Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Mladý Klaus a jeho poněkud frivolní návrh zákona o omezování svobody podnikání

Domnívám se, že je to pouze - poněkud "afektovaná" - reakce na to, kam se ubírá svoboda na internetu.

Ano, návrh zákona asi chce tohle, jak píšeš:

pokus o nucení soukromých společností povinně publikovat v podstatě jakýkoli text, respektive zákaz mazání čekoholi, v čem bude napsáno že se jedná o "názor" nebo "prohlášení."

Na rozdíl od dneška, kdy tu máme snahu (např. ze strany eu o regulaci FB, Google atd. kvůli tzv. fake news) o opak, tedy

nucení soukromých společností povinně mazat v podstatě jakýkoli text, respektive mazání čekoholiv, v čem bude někdo vidět nepohodlný "názor" nebo "prohlášení."

Hot a čehý.

Nicméně jsem přesvědčen, že návrh zákona skončí v prvním čtení. Je to pouze nesystémová křeč.

Osobně je mi to úplně jedno. Na internetu se chovám slušně, po orwellowsku řádně autocenzuruji svá vyjádření, nikdo nemá důvod mi něco mazat. A když smaže, je mi to nakonec jedno. Silné déjà vu minulého režimu, lidi si už zase myslí něco jiného než se odváží prezentovat. Pěkně jsme to dopracovali :-)

Reakce na příspěvek

1 Zadajte svou přezdívku:
2 Napište svůj příspěvek:
3 Pokud chcete dostat ban, zadejte libovolný text:

Zpět do debat