Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Věčné téma - nakupování. Taky vás sere?

Vyjádřím se. Dneska jsem byl na nákup životně důležitých propriet (chleba, máslo, sýr, rum,... znáte to) a nemohl se dohledat. Ty kurvy v Albertovi zas změnily rozložení zboží v prodejně. Tož jsem se zeptal okolostojícího sokolíka v epesní oranžové uniformě - ani ten nevěděl. Drapl jsem ho pod krk a donutil jej můj nákup do vozíku naskládat. Pánové a dámy, strávil jsem v oné prodejně půl hodiny svého života. Kdyby někdo potřeboval, jsem dárce adrenalinu.

Jsou zobrazeny jen nové příspěvky. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
což tohle, že mi dělají němčoura v praxi a schovávají mi věci, beru stoicky. nejhorší je nakupovat…
kmochna 31.01.2015 17:48
kmochna
Tím je řečeno vše. Ženské sú čuráci. nový
mif 31.01.2015 17:51
mif
Dobrý, ale chybí mi tam cena:-) nový
jirka44 31.01.2015 17:52
jirka44
Vozík jsem jí už dávno předal. Jezdit podle toho jejího brownova pohybu se nedá. Jsem sice milující… nový
Zarniwúp 31.01.2015 18:18
Zarniwúp
[88ee60a4941a0fb6cf27accda542e73b.jpg] nový
jirka44 31.01.2015 18:21
jirka44
Jo! edit: A můžu potvrdit, že po předání vozíku se ten chaotický pohyb velmi omezil. Ona to nepřizná… nový
Zarniwúp 31.01.2015 18:22
Zarniwúp
jj, přesně tohleto je vono. jinak ještě ty jejich propočty, jako že ušetří. bezelstně jsem se jedno… nový
kmochna 31.01.2015 18:52
kmochna
Sere mě nakupování ve stísněných obchodech s výrazně redukovanou obsluhou na pokladnách. Jeden příkl… nový
Niko Bellic 31.01.2015 17:56
Niko Bellic
Tý brďo, určitě jsou Alberťáci v oranžovým? Nechytnul jsi pod krkem nějakýho nakupujícího zaměstnanc… nový
Zarniwúp 31.01.2015 18:21
Zarniwúp
že jo? já myslím, že jsou v modrým.:-D nový
kmochna 31.01.2015 18:52
kmochna
Tak teď si mě vyděsil. Synek v oranžové mikině s nápisem Albert na zádech, doplňující regály (ten sy… nový
mif 01.02.2015 00:40
mif
:-D Ale co když tam byl nakonec v akci false flag? nový
Zarniwúp 01.02.2015 00:44
Zarniwúp
:-D Bože můj... Já už tam nejdu. Od pondělka je už otevřená moje oblíbená večerka (malovali), hlady… nový
mif 01.02.2015 00:56
mif
A tak jestli se nebránil... Líná huba, holý neštěstí, že jo. :-) nový
Zarniwúp 01.02.2015 01:05
Zarniwúp
:-D Kurva to je těžké faux pas... nový
mif 01.02.2015 01:08
mif
Ten v oranžovým oblečení byl pravděpodobně ze smart týmu, ti mají na starost přehazování výrobků :-D… nový
Taria 01.02.2015 21:22
Taria
když už to někdo odgrotil... chystám se na nákup v alboši. budu mět na sobě zelenou mikinu. opakuji:… nový
kmochna 18.10.2016 16:49
kmochna
Jak kdy, jak kde. Když jsou děcka hnusný a otravný, tak je peklo s nima nakupovat kdekoliv. V posled… nový
Prasak 31.01.2015 21:06
Prasak
Tak v Blansku je těch marketů hafo moc, tam si člověk může vybírat, to snad podle mě ani nemůže být… nový
Moas 01.02.2015 20:44
Moas
s tím parkováním taky. říkal kolega: neděle brzoráno, parkoviště úplně prázdný. jde nakoupit, vyjede… nový
kmochna 01.02.2015 22:08
kmochna
Takhle jsem nad tím nepřemýšlel. Nakupuji cca jednou týdně; ideální ale je, když do kvelbu jedu sám.… nový
Dale Cooper 31.01.2015 22:13
Dale Cooper
Třeba byl v Globusu a ani o tom nevěděl. nový
Prasak 31.01.2015 23:53
Prasak
Nákup zálezí čeho. Elektro pres internet Jidlo 50/50 bud obchod nebo také internet následovné vyzved… nový
CoCoChanel 31.01.2015 23:43
CoCoChanel
Nakupování nenávidím. Když mě přítulka vyzve k návštěvě obchodního domu, dopuju se Lexaurinem. Onehd… nový
mif 01.02.2015 01:25
mif
Ono to Zoo se dá nēkdy prirovnat k tēm chovancúm co potkavám v obchodē. (S vyjímkou jména, jde o sam… nový
CoCoChanel 01.02.2015 10:08
CoCoChanel
Ne, nemám s tím problém. Furt lepší, než vrtání zubů. ;-) nový
Kurt 02.02.2015 16:14
Kurt
Jo, za zubní téma by měl být Ban :( nový
Redsnake 02.02.2015 17:25
Redsnake
Nakupování mě taky nikdy nebavilo a to jsem ženská :-D. Možná mě za to někdo odsoudí, ale docela si… nový
Renty 18.10.2016 09:59
Renty
Přijdeš sem, uděláš si tu registraci a hned v prvním odkazu dáš odkaz na eshop, nejspíš svůj, do deb… nový
Prasak 18.10.2016 12:20
Prasak
Podobná hovada se objevují všude. nový
karel 18.10.2016 12:22
karel
Zasloužilo by to editaci odkazu, třeba na nějakou bukvaseznamku. nový
Prasak 18.10.2016 12:31
Prasak
Link odstraněn. nový
L-Core 18.10.2016 19:18
L-Core
Ne nesere. Kupovat hadry mi vůbec nevadí, pochopitelně obleky, košile apod :-P nový
Al Capone 19.10.2016 15:09
Al Capone
Tak tohle se panu Al Capone (Al Caponemu, Al Caponovi?) určitě bude líbit: http://byznys.lidovky.cz/… poslední
Yarda 21.10.2016 10:02
Yarda
V současné době některé (nevím, zda všechny, takový přehled zase nemám) hyperqelby přejímají manýry… nový
Yarda 20.10.2016 07:19
Yarda
dělám občas pro jeden z kvelbů. vždy jsem si naivně myslel, že kolik zboží v obchodě, tolik v zázemí… nový
kmochna 20.10.2016 07:54
kmochna

což tohle, že mi dělají němčoura v praxi a schovávají mi věci, beru stoicky.

nejhorší je nakupovat se ženskou. pokud jsou dvě, tragédie se násobí.
vozík narvanej, že sotva zatáčí- pojeď sem, kde jsi, nemůžeš jet rychlejc? vyplazenej jazyk, ruce vytahaný, dojedu k ní, ona tam hodí jedny uchošťoury a jeden hajzpapír a je o šest regálů vedle. a znova pojeď sem, kde jsi, nemůžeš jet rychlejc?

pak se zasekne u nějaký kraviny a tenhle obrázek odpovídá, žačne kravinu hodnotit.
[414-2013-1-jpg]

Vozík jsem jí už dávno předal. Jezdit podle toho jejího brownova pohybu se nedá. Jsem sice milující manžel, ale co je moc, je příliš.
Většinou po vchodu do obchodu nahlásím, že jdu do vetešnictví a oba to přijímáme s povděkem. Ona nemusí snášet, "jak jí funím za krk" a já neteču z toho, který pytlík rejže je ten správný.
I tak. Po prolezení "vetešnictví" (knihy, vercajk, občas hračky...) jí třeba potkám, jak prohlíží regál s chlastem. Mírně potěšen a překvapen třeba podotknu, že Campari taky nikde nevidím a dostanu sprďáka, že jsem "jí zasek". Ona tedy prohlíží ten chlast - vodka, whisky, becherovka, ale přemejšlí u toho, že musí koupit kyselý okurky a který no a u tohohle jí zaseknu, takže zapomene, co chtěla k těm okurkám.
Držet krok s tímhle a zároveň si udržet mentální zdraví nelze.

jj, přesně tohleto je vono.

jinak ještě ty jejich propočty, jako že ušetří.
bezelstně jsem se jednou otočil k regálu a nehlídal ostřížím okem vozík. no nebyl tam pecicíneček chlebíčku?
povidám: co to je?
ona: chleba a je v akci.
já: a krom tý úžasný úspory šesti korun, mi řekni jeden jediný rozdíl oproti normálnímu chlebu, který je vedle, ty úsporo!
ten chleba měl rozměr babišovo housky. :-D no hlavně, že to bylo v akci.

Sere mě nakupování ve stísněných obchodech s výrazně redukovanou obsluhou na pokladnách. Jeden příklad za všechny - Albert na Semilassu v Brně. Prostory o málo větší než tuctová večerka, tři pokladny, obvykle v provozu jedna, výjimečně dvě. Fronty jsou občas přes celý obchod, točí se mezi regály jako had. Chodím tam jen pro nejnutnější věci a pokud možno dopoledne.

Jak kdy, jak kde.
Když jsou děcka hnusný a otravný, tak je peklo s nima nakupovat kdekoliv.
V poslední době mám děs z nákupu v Kaflandu - myriády důchodců a dalších šomtalů, kteří se zastavují uprostřed placu a blokují provoz, nulovej ohled na ostatní nakupující, u pokladen mě žduchají vozejkem do řiti, přičemž tímto rozhodně rychlost markování prodavačky neuspíší. Důchodci v tom nejsou sami, jen jsou nejpočetnější. Další mínus Kauflandu - nějakej mladej a dravej manažer (to nemohl vymyslet nikdo soudnější) zjistil, že hlavní štráse v prodejně (nikoliv vestibul a prostor za pokladnama, ale na prodejní ploše) má šířku přesně pro dva vozíky a jednu paletu uprostřed. Takže lovci slev se zaseknou v uličkách podél palet a nedá se projít jinak, než bočníma cestama podél zdí.
Parkoviště je průser číslo dva. Od čtvrtka do neděle je křižovatka na vjezdu imrvére ucpaná, vyjet z parkovišťa doleva je za trest, protože z hlavní z obou stran neustále proudí kvanta aut do Kaufu. O Vánocích je to vytuněný o prodej vánočních stromků, kdy stromkoviště zabere asi 40 míst a nakupujících je dvojnásob.
Bohužel je to největší a nejbližší kvelb tohoto typu u nás.

Jinak samotný nakupování mi problém nedělá, od tý doby, co byla manželka poprvé těhotná a prakticky celý těhotenství strávila v horizontální poloze, tak jsem na nákupy jezdil sám, takže není pro mě problém udělat týdenní nákup - krom seznamu potřebných věcí už dokážu vytipovat a ulovit i věci navíc, ze kterých rovnou plánuju obědy na další dny.

Vcelku rád jezdím do Lidlu (až by tam jiní ani nevkročili). Zaprvé tam nebývá tak narváno (no jo, Kaufland jede na cenu a podle toho to tam vypadá), zadruhé kvalitnější potraviny, zvláště uzeniny a sýry. Díky tomu, že razí především svoje privátní značky, je výběr všeho jednodušší a rychlejší, třeba uzeniny mají rozděleny do třech značek, z nichž ta nejlevnější má kvalitu adekvátní ceně, zbylý dvě jsou o dost lepší. Ostatní potraviny jsou též vcelku dobrý, směsi mražené zeleniny, jogurty, cukrovinky, zavařená zelenina, konzervy, nenašel jsem nic, co by byl vyloženě odpad. Tam nakupuju vcelku rád a vcelku rychle.
Ještě k parkování - hned u vchodu, nejsou dvě parkovací místa. Ty začínají až kousek dál, aby se dalo z prodejny v klidu vyjít na parkoviště. Je vcelku pravidlo, že čím dražší a větší vozidlo nějaký hovado vlastní, tím spíš tam zaparkuje.
http://40.media.tumblr.com/6bf55351cf94ad39ae7b0ef03ab6e383/tumblr_mpeuslRlCt1snlc21o1_1280.jpg
http://36.media.tumblr.com/27702a5ae1b4b85d2312f335eb9fd839/tumblr_mt3tzdIRNp1snlc21o1_1280.jpg

Tak v Blansku je těch marketů hafo moc, tam si člověk může vybírat, to snad podle mě ani nemůže být všechno v jeden okamžik narvaný.
Do Kaufu nicméně nechodím ze zásady - právě proto, že je to takový Wallmart po česku.

s tím parkováním taky. říkal kolega: neděle brzoráno, parkoviště úplně prázdný. jde nakoupit, vyjede s košíkem a vedle něj zaparkovaný auto, že nemůže otevřít ani dveře. jinak parkoviště pořád prázdný.

zásadně jezdí na nákup starým, otřískaným oplem. otevře rozšafně zprudka dveře. bum, třísk. je promiň, bum, třísk.
jednou na něj nějaký důchoda vyvřešťoval. takže ho ještě zjebal, že takhle parkovat může jen pologramotný retardovaný dement.:))

Takhle jsem nad tím nepřemýšlel. Nakupuji cca jednou týdně; ideální ale je, když do kvelbu jedu sám. Nikdo mi do toho nekrafe, nikdo nedělá ksichty a podobně. Nejezdím ale do nějakého hypersuper, nakupuji buď v Lidlu nebo Kauflandu.
Kupodivu mi nevadí, když je se mnou v krámě dcera. Ta je v pohodě.
A v Albertu někdo v oranžové uniformě? Neměl ten sokolík oranžovou helmu a šroubovák v ruce třeba? Poněvadž co mi paměť sahá, tak v Albertu mají uniformy modré :-)
Aby se zde za chvíli neobjevila debata "Co chodí po obchodech za exoty" :-)

Nákup zálezí čeho.
Elektro pres internet
Jidlo 50/50 bud obchod nebo také internet následovné vyzvednutí pres "drive" cestou z práce.
Vēci do PC, sít, vētsinou z práce za bezmála az poloviční cenu.

O víkendech trhy ze zeleninou, byt fyzicky prezentovany v obchodē, je pro mē nekdy odpočinek.
(Nepočítaje brzdičky co vse brzdí a nákupní vozíky co mē staticky kopou, u kazdé pokladny ke které jdu, pokazdé náky nebo s nēkym problém )

Nakupování nenávidím. Když mě přítulka vyzve k návštěvě obchodního domu, dopuju se Lexaurinem. Onehdy jsem byl na kšeftě a zaslechl jsem rozhovor matky s dětmi: "Co budeme dneska dělat?" "Pojďme do obchodu!" "Hurá!". A já jsem šílený... Proč nejdou do lesa nebo do ZOO?

Ono to Zoo se dá nēkdy prirovnat k tēm chovancúm co potkavám v obchodē. (S vyjímkou jména, jde o samou vēc, at tady, bebo tam at jde o Lídl, nebo Intermarché)
Sprítelkyní radeji ne, sám mám nakoupené podstatnē rychleji, i kdyz poslední roky, uz ANI nevím co kópit na chálku, furt to samé a uz nevím co zrat.

Nakupování mě taky nikdy nebavilo a to jsem ženská :-D. Možná mě za to někdo odsoudí, ale docela si zvykám nakupovat přes internet. Netvrdím ale, že se to vždy vyplatí... Některé věci zkrátka musí člověk nakoupit po staru. Třeba s oblečením přes internet jsem měla skoro vždycky problém, než jsem si našla svůj oblíbený eshop :-)

Přijdeš sem, uděláš si tu registraci a hned v prvním odkazu dáš odkaz na eshop, nejspíš svůj, do debaty téměř dva roky staré. Není ti to trapný? Když chceš reklamu, můžeš si tady zaplatit banner. Ale to by stálo prachy, zato spammování na diskuzích je zadarmo, co?!

V současné době některé (nevím, zda všechny, takový přehled zase nemám) hyperqelby přejímají manýry totalitních obchodů. Třeba to, že když se blíží konec prodejní doby, tak už nedoplňují regály. Třeba hojně připomínané banány. Pochybuji, že ve skladu nemají zásobu, ale v regálu zbývá pár omačkaných. Nebo rohlíky (ty obyčejné nerozpékané co se dají sníst i ráno k snídani). Taky dost často nejsou. Akční zboží to je taky kapitola sama pro sebe. Pokud je něco výrazně zlevněné a první den akce je prázdný regál, tak to vzbuzuje otázky, jestli ta akce nebyla proto, aby hyperqelb jen nalákal zákazníky přijít. Tam co bydlím je Kaufland, Tesco, Billa, Penny Lidl, mnohdy se vyplatí mít přehled co je kde v akci a vyplatí se (když nic jiného, zaplatí se projetý benzín) na jeden nákup objet dva i víc qelbů.

Zpět do debat Přispět do debaty Nahoru