Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Tak kolik to bude za rok 2019?

Tak schválně. Za posledních pár let přebytek, nebo schodek vychází tak, že to samotné plánovače překvapuje. Tak jak to asi skončí za rok 2019? V téhle chvíli to nevypadá, že by se jim zlomil nějakým zázrakem do plusu. Plánovaný schodek (-40M?) se nejeví jako reálný.
Tak jak, bouchne Shillerová (pokud tam ještě bude) Kalouska schodkem přes 200M (Kalousek -192M v roce 2009), nebo to zuby nehty dokáže ubrzdit kolem -100M? V tom jak se to vyvíjí, se dá pomalu i tohle považovat za úspěch...

Jsou zobrazeny jen nové příspěvky. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Šudlím křišťálovou kouli. Schodek bude menší než plán (-40giga), ale v plusu rozpočet nebude. A bud…
L-Core 06.03.2019 21:24
L-Core
já myslím, že to bude těsně nad padesát, nebo okolo. Ale s přicházející krizí souhlasím. Motá se to… nový
touchwood 07.03.2019 13:28
touchwood
Jestli -30 nebo -50, to je vlastně jedno. Teď změnili platbu ČSSZ u OSVČ z "minulého měsíce" na "sou… nový
L-Core 07.03.2019 18:11
L-Core
Přesně. Ale ono to možná dopadne ještě všechno jinak. Aktuální korupční aférka špiček ANO s Kapschem… nový
touchwood 08.03.2019 07:22
touchwood
Upřímně - já už jsem tak zblblej, že bych věřil i tomu, že u Kapsche se jedná o vnitrostranickou čis… nový
Zarniwúp 08.03.2019 12:06
Zarniwúp
Zblbnutí není potřeba, hříchy pana Faltýnka i jeho syna probírá už (zcela náhodně ve stejnou dobu) S… nový
hynajs 11.03.2019 21:19
hynajs
Tak nevím, jestli někdo neodbrzdil vlak a nerozjíždíme se neřízeně z kopce. Zdražení krabičky cigare… nový
L-Core 05.04.2019 18:37
L-Core
No jo, už je to tady, Anoistům došly prachy na nákup voličů. Nejen že nenašli těch 200 miliard, co B… nový
Prasak 05.04.2019 19:46
Prasak
IQOS levnější, než normální cigarety není, navíc se človíček musí registrovat ::) . 13Kč navíc je do… nový
Zarniwúp 06.04.2019 06:55
Zarniwúp
Ti noví to odskáčou nepochybně. poslední
Zarniwúp 06.04.2019 06:57
Zarniwúp

Jestli -30 nebo -50, to je vlastně jedno. Teď změnili platbu ČSSZ u OSVČ z "minulého měsíce" na "současný měsíc", stát dostane místo 12 celých 13 plateb. Když budou chytří, udělají dtto se zdravotním… a hned je bez práce pár giga doma.

Zatím jedeme samospádem do plusu. O to bude divočejší samospád do mínusu. Kdo chce teď kupovat barák, vřele doporučuji 2 roky počkat, kdy (IMHO!) nabídka převálcuje poptávku. To co se teď tady u nás u Vídně děje (ceny pozemků), to postrádá rozumnou logiku. Nu… vyčkejmež :-p

Upřímně - já už jsem tak zblblej, že bych věřil i tomu, že u Kapsche se jedná o vnitrostranickou čistku Babiše namířenou na Faltýnka. Taková soft verze pověšení Slánského.

Tak nevím, jestli někdo neodbrzdil vlak a nerozjíždíme se neřízeně z kopce. Zdražení krabičky cigaret o 13Kč má zalepit ty miliardy, které vláda rozhazuje všude kolem? Aby se nedivili, že si někdo pořídí kuřivo odjinud. Nebo přejde na "elektroniku" (či co to je). Tohle: https://www.seznamzpravy.cz/clanek/prvni-reakce-na-babisovu-dan-z-neresti-extremni-podporuje-tvrdy-hazard-69838?dop-ab-variant=9&seq-no=1&source=hp mi připadá jako opravdu zoufalý krok (hodnotím jako nekuřák a negambler, občasná štamprlička kvalitního ginu mě nezrujnuje).

Před měsícem jsem tipoval ten pořádný sešup v roce 2021; kdoví, zda není vhodná chvíle své představy revidovat. Na skupování nemovitostí je ale IMHO pořád dva roky čas. Možná i tři, čtyři, záleží, jak moc na břuch padneme a kdy vypukne ta správná krize hypotečních bank (neočekávám analogii náhlého krachu Fannie Mae a Freddie Mac, spíše očekávám "krach" klientů a výrazný pokles momentálně nerealisticky přestřelených cen nemovitostí, o které budou někteří díky nastupující krizi přicházet).

Pokud dojde ke změně garnitury, zase to ti noví (budou-li) odskáčou. Protože podědí přebujelé mandatorní výdaje a s mínus 200 a více giga ročně se jim moc vesele vládnout nebude.

No jo, už je to tady, Anoistům došly prachy na nákup voličů. Nejen že nenašli těch 200 miliard, co Bureš viděl ležet na chodníku, ale už zvedají daně.
Čau lidi, dáte si koblihu?

IQOS levnější, než normální cigarety není, navíc se človíček musí registrovat ::) . 13Kč navíc je dost. Vždycky kuřák říká - ještě zdražej a seknu s tím - výdycky se tak vyhrožuje. Ale tohle je prostě moc velkej skok. Část s tím skutečně praští a část přejde na černotu - to je zlehka poloviční cena... Jestli si představují, že jen takhle zvednou daň a prostým propočtem spotřeby třeba z loňska (což by bylo Šilerce podobný) došli k tomu, že jim to vynese tolik a tolik - zlaý voči. Ročně 10M navíc? Kašpaři.
Mimochodem, těch 200M, co Babiš viděl ležet na ulici, mělo být ročně. Někam se ten bambilion ztratil.... Teoreticky už mohl mít umořenou pomalu polovinu dluhu...

Zpět do debat Přispět do debaty Nahoru