Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Vysavače o vyšším příkonu než 900W budou brzy zakázané.

http://tn.nova.cz/clanek/zpravy/na-vasi-strane/dalsi-zakaz-z-eu-zakazou-silnejsi-vysavace-proc.html
Nedávno mi to připomněla zpráva v televizi. Kouknul jsem se na příkon našeho vysavače, má příkon dvojnásobný. Tak uvažujeme, jestli bychom si neměli koupit nový vysavač, až nám ten náš doslouží, dokud se ještě dají koupit. Případně si pak udělat výlet někam, kde se nařízením z C. & K. Slavné Evropské Ůnyje mohou jen smát (Švýcarsko, Velká Británie?) a nakoupit tam.
Pane Bože, do čeho´s to duši dal? Asi nás trestáš za to, že se nemodlíme.

Jsou zobrazeny jen nové příspěvky. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Nechápu. Co je komu do toho, kolikawattový mám vysavač? Vždyť si tu elektriku snad platím.
mif 09.07.2017 10:52
mif
Ty furt s tou logikou nedáš pokoj, co?
IQ37 09.07.2017 11:49
IQ37
Ale ono to má svou logiku :-) S polovičním výkonem vysavač bude sát mizerně, vysávání zabere 2x tol…
L-Core 09.07.2017 18:14
L-Core
Rychlovarné konvy, trouby, varné desky, mikrovlnky,... Ať mňa celá slavná únija v řiť ukúsí.
mif 09.07.2017 18:24
mif
8-) možná bych mohl nastartit svého´20ti letého kobolta. šestice vorwerků vezme cca. 1000 čvterců po… nový
kmochna 13.07.2017 13:55
kmochna
Pro ilustraci: náš 15 let starý Miele s 1500W má výkonu tolik, že běžně vysáváme na polovinu výkonu.…
touchwood 09.07.2017 20:40
touchwood
Vůbec bych se nedivil, kdyby s tím někdo přišel. Pro rozvodnou soustavu i elektrárny je vždycky lepš…
Moas 10.07.2017 11:49
Moas
No jo, ale co budou dělat s nabíječkama pro elektromobily, až všichni přijedou z/do práce?
Zarniwúp 10.07.2017 12:21
Zarniwúp
nabíjení elektromobilu přes noc je pro energetiku myslím "v pohodě". Přes den žerou energii úřady, f…
Moas 10.07.2017 12:34
Moas
Nabíjení ze zásuvky - cca 3000W po 7 hodin - dojezd 100km (http://www.hybrid.cz/tesla-model-s-zkusen…
Zarniwúp 10.07.2017 17:41
Zarniwúp
Však ne nadarmo se říká, že výfuk mají elektromobily v Prunéřově.
Prasak 10.07.2017 18:35
Prasak
Určitě nebudou elektromobily masovka, přesně jak píšeš - nabíjecí stojan pro každé auto na sídlišti…
Moas 11.07.2017 07:19
Moas
Výměnu baterií snad Musk plánoval a nabízel. Ale údajně o to nebyl zájem.. Těžko říct. U výměny bude…
Zarniwúp 11.07.2017 12:41
Zarniwúp
vtip: usb nový
kmochna 13.07.2017 14:13
kmochna
S tím prohazováním baterií - problém vidím v tom, že by kolovaly - přijedu, stroj mi sebere aktuální…
Potkan007 13.07.2017 12:28
Potkan007
Však příště dostaneš jinoun poslední
Prasak 13.07.2017 14:26
Prasak

Ale ono to má svou logiku :-)

S polovičním výkonem vysavač bude sát mizerně, vysávání zabere 2x tolik času (čímž se tedy neušetří ani watt), ale vysávající bude zaměstnán a nebude mít čas přemýšlet a brblat na internetu.
:-p

------
U vysavačů bych to ještě pochopil, pokud se zlepší jeho stavba, že z hlediska výsledku to nebude znát. Těším se ale, až tohle eu poručí u spotřebičů, kde je příkon/výkon jednoznačně zásadní, např. rychlovarné konvice.

Pro ilustraci: náš 15 let starý Miele s 1500W má výkonu tolik, že běžně vysáváme na polovinu výkonu. Máme taky "nouzový" (a novější) vysavačík, který se pyšní rovněž 1500W ovšem sacím výkonem není srovnatelný ani s polovičním výkonem Miele.

Co se týká rychlovarné konvice, tak tam je příkon nepřímo úměrný době, čili se nic neušetří, jen se bude voda k varu ohřívat adekvátně déle. Takže se nedomnívám, že s tím někdo přijde.

Vůbec bych se nedivil, kdyby s tím někdo přišel. Pro rozvodnou soustavu i elektrárny je vždycky lepší, když je menší příkon delší dobu, než větší příkon kratší dobu.
Třeba v Británii jsou energetická centra spojena i s televizí - když je přestávka v jakési odpolední oblíbené show, tak si Britové hromadně odchází udělat čaj a je to tak brutální změna, že elektrárny navyšují výkon.

nabíjení elektromobilu přes noc je pro energetiku myslím "v pohodě".
Přes den žerou energii úřady, fabriky, metro, tramvaje... v noci to bude nabíjení aut.
Všichni nepřijedou ve stejný okamžik, ani ráno nevyjedou. Pozvolný nárůst během dvou tří hodin je něco, co elektrárny hravě ustojí (to už dělají teď, jen v opačném gardu).
Tedy za předpokladu, že bude dost elektráren. :-)

Určitě nebudou elektromobily masovka, přesně jak píšeš - nabíjecí stojan pro každé auto na sídlišti je utopie.
Musel by se úplně změnit přístup. Baterie by byly standardizované - dojedeš na "benzinku", automatizovaný stroj vyjme prázdnou baterii a vloží plnou. A to se nestane.
Ale už dneska se jezdí na všechno možné - benzin, nafta, LPG, CNG... tak by v budoucnu mohlo být elektro, hybrid, vodík. Každému dle toho, co preferuje a co může provozovat.

S tím výfukem v Prunéřově - ano, ovšem je výrazně účinnější vyrobit energii v jednom velkém centralizovaném zdroji než v deseti tisících malých, decentralizovaných, nehledě na to, že když už to musí smrdět, tak ať to smrdí tam, kde nejsou lidi. Otázka zůstává, jestli se ta výhoda energie vyrobené efektivněji v Prunéřově nevynuluje ztrátami na el. vedení, než dorazí do Hodonína... neznám čísla.

Přijde mi, že automobilky teď do elektromobilů vrážejí dost prostředků, což vzhledem k jejich konzervativnosti beru tak, že si dobře spočítaly, zda se to oplatí.

edit: ti z nás, co bydlí v baráků s třífázovou zásuvkou, nabijou Teslu z nuly do plných za 8,5 hodiny, resp. 25km za 30 minut. Přes noc ideální, navíc z vyšťavenou baterkou z práce člověk nepřijede, při typickém dojíždění tam pořád bude nadpoloviční zůstatek a v pohodě to dobiješ z klasické 230V.

Výměnu baterií snad Musk plánoval a nabízel. Ale údajně o to nebyl zájem.. Těžko říct. U výměny bude možná technický problém s opakovaně jednoduše rozpojitelným připojením baterie. Přece jen, teče tam proud jak kráva. I když na těch Superghargrech to nějak vyřešené mít musí.

S tím prohazováním baterií - problém vidím v tom, že by kolovaly - přijedu, stroj mi sebere aktuální, začne ji nabíjet, namontuje nabitou. Nelíbilo by se mi, kdybych přijel s novým autem, které jsem prvně vybil, k té "benzince", tam by mi stroj vzal moji novou baterii s nulovým počtem nabíjecích cyklů a do auta by mi vložil pět let starou s poloviční kapacitou.

Zpět do debat Přispět do debaty Nahoru