Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Zábavná pyrotechnika etc..

Co je na ní zábavného? A pro koho?

Jsou dva, Jouda a Nejouda. Jouda koupí za tisíc rachejtle, Nejouda je lakomější, chytřejší, chudší (dosaď cokoliv). O půlnoci vylezou před hospodu, Jouda odpaluje a kouká, Nejouda kouká. Kdo má větší zábavu?

Nikdy jsem nepochopil lidi, kteří jsou ochotni za tohle vyhodit byť stovku. Před chvíli v nějaké reportáži hlásil nějaký prodejce, že průměrný nákup je za 1500 ::)

Jestlipak by ti Nejoudové neměli být považováni za zloděje. Neplatili, vidí totéž co platiči a pohodlněji. Neriskují utržené paprče a slepeckou hůl. Taková analogie "zlodějů na Živě", jak jsou redakcí považováni useři s AdBlockem.

Šťastný rok 2015 všem. A přežijte Silvestra ve zdraví, pokud se budete účastnit.

:puff::beer:

Předmět Autor Datum
Táta mě tím kdysi bavil, když jsem byl dítě. Tehdy mi to přišlo strašně zajímavý. (pochopitelně jsem…
Mayhem 30.12.2014 16:39
Mayhem
Jouda má radost z toho, že může těm rachejtlím zapálit doutnák a že je strůjcem podívané pro ostatní…
Prasak 30.12.2014 17:37
Prasak
Tak. Já to střídám, občas jsem Jouda, občas jsem Nejouda. Letos budu Nejouda a jiní sousedi, co loni…
Zarniwúp 30.12.2014 19:33
Zarniwúp
Taky jsem zatím nepřišel na to, co že je na rachejtlích a petardách tak zábavného. Existuje tisíc ji…
mif 30.12.2014 19:03
mif
Já to taky považuju za peníze doslova vyhozený do vzduchu, což ono to vlastně je doslovně i obrazně,…
Prasak 30.12.2014 20:15
Prasak
Ty rachejtle k tomu Silvestru jaksi patří, ale nechápu, proč to musím denně poslouchat už od půlky l…
icepower32 30.12.2014 19:19
icepower32
U nás ve městě taky občas něco práskne, ale kupodivu je to spíš výjimka, ani nevím, jestli je tu na…
Prasak 30.12.2014 20:20
Prasak
Od té doby co nám jedna rachejtle vlétla do garáže, od ní se vzňaly uložené letní gumy a já je-hoříc…
Jack 30.12.2014 19:35
Jack
Jsem Nejouda. Za pyrotechniku jsme utráceli v pubertě, kdy jsme házeli dělobuchy do kanálu, do flaše…
Dale Cooper 30.12.2014 19:42
Dale Cooper
Ke mně se dostal (asi nějaký dar, já bych za to peníze nevyhazoval) lampionek štěstí, jak se tam zap…
Yarda 30.12.2014 20:01
Yarda
Jeden takový lampionek štěstí zapálil v našem městě střechu jednoho baráku :-D Pech..
Niko Bellic 30.12.2014 20:53
Niko Bellic
Ostatní měli štěstí. Proto se to tak jmenuje.
karel 30.12.2014 20:58
karel
:-D
mif 31.12.2014 09:19
mif
Koukám, tady by za to nikdo prachy nevyhodil, ale s parchantama vylepenýma za oknem na to čumět budo…
Redsnake 31.12.2014 10:22
Redsnake
Souhlasím. :-D
Niko Bellic 31.12.2014 11:29
Niko Bellic
Koukám, tady by za to nikdo prachy nevyhodil, ale s parchantama vylepenýma za oknem na to čumět budo…
L-Core 31.12.2014 11:37
L-Core
Když ti vadí freeloadeři, tak nedávej svoje dílo k volnýmu shareování a jdi si to odpalovat do dalek…
Prasak 31.12.2014 13:26
Prasak
Já bych to bral asi takto. Kdo si chce udělat radost, proč ne. Někdo si bouchne na střelnici, někdo…
ms 31.12.2014 13:31
ms
Tak já mám v tomhle jasno od té doby co v sedmé třídě přišel můj spolužák a nejlepší kamarád o oko.
jirka44 31.12.2014 14:09
jirka44
s parchantama vylepenýma za oknem na to čumět budou Příště zatáhneme žaluzie a nevytáhneme paty z d…
Dale Cooper 01.01.2015 18:52
Dale Cooper
Mohl by založit OSJ - Ochranný Svaz Joudů a vybírat poplatky za čumendu od všech, co budou vylepení…
Prasak 01.01.2015 19:53
Prasak
A taky zacpat uši !:-D Z toho máte taky požitek.
jvdc 01.01.2015 20:10
jvdc
Si čučte na co chcete, aspoň pak ale nekafrejte. Když je to na Silvestra, tak o nic nejde. Jindy se…
Redsnake 01.01.2015 20:11
Redsnake
Silvestra? Ti potrati bouchají už čtrnáct dnů. Doprdele, kde na to berou? Za mého mládí jsem měl kap…
mif 01.01.2015 20:20
mif
Snad ti nezvedá tlak, že ti na to někdo čučí zadarmo? :-P
Prasak 01.01.2015 20:21
Prasak
Já nepetarduju. Mě zvedaj tlak vaše důchodcovský řeči :-P Bydlím v Praze a už je tu klid. Bouchalo…
Redsnake 01.01.2015 20:24
Redsnake
Jaký důchodcovský řeči? Je mi u zadele, kolik za to kdo utratí. A že mě to na Silvestra sere? No, př…
Dale Cooper 01.01.2015 20:37
Dale Cooper
Pointa threadu je někde jinde než "důchodcovská zapčklost". Ve slově "zábavná". A o tom, že třeba s…
L-Core 02.01.2015 10:58
L-Core
No, já mám pocit, že prasknutí cévky z přehnaného rozčilování skutečně hrozí úplně někomu jinému, ne…
Redsnake 02.01.2015 12:05
Redsnake
Tak to jsem klidný. Já jen reagoval na tvé info o zvedajícím se tlaku :-D
L-Core 02.01.2015 12:31
L-Core
Ale jo, nejaky to kilo, kilo a pul slozi vzduchem prozenu, za chvili to jdu montovat dohromady. Me t…
bahno 31.12.2014 11:07
bahno
Hele, když už, tak pořádně... vVtgEih68wQ
jirka44 31.12.2014 12:51
jirka44
Jo jo na to jsem hleděl jak puk.. Tady jim to prvně nevyšlo..
Niko Bellic 31.12.2014 13:00
Niko Bellic
Tady jim to nevyšlo víckrát, jednou to hezky honí diváky...
jirka44 31.12.2014 13:13
jirka44
Ja vim - ale na kulovy pumy raze 1200mm opravdu nemam. watch
bahno 31.12.2014 14:47
bahno
Vdím to asi tak. Jako malí (13,14,15 let) jsme často v zimě bouchali petardy. Byla to prostě zábava…
Niko Bellic 31.12.2014 15:02
Niko Bellic
Když je na potoku led, tak do něj udělej díru, zapal petardu, hoď do vody a nech zajet pod led. Dělá…
Prasak 31.12.2014 15:47
Prasak
Skvělý nápad! Dobré taky bylo zahrabat do země plechovku od piva a do toho pak hodit petardu. Vznikl…
Dale Cooper 31.12.2014 15:56
Dale Cooper
Petardy už dlouho nevedu, už jsem z toho nějak vyrostl :-)
Niko Bellic 31.12.2014 16:15
Niko Bellic
Však to je taky vzpomínka skoro 20 let zpátky.
Prasak 31.12.2014 16:19
Prasak
Ukázka http://www.stream.cz/nicenipovoleno/10004609-bezne-dostupne-petardy#nejnovejsi
M-Pol 31.12.2014 15:53
M-Pol
Při pohledu na stream v odkazu jsem čekal hysterickou reportáž ala TV Hovna, ale toto se povedlo. Pě…
Niko Bellic 31.12.2014 16:17
Niko Bellic
Hlavne to nesplachovat ve skole do hajzlu, oprava pak stoji dost penez a vynese to reditelskou dutku…
MaSo 01.01.2015 20:34
MaSo
Pamatuju si na loňského Silvestra, kdy jsem přilezla v osm z práce utahaná jak borůvka, padla do pos…
ssimca 31.12.2014 15:08
ssimca
Na celé záložitosti je nejtragikomičtější, že my, kteří to považujeme za svinstvo a bezohlednost, mu…
hynajs 31.12.2014 18:37
hynajs
No to jsem měl těm exotům, kteří si vzpomněli se zasklíváním balkonu 28.12. (tedy v neděli) a v půl…
Zarniwúp 31.12.2014 18:44
Zarniwúp
Tak nějak... Proti novoročnímu ohňostroji nic nemám, ráda se podívám, líbí se mi to. Ale to denodenn…
Taria 31.12.2014 20:04
Taria
Buďte rádi, že nejste v Číně, tam bouchají stonásobně víc a psy tam žerou.
Prasak 31.12.2014 20:24
Prasak
Tento argument je tuze zábavný. Jako kdybych já někomu vytloukl okna a řekl mu: buď rád, že nejsi v…
hynajs 31.12.2014 20:51
hynajs
No dyť jo, no! Eskymáci mají baráky jen ze sněhu, zato my tu machrujeme s cihlama.
Prasak 31.12.2014 21:03
Prasak
Asi před hodinou jsem šel se psama ven.Z jedoucího auta hodil mím směrem nějakej zmrd dělobuch,dobře…
tuta 31.12.2014 20:09
tuta
Letos jsem koupil jen 25 metrový kobereček, mě to stačí. 40 000 ran :-)
Eryo 31.12.2014 21:22
Eryo
Natoč.
Niko Bellic 31.12.2014 22:42
Niko Bellic
Rád si něco odpálím a nevadí mi za to pustit nějaký chlup. Je to jednou za čas a k Silvestru to pros…
manas 01.01.2015 16:53
manas
Takové to šaškování před domem, kdy ožralý odpalovač vypustí do luftu nějakou sípající hrůzu, mi spí…
Moas 02.01.2015 06:50
Moas
To já se o lidi nestarám, ať bouchají co chtějí, pokud to má pěkné světelné efekty, tak se klidně i…
Mnauik 03.01.2015 10:54
Mnauik
Co-petarda-to-blbec.html poslední
hynajs 06.01.2015 10:30
hynajs

Táta mě tím kdysi bavil, když jsem byl dítě. Tehdy mi to přišlo strašně zajímavý. (pochopitelně jsem jen koukal, jak odpaluje on z dostatečné vzdálenosti)

Chápu, že je hrozně kůůl, když přesně v půlnoci vypálej úplně všichni všechno. Kolikrát to první 2 minuty i vypadá zajímavě. Problém je v tom, že (obzvláště na sídlištích apod.) jsou lidi schopní s tím dělat bordel do dvou do rána a to mě trošku s....

Co mi vadí ještě víc, že to vietnamci (korektně "pochybní" prodejci) prodávaj malej děckám dva měsíce do předu a ty s tím dělaj akorát bordel.

Mimo specializované obchody bych pyrotechniku povolil prodávat až tak od půlky prosince (do konce roku).

Taková analogie "zlodějů na Živě", jak jsou redakcí považováni useři s AdBlockem.

Na mobilu jsem AdBlock neměl. Tedy dokud jsem nenavštívil Živě (odkazem z gůglu, už nevím, co jsem hledal). Protože na Živě zřejmě neumí ani základy v PHP (nebo JS, nebo v čem to tvoří), nejsou schopni detekovat, že jsem na mobilní platformě. Kdyby měli třeba nějaký naprosto základní kurz programování stránek, nepřehrávali by userovi na mobilním připojení 60MB velkou videoreklamu, která se navíc (po vyčerpání FUP) zasekne a nejde ani vypnout, ani zapnout, ani nic jiného (musel jsem se vrátit na googlu a následně mi vyskočila znovu). Oni (a podobní neumětelové) jsou důvod, proč ten AdBlock vůbec mám (ne, že bych tam byl často). Třeba kdyby uměli použít hlavu, mohli by mít míň keců na ostatní a naučit se vytvářet weby. :-)

Taky všem hezkého silvestra, přežijte to ve zdraví a opilí! (Jak na nový rok, tak po celý rok) :-D

Tak. Já to střídám, občas jsem Jouda, občas jsem Nejouda. Letos budu Nejouda a jiní sousedi, co loni byli Nejoudové, budou Joudové. Na rachejtle přitom čumíme všichni a jak jsem tak pozoroval, každýho Silvestra běhá venku se sirkama někdo jinej. Jasně, lidí, co rachejtle nestřílí, je většina. No a co.

Taky jsem zatím nepřišel na to, co že je na rachejtlích a petardách tak zábavného. Existuje tisíc jiných věcí, za které bych byl ochoten utratit obolos (a ne malý, dle cen těchto nesmyslů), ale vystřelit jej do vzduchu? Tak pošetilý nejsem.

Já to taky považuju za peníze doslova vyhozený do vzduchu, což ono to vlastně je doslovně i obrazně, ale rád se na to podívám, když to někdo práská. Dřív jsem taky občas koupil a s kámošama vystřelil, teď už ne. Až budou děcka větší, možná budou chtít taky něco prásknout, tak jim udělám radost. Zatím jsou na to ještě malí.

Ty rachejtle k tomu Silvestru jaksi patří, ale nechápu, proč to musím denně poslouchat už od půlky listopadu. Ten jeden den v roce se to dá přežít, i je to zajímavé. Každopádně mi nejde na rozum, proč do toho lidé rvou tolik peněz (no prostě joudové).
A pak nechápu, kdo jde o půlnoci do centra města, to je otevřené bojiště, kde lítaj pumy, ožralí idioti co pálej do lidí. Divím se, že to ještě na sídlištích a v centrech nezakázali. Ať si s tím lezou do parku, louku apod.

U nás ve městě taky občas něco práskne, ale kupodivu je to spíš výjimka, ani nevím, jestli je tu na to nějaká vyhláška, ale je tu klid, až se divím. Spíš tu bývá bordel ještě pár večerů po Silvestru, kdy pár opozdilců likviduje nevystřílenou munici. Bohužel ne rachejtle, ale dělbuchy. A nejvíc všechny potěší, když to někdo buchne mezi barákama ve vnitrobloku, to se pak malým děckám parádně spí.

Od té doby co nám jedna rachejtle vlétla do garáže, od ní se vzňaly uložené letní gumy a já je-hořící-holýma prackama odnášel ven, jsem ke všem silvestrovským radovánkám nedůvěřivý. Chodím spát až když se všichni střelci vyřádí.

Ke mně se dostal (asi nějaký dar, já bych za to peníze nevyhazoval) lampionek štěstí, jak se tam zapálí hořlavá kostka a lampionek odletí. Napadlo mne, že nejdřív do něj nafoukám teplý vzduch teplovzdušnou pistolí a kostku zapálím až lampionek bude mít dostatečný vztlak. Ještě musím vyřešit, jak to udělat, aby lampionek neodletěl dřív než tu kostku zapálím, asi jej přivážu nějakou nití k něčemu a nit pak přehoří.

Koukám, tady by za to nikdo prachy nevyhodil, ale s parchantama vylepenýma za oknem na to čumět budou. Existuje na to krásnej termit : Freeloader... (něco jako vyžírka)

Já proti pyrotechnice nemám, bouchám teda rád jinak a jinde, na místech k tomu určených. A je pravda, že idioti co odpalují pyro na perónech a podobně patří do squadry debilů. Ale když si někdo bouchá venku, rozumně, v blízkosti vlastních paprčí, je mi to úplně u zadele. Kde berete sílu řešit cizí chujoviny? Jak babky na náměstí...

Koukám, tady by za to nikdo prachy nevyhodil, ale s parchantama vylepenýma za oknem na to čumět budou. Existuje na to krásnej termit : Freeloader... (něco jako vyžírka)

Přesně tahle reakce mě fascinuje. Reakce na reakci: No a co? :-p

Jinak, cizích chujovin jsou plny všechny větve poraden i debata. Od toho to tady je :)

Já bych to bral asi takto. Kdo si chce udělat radost, proč ne. Někdo si bouchne na střelnici, někdo pyrotechniku na silvestra, bouchalové se klidně bouchnou mezi sebou...
Problém vidím, že jsou hovada, co to prodají i nezletilým a nejen hormonálním bombám, ale i mnohem mladším. Dále je (ne)kvalita a jiné nešvary. Problém je rozmnožený idiot, co se před svými mláďaty předvádí a nerespektuje bezpečnostní pokyny. "Vzorem" je debil, co odpaluje římskou svíci z pracky.

Silvestra? Ti potrati bouchají už čtrnáct dnů. Doprdele, kde na to berou? Za mého mládí jsem měl kapesné tak akorát na šumičák... Optické efekty nevadí - zatáhnu roletu. Ale ty bomby jak z děla do dvou ráno jsou značně otřesné (jo, kurvy mají prázdniny a nevstávají v pět do práce).

Já nepetarduju. Mě zvedaj tlak vaše důchodcovský řeči :-P

Bydlím v Praze a už je tu klid. Bouchalo to včera, teď občas něco menšího. Nic hroznýho. Jo, psů a zvířat je mi líto, ale holt je to jednou za rok.

Jak jsem psal výše, na perón, pod nohy lidem a podobně to nepatří, ale jináč mi přijde, že to trochu dramatizujete...

Vdím to asi tak. Jako malí (13,14,15 let) jsme často v zimě bouchali petardy. Byla to prostě zábava umísťovat na různé místa a sledovat co to udělá (pod kámen, do hliny, do sněhové koule, do kanálu atp.) Protože nám to ale nechtěli většinou nikde prodat, museli jsem oslovovat např. starší bratry kamarádů. Ti nám to pak koupili. Paradoxně jak nám bylo 18 let, už jsme to dávno dělat přestali. Jaksi se změnily priority..

edit: víte že ty petrady bouchnou i pod vodou? Když se nechá zahořet zápalnice a potom se to hodí do vody, tak to dam prohořívá dál a normálně bouchne. Otestováno několikrát (v tom dětském věku ) :-)

Skvělý nápad! Dobré taky bylo zahrabat do země plechovku od piva a do toho pak hodit petardu. Vznikl malý kráter. No a flaška - petarda do flašky a flaška na tisíc kousků. Pochopitelně - dementní nápad, to tříštěné sklo je pěkně nebezpečné. Ale vysvětluj to někomu, komu je třináct a ještě ho nezajímají zákoutí dívčích těl...

Pamatuju si na loňského Silvestra, kdy jsem přilezla v osm z práce utahaná jak borůvka, padla do postele a usnula. O půlnoci mě vzbudil kravál, tak jsem šla zjistit, jak na ten hluk reaguje kocour. Čekala jsem podobnou reakci jak u psů, ale ta mrcha seděla na parapetu a čučela, div si palici nevykroutila :-D No raz jak jsem jela dom, tak nějaký blbeček švihnul petardu do šaliny, to taky stálo za to.

Na celé záložitosti je nejtragikomičtější, že my, kteří to považujeme za svinstvo a bezohlednost, musíme přesvědčovat ostatní, že to opravdu záležitost blbců je.
Jaký bohulibý smysl má dělat randál a děsit staré, nemocné,zvířata a ostatní?
Já si přece nemohu vyvléct reprobedny na terasu a potěšit vyděšené spoluobčany pěkně hlasitým rockovým nářezem.
A tlupa magorů pro svoji perversní kratochvíli zkazí zbytku Vánoce i Nový rok. Diskutovat o jejich svobodě nebo pocitech nemá přece smysl. Já nemusím přece nikomu zdůvodňovat, proč práskání petardami nechci. Nemáme si před nimi kleknout na kolena?

Odpověď: v žádném případě. Pokud nám nepomůže policie, půjde to i ručně.

PF2015.

No to jsem měl těm exotům, kteří si vzpomněli se zasklíváním balkonu 28.12. (tedy v neděli) a v půl desátý dopoledne mě mezi dvěma nočními vzbudilo bourací kladivo, jít rovnou rozbít hubu, ne?
Zřejmě to v tomhle senzačním termínu měli v nějaké extra slevě, takže se jim to vyplatilo, mě to ale nenadchlo ani omylem.

Tak nějak... Proti novoročnímu ohňostroji nic nemám, ráda se podívám, líbí se mi to. Ale to denodenní dělání kraválu, pouštění rachejtlí, dělobuchů a petard už za bílého dne mi už vadí i jen pro to, že se náš pes polovinu dne bojí a člověk, aby ho uklidňoval. A taky to celkem ruší, když si člověk něco dělá a vedle na zahradě najednou rána jak z děla :-D

Rád si něco odpálím a nevadí mi za to pustit nějaký chlup. Je to jednou za čas a k Silvestru to proste patří. Já osobně to kupuji a odpaluji akorát když nemohu chlastat (práce, stávání do práce a nebo pohotovost). Jinak když chlastám, tak jsem nejouda.
Serou mi akorát kreténi co už to bouchají před novým rokem a po novém roce. Magorové co to odpalují a ohrožují sebe a své okolí. A taky prasata co si po sobě neuklidí, já mam barák přímo na návsi, takže bydlím u epicentra a to je pak u baráku neskutečnej bordel.

Takové to šaškování před domem, kdy ožralý odpalovač vypustí do luftu nějakou sípající hrůzu, mi spíš vadí než že bych z toho měl potěšení.
Ale ocenuji ohněstrůjce, kteří jsou schopni perfektně vyladit ohněstrůjnou podívanou s hudbou, vytvářet na obloze obrazce atp. Ale zase - musí to k něčemu vypadat. Ožralý odpalovač, kterému z mobilu pořvává "Adiemus" a do toho on pouští do vzduchu zběsile všechno, co se dá podpálit, to jaksi není ono.

Zpět do debat Přispět do debaty Nahoru