Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Tesla Gigafactory

Zdravím všechny milovníky pokroku a ekotechnologiíí.
Asi takhle: Tesla Gigafactory u Ústí nad Labem a přesnou lokaci bych si dovolil nabídnout zde: https://mapy.cz/s/1mxnl
Místo pro továrnu je skutečně v průmyslové zóně, teď už prakticky nevyužívané. Zmiňovaná plynárna tam zřejmě fungovala (nejsem rodilý ústečák) v souvislosti s těžbou uhlí u Chabařovic. Tam je ale už teď docela hezky, zeleno, Milada, sportovní letiště.. a není to zase tak dlouho, co tam ta rypadla stála.
Přestože se v článku píše o Chlumci, místo pro továrnu je v katastru Ústí nad labem.
No a jak teda, mám se ekologicky radovat, že budu mít výrobu baterií a aut téměř pod okny (chemičku v Ústí mám od baráku dál) a důl na lithium vzdušnou čarou patnáct kilometrů s tím, že mi rozdělí pro mě hezké destinace Moldavu a Komáří Vížku? V Chabařovicích se už, sláva, netěží...
Anebo mám jít ekologicky protestovat proti výrobě ekologického způsobu dopravy?
Podotýkám - rekultivace bývalých povrchových dolů uhlí je fajn, je to tady nahoře vidět. Ale, sakra, rekultivace se dělají až po těžbě a já tady bydlím, krucinál, teď.
:-)

edit: Magické PM10, o kterém teď posledních čtrnáct dní zase byla řeč v souvislosti s inverzí je v češtině polétavý prach. To jen tak pro doplnění.

Jsou zobrazeny jen nové příspěvky. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
njn.. Ten superskvělý ekologický vůz je zatížen docela velkou ekologickou koulí u nohy (vlastně kola… nový
touchwood 28.01.2017 20:40
touchwood
To mi připomnělo, jak v uplynulé smogové situaci ve městěch Sobotka prohlásil, že by chtěli víc doto… nový
Prasak 28.01.2017 21:00
Prasak
Ono to má ještě více potíží - kde třeba vzít tu potřebnou energii na dobíjení tolika aut? Jak a kde… nový
touchwood 29.01.2017 09:00
touchwood
měl by sis okamžitě otevřít stopařova průvodce, zarni]:) je převážně neškodná. nový
kmochna 28.01.2017 21:16
kmochna
Planeta je neškodná, o tom žádná. :-) No jo, ty si z toho sranda, ale ekologové přece musí mít hrozn… nový
Zarniwúp 29.01.2017 12:29
Zarniwúp
Se stim smiř! Malá země, malé škody, malý zájem. Mentální a fyzická občanka planety má jiné starosti… nový
karel 29.01.2017 13:00
karel
Mnislav Zelený, který má indiánské jméno Atapana a léta žil v Amazonii, mi vyprávěl, jak Evropská un… nový
Zarniwúp 29.01.2017 13:17
Zarniwúp
Stojí to za přečtení, jsou tam opravdové perly a dojde i na Klause. Tohle je taky dobrý: Takže z na… nový
karel 29.01.2017 13:32
karel
No tak teď jsem si vážně málem prsknul na monitor. Dobře, přečtu, ale až po jídle. My v neděli obědv… nový
Zarniwúp 29.01.2017 13:37
Zarniwúp
Dobrou chuť, snad ten oběd udržíš. nový
karel 29.01.2017 13:40
karel
Hele, to se nedá. Já to fakt celý číst nebudu. Na jednu stranu: My dáváme 160 milionů euro, a ty pe… nový
Zarniwúp 29.01.2017 16:22
Zarniwúp
Nemyslím si, že by ta paní s Toyotou nějak vybočovala, takových tam bude většina. Nedávno mluvila v… nový
karel 29.01.2017 16:37
karel
nemohl jsem si nevšimnout s jakou grácií používáš spojení "ta paní""ten pán". naposledy jsem to před… poslední
kmochna 29.01.2017 19:41
kmochna

To mi připomnělo, jak v uplynulé smogové situaci ve městěch Sobotka prohlásil, že by chtěli víc dotovat elektromobilitu.
Já teda nevím, ale pokud nenastane opravdová revoluce v bateriích, tak bych chtěl vidět, kde budou brát to lithium do baterek. Dobíjecí stanice jsou IMHO nesmysl, pokud auto bude potřebovat na dobití víc, jak 5 minut. S tím souvisí obrovská zátěž energetické soustavy, pokud se to masově rozšíří. A nejen přenosovka, ale i elektrárny budou muset vykrýt špičku, když se vrátí všichni s práce a dají dobíjet auta.

Zatím to vidím jen jako frajeřinku pro obyvatele měst s vlastní garáží, tj. kvůli nízkýmu dojezdu a nutnosti nabíjení. Na sídlišti nenabiju a z dědiny na dojíždění to taky nebude eňo ňuňo.

Planeta je neškodná, o tom žádná. :-) No jo, ty si z toho sranda, ale ekologové přece musí mít hrozné dilema. Kraj těžbou již tak poškozený - schválně přidávám označení aktivních povrchových dolů: https://mapy.cz/s/1mCKO a teď do toho lithium? Lithium do ekologických vozítek? Jo, pokud se to lithium těží někde v Austrálii uprostřed pouště, kde chcípl pes, to je pro ekology jiná...
Misantrop "poděs" Hausenblas je sice poděs a tady to s tou podporou nebude valné, Czechinvest ale bude jiná liga a 1600 pracovních míst je 1600 pracovních míst (i když s tím množstvím nejspíš kecaj).
Co mi přijde také závažné, že Musk zcela jistě nepostaví továrnu bez těžby, ale protlačená těžba s argumentem továrny samotnou továrnu potřebovat nemusí. Klidně to může skončit tak, že než se o těžbě rozhodne, bude továrna v Portugalsku (nebo nikde v Evropě, až si toho všimne Trump :-) - no to víš, že jo, dotovat to Muskovi a ještě ke všemu v Evropě... ) a tady se důl stejně otevře.

Sákryš, modelová situace eko-neeko a ekologové ticho po pěšině....

Se stim smiř! Malá země, malé škody, malý zájem. Mentální a fyzická občanka planety má jiné starosti, svět je v ohrožení a musí to řešit.

Řídím si svoji úžasnou Toyotu a jedu si svých dva, tři tisíce kilometrů za víkend uprostřed skal, savan a pouští, strašně si uvědomuju sebe, svoji odpovědnost, své místo na planetě.

zde

Mnislav Zelený, který má indiánské jméno Atapana a léta žil v Amazonii, mi vyprávěl, jak Evropská unie poslala do Amazonie za neskutečné peníze barely vody. Dost se tam tomu smáli, protože voda tam opravdu potřeba nebyla…

Samozřejmě, že se omyly stanou...

Musím to číst dál? :-?

Stojí to za přečtení, jsou tam opravdové perly a dojde i na Klause. Tohle je taky dobrý:

Takže z našich finančních prostředků se skutečně peníze nedostanou někomu do kapes. To prostě neexistuje. My dáváme 160 milionů euro, a ty peníze jdou buďto do namibijského rozpočtu, odkud se přece jen těžko rozkradou do osobních peněz, protože Namibie je vyspělá země…

Hele, to se nedá. Já to fakt celý číst nebudu. Na jednu stranu:

My dáváme 160 milionů euro, a ty peníze jdou buďto do namibijského rozpočtu, odkud se přece jen těžko rozkradou do osobních peněz, protože Namibie je vyspělá země…

a o pár řádek dál:

Musím říct, že vidět předsedu namibijského parlamentu, jak přijímá flash disk s evropskými hvězdičkami, na kterém je celý namibijský rozpočet… Do té doby namibijští poslanci neslyšeli, že rozpočet je věc veřejná a že to je ke kontrole každého poslance.

Ta paní je porouchaná, a podle všeho jí do tý Afriky poslali schválně, aby se jí i EU parlament zbavil.

Zpět do debat Přispět do debaty Nahoru