebo přejde na "elektroniku" (či co to je). Tohle: https://www.seznamzpravy.cz/clanek/prvni-reakce-na-babisovu-dan-z-neresti-extremni-podporuje-tvrdy-hazard-69838?dop-ab-variant=9&seq-no=1&source=hp mi připadá jako opravdu zoufalý krok (hodnotím jako nekuřák a negambler, občasná štamprlička kvalitního ginu mě nezrujnuje).

Před měsícem jsem tipoval ten pořádný sešup v roce 2021; kdoví, zda není vhodná chvíle své představy revidovat. Na skupování nemovitostí je ale IMHO pořád dva roky čas. Možná i tři, čtyři, záleží, jak moc na břuch padneme a kdy vypukne ta správná krize hypotečních bank (neočekávám analogii náhlého krachu Fannie Mae a Freddie Mac, spíše očekávám "krach" klientů a výrazný pokles momentálně nerealisticky přestřelených cen nemovitostí, o které budou někteří díky nastupující krizi přicházet).

Pokud dojde ke změně garnitury, zase to ti noví (budou-li) odskáčou. Protože podědí přebujelé mandatorní výdaje a s mínus 200 a více giga ročně se jim moc vesele vládnout nebude.

IQOS levnější, než normální cigarety není, navíc se človíček musí registrovat ::) . 13Kč navíc je dost. Vždycky kuřák říká - ještě zdražej a seknu s tím - výdycky se tak vyhrožuje. Ale tohle je prostě moc velkej skok. Část s tím skutečně praští a část přejde na černotu - to je zlehka poloviční cena... Jestli si představují, že jen takhle zvednou daň a prostým propočtem spotřeby třeba z loňska (což by bylo Šilerce podobný) došli k tomu, že jim to vynese tolik a tolik - zlaý voči. Ročně 10M navíc? Kašpaři.
Mimochodem, těch 200M, co Babiš viděl ležet na ulici, mělo být ročně. Někam se ten bambilion ztratil.... Teoreticky už mohl mít umořenou pomalu polovinu dluhu...

Tonoucí (vystupujíce ale pro ty své v roli "vládce sedmi moří") se stébla chytá.

Jen aby se nedivili, že výnosy se jaksi nedostavují, protože spotřebitel těchto tovarů se zařídil jinak (což je docela jednoduché v případě kuřiva, chlastu i hazardu). Vyčkejmež časů příštích…

A tohle je taky dobrý: Účtenkovka i další výhry mají podléhat speciální dani. Stát hledá peníze:

... Konkrétně u Účtenkovky se mají danit první tři nejvyšší výhry: milion, tři sta a dvě stě tisíc.

Ale tohle je ovšem absolutní pecka:

Auto výherce danit nebude – nicméně 60 tisíc korun za něj daňové správě odvede stát – sám sobě.

:-? :-D:-D:-D
To už je nějakej vyšší level kterej nechápu, asi těm ministerstvům někdo dodává fakt hustej matroš!

Edit: Další stupidita tohohle návrhu:

Pokud někdo vsadí 100 tisíc korun na sázkovou událost s kurzem 1,1 : 1 a vyhraje, tak mu náleží celková výhra 110 tisíc korun. Čistá výhra z toho (tedy „zisk“ po odečtení vkladu) činí 10 tisíc korun. Ovšem výherce by musel zdanit celou částku 110 tisíc korun 15 procenty. To znamená, že by musel odvést 16,5 tisíce korun. A tak by pro něj v celkovém součtu „výhra“ znamenala prohru 6,5 tisíce korun.

Prostě všechny oškubeme. Když si uvědomím, kde všude odvádím svoje prachy státu, tak se mi chce plakat. Začíná to odvody za zaměstnance zaměstnavatelem, pak zdanění zaměstnace samotného, daň prakticky pětina z čehokoliv, co si koupím (DPH), spotřební daň za benzín (a ještě občas přijde nějakej hejhula s tím, že bysme mohli platit silniční daň za osobáky - vždyť to platím už v benzínu!), každej nákup nemovitosti je zdaněn a to prosím pěkně pokaždé, když nemovitost mění majitele, tedy opakované danění jedné věci, to je sračka! Nehledě na to, že při stavbě baráku byla taky odvedena DPH.
Už ani výhra v loterii nebude výhra. Jsem zvědav, jestli to zdaní od 100 tisíc kompletně celou výhru (takže ideální výhra by byla 99.999Kč), nebo zdaní částku nad 100 tisíc, protože jinak by mohla nastat právě ta situace, co jsi uvedl.

Fakt to milovníci koblih nevidí? Nebo jim stačí ta sleva na autobusy a vlaky? Za těch 7 mld ročně by za deset let mohly dokončit všechny ty dálnice, co jen slibují. No jo, slibem nezarmoutíš a když se to nepovede splnit, tak to svedou na Kalouska, že jim to nedovolil.

Držte si klobouky, jedeme z kopce.
Nekoukal jsem na odkaz, píšeš 30.: -50, dnes jsem viděl 31.: -51, ale to je úplně jedno.

Osobně mě to hodně překvapilo, sešup za měsíc o víc jak 20giga. Ale nepochybně nám to bude řádně vysvětleno, především klid! ]:)

Já v klidu jsem, jsem zvědav, až se masivně přestanou splácet hypotéky a banky budou konfiskovat a hluboko pod současné nesmyslné ceny prodávat. Tipoval jsem tak za dva roky, ale možná bude potřeba být ve střehu už příští rok..

Jen poznamenam ze sekyra by byla ne 50, ale 70 giga Kc kdyby nevybrakoval Bureš se Schillerovou privatizacni fond. V obdobi hospodarskeho rustu utratit vse co jde i co nejde, na zaplaceni si prizne te hloupejsi casti volicstva. Ano - bude lip.

(chybi tady pukeface.gif smajlik, domyslete si ho sami)

Zpět do debat Přispět do debaty Nahoru

loading...