Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Nezůstavejte ve škole

tak jsem zjistil zase něco čeho lituju
pokud nevíte o čem mluvím jedná se o video (song[anglický]) který říká že škola neučí nic důležitého pouze zbytečnosti příklad fyzika, matematika atd
pod českým videem od Martina Roty komentující toto video jsou konverzace a komentáře komentující stav tady a že text má vlastně pravdu
že se máme učit jen důležité věci co skutečně využijeme(příklad jak se starat o rodinu, jak dělat daně atd.)
stručně řečeno
žádný všeobecný přehled
takže jsou tu 2 tábory
lidi co si myslí že škola má učit vše
a pak lidi co si myslí že škola má učit jen to co skutečně použíjeme
já se řadím do prvního tábora
ale chci vědět co vy
doporučuji pustit si aspoň kousek té písničky ať víte o čem mluvím
song s titulky
video Martina Roty

Jsou zobrazeny jen nové příspěvky. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
když už lidi hlasujete do tý ankety TAK SAKRA napište i ten názor ten hlas v anketě je mi ukradenej…
Ekmos 18.04.2016 14:01
Ekmos
Tak jsi to měl napsat.
Wikan 18.04.2016 16:54
Wikan
to snad nemusím psát nový
Ekmos 19.04.2016 17:53
Ekmos
Nemusíš. Ale pak se nemůžeš divit, že to spousta lidí neudělá. Pokud jsi chtěl udělat čistou diskusi… nový
Wikan 19.04.2016 19:21
Wikan
No, video jsem shlednul a ackoliv v nem vidim par veci k zamysleni, tak s celkovym zaverem jednoznac…
bahno 19.04.2016 00:21
bahno
+1 nový
Ekmos 19.04.2016 17:55
Ekmos
Možná si to moc neuvědomuješ, ale matematika, fyzika, chemie atd. atd. jsou všude kolem tebe. Bez ni… nový
adalkadaar 29.04.2016 14:31
adalkadaar
Co se týká fyziky, tady je ke stažení kniha jednoho moudrého pána (ale je lepší si ji koupit): http:… nový
Yarda 29.04.2016 22:38
Yarda
Nadpis ak z topiek poslední
kingdomcome1 09.05.2016 15:43
kingdomcome1

No, video jsem shlednul a ackoliv v nem vidim par veci k zamysleni, tak s celkovym zaverem jednoznacne nesouhlasim. Zkusim to rozebrat:
1) Cast veci, ktery tam zminuje, se u nas ve skole uci. Namatkou treba prvni pomoc nebo ustavni poradek CR - takze jak LZPS tak i hruba informace o tom, jak probihaji volby se probira.
2) Veci, o kterejch tvrdi, ze je v zivote nepouzije, jsou veci v realite sakra prakticky. Jestli pochybujes o smysluplnosti vyuky fyziky a zejmena matematiky, tak za me je ve skole matematiky zoufale malo a melo by se zasadne pritvrdit v pozadavcich a pridat na hodinovy dotaci - v podstate nic lepsiho te skola nemuze naucit. Jen clovek s dostatecnym matematickym aparatem je schopnej porozumet svetu, a to vcetne oblasti, kde by to clovek necekal, jako treba pravo. Fyzika by se trochu transformovat mela, ale to je na hodne dlouhou debatu.
3) Nakonec zbejva cast veci, ktery te proste skola naucit nemuze a nesmi - nedovedu si predstavit, jak by nekoho mohla skola ucit vybrat si stranu ve volbach. Jsou proste rozhodnuti, ktery clovek musi v zivote udelat sam a krome jistyho zakladu, kterej skola polozit muze(coz je dejepis, ekonomika a zase matematika) neni dalsi ucast skoly pripustna.

Možná si to moc neuvědomuješ, ale matematika, fyzika, chemie atd. atd. jsou všude kolem tebe. Bez nich by ses nenapil z kelímku s vodou, nejel bys nikam autem, neměl bys mobil, počítač atd. atd. atd.

Já si myslím, že ty základy, které se na střední škole učí, bys měl opravdu znát.. a ne být nějaký tupý ignorant.

Zpět do debat Přispět do debaty Nahoru