Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Co si myslíte o kapele ORTEL?

Dnes zamnou přiběhla manželka že 7.2 bude v mém druhém domově (Líně u Plzně) Plzeňská kapela Ortel a že mám volnej víkend takže razíme. Skupinu Ortel mam rád, takže jsem začal googlovat co je u nich nového a co mě mile překvapilo že se Ortel umístil na 4. místě kapel v Českém slavíkovi. Ale docela mi nasrali články že zpívat o svinstvech co se tady doopravdy dějou je extrémismus.

loading...
Předmět Autor Datum
No já o této kapele dosud ani neslyšel, ale našel jsem si ji na netu a poslechl několik skladeb. Doc…
Zerozero 25.01.2015 02:16
Zerozero
No, je to kapela s ukradeným jménem.
cejna 25.01.2015 08:39
cejna
Od koho jméno ukradli? Kdysi jsem o této skupině možná něco slyšela, ale nijak ji neznám.
Taria 25.01.2015 10:02
Taria
Byl by nějaký odkaz na YT? Pevně doufám, že se nejedná o jazz - to bych tě kopal do prdele, až bys m…
mif 25.01.2015 20:43
mif
Nepříliš invenční rock, texty na způsob soft verze Orlíku. Čtvrté místo ve slavíku (či kde) jim zaji…
Dale Cooper 25.01.2015 20:56
Dale Cooper
:-D Dobrý. Tak trošku mladý Landa.
mif 25.01.2015 21:00
mif
Ta inspirace je nepřeslechnutelná. A styl? No, asi nic jiného nezbývá; zpívat tohle jako šanson nebo…
Dale Cooper 25.01.2015 21:04
Dale Cooper
Styl jak styl. Asi souhlasím s textem.
mif 25.01.2015 21:26
mif
Jazz nemůžeš? Čistý jazz nebo jazzrock? Čistý mi také moc neleze a třeba z interpetace Havelkou (Mel…
L-Core 29.01.2015 21:24
L-Core
Jazz v jakémkoliv stavu. Havelka je spíš úsměvný, ale z "jamování", kde si každý hraje co chce a vyc…
mif 29.01.2015 21:39
mif
Jazz v jakémkoliv stavu Mno, tak to si ty navrhnuté kapely nepouštěj v "live" provedení :-) To vyle…
Dale Cooper 29.01.2015 22:23
Dale Cooper
A občas objem nad formou. :-)
Zarniwúp 29.01.2015 22:31
Zarniwúp
Tak. Ono slavné "méně je někdy více" platí i v hudbě.
Dale Cooper 29.01.2015 22:33
Dale Cooper
Lidi jsou různí :) Právě Dream Theater je jediná metalová kapela, kterou můžu. Protože na rozdíl od…
L-Core 30.01.2015 06:40
L-Core
Ale jo, já to nikomu neberu :) Jako u všeho jde o rovnováhu...
Dale Cooper 30.01.2015 09:01
Dale Cooper
nakonec kočkofonická změť čehosi, se mi zvedá kufr. lidi, slyšely jste tu do nebe volající urážku?…
kmochna 30.01.2015 20:13
kmochna
V mém vyjádření nebylo ni zblo urážky zelenookého hebkého tvora. Pouze jsem přirovnal produkci inkri…
mif 30.01.2015 20:18
mif
toto je odpověď, klobouk dolu mife.
kmochna 30.01.2015 20:24
kmochna
Co je navýsost skvělého na živočiších, kteří u toho řvou, jako když vypouštíš pouťovej balonek. ]:)
Zarniwúp 30.01.2015 20:29
Zarniwúp
Těm uřvaným živočichům by naopak mohly připadat jako velmi zajímavé a podivné zvuky, které při koitu…
Prasak 30.01.2015 20:37
Prasak
Úplně vidím, jak sedí kocour na okně inkriminované místnosti s tím svým odtažitě povzneseným výrazem…
Zarniwúp 30.01.2015 20:45
Zarniwúp
Raději se zdržím bližšího popisu subjektivních zážitků ]:).
mif 30.01.2015 20:47
mif
Jasně, takže proti džezu vlastně nic, viď? :-D
Zarniwúp 30.01.2015 21:05
Zarniwúp
jazz prošel.:))
kmochna 30.01.2015 21:10
kmochna
Džez je furt ještě horší :-D. V hierarchii otřesnosti velitel. Hned za ním dechovka, následuje kolot…
mif 30.01.2015 21:20
mif
kolotočový pop Chinaski, NoName a Kryštof Neposloucháš rádio, viď? Dobře děláš. Byl jsem působit…
Dale Cooper 30.01.2015 21:33
Dale Cooper
Už jsem to tu kdesi popisoval. Rádio nesnáším, doma jej ani nemám (teda mám - v receiveru, ale není…
mif 30.01.2015 21:44
mif
Modernistická hudba, jak říkal Skupa/Spejbl. :-) Já byl jednou na koncertě alternativního džezu (ta…
Zarniwúp 30.01.2015 21:44
Zarniwúp
docela mi nasrali články že zpívat o svinstvech co se tady doopravdy dějou je extrémismus. Extremis…
Dale Cooper 25.01.2015 21:05
Dale Cooper
Kapelu neznám (a znát nechci) a tak si o ní nemyslím nic :-p Poslouchám pěknou hudbu, píšou o Orlík…
L-Core 29.01.2015 21:19
L-Core
Poslouchám pěknou hudbu To je dost subjektivní. Většina tebou uvedných jsou (pro mě) vesměs s*ačky.…
cejna 30.01.2015 06:58
cejna
Jasně, že je to subjektivní :) "Pěknou" jsem myslel, že "pěkně" zní, je "učesaná". Když si poslechn…
L-Core 30.01.2015 07:14
L-Core
S tím kakafonickým šmrdláním máš pravdu, i to má hranice, které nezvládnu. Miles Davis - Bitches Br…
L-Core 30.01.2015 07:21
L-Core
K Landovy nebo Orlíku, bych to určitē neprirovnal, extrémem nenazval a zpēvak neumí zpívat, nebo ale…
CoCoChanel 30.01.2015 07:21
CoCoChanel
Cimbálovka se mi naopak dost líbí. Jako valašský lokální patriot jsem na ní vyrost a neznelíbila se… poslední
mif 01.02.2015 09:55
mif

No já o této kapele dosud ani neslyšel, ale našel jsem si ji na netu a poslechl několik skladeb.
Docela mě to zaujalo. Oceňuju výbornou srozumitelnost zpěvu a hlavně to, že texty jsou
o něčem. I hudba má zajímavý styl a poslouchatelnost.
Myslím, že je to zajímavá skupina.

Jazz nemůžeš? Čistý jazz nebo jazzrock? Čistý mi také moc neleze a třeba z interpetace Havelkou (Melody Makers) mi naskakuje kopřivka.

Ale jazzrock? Nic lepšího nebylo vynalezeno :-) (dnes už se ale nehraje, doby Weather Report, Mahavishnu Orchestra, Return to Forever Chicka Coreye, Billa Cobhama a dalších jsou fuč :-|)

Jazz v jakémkoliv stavu

Mno, tak to si ty navrhnuté kapely nepouštěj v "live" provedení :-) To vyletíš z kůže :-) Člověče, mě už tohle taky nejede. Poslouchával jsem třeba živáky Cepelínů a nyní bych to už nedal. Skladby natažené na dvacet minut a podobně.
Stejně tak se mi zajedli Dream Theater. Umějí hrát, o tom není sporu. Také to rádi staví na odiv a velmi často převládne forma nad obsahem...

Lidi jsou různí :) Právě Dream Theater je jediná metalová kapela, kterou můžu. Protože na rozdíl od "moc hrát neumím, tak akorát řvu a dělám kravál" tihle hrát opravdu umí. Svým způsobem mi připomínají King Crimson, ti také přistupovali k rocku trochu jinak než tehdejší rockový mainstream.

nakonec kočkofonická změť čehosi, se mi zvedá kufr.

lidi, slyšely jste tu do nebe volající urážku? urazil kočičku. l-core: jako kocourek kocourkovi, já ho podržím, ty mu budeš předčítat vogonský básně, až nebudeme moct, tak se prostřídáme.
dejl by mohl, jelikož je křesťan, takže má tu bichlu po ruce, najít nějaký domácí vězení ve slovech pro kočkourážce.

Džez je furt ještě horší :-D. V hierarchii otřesnosti velitel. Hned za ním dechovka, následuje kolotočový pop, v závěsu Chinaski, NoName a Kryštof. Až pak kočky a mif s partnerkou. Dál už jsou jen věci, které můžu popsat bez uzardění: opery, klasika, artrock,... etc (ale taky třeba brutální black/speed/thrash/metal), pak už je jen ticho a klid.

kolotočový pop

Chinaski, NoName a Kryštof

Neposloucháš rádio, viď? Dobře děláš. Byl jsem působit na jedné poště (tři týdny!) a bylo naladěné rádio City. Čtyřikrát denně Farna, nějaký ksindl, Chinaski a to proložené Gagou a podobnými. Denně tři týdny! Asi to fakt byl za něco trest, poněvadž nic na světě se neděje náhodou.
Po tom i jazzové CD bylo balsámem :-)

Už jsem to tu kdesi popisoval. Rádio nesnáším, doma jej ani nemám (teda mám - v receiveru, ale není připojeno ani naladěno, přesto platím). V práci se ovšem jedná o torturu milců této potratnosti - čiré utrpení. Výše zmíněné "kapely" bych pouštěl v base pedofilům a psychopatickým vrahům v rámci trestu.

Modernistická hudba, jak říkal Skupa/Spejbl. :-)

Já byl jednou na koncertě alternativního džezu (tak to aspoň nazývali). Bylo nás asi sedm, bylo nám patnáct, koncert nám zařídila jedna slečna vychovatelka z internátu. Prý ta kapela byli její známí...
Patnáct!! Nejnemožnější věk na takovouhle akci.
Když spustili skladbu, jejíž název "U nás na dvoře" (dodnes si pamatuju i to, že v té skladbě kejhala husa) nejde zapomenout ani po třiceti letech, začali jsme pochopitelně s poznámkama, z nichž nejslabší byla "psychologická válka". Sice jsme to pronášeli tiše, ale na druhé straně jsme se tomu gebili (patnáct). Za chvíli jsme rozhodili dvě řady před náma a řadu za náma. Protože tam byli v drtivé většině mladý lidi, mezi dvaceti a třiceti, tak se začali tlemit taky. Kupodivu nás ani nikdo moc neokřikoval, ono to vypadalo, že polovina z nich s námi v podstatě souhlasí a druhý polovině to bylo jedno.
Nevyvedli nás, ale vychovatelka předstírala, že nás nezná. Celkem dlouho pak s žádnejma lístkama nepřišla.
Kapela to vůbec nezaregistroval, oni byli ve svém živlu - na dvoře.

A to by byl asi tak veškerý můj příspěvek k džezu.

Kapelu neznám (a znát nechci) a tak si o ní nemyslím nic :-p

Poslouchám pěknou hudbu, píšou o Orlíku, to opravdu za hudbu nepovažuji. Momentálně mi tu hraje: The Moody Blues - A Night At Red Rocks 1992.

Nikdy jsem se o české interprety zvlášť nezajímal, ani teď.

---
Ale jasně, vše si najde svého fanouška. I sípání chcípající zombie a podobné varianty trash/death metalu, či jak to nazývají..

Poslouchám pěknou hudbu

To je dost subjektivní. Většina tebou uvedných jsou (pro mě) vesměs s*ačky.
Já třeba nepovažuju za hudbu produkci několika (byť třeba dobrých) hudebníků, kdy v jednom čase každej šmrdlá co ho zrovna napadne hlava nehlava a nikdy to nezahrajou stejně....

Ale jasně, vše si najde svého fanouška

Ano. Kupodivu i Jazz a všechny jeho odnože ;-)

Jasně, že je to subjektivní :)

"Pěknou" jsem myslel, že "pěkně" zní, je "učesaná". Když si poslechneš Dire Straits a Alkehol, ti druzí vedle toho (IMHO opravdu objektivně) zní jako "hulákající burani", kteří zpívat neumí.

Názor na hudbu se odvíjí i od toho, kdy ji člověk začínal poslouchat. U mě to bylo před více než 40 lety a i tehdy jsem byl považován dost za exota, protože jsem poslouchal i jiné věci než klasickou kombinaci "sólovka, basovka, bicí, varhany, mužský zpěv". Spousta mých vrstevníků cokoliv jiného zavrhovala. Že by zpívala baba? Fuj, možná maximálně Suzi Quatro. Že by tam byla někde trubka či housle? Héé deb*l, on poslouchá dechulu! Na chodbách ZDŠ probíhaly bitky mezi fanoušky Slade a Sweet, mě tehdy táhl Manfred Mann's Earth Band, Focus či Yes.

K Landovy nebo Orlíku, bych to určitē neprirovnal, extrémem nenazval a zpēvak neumí zpívat, nebo alespon nemá hlas, hudební sluch mám. Na koncert bych určitē nesel.
Kazdému se líbí neco jiného, ale kdyz nēkdo zpívat neumí, tak zkrátka zpívat neumí.

To uz bych radči valil na nákó Cimbálovó Breclavanku, tak se slespon chlemptá do mrtva :-D

Zpět do debat Přispět do debaty Nahoru

loading...