Předmět Autor Datum
Citát klasika: "Nechci slevu zadarmo". :-D
Yarda 16.12.2014 11:40
Yarda
Mobil jako dárek můžeš, ale varnou desku manželce jako vánoční dárek?
Zarniwúp 16.12.2014 11:53
Zarniwúp
já koupil jednou mojí k narozkám váhu- tady by jsme určitě rozebrali specifikace, skleněná, s pamětí…
kmochna 16.12.2014 12:11
kmochna
Váhu, kristovanoho.... Dovolím si synovi koupit jako vánoční dárek nějaký krámy do školy a to jen pr…
Zarniwúp 16.12.2014 12:18
Zarniwúp
když já už to nikdy neudělám. došla do práce do toho jejich babince a byl to tam hit měsíce, jaký js…
kmochna 16.12.2014 12:33
kmochna
:-D ja dostala mixer/hnetac se slovy "ale tim nechci rict ze nevaris"
kacislavka 16.12.2014 12:27
kacislavka
:)) no jdu na výzvědy- co by si ženská přála pod strom s důvodem, že si nic nekoupíme? váhu teda ne,…
kmochna 16.12.2014 12:42
kmochna
Každej rok si taky kladu otázku, co vlastně ženská očekává, když tvrdí, že nic nechce.
Prasak 16.12.2014 12:53
Prasak
Google by měl zavést novou kategorii: Translate Woman to Man. :-)
IQ37 16.12.2014 15:01
IQ37
když nic tak nic. Ušetříte. ;-)
touchwood 16.12.2014 15:13
touchwood
Nejjednodušší překlad je ten, že když nic nechce, tak nic nepotřebuje. Ovšem to, že nic nepotřebuje…
Zarniwúp 16.12.2014 15:24
Zarniwúp
Vzdyt je to uuuplne jednoduchy!!nechapu jak s tim muzete mit problem...tak kdyz to vezmu na sebe tak…
kacislavka 17.12.2014 07:15
kacislavka
jednoduchý pro tebe. jednou jsem se mazaně snažil použít ženskou logiku- koupil jsem jí ku svátku kr…
kmochna 17.12.2014 08:59
kmochna
tu jsem kdysi taky chtela nez jsem zjistila ze odkvete a znovu vykvete bila ;-) nahodou u me bys mel…
kacislavka 17.12.2014 09:40
kacislavka
a tak nezlobím, jen se nesnažím naštvat můj NT AUTHORITY\SYSTEM, který si míním předcházet.
kmochna 17.12.2014 10:17
kmochna
tak to jo :-) tak to potom zkus nejaky sprchovy gel, sampon, svicku (ne hrbitovni :-D) tim neurazis…
kacislavka 17.12.2014 10:59
kacislavka
já koupil jednou mojí k narozkám váhu To mi připomnělo ten vtip. Udělá z nuly na 100 za 3 vteřiny?…
Niko Bellic 16.12.2014 13:07
Niko Bellic
jóó váha... tak to je fakt nářez ! a byla tichá domácnost ? známej dal manželce pod strom vypálený C…
jvdc 16.12.2014 17:23
jvdc
tak to se nedivim...nejde o to ze to bylo vypaleny...ale stejny cd pro 3 lidy::)? a jeste pokud to b…
kacislavka 17.12.2014 07:21
kacislavka
no právě to říkala i ona... kdyby to dal jen jí, tak celkem OK. ale on to vypálil 3x... a jeste pok…
jvdc 17.12.2014 07:52
jvdc
chapu ze bez penez to jde blbe...ja taky obcas dam jako vedlejsi darek nejake cd (pac mp3 se bali sp…
kacislavka 17.12.2014 09:43
kacislavka
Jenže tady to právě není kvůli penězům. Kdyby neměl peníze, nikdo by mu nic nevyčítal. Ale plát má 2…
jvdc 17.12.2014 09:46
jvdc
ajo...tak to je pak na stedrovecerni facku :-D
kacislavka 17.12.2014 10:57
kacislavka
Štědrovečerní facka... to je možná taky někde jako tradice :-)
jvdc 17.12.2014 19:03
jvdc
Facka asi ne, ale hádky na štědré den jsou opravdovou tradicí v mnoha domácnostech. Snaha mít všechn…
Prasak 17.12.2014 19:08
Prasak
Já myslim, že někde kde ženská dostane pod strom váhu, tak by na tu štědrovečerní facku mohlo dojít.
jvdc 17.12.2014 19:13
jvdc
To náš tata byl vždycky víc praktickej, než romantik, takže když už dal mamině něco pod stromek, tak…
Prasak 17.12.2014 19:22
Prasak
Jo dřív to bylo všechno jinak... To náš děda za mlada přišel k obědu do kuchyně v holinách od hnoje…
jvdc 17.12.2014 19:45
jvdc
Váha je osobnější, ale zařízení do kuchyně by si leckterá žena mohla taky vyložit po svým, jako že j…
Prasak 17.12.2014 19:52
Prasak
Jasně přesně tak... ale zase co ženská to názor a nálada... Já bych doma váhou určitě urazil a zaříz…
jvdc 17.12.2014 19:54
jvdc
Když už k Vánocím váhu, tak to chce ještě doplnit zaručeně účinným krémem proti vráskám, krémem prot…
Zerozero 18.12.2014 00:03
Zerozero
a štědrovečerní facka na sebe nenechá dlouho čekat.]:(
jvdc 18.12.2014 07:55
jvdc
hoši, vám ta váha prostě nedá spát.:-D ovšem, nejlíp to kdysi udělal kolega z práce. jak psal prasak…
kmochna 18.12.2014 09:51
kmochna
Strýc první Vánoce po smrti tety dával pod strom její věci... sadu pro manikůru, dámskou kosmetiku a…
jvdc 18.12.2014 12:08
jvdc
slusny trapas ;-) no u nas babicka s dedou samozrejme nikdy nic k vanocum nechteli tak jsme si rekli…
kacislavka 18.12.2014 12:35
kacislavka
Tak ještě doplním "čerstvý nákup na objednávku". Normálně "chemii" k vánocům nekupuji, protože na to…
Zarniwúp 19.12.2014 21:21
Zarniwúp
Já si netahám ani papírek, ani mustr, ani si to nepamatuju. Já su moderní jinoch, já mám přece toho…
Prasak 19.12.2014 21:32
Prasak
Jasná, upgradeovaná sorta 2. Digitální papírek. :-)
Zarniwúp 19.12.2014 21:34
Zarniwúp
Ale to jen v případě, kdy sháním tu stejnou věc, což se moc nestává. Věci ženské pod stromek vybírám…
Prasak 19.12.2014 23:07
Prasak
Když už jsou vánoční premie, tak to přece nebudu sušit na léto (kdy stejně mají akce na mobily a ne…
JR_Ewing 16.12.2014 12:43
JR_Ewing
Samozřejmě předpokládám, že o tom manželka ví. Ale jo, jsou dárky, které taky takhle kupujem. A i kd…
Zarniwúp 16.12.2014 12:59
Zarniwúp
to bude az na povanocni vyprodej ;-)
kacislavka 16.12.2014 12:28
kacislavka
Tak manželka je čtivec, čte hodně ebooky na tabletu a docela by ráda čtečku. Nicméně mi výslovně zak…
Moas 16.12.2014 13:48
Moas
takze ona ti taky nic neda? ani blbustku? nebo ponozky? ja bych se treba neodvazila jit ke stromku b…
kacislavka 17.12.2014 07:18
kacislavka
tak tak, aspoň pozornost. :-)
jvdc 17.12.2014 07:53
jvdc
hlavne zkus si pak vysvetlit prckovi ze on dostal od jeziska darek a mama s tatou moc zlobili a nedo…
kacislavka 17.12.2014 11:04
kacislavka
Nemá ještě ani dva roky, vůbec nechápe smysl Vánoc. Peníze jsme (x desítek tisíc) teď vrazili do zle…
Moas 17.12.2014 14:09
Moas
Ten zelenej uřvanej protivnej panák tam nějaký slevy na varný desky nabízí. http://www.alza.cz/whirl…
Zerozero 17.12.2014 01:51
Zerozero
Většinu lidí odpuzuje.. tak proto to nikdo neví :-) Ale varná deska není prostě běžný dárek pod stro…
jvdc 17.12.2014 09:48
jvdc
Ale pánové, takhe se to přece nedělá! Váhu, věci do kuchyně! Potřebovali jsme pračku, neb stará dosl… poslední
Jack 20.12.2014 17:48
Jack

Nejjednodušší překlad je ten, že když nic nechce, tak nic nepotřebuje. Ovšem to, že nic nepotřebuje neznamená, že nic očekává.
Vulgární překlad je ten, že bys měl vědět sám, co chce.
Na tohle normálně reaguju, že koupím nějaké drobnosti a holt tedy zbytečnosti. Cokoli, co nepotřebuje. Celkem často se i trefím tak, že je spokojená. :-)

Vzdyt je to uuuplne jednoduchy!!nechapu jak s tim muzete mit problem...tak kdyz to vezmu na sebe tak ja bych rada dotahla toho sveho do obchodu a vybrala si nejake obleceni ktere by mi zabalil pod stromecek, nebo treba parfem, knizka, kabelka, dekoracni kosmetika...jasne furu tech veci si zenska musi vybrat sama ale treba kamoska zavedla s manzelem dopis Jeziskovi. vybere si na netu furu polozek vcetne odkazu na eshopy nebo kamenne obchody a manzel ji z toho neco vybere...takze ma prekvapko ale pritom dostane vec po ktere touzila...nebo treba masaze, predplane na casaky, limitovanou edici nejake hudby, nausnice, retizky...fakt nevim na co si stezujete :-D to ty sve protejsky neznate? ;-)

jednoduchý pro tebe. jednou jsem se mazaně snažil použít ženskou logiku- koupil jsem jí ku svátku krásnou modrou orchidej. vím, že ženu květinou neurazíš a modrou barvu miluje.

jel jsem s tím tehdá v mhd přes celou prahu. obrovský skleněný tubus, v tom ta modrá nádherná princezna. podle pohledu bych rozdělil osazenstvo busu na:
- na mužskou, která říkala- ty vole, cos hroznýho provedl?
-na ženskou- miluje ji

když jsem jí to dával, tak jsem viděl v očích překvapení, říkám si mám vyhráno, udělal jsem jí radost. no, nic není zadarmo, následoval půlhodinový výslech třetího stupně, kolik to stálo.

takže tvrzení: oblečení, parfém, řetízek.... naprosto padá. buď to bude malý, hnusný nebo to bude smrdět. toliko k jednoduchosti.

hoši, vám ta váha prostě nedá spát.:-D ovšem, nejlíp to kdysi udělal kolega z práce. jak psal prasak o tom, že si nic dávat nebudeme, tak on jako novomanžel (mladík jeden nezkušená) to vzal doslovně- když nic, tak nic.

že prej netušil co znamená výraz hrobové ticho, v tu chvíli to věděl. ona tam prý stála jak ten terminátor co vychází z plamenů. http://media.comicbook.com/uploads1/ugc/243/20100204104618-terminator-104075.jpg

měl tajně pro ní připravený zlatý náušky (mmchdm se tam válí dodnes, páč naušnice nenosí), ale ty jí dal až večer.

slusny trapas ;-) no u nas babicka s dedou samozrejme nikdy nic k vanocum nechteli tak jsme si rekli ze se spis zamerime na bezne pouzivane veci (sampon, deo, mydlo, voda po holeni, gel na holeni...) aby meli radost a pritom se jim doma nekupily ruzne dekorace atp. no jenze babicka kdyz zjistila ze dostala treba mydlo addidas nebo nebo deda dostal old spice vodu (proste drazsi nez si normlane kupovali) tak to vzala, strcila do skrine ze to tam necha az se dopotrebuje to co ma ted...tak se dopotrebovalo no a prece nebude pouzivat tak drahe veci...takze ve skrini to zustalo, parfemy se rozlozily a vyhodily se, addidasem si uz nechtel nikdo ani myt ruce pac se cely hrudkoval a nevim co jeste...no proste nekterym lidem nesezenete nikdy vhodny darek ;-)

Tak ještě doplním "čerstvý nákup na objednávku". Normálně "chemii" k vánocům nekupuji, protože na to nemám buňky. Manželka je astmatička, hrozí nebezpečí, že by mě mohla obvinit, že jí nějakou voňavkou usiluju o život. (Navíc je alergická na oříšky a to vám říkám, tahle kombinace je pro manžela za trest. Polovinu možnejch "jen tak dárků" si prostě rovnou můžete škrtnout.)
Takže vytáhla z toaletky nějakou tu docházející voňavku, nebo co to je a prej - jestli zase nevíš co, tak kup tohle. U Rochera.
Fajn, tohle zelený.
Kup ale přesně tohle, dělají tři podobný, ale ty už jsou jiný(!). Necheš si to napsat? - Dobrý, vezmu si tu flašku s sebou.
...
Říkal jsem si, že prostě u pultu vytáhnu tu flašku a řeknu: Tohle chci. Ale jak jsem tam přišel, tak zase - přece nejsem až tak neschopnej, že bych to nenašel bez pomoci. No a rozhlížím se tam, dvakrát jsem obešel krám a koukám támhle, to by mohlo bejt vono, mají dvě podobný, jedna z nich to bude. Samozřejmě, na flaškách stejný listí, akorát ten odstín trochu jinej. Tak si říkám to by mohla bejt ta nalevo. No ale abych se ujistil, tak jsem se k tomu pultu připodloudil a z náprsní kapsy povytáhnul tu docházející, porovnal a jen tak pro sebe si říkám: Jo to bude vono.
Samozřejmě, od kasy a za mnou se ozvalo: Ano, to je ono. Obě prodavačky a (jak říkal nebožtík Sovák), hihňaj se jak Jarda Štercl. :-)
Tak si říkám, že tam taky musí mít povyražení, když tam chodí takoví zoufalci jako já. Jedna sorta chodí s originálním mustrem, který doma pracně odcizila a musej to stihnout, než se manželka vrátí. Druhá sorta chodí s papírkem a na něm s tím, co opsala z etikety (komu z vás to připomíná situaci, kdy se neznalec snaží koupit grafiku, he?) a pak z toho u pultu deklamujou písmeno po písmenu. Samozřejmě i s blbou výslovností, protože pro ně je to jako kdyby četli rossetskou desku.
No a třetí, ti nejstatečnější, si to "přece zapamatujou, na tom nic není". Pak stojí u pultu a: Já bych prosím potřeboval... to..tu... e-ee... sakra. Tak já ještě přijdu. A jdou podepsat přestupní lístky do sorty dvě. :-)

Mimochodem, mají docela slušný výběr v osobních váhách.

Samozřejmě předpokládám, že o tom manželka ví. Ale jo, jsou dárky, které taky takhle kupujem. A i když se směju té váze, tak dárky, které si vyloženě vyžádá, můžou být podobně "ujeté". Kupříkladu letos si vymyslela novou žehličku a ještě si ji vybrala. Sám bych se jí něco takového ale koupit opravdu neodvážil.

Tak manželka je čtivec, čte hodně ebooky na tabletu a docela by ráda čtečku. Nicméně mi výslovně zakázala jakýkoliv dárek kupovat protože jsme utratili ranec za rekonstrukci obyváku.
Takže dárečky dostane jen synek.

Nemá ještě ani dva roky, vůbec nechápe smysl Vánoc.
Peníze jsme (x desítek tisíc) teď vrazili do zlepšení bydlení a půjčovat si kvůli dárkům nebudeme. My si užijeme pod stromečkem tu radost malýho z nových hraček a budeme si hrát s ním. Budou to pěkné Vánoce, těšíme se. :-)

Ale pánové, takhe se to přece nedělá! Váhu, věci do kuchyně!
Potřebovali jsme pračku, neb stará dosluhovala. Už stojí v koupelně ale nadepsaná byla jako dárek pro celou rodinu. S kadeřnicí, kam chodí manželka, jsem se domluvil a zajistil "předplatné" na celý rok. Taky ještě zvažuji poukázku na vyhlídkový let letadlem. Hodinový let přes 1/4 republiky za 5K docela ujde, navíc jsou hodně vstřícní a počítají to obvykle o dost levněji. Ještě obvyklý oblíbený parfém a Ježuch může nastat.
BTW, taky jsme si říkali, že jsme měli velký výdaje za novou kuchyňskou linku a nic si dávat nebudeme, ale ony to berou nějak jinak. Překladatelský slovník by se hodil, protože nic neznamená úplně nic.

Zpět do debat Přispět do debaty Nahoru