Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Dva měsíce do Vánoc...

V obchodech už visí cingrlata...
eShopy už vyřvávají nákupy dárků...
V práci chtějí znát termíny vánoční dovolené...

Letos to zase dopadne tak, jako každý rok. Místo svátků klidu a míru budou svátky shonu, stresu a obžerství. Už začátkem prosince budu mít jedno jediné přání - ať jsou ty zpropadené Vánoce za mnou a je nejlíp už půlka ledna a všichni přestanou vyšilovat.

Co vy? Taky už jste přepnutí do režimu "už ať je po Vánocích"?

Člověk se může snažit sebevíc o Ladovské pojetí, ale okolí ho prostě chytne, semele, sežvýká a vyplivne. Nenadělám nic.

Jsou zobrazeny jen nové příspěvky. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Já se přiznám, že se vysloveně na vánoce těším. Vypnu z práce, budu si dělat své věci, nebudu pracov… nový
touchwood 21.12.2016 15:07
touchwood
Souhlas s vypnutím z rachoty a nezájmem o komerci. Máme to podobně. Odhlédnu-li od vánoční výzdoby b… nový
mif 21.12.2016 16:22
mif
To já naštěstí s hoknou nemám psychickej boj, ale též si rád udělám volno. Vánoce mi nevadí, děláme… nový
Prasak 21.12.2016 17:02
Prasak
já vytahnu šuplík narvanej známkama, který schraňuji celý rok a začnu třídit. zabarikáduju se v poko… nový
kmochna 21.12.2016 22:57
kmochna
Poslední klidný týden před několik měsíců trvající roční uzávěrkou. Snad bude klid - lepší jak dnes… nový
L-Core 23.12.2016 13:36
L-Core
s daněma jdi do pytle. otevři si své přání. jako nekřesťan pravděpodobně křesťanovi- proč to musím ř… nový
kmochna 23.12.2016 20:36
kmochna
měsíční DPHáci mají zítra termín pro listopadové DPH. ;-) nový
touchwood 24.12.2016 14:42
touchwood
aha, já myslel, že to jde zaúčtovat dodatečně i pozdějc. to bych měl asi vražedný sklony. ]:) nový
kmochna 25.12.2016 01:51
kmochna
Jde i později, samozřejmě. Ale s bonusy. Za opožděné kontrolní hlášení (obecně: podáno 26. dne měsí… nový
L-Core 25.12.2016 07:22
L-Core
Vánoce, ten předěl mezi "Neužírejte mi to, když mi to dá tolik práce" a "Jen jezte, ať se to sní, by… nový
Yarda 25.12.2016 10:34
Yarda
Halelujá, přežili jsme! Deset měsíců klid. nový
Moas 02.01.2017 09:24
Moas
My co to neprožíváme,tak máme 12 měsíců klid. nový
kozakl 02.01.2017 18:36
kozakl
Velká škoda, už aby zase přišla Vánoční pohoda. nový
Karelll 03.01.2017 08:26
Karelll
někdo jí ještě má- zrovna koukám na bednu. na čt2 dávají pořad,jak si tam sokol s dukou povídaj. na… nový
kmochna 03.01.2017 12:55
kmochna
Mešní krabicák? nový
karel 03.01.2017 13:24
karel
kdyby měl krabicák, budu vnímat i zvuk, dal jsem si do uší haggardy. takhle jsem vryl do ramky jen n… nový
kmochna 03.01.2017 13:47
kmochna
Náš farář taky saje. Kajpu má kousek pod farou. nový
Prasak 03.01.2017 19:57
Prasak
Svatí muži rozjímají nad sklenkou, Zeman chlastá. nový
karel 03.01.2017 20:05
karel
Půllitrová sklenka - taky sklenka. poslední
Prasak 03.01.2017 20:38
Prasak

Souhlas s vypnutím z rachoty a nezájmem o komerci. Máme to podobně. Odhlédnu-li od vánoční výzdoby bytu, na které moja trvala (na balkóně máme jak v Betlémě /Battle Am ]:)/), ani bych nepoznal, že nějaké svátky jsou - dovča jak dovča. Když ovšem vkráčím v górod a vidím ty uspěchané tukany s vypleštěnýma očima, ihned na mě ta hrůza dolehne.

To já naštěstí s hoknou nemám psychickej boj, ale též si rád udělám volno. Vánoce mi nevadí, děláme to pro děcka, ale je fakt občas záhul to všechno stihnout. Nemáme bohužel děcka kam strčit, tož je to boj.
Ale byli jsme nakoupit ledničku a špajz, zavčas, než se to zvrhne. V půl desátý jsme ještě jakštakš zaparkovali, o necelou hodinu později, maje naloženo do kufra auta a odvážejíc nákupní vozejk, už mi za autem stepovala babka a mávala na dědka, kterej jak hlídkovej křižník objížděl parkoviště, že tady bude za chvilku volný místo na zaparkování. Šourající se smradlavý duchny jsou už asi standard. Občas ze mi ze smradu některých zvedne kufr, na to si nezvyknu.

Poslední klidný týden před několik měsíců trvající roční uzávěrkou.

Snad bude klid - lepší jak dnes, kdy jsem několik hodin předělával vícero kontrolní hlášení (DPH) jednoho klienta, jehož obchodní partner má tak báječnou :x: účetní, že některé faktury vystavuje už napotřetí (a bude je na 100% ještě opravovat, protože se opět nepodařilo. Naštěstí jen text, to mě nebolí..)

Jde i později, samozřejmě. Ale s bonusy.

Za opožděné kontrolní hlášení (obecně: podáno 26. dne měsíce, 0:01) je tisícovka - pokud to podáš sám bez vyzvání. Pokud tě už stačili vyzvat (žes nepodal), je to za desítku. Kdy vyzývají (automat?), to netuším. Snad ne minutu po termínu…

Vánoce, ten předěl mezi "Neužírejte mi to, když mi to dá tolik práce" a "Jen jezte, ať se to sní, byla by škoda, kdyby to zbylo, zkazilo se to a muselo se to vyhodit, když mi to dalo tolik práce" jsou šťastně za námi, ani jsme se s manželkou moc nehádali, jen tak normálně jako obvykle v tomto období.
BTW: Nevíte, jestli nějaká cestovka nenabízí vánoční pobyty mezi normálními lidmi v některém blázinci, nejlépe v klecovém lůžku, aby na mne nikdo nemohl?

někdo jí ještě má- zrovna koukám na bednu. na čt2 dávají pořad,jak si tam sokol s dukou povídaj. na stole sklenky s vínem- normálně takový typ pořadu nesleduju. já to dukovi nepočítám, ale tři měl určitě. to mu tam mohli přistavit kanďák.:)) edit// čtvrtá. tentokrát už mu nedolili hodně, jako u druhý.]:)

kdyby měl krabicák, budu vnímat i zvuk, dal jsem si do uší haggardy. takhle jsem vryl do ramky jen něco ve smyslu: a musíte si vážit autority. tu mám doma, po tý je mu prd. ale zaujalo mi, že to byla taková jednostranná vožíračka. kdyby to byl v proslovu castro, tak to nedá.

Zpět do debat Přispět do debaty Nahoru