Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Mladý Klaus a jeho poněkud frivolní návrh zákona o omezování svobody podnikání

Možná jste zaznamenali v médiích debatu nad návrhem zákona Klause ml. a dalších asi 30 poslanců na téma "svobody slova" na sociálních sítích. Mně to připadne jako pokus o nucení soukromých společností povinně publikovat v podstatě jakýkoli text, respektive zákaz mazání čekoholi, v čem bude napsáno že se jedná o "názor" nebo "prohlášení."

Přijde mi to jako nedomyšlené, haluzácké a silně narcistické - p. Klaus zřejmě trpí pocitem, že jeho názory jsou solí života a bez nich hrozí zkáza. :-D

Jaký na to máte názor?

Jsou zobrazeny jen nové příspěvky. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Dosud jsem měl Klause ml. za vcelku zdravě rozumnýho, ale tímto štěkem se u mě odepsal. Diskuze na w…
Prasak 03.02.2019 11:32
Prasak
Ono to není o "nějakém" webu, ale o tzv. "sociální síti" - hlavně Facebooku. A když ti někdo smázne…
IQ37 03.02.2019 13:04
IQ37
Já se na to dívám z pohledu moderátora Poradny. Nemohl bych smazat příspěvek o komunistech, kterej b…
Prasak 03.02.2019 18:26
Prasak
Nás (poradna) by se to pravděpodobně ani netýkalo, nejsme asi typově "sociální síť". Navíc tam má my…
L-Core 03.02.2019 18:40
L-Core
no, to si tak úplně nejsem jist. Při troše snahy jde Poradnu prohlásit za sociální síť a těch 100 ti… nový
touchwood 07.02.2019 08:19
touchwood
Ještě vyšperkovat osobní profil každýho uživatele, ať si tam může přidat nějaký ty fotky a vyzvracet… nový
Prasak 07.02.2019 17:31
Prasak
jj, jsou tam "lajky", tak je to sociálka. :-D nový
IQ37 07.02.2019 18:19
IQ37
Ale jsou tam i disliky, to je asocialka. nový
Dwane Dibbley 07.02.2019 18:51
Dwane Dibbley
Domnívám se, že je to pouze - poněkud "afektovaná" - reakce na to, kam se ubírá svoboda na internetu…
L-Core 03.02.2019 18:33
L-Core
Dopracovali jsme to tam, že seriál Most s dialogy, co mají do korektnosti velmi daleko, se dá považo… nový
vlk56 08.02.2019 19:41
vlk56
Ale nemůžeš tak úplně porovnávat umělecké dílo (film, hru, jakákoliv forma) a realitu (třeba TV zprá… poslední
L-Core 09.02.2019 06:09
L-Core
Otázka, co horšího by mohlo přijít po Zemanovi, má křivou odpověď, která bude hájit právo lidí lhát.… nový
vlk56 07.02.2019 14:13
vlk56
Me se tam ke konci libi ta klausova logika. Me nema facebook co mazat, ale ja si budu na facebooku m… nový
Dwane Dibbley 07.02.2019 19:41
Dwane Dibbley
co horšího by mohlo přijít po Zemanovi No, myslím, že adeptů "horší než Zeman" by se našlo dost. Al… nový
L-Core 07.02.2019 19:50
L-Core
Nekde prikazou necenzurovat nic, jinde zase cenzurovat dle seznamu. Tak ted si vyber https://www.nov… nový
Dwane Dibbley 07.02.2019 15:45
Dwane Dibbley
Ono samotné označení "mladý Klaus" je blbost, když je chlapovi 49 let... :-) nový
IQ37 07.02.2019 22:03
IQ37
Važ slova ]:) nový
mif 07.02.2019 22:15
mif
Jestli on se ten privlastek "mlady" nahodou nevztahuje k reletivnimu veku vuci jeho tatickovi a ne k… nový
Dwane Dibbley 08.02.2019 06:19
Dwane Dibbley
V občance má "mladý" nebo "mladší"? To asi ne. Jenom srovnávám: Rudolf Hrušínský (mladší nebo mladý)… nový
IQ37 08.02.2019 12:37
IQ37
Tady ale nejde o to, co ma v obcance, nybrz jak mu rikaji. Oficialne ho napr. v mediich (pokud vubec… nový
merlouska 08.02.2019 14:01
merlouska

Dosud jsem měl Klause ml. za vcelku zdravě rozumnýho, ale tímto štěkem se u mě odepsal. Diskuze na webu chápu jako soukromý prostor provozovatele toho webu a mělo by být na něm, jak a co tam bude trpět.
Někdo mu smazal příspěvek a tohle mi přijde jako msta po bolševicku.

Ono to není o "nějakém" webu, ale o tzv. "sociální síti" - hlavně Facebooku. A když ti někdo smázne příspěvek nebo článek jenom proto, že máš jiný politický názor, tak by se mi to taky nelíbilo. A myslím, že Klausovi ml. jde o tento případ a ne o to, že mu někdo smázne příspěvek na Poradně nebo Debatách. Nemám ho za hlupáka. Už jenom proto ne, že jsem se o těch jeho "štěcích" dočetl v "mééédiích". Protože dneska je nutné číst "mezi řádky" daleko pozorněji, než za komunistů.

Domnívám se, že je to pouze - poněkud "afektovaná" - reakce na to, kam se ubírá svoboda na internetu.

Ano, návrh zákona asi chce tohle, jak píšeš:

pokus o nucení soukromých společností povinně publikovat v podstatě jakýkoli text, respektive zákaz mazání čekoholi, v čem bude napsáno že se jedná o "názor" nebo "prohlášení."

Na rozdíl od dneška, kdy tu máme snahu (např. ze strany eu o regulaci FB, Google atd. kvůli tzv. fake news) o opak, tedy

nucení soukromých společností povinně mazat v podstatě jakýkoli text, respektive mazání čekoholiv, v čem bude někdo vidět nepohodlný "názor" nebo "prohlášení."

Hot a čehý.

Nicméně jsem přesvědčen, že návrh zákona skončí v prvním čtení. Je to pouze nesystémová křeč.

Osobně je mi to úplně jedno. Na internetu se chovám slušně, po orwellowsku řádně autocenzuruji svá vyjádření, nikdo nemá důvod mi něco mazat. A když smaže, je mi to nakonec jedno. Silné déjà vu minulého režimu, lidi si už zase myslí něco jiného než se odváží prezentovat. Pěkně jsme to dopracovali :-)

Ale nemůžeš tak úplně porovnávat umělecké dílo (film, hru, jakákoliv forma) a realitu (třeba TV zprávy). Když budeš ve filmu hrát za člena gangu, která vypálila barák v nějaké vyloučené lokalitě, asi tam nebudeš mluvit tak, jak by si přála třeba Romea.

Mimochodem, Most, ač to na první pohled nevypadá, může proti xenofobii sehrát mnohem silnější roli než nucená politická korektnost ve sdělovacích prostředcích, která akorát spoustu lidí ještě více zatvrdí.

Zpět do debat Přispět do debaty Nahoru