Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Tesla Gigafactory

Zdravím všechny milovníky pokroku a ekotechnologiíí.
Asi takhle: Tesla Gigafactory u Ústí nad Labem a přesnou lokaci bych si dovolil nabídnout zde: https://mapy.cz/s/1mxnl
Místo pro továrnu je skutečně v průmyslové zóně, teď už prakticky nevyužívané. Zmiňovaná plynárna tam zřejmě fungovala (nejsem rodilý ústečák) v souvislosti s těžbou uhlí u Chabařovic. Tam je ale už teď docela hezky, zeleno, Milada, sportovní letiště.. a není to zase tak dlouho, co tam ta rypadla stála.
Přestože se v článku píše o Chlumci, místo pro továrnu je v katastru Ústí nad labem.
No a jak teda, mám se ekologicky radovat, že budu mít výrobu baterií a aut téměř pod okny (chemičku v Ústí mám od baráku dál) a důl na lithium vzdušnou čarou patnáct kilometrů s tím, že mi rozdělí pro mě hezké destinace Moldavu a Komáří Vížku? V Chabařovicích se už, sláva, netěží...
Anebo mám jít ekologicky protestovat proti výrobě ekologického způsobu dopravy?
Podotýkám - rekultivace bývalých povrchových dolů uhlí je fajn, je to tady nahoře vidět. Ale, sakra, rekultivace se dělají až po těžbě a já tady bydlím, krucinál, teď.
:-)

edit: Magické PM10, o kterém teď posledních čtrnáct dní zase byla řeč v souvislosti s inverzí je v češtině polétavý prach. To jen tak pro doplnění.

Příspěvek do debaty

1 Zadajte svou přezdívku:
2 Napište svůj příspěvek:
3 Pokud chcete dostat ban, zadejte libovolný text:

Zpět do debat