Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Tak kolik to bude za rok 2019?

Tak schválně. Za posledních pár let přebytek, nebo schodek vychází tak, že to samotné plánovače překvapuje. Tak jak to asi skončí za rok 2019? V téhle chvíli to nevypadá, že by se jim zlomil nějakým zázrakem do plusu. Plánovaný schodek (-40M?) se nejeví jako reálný.
Tak jak, bouchne Shillerová (pokud tam ještě bude) Kalouska schodkem přes 200M (Kalousek -192M v roce 2009), nebo to zuby nehty dokáže ubrzdit kolem -100M? V tom jak se to vyvíjí, se dá pomalu i tohle považovat za úspěch...

loading...
Jsou zobrazeny jen nové příspěvky. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
K 30.5. 2019 zatím -50mld. https://www.kurzy.cz/zpravy/496767-stat-prohlubuje-deficit-sveho-hospodar…
Zarniwúp 03.06.2019 16:24
Zarniwúp
Těch 200 miliard na ulici taky nenašli, černý díry taky neucpali, tož holt zvýšíme příjmy. Nevadí, ž…
Prasak 03.06.2019 20:48
Prasak
Tonoucí (vystupujíce ale pro ty své v roli "vládce sedmi moří") se stébla chytá. Jen aby se nedivil… nový
L-Core 03.06.2019 22:03
L-Core
A tohle je taky dobrý: Účtenkovka i další výhry mají podléhat speciální dani. Stát hledá peníze: ..… nový
MachR55 04.06.2019 10:17
MachR55
Prostě všechny oškubeme. Když si uvědomím, kde všude odvádím svoje prachy státu, tak se mi chce plak… nový
Prasak 04.06.2019 12:17
Prasak
Držte si klobouky, jedeme z kopce. Nekoukal jsem na odkaz, píšeš 30.: -50, dnes jsem viděl 31.: -51,…
L-Core 03.06.2019 21:55
L-Core
50,9mld, trochu jsem jim přilepšil. nový
Zarniwúp 03.06.2019 21:58
Zarniwúp
Přitom už je 3.6. :-* (třeba je to teď jen 40 a tady se jen šíří panika, když je potřeba hlavně klid… nový
L-Core 03.06.2019 22:05
L-Core
Jen poznamenam ze sekyra by byla ne 50, ale 70 giga Kc kdyby nevybrakoval Bureš se Schillerovou priv… nový
lucifer 04.06.2019 12:43
lucifer
Pobavila Schillerová, propad zdůvodnila poklesem příjmů z Unie. Ono i jo, to je ale novina, ale aspo… poslední
Zarniwúp 04.06.2019 13:56
Zarniwúp

Tonoucí (vystupujíce ale pro ty své v roli "vládce sedmi moří") se stébla chytá.

Jen aby se nedivili, že výnosy se jaksi nedostavují, protože spotřebitel těchto tovarů se zařídil jinak (což je docela jednoduché v případě kuřiva, chlastu i hazardu). Vyčkejmež časů příštích…

A tohle je taky dobrý: Účtenkovka i další výhry mají podléhat speciální dani. Stát hledá peníze:

... Konkrétně u Účtenkovky se mají danit první tři nejvyšší výhry: milion, tři sta a dvě stě tisíc.

Ale tohle je ovšem absolutní pecka:

Auto výherce danit nebude – nicméně 60 tisíc korun za něj daňové správě odvede stát – sám sobě.

:-? :-D:-D:-D
To už je nějakej vyšší level kterej nechápu, asi těm ministerstvům někdo dodává fakt hustej matroš!

Edit: Další stupidita tohohle návrhu:

Pokud někdo vsadí 100 tisíc korun na sázkovou událost s kurzem 1,1 : 1 a vyhraje, tak mu náleží celková výhra 110 tisíc korun. Čistá výhra z toho (tedy „zisk“ po odečtení vkladu) činí 10 tisíc korun. Ovšem výherce by musel zdanit celou částku 110 tisíc korun 15 procenty. To znamená, že by musel odvést 16,5 tisíce korun. A tak by pro něj v celkovém součtu „výhra“ znamenala prohru 6,5 tisíce korun.

Prostě všechny oškubeme. Když si uvědomím, kde všude odvádím svoje prachy státu, tak se mi chce plakat. Začíná to odvody za zaměstnance zaměstnavatelem, pak zdanění zaměstnace samotného, daň prakticky pětina z čehokoliv, co si koupím (DPH), spotřební daň za benzín (a ještě občas přijde nějakej hejhula s tím, že bysme mohli platit silniční daň za osobáky - vždyť to platím už v benzínu!), každej nákup nemovitosti je zdaněn a to prosím pěkně pokaždé, když nemovitost mění majitele, tedy opakované danění jedné věci, to je sračka! Nehledě na to, že při stavbě baráku byla taky odvedena DPH.
Už ani výhra v loterii nebude výhra. Jsem zvědav, jestli to zdaní od 100 tisíc kompletně celou výhru (takže ideální výhra by byla 99.999Kč), nebo zdaní částku nad 100 tisíc, protože jinak by mohla nastat právě ta situace, co jsi uvedl.

Fakt to milovníci koblih nevidí? Nebo jim stačí ta sleva na autobusy a vlaky? Za těch 7 mld ročně by za deset let mohly dokončit všechny ty dálnice, co jen slibují. No jo, slibem nezarmoutíš a když se to nepovede splnit, tak to svedou na Kalouska, že jim to nedovolil.

Držte si klobouky, jedeme z kopce.
Nekoukal jsem na odkaz, píšeš 30.: -50, dnes jsem viděl 31.: -51, ale to je úplně jedno.

Osobně mě to hodně překvapilo, sešup za měsíc o víc jak 20giga. Ale nepochybně nám to bude řádně vysvětleno, především klid! ]:)

Já v klidu jsem, jsem zvědav, až se masivně přestanou splácet hypotéky a banky budou konfiskovat a hluboko pod současné nesmyslné ceny prodávat. Tipoval jsem tak za dva roky, ale možná bude potřeba být ve střehu už příští rok..

Jen poznamenam ze sekyra by byla ne 50, ale 70 giga Kc kdyby nevybrakoval Bureš se Schillerovou privatizacni fond. V obdobi hospodarskeho rustu utratit vse co jde i co nejde, na zaplaceni si prizne te hloupejsi casti volicstva. Ano - bude lip.

(chybi tady pukeface.gif smajlik, domyslete si ho sami)

Zpět do debat Přispět do debaty Nahoru

loading...