Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Vanoce jsou opet tu :-)

Tak zacinaji opet Vanoce a vsechno kolem toho. cetla jsem zrovna clanek ze 22% cechu si zvolilo jako nejoblibenejsi vanocni pisnicku last christmas od wham...tu mam taky rada i kdyz slyset ji 5x za den 2 mesice po sobe to uz zacinam lezt po zdi. cim dal vic lidi preferuje ceske vanoce pred tema americkyma. nadavaji na santu, americke koledy, mnoho svetel atp. mne osobne se americke vanoce libi. rada sleduju vanocni rodinne filmy kde se to jen trpyti, vsude girlandy, vanocni hvezdy, frosty za kominem, ohen v krbu (my krb nemame takze mam stazeny ohen v krbu jako film na tv :-D ). naproti tomu nedam dopustit na cd bile vanoce od karla gotta, nase cukrovi, rizek a salat, betlem pod stromeckem... k nam bude vzdycky nosit darky jezisek ale proc by vyzdobu nemohl mit na starosti santa? spousta lidi na ameriku nadava ale neznam nikoho kdo by striktne dodrzoval staroceske vanoce, poslouchal jen ceske koledy, zdobil stromek slamenyma ozdobama a pernickama...navic pozoruju ze posledni cca 3 roky se k nam probojovavaji (nevim jak to nazvat) "severske" vanoce...vsude same drevene sovy, medvedi v zimnich barvach, divne stojanky na cokoli, kdejake plechove vytvory, to uz nema ani s temi americkymi vanocemi nic spolecneho. mozna by se nase vanoce mely trochu vzkrisit a dostat opet meti lidi kdyz po tom vetsina tak prahne...nicmene neznate nekdo nejake cd se znamyma americkyma koledama ktere zpiva detsky sbor :-D ? U nas se po veceri vzdycky slo na balkon zapalit prskavku aby k nam jezisek trefil, mel vzdycky ke stromecku nachystane cukrovi a ovoce a jaka byla radost kdyz bylo cukrovi nakousle a z mandarinky zbyla slupka :-) na veceri se vzdycky hezky obleceme, krajime jablko a u stromecku zpivame koledy...a jake vanoce preferujete vy? mate nejake svoje vymyslene tradice ktere dodrzujete?

loading...
Předmět Autor Datum
[379-pozor-vanoce-jpg]
Dale Cooper 27.11.2014 09:15
Dale Cooper
ale neznam nikoho kdo by striktne dodrzoval staroceske vanoce, poslouchal jen ceske koledy, zdobil s…
merlouska 27.11.2014 11:43
merlouska
tak alespon nekdo :-D nemas foto? :-)
kacislavka 28.11.2014 07:47
kacislavka
Jako většinou zajdu do lesa, "ozdobím" nějaký smrček pro lesní havěť, i když už ani tady v horách sn…
M-Pol 27.11.2014 11:52
M-Pol
tak my tez chodime davat papani zviratkum a vesime lojove kolicky pro ptacky ale mam pocit ze ty mrc…
kacislavka 28.11.2014 07:46
kacislavka
Na Vánocích mám nejraději snad jen tu tlumenou atmosféru, když padá sníh. Takový ten klid. Něco jako…
Chocholoušek 27.11.2014 12:25
Chocholoušek
Když máš na chlast, tak jsi na tom ještě docela dobře.
Dale Cooper 27.11.2014 18:02
Dale Cooper
Kdybys neutrácel drahý peníz za blbý stromek z PVC, taky bys měl! :-D
IQ37 27.11.2014 18:26
IQ37
Jako bych slyšel kapitalistu. Jednoho takového taky znám a ten vždycky tvrdí, že když mu zaměstanec…
Chocholoušek 27.11.2014 22:03
Chocholoušek
To je přece logicky správná úvaha. Protože přežraný zaměstnanec = líný zaměstnanec. :-)
IQ37 27.11.2014 22:50
IQ37
No hlavně, že totality bylo všeho dost... :-)
jvdc 28.11.2014 06:53
jvdc
Mas pravdu, za soudruha se toto nedelo... http://www.novinky.cz/koktejl/354879-slevy-v-obchodech-doh…
Radek 29.11.2014 11:54
Radek
Nedělo se, ale lidi by se chovali stejně, kdyby k tomu měli příležitost. Povahu lidí nezměníš nějaký…
Prasak 29.11.2014 13:16
Prasak
Bylo. Jenže je stát držel na uzdě. Dnes je to přesně naopak. Slušný člověk je ve vlastní zemi cizinc…
Chocholoušek 29.11.2014 14:17
Chocholoušek
Zboží je. Jenže ho není dost ve slevě. Postřehl jsi ten rozdíl proti tomu, kdy zboží není vůbec? Sam…
Zarniwúp 29.11.2014 14:49
Zarniwúp
To byly boje o slevy. Zboží je jinak fakt nad mraky - když se na někoho nedostalo ve slevě, má stále…
jvdc 29.11.2014 14:56
jvdc
Co může být horšího než takové ubohé zvířecí pudy? A to neznám zvíře, které se takto projevuje. Fajn…
Chocholoušek 29.11.2014 15:21
Chocholoušek
Lidi si u nás ještě moc nezvykli, že se o ně stát ve všem nepostará... To nás prostě budu pořád táhn…
jvdc 29.11.2014 15:53
jvdc
To máš marný. Všichni se mají blbě. Kdo se nemá blbě si nakradl a/nebo je Pražák.
Dale Cooper 29.11.2014 16:23
Dale Cooper
Zase meleš nesmysly a ještě k tomu účelově.
Chocholoušek 29.11.2014 17:03
Chocholoušek
Slaměné a dřevěné ozdoby a české koledy, to u nás frčelo, když byl kluk hodně malej. České koledy zů…
Zarniwúp 27.11.2014 12:48
Zarniwúp
Ježíšek instaloval dárky Že on k vám chodí Ježíšek od Microsoftu! Nebo Linuxák?
IQ37 27.11.2014 18:30
IQ37
Letos u nás pojede tahle koleda :-) https://www.youtube.com/watch?v=YJ50YCpYkqM
JR_Ewing 27.11.2014 14:45
JR_Ewing
Už ste začali ozdobovať stromček? [7753-0-s-cim-zdobia-cigani-vianocny-stromcek.jpg]
kingdomcome1 27.11.2014 17:52
kingdomcome1
Šamponka na tebe :-D
Niko Bellic 27.11.2014 18:38
Niko Bellic
Nemaluj čerta na zeď :)
Dale Cooper 27.11.2014 18:48
Dale Cooper
Čert visí na tom stromečku.
Prasak 27.11.2014 20:57
Prasak
Viset se dá více způsoby :-)
Dale Cooper 27.11.2014 21:06
Dale Cooper
Vánoce slavím tak nějak dvoukolejně. Jednou s rodinou, dcerou, dárky, stromek a takové ty věci. Kapr…
Dale Cooper 27.11.2014 21:07
Dale Cooper
Vánoční kapři jsou vyčištění a odbahnění pobytem v čisté vodě po výlovu, narozdíl od těch, co ulovíš…
Prasak 27.11.2014 21:23
Prasak
No jo, ale těch kostí a kostiček... Máma ho dělá tradičně, prostě ho osmaží. Já mívám pstruha :-)
Dale Cooper 27.11.2014 21:27
Dale Cooper
Žena kapra taky smaží, ale předtím naloží do mlíka a česneku, pak ta bahenní příchuť zmizí. Kosti mi…
Prasak 27.11.2014 21:58
Prasak
Úpravu česnekem a mlíkem navrhnu; vyzkoušíme. Zkuste lososa, filety. To je úplně jiná liga, než klas…
Dale Cooper 27.11.2014 22:05
Dale Cooper
Lososa jsme měli loni, nebo předloni? Udělali jsme si ho na Nový rok.
Prasak 28.11.2014 00:17
Prasak
Jak přesně je to s tím česnekem? Mlíko si dovedu představit, podobně se "nakládají" i ledvinky (=zal…
L-Core 28.11.2014 10:17
L-Core
Jo, česnek nastrouhat / namačkat do mlíka a nechat v tom maso alespoň 24 hodin v ledničce. Před obal…
Prasak 28.11.2014 10:30
Prasak
Hlavně, aby byl k tomu dobrej salát... :-) Už to je 50% spokojenosti.
jvdc 28.11.2014 06:56
jvdc
Na kapra jsem si časem nějak odvyknul, protože jsem doma už jediný, který ho jí. Dříve pouze já a tá…
jvdc 28.11.2014 07:33
jvdc
S tím mlíkem to dělám tak, že kapra dám do mlíka přes noc, pak opláchnu ve studený vodě a až pak pot…
cejna 29.11.2014 10:14
cejna
kapra ani lososa nemusim...zkouseli jste pangase?ze bych to prubla kdyz to v tom mliku tak vychvaluj…
kacislavka 01.12.2014 07:37
kacislavka
Než pangase, tak snad raději prosím toho kapra nebo cokoliv jiného...
jvdc 01.12.2014 07:58
jvdc
Fuj, pangas, bláto bez chuti.
Prasak 01.12.2014 08:03
Prasak
To já si dám grilované kuře s bramborovým salátem a jsem spokojený :-) poslední
Chocholoušek 01.12.2014 09:25
Chocholoušek
Vánoce máme doma rádi. Hlavně ta atmosféra, klid a pohoda a vše co k tomu patří. Ale cukroví už se t…
jvdc 28.11.2014 08:02
jvdc
...hromady předražených dárků, na který si museli vzít půjčku- to prostě nechápu No hlavně, že už j…
Chocholoušek 28.11.2014 08:58
Chocholoušek
U Tebe jich je také dost ?
jvdc 28.11.2014 09:05
jvdc
No samozřejmě! Já se v nich doslova topím! ]:)
Chocholoušek 28.11.2014 09:40
Chocholoušek
Takže ironický závistivec ? Alespoň o těch Vánocích si to odpusť.
jvdc 28.11.2014 09:44
jvdc
Nejsi náhodou z Prahy?
Chocholoušek 28.11.2014 09:47
Chocholoušek
Vůbec ne. Souvisí to s tím nějak ? Svým předchozím příspěvkem jsem uhodil hřebíček na hlavičku ? „P…
jvdc 28.11.2014 09:49
jvdc
To ne. Spíš ses uhodil do hlavičky, nebo nechápeš význam psaného textu.
Chocholoušek 28.11.2014 09:51
Chocholoušek
No nic, popřeji Ti hezké Vánoce a nekopej kolem sebe moc. Jsou kolem Tebe i lidi, kteří se mají dobř…
jvdc 28.11.2014 09:57
jvdc
Tak hlavně neusnout na vavřínech a dávat si pozor na ty závistivce. Určitě mrchy něco kujou :-D
Chocholoušek 28.11.2014 10:11
Chocholoušek
S kolegy v "kuřáckém koutku" jsme vymysleli pěknou parafrázi: "Kuř a bude ti kouřeno."
mif 28.11.2014 10:22
mif
A funguje vám to?
Chocholoušek 28.11.2014 10:24
Chocholoušek
Jak kdy.
mif 28.11.2014 10:28
mif
Evokuje mi to takový ten příběh ze swingers párty. Jak z hromady těl vyleze neduživý chlápek a ptá s…
L-Core 28.11.2014 12:19
L-Core
Něco takového?
Chocholoušek 28.11.2014 12:59
Chocholoušek
Jo to jsem taky kdysi říkal, když jsem kůřívával. :-) Občas se to i vyplnilo. :-)
jvdc 28.11.2014 10:33
jvdc
každý má všeho tak nějak dost a co chce si většinou koupí sám. Tak tak, naprostá pravda :-) My když…
Niko Bellic 28.11.2014 12:22
Niko Bellic
Já "držím" vánoce pouze kvůli své tisícileté mamině. Umělý stromek, večeře, nějaký ten dietní párek…
mif 28.11.2014 11:42
mif
Kdybych měl tu moc, tak bych vánoce úředně zakázal, dodržování zákazu bych nechal kontrolovat přísně…
Yarda 30.11.2014 10:42
Yarda
Nakazovat, přikazovat, kontrolovat a trestat ! To už tady jednou bylo a moc se to neosvědčilo. Neví…
jvdc 30.11.2014 17:04
jvdc
Nakazovat, přikazovat, kontrolovat a trestat ! To už tady jednou bylo a moc se to neosvědčilo. Naop…
Chocholoušek 30.11.2014 17:11
Chocholoušek
To ano. Zloděj, feťáky a podbnou verbeš by bylo potřeba více trestat atd. Ale v tomto případě co jse…
jvdc 30.11.2014 17:13
jvdc
Neblbni, to že si neumíš manželku srovnat přece neznamená, že ji necháš srovnat mocí zákonou, soudní…
Zarniwúp 30.11.2014 17:18
Zarniwúp
Zřejmě se nedokážou domluvit na kompromisu.
jvdc 30.11.2014 17:20
jvdc
Možná si z nás Yarda jen utahuje.
Zarniwúp 30.11.2014 17:21
Zarniwúp
Třeba manželka jen chce, aby aspoň jednou přišel včas, slušně oblečenej a ve slušnym stavu k večeři.
jvdc 30.11.2014 17:23
jvdc
Třeba chce, aby pomohl s úklidem před svátky (a to nemusí být vyloženě gruntování...).
Zarniwúp 30.11.2014 17:25
Zarniwúp
Kdo ví... Snad nás poctí pár řádky s popisem jejich Vánoc.
jvdc 30.11.2014 17:27
jvdc
moje manželka z vánoc dělá atrakci, že na Štědrý den padáme na hubu, jsme rozhádaní Tohle ale není…
Dale Cooper 30.11.2014 18:50
Dale Cooper
Ano vždycky je chyba na obou stranách. Jak na straně manželky, tak na straně tchýně. :-) S tchýní n…
jvdc 30.11.2014 18:52
jvdc
Vianoce, ked som byval s rodicmi to bol vacsinou zhon, krik, upratovanie a celkovo som sa na to moc…
fleg 01.12.2014 08:34
fleg

Jako většinou zajdu do lesa, "ozdobím" nějaký smrček pro lesní havěť, i když už ani tady v horách sníh v posledních letech už moc není.
Jinak jsou mi nějak vánoce ukradené, rád je moc nemám a ani nikdy neměl, pro ten zbytečný chaos.

tak my tez chodime davat papani zviratkum a vesime lojove kolicky pro ptacky ale mam pocit ze ty mrchy uz jsou tak vybiravy a prezrany ze uz si toho moc nevsimaji :-) ja mam vanoce rada moc a chaoz mas kdyz si ho udelas...osobne urco nelitam po oknech, neutiram prach na skrinich, nemackam se v obchodech...proste v klidku s predstihem a eshopy to jisti (nastesi) :-)

Na Vánocích mám nejraději snad jen tu tlumenou atmosféru, když padá sníh. Takový ten klid. Něco jako, když po Silvestru utichne pyrotechnika a všichni se zajdeme zahřát domů a s nostalgií sledujeme zbytky humoru v televizi, třeba vyprávění Zdeňka Izera apod. Ideální, když už mám trošku vypito a na trápení se aspoň na chvíli zapomene.

Zboží je. Jenže ho není dost ve slevě. Postřehl jsi ten rozdíl proti tomu, kdy zboží není vůbec? Samozřejmě postřehl, ale radši srovnáváš jabka s kachnama.
Jestli za komunistů bylo míň agresivních imbecilů, to bych se kvantifikovat na základě vlastního pozorování neodvážil. Možné to ale je. Tys je počítal?

To byly boje o slevy. Zboží je jinak fakt nad mraky - když se na někoho nedostalo ve slevě, má stále ještě několik (desítek) možností jak si něco potřebného obstarat.
Za komunistů také bylo plno agresivních imbecilů, jen se nemohli projevovat jako dnes... ale projevovali se jinak a možná ještě hůř.

Lidi si u nás ještě moc nezvykli, že se o ně stát ve všem nepostará... To nás prostě budu pořád táhnout ke dnu. Neříkám, že kapitalismus je ve všem nejlepší... Ale člověk má aspoň možnosti se mít jinak než ostatní a žít jinak než podle danného vzoru a nemusí se bát !!!

Ty lidi se tam hnali dobrovolně, nikdo je tam nenahnal. Za komančů by se taky hnali.

Slaměné a dřevěné ozdoby a české koledy, to u nás frčelo, když byl kluk hodně malej. České koledy zůstaly, slaměné ozdoby jsme omezili, když se syn cítil ošizen, protože u babky viděl skleněné (tak jakápak tradice..). Takže jsme na ně přešli také. Dlouho jsme i preferovali živý stromek, poslední roky už ovšem zase užíváme umělý, je s ním přece jen míň práce a uklízení.

Tradičně se u nás vyhlížel Ježíšek. Manželka s klukem v jedné místnosti, vždycky v té, kudyma k nám Ježíšek přišel minule (a kde nebyly poschovávané dárky). Občas jakoby zahlédli stín za nejbližším stromem, záchvěv za keřem u okna... Ale kdepak. Ježíšek vždy fikaně přišel jinudy, rozházel dárky pod stromkem a zmizel. Měl jsem ho tedy zachytit já, který jsem hlídal v jiné místnosti u jiného okna. Nikdy se mi to nepodařilo. V okamžiku, kdy Ježíšek instaloval dárky, seděl jsem na záchodě, soused si přišel půjčit vrtačku, vypadly pojistky a musel jsem je jít zase nahodit na chodbu...
Byl to boj, ale vždycky jsem stačil zvonek schovat včas, ještě než se rodina po zazvonění vyřítila pod stromek.

Jako mou drobnou vánoční tradici považuji to, že jsem vždycky zvonil (a zvoním) zvonkem s nápisem "Nástup na sex", který jsme dostali od kamaráda jako svatební dar. ]:)

Žena kapra taky smaží, ale předtím naloží do mlíka a česneku, pak ta bahenní příchuť zmizí.
Kosti mi nevadí, opatrně je vyberu. Ale taky to každoročně žeru sám, bo manželka to nejí právě kvůli kostem a tak sobě a děckám naservíruje filé. Už máme pár kostek od Nowaca v mražáku :-)

Na kapra jsem si časem nějak odvyknul, protože jsem doma už jediný, který ho jí. Dříve pouze já a táta. Ale ta úprava v mléce a česnekem, tu můžu doporučit. To je pak úplně jiná liga.
Taky je něco jiného kapr z rybníka, tam se jen plácá a moc toho nenaplave. Ale kapr z řeky je lepší. Spoustu známých se ho pokouší na Štědrý den ráno/dopoledne v Labi ulovit.

S tím mlíkem to dělám tak, že kapra dám do mlíka přes noc, pak opláchnu ve studený vodě a až pak potřu česnekem a dám zase odležet. Kdo netrvá na podkovách, tak se dá kapr pěkně vyfiletovat a zbavit kostí zářezama přes kosti cca 3-5 mm od sebe (na netu je hromada videí jak na to). Když se to udělá pořádně, tak se dá pak takovej kapr dát i malýmu dítěti. Na kostičku nenarazíš...
Já mám kapra rád, ostatní členové rodiny ale moc ne. Takže teď dva roky po sobě jsem dělal lososa a je to pecka...

Vánoce máme doma rádi. Hlavně ta atmosféra, klid a pohoda a vše co k tomu patří. Ale cukroví už se tolik nepeče, už na to není nějak chuť. Dárky si už dáváme jen tak symbolické, ale zase né blbosti k ničemu, spíše praktický dárky za rozumný peníz. Ne z důvodu nedostatku financí, ale prostě každý má všeho tak nějak dost a co chce si většinou koupí sám.

Ale co poslední roky nechápu jsou v některých rodinách hromady předražených dárků, na který si museli vzít půjčku- to prostě nechápu. Vzít si půjčku, abych mohl nakoupit dárky za 30 tisíc.

Evokuje mi to takový ten příběh ze swingers párty. Jak z hromady těl vyleze neduživý chlápek a ptá se "pořadatele": prosím vás, kde je tady nějaký vedoucí? On na to: co potřebujete? No.. chci se zeptat jak to vlastně je. Už jsem 3x kouřil, ale ještě ani jednou nešůstal!

každý má všeho tak nějak dost a co chce si většinou koupí sám.

Tak tak, naprostá pravda :-) My když víme, že někdo potřebuje něco dražšího, tak se na to složíme víc lidí z rodiny (a je to s dotyčným trochu diskutováno, co už, že to pak není takové překvapení). A když nic nepotřebuje, tak dostane jen nějakou drobnost. Třeba dobré pití neurazí snad nikdy.

Vzít si půjčku, abych mohl nakoupit dárky za 30 tisíc.

Jejich blbost. A potom naplákají, že to nemají z čeho splácet a exekutoři jsou svině, otrokářský stát atd. atd. Známe.. :-)

Já "držím" vánoce pouze kvůli své tisícileté mamině. Umělý stromek, večeře, nějaký ten dietní párek (pietní dárek ]:)) pod keřem. Jinak mi tyhle svátky evokují pouze volno z práce. Totéž Silvestr - nechápu lidi, co se v tento den plánovaně baví a ožírají, aby si v hodině dvanácté nechali urvat nějakou tu končetinu "zábavnou" pyrotechnikou. Den jako každý jiný (pro mě). Beztak budu asi v práci.

Kdybych měl tu moc, tak bych vánoce úředně zakázal, dodržování zákazu bych nechal kontrolovat přísněji než OSA vybírání poplatků za puštěné rádio a výjimky bych povolil pouze rodinám s dětmi co prokazatelně věří na Ježíška3-[
Nevím, jak je to jinde, ale třeba moje manželka z vánoc dělá atrakci, že na Štědrý den padáme na hubu, jsme rozhádaní a já se těším, až bude po vánocích - no, aspoň mi to těšení dýl vydrží.
A na velikonoce vyhazujeme zbytky napečeného vánočního cukroví.

Nakazovat, přikazovat, kontrolovat a trestat ! To už tady jednou bylo a moc se to neosvědčilo.

Nevím, jak je to jinde, ale třeba moje manželka z vánoc dělá atrakci, že na Štědrý den padáme na hubu, jsme rozhádaní a já se těším, až bude po vánocích - no, aspoň mi to těšení dýl vydrží.

vyprávěj... ať můžeme posoudit míru normálnosti, nebo přehnanosti.

Vianoce, ked som byval s rodicmi to bol vacsinou zhon, krik, upratovanie a celkovo som sa na to moc netesil.
Zaujimave to bolo vecer, akoby sa nikdy nic nestalo zrazu bolo vsetko v pohode. Nikdy som nechapal tu zmenu nalady z - 50 na +100.
Vo vlastne domacnosti mi vianoce nejako nic moc nehovoria (Silvester uz vobec nie) a snazim sa robit nejaku dobru atmosferu hlavne kvoli detom, kedze tieto sviatky su asi hlavne pre nich. Aj dnes som rano pocul v skole prvakov ako uz odpocitavaju dni kedy budu vianoce a oni dostanu hracky.

Zpět do debat Přispět do debaty Nahoru

loading...