Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Vanoce jsou opet tu :-)

Tak zacinaji opet Vanoce a vsechno kolem toho. cetla jsem zrovna clanek ze 22% cechu si zvolilo jako nejoblibenejsi vanocni pisnicku last christmas od wham...tu mam taky rada i kdyz slyset ji 5x za den 2 mesice po sobe to uz zacinam lezt po zdi. cim dal vic lidi preferuje ceske vanoce pred tema americkyma. nadavaji na santu, americke koledy, mnoho svetel atp. mne osobne se americke vanoce libi. rada sleduju vanocni rodinne filmy kde se to jen trpyti, vsude girlandy, vanocni hvezdy, frosty za kominem, ohen v krbu (my krb nemame takze mam stazeny ohen v krbu jako film na tv :-D ). naproti tomu nedam dopustit na cd bile vanoce od karla gotta, nase cukrovi, rizek a salat, betlem pod stromeckem... k nam bude vzdycky nosit darky jezisek ale proc by vyzdobu nemohl mit na starosti santa? spousta lidi na ameriku nadava ale neznam nikoho kdo by striktne dodrzoval staroceske vanoce, poslouchal jen ceske koledy, zdobil stromek slamenyma ozdobama a pernickama...navic pozoruju ze posledni cca 3 roky se k nam probojovavaji (nevim jak to nazvat) "severske" vanoce...vsude same drevene sovy, medvedi v zimnich barvach, divne stojanky na cokoli, kdejake plechove vytvory, to uz nema ani s temi americkymi vanocemi nic spolecneho. mozna by se nase vanoce mely trochu vzkrisit a dostat opet meti lidi kdyz po tom vetsina tak prahne...nicmene neznate nekdo nejake cd se znamyma americkyma koledama ktere zpiva detsky sbor :-D ? U nas se po veceri vzdycky slo na balkon zapalit prskavku aby k nam jezisek trefil, mel vzdycky ke stromecku nachystane cukrovi a ovoce a jaka byla radost kdyz bylo cukrovi nakousle a z mandarinky zbyla slupka :-) na veceri se vzdycky hezky obleceme, krajime jablko a u stromecku zpivame koledy...a jake vanoce preferujete vy? mate nejake svoje vymyslene tradice ktere dodrzujete?

Jsou zobrazeny jen nové příspěvky. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Vánoce slavím tak nějak dvoukolejně. Jednou s rodinou, dcerou, dárky, stromek a takové ty věci. Kapr…
Dale Cooper 27.11.2014 21:07
Dale Cooper
Vánoční kapři jsou vyčištění a odbahnění pobytem v čisté vodě po výlovu, narozdíl od těch, co ulovíš…
Prasak 27.11.2014 21:23
Prasak
S tím mlíkem to dělám tak, že kapra dám do mlíka přes noc, pak opláchnu ve studený vodě a až pak pot…
cejna 29.11.2014 10:14
cejna
kapra ani lososa nemusim...zkouseli jste pangase?ze bych to prubla kdyz to v tom mliku tak vychvaluj…
kacislavka 01.12.2014 07:37
kacislavka
To já si dám grilované kuře s bramborovým salátem a jsem spokojený :-) poslední
Chocholoušek 01.12.2014 09:25
Chocholoušek

S tím mlíkem to dělám tak, že kapra dám do mlíka přes noc, pak opláchnu ve studený vodě a až pak potřu česnekem a dám zase odležet. Kdo netrvá na podkovách, tak se dá kapr pěkně vyfiletovat a zbavit kostí zářezama přes kosti cca 3-5 mm od sebe (na netu je hromada videí jak na to). Když se to udělá pořádně, tak se dá pak takovej kapr dát i malýmu dítěti. Na kostičku nenarazíš...
Já mám kapra rád, ostatní členové rodiny ale moc ne. Takže teď dva roky po sobě jsem dělal lososa a je to pecka...

Zpět do debat Přispět do debaty Nahoru