Předmět Autor Datum
Lepil jsem v době, kdy vrchol byly barvy Humbrol, k tomu pár opelichaných štětců, doma vyrobené lepi…
karel 07.11.2014 21:05
karel
Pořád si to slibuju:-D.Snad k tomu nenásilně přivedu juniora.Je v tom správnym věku.Mne tenkrát bral…
Nuty 07.11.2014 21:30
Nuty
Co horšího, přeskočilo to i do papíráků. Lepil jsem před dvaceti lety oboje, ale teď už bych se nech…
Zarniwúp 08.11.2014 09:38
Zarniwúp
Za mladých let, okrajově. Kdo tehdy neměl MiGy 15, 17 a 19 jako kdyby nebyl. Kolik vlastně ty modely…
Dale Cooper 07.11.2014 21:32
Dale Cooper
Já jsem stavěl ty východoněmecké - namátkou IL14, DC8. CARAVELLE, TU144, když přišly ty naše, tak mn…
Yarda 07.11.2014 22:44
Yarda
Ty z NDR ale byly už barvené, stačilo slepit a maximálně před tím zalepit zasklení oken a dovážit. J…
karel 07.11.2014 22:47
karel
[10708511_10152864952388307_1053964239012908279_o.jpg] Není to samozřejmě moje...
Redsnake 08.11.2014 00:52
Redsnake
Tak tohle nemá chybu 8-).
mif 08.11.2014 09:19
mif
Som na to podobne. Zlozene som mal asi vsetko, co sa vtedy dalo zohnat z obchodu, Revellov som mal,…
fleg 08.11.2014 09:07
fleg
Než se k tomu dostaneš, můžeš si vyzdobit byt něčím jednodušším a vkusnějším.
karel 08.11.2014 12:21
karel
Jedno demotivující papírové autíčko.... Ale to už je opravdu asi maximální level, takhle to dělá mál…
Zarniwúp 08.11.2014 18:05
Zarniwúp
Photoshop! Ne, dělám si srandu. Tuten člověk musím mít asi nervy ze železa. Já bych to asi psychick…
Satyr 08.11.2014 18:08
Satyr
papírový?::) já nevěřím ani že to je model, dyk je to jako živý.
kmochna 08.11.2014 18:10
kmochna
No on to je papírák jen materiálem. S normální šmikajdou to nemá společného nic. Když si projdeš cel…
Zarniwúp 08.11.2014 18:13
Zarniwúp
http://www.papirove-modely.cz/velkynahled/204812 ty pneumatiky, ta pístnice, čepičky na nádržích, pr…
kmochna 08.11.2014 18:23
kmochna
Perfektní. Určitě je v nádrži papírová nafta.
karel 08.11.2014 19:19
karel
Když se diskutuje o papírových modelech, vedle muzea Merkuru je (resp. bylo asi před měsícem kdy jse…
Yarda 08.11.2014 20:41
Yarda
Oni se ti papíráci dělí v podstatě na tři sorty. Jedno jsou čistostavby, což je původní vystřihovánk…
Zarniwúp 09.11.2014 10:14
Zarniwúp
Ale ještě k těm plasťákům. Ty jsem pochopitelně lepil, kvůli nedostatku kvalitních barev jsem použív…
Zarniwúp 09.11.2014 10:30
Zarniwúp
Vyškovský, ten míval modely v ABC, lepili jsme s bráchem jeho baráčky.
Prasak 09.11.2014 12:30
Prasak
tak trochu ozivim...Hasisko mi doniesol AH -64D od Revellu (1:48) a tesim sa, lebo uz dlho mam chut…
Qet 28.12.2014 00:32
Qet
Já jsem na tom s tou pauzou podobně. Ale na štětec i na stříkání bych asi pořád používal Humbrol Ena…
Zarniwúp 28.12.2014 00:59
Zarniwúp
to mi povídej. pro tazatele: co zkusit na toho apače na plochu tupování? vezmeš tlustou fixku, vykas…
kmochna 28.12.2014 01:10
kmochna
toto sa da zatupovat v 1/72 ale nie 1/48
Qet 28.12.2014 01:15
Qet
Asi šest let se mi, mimo nerozdělaných stavebnic, válí ve skříni pečlivě zakonzervovaná, rozestavěná…
Zarniwúp 28.12.2014 01:50
Zarniwúp
Na tu jsem ani nesáhl, jen ji prostě nábožně mám. chlap je v podstatě dítě ve velkým těle. :-D já s…
kmochna 28.12.2014 10:42
kmochna
chlap je v podstatě dítě ve velkým těle. Chlap je pořád mladej. Proto taky kupříkladu sbírám plasti…
Zarniwúp 28.12.2014 15:04
Zarniwúp
neviděl bych to tak černě- musíme prostě doufat. u fantoma, i když nejsu "aerodynamik", se mi líbí s…
kmochna 28.12.2014 19:12
kmochna
v rychlostiach okolo M2 sa objavovalo kmitanie chvosta, tak preto ten sklon dole, do "cisteho vzduch…
Qet 28.12.2014 19:34
Qet
díky za info. takže chyba v návrhu trupu?
kmochna 28.12.2014 20:00
kmochna
zrejme, az take detaily neviem. Vzhladom na to, ze bolo konstruovane v 50-tych rokoch, nemali asi sk…
Qet 28.12.2014 20:11
Qet
odkedy mam model, tak rozmyslam co s nim spravit. Su k tomu pribalene aj nejke revell farby... Ja so…
Qet 28.12.2014 01:14
Qet
Nějaký Revellky jsem v posledku před lety kupoval taky. Dají se totiž koupit všude, kde se plastikáč…
Zarniwúp 28.12.2014 01:39
Zarniwúp
ma to pribalene 4 farby, akrylatove, objem 5ml. Model ma 30cm, tak ani neviem ci by to vyslo. Spravi…
Qet 28.12.2014 12:05
Qet
Tipoval bych, že s těma Testorkama se bude natírat líp, než s těma vloženýma Revellkama. Syntetika j…
Zarniwúp 28.12.2014 14:32
Zarniwúp
Ešte chvíľku o tom piste a ja s tým opäť začnem.
fleg 28.12.2014 11:20
fleg
neříkej, že nemáš "pod postelí" tajně schovanou hračku.
kmochna 28.12.2014 11:53
kmochna
Já taky občas dostanu chuť slepit nějakej ten baráček, ale nejde to, když už je čas, tak mi není dop…
Prasak 28.12.2014 11:57
Prasak
- Naposled pred 20-25 rokama, hlavnė modely z ABC, do konečného tavu jsem poskládal tak 2 z 5ti :) -…
CoCoChanel 29.12.2014 00:15
CoCoChanel
Těším se, až kluk doroste do věku, kdy to začne... Pak koupím dva stejné modely nějakého základního…
Moas 02.01.2015 07:01
Moas
No to jsem si představoval taky. Kluk ale modelařině nikdy nepřišel na chuť. Je ale možné, že jsem n…
Zarniwúp 02.01.2015 19:08
Zarniwúp
taky by se dal bouchnout ten qetův apač a my mu budeme do toho kafrat. jsem pro dočasnou amnestii sc…
kmochna 02.01.2015 20:22
kmochna
10ti hodněbajtová příloha určitě u adminů neprojde. Nevím, kolik je limit teď, ale tipuju ty základn…
Zarniwúp 02.01.2015 20:36
Zarniwúp
Tak ny. Obtisky jsou gut, bude to chtít jenom maličko zaprášit a vyrobit světlé plácačky. edit: Ale…
Zarniwúp 03.01.2015 13:11
Zarniwúp
hodněbajtová příloha půjde přílohovat jako externí odkaz pomocí tagu [imgx][/imgx] [ha8303-4.jpg]…
Redsnake 03.01.2015 13:28
Redsnake
Uvidíme, já taky nebyl žádnej velkej modelář. Jestli jsem slepil všeho všudy 20 modelů? Když ho to n…
Moas 02.01.2015 21:48
Moas
Tady pár fotek pro naladění. Vytáhl jsem to z krabice a snad to konečně dodělám. Jsou tam chybky, al…
Zarniwúp 08.01.2015 14:27
Zarniwúp
To je ze stavebnice. Tohle je z ničeho:)
karel 08.01.2015 14:34
karel
Karle, neštvi, my jsme lepiči a ne vývojáři. :-)
Zarniwúp 08.01.2015 14:51
Zarniwúp
Tenhle je taky nechutnej. Japonec…
karel 08.01.2015 15:14
karel
Je to krásný a jsou to naprostý šílenci. Hlavně koukám, že to měl po kupě za nějakých deset dní... Z…
Zarniwúp 08.01.2015 15:29
Zarniwúp
chladnicku som kuchol, teda kompresor mam, ale rusky aerograf je nepouzitelny :C. On teda nikdy neja…
Qet 09.01.2015 14:12
Qet
Iwata. Typ podle stavu peněženky, nic lepšího není.
karel 09.01.2015 14:50
karel
mas nejaku osobnu skusenost? pozeram ich web, ale vybrat si neviem. je nejaky CZ/SK dovozca?
Qet 09.01.2015 15:09
Qet
Byl jsem pryč, tak odpovídám až teď. Nakupuju na http://www.airbrush-online.cz/, mají i stránky v SK… poslední
karel 10.01.2015 06:47
karel

Lepil jsem v době, kdy vrchol byly barvy Humbrol, k tomu pár opelichaných štětců, doma vyrobené lepidlo a tmel ze zásypu na dětské prdelky. Nedávno jsem začal kupovat vybavení, abych se k tomu vrátil, pořídil jsem si i pistolku Iwata. On je hlavní malér v tom internetu, když člověk vidí, co staví třeba John Vojtech nebo tenhle šílenec, má to demotivující účinky. Ale za dlouhých zimních večerů se k tomu snad zase dostanu, aspoň doufám.

Já jsem stavěl ty východoněmecké - namátkou IL14, DC8. CARAVELLE, TU144, když přišly ty naše, tak mne to už opouštělo (delfína jsem si postavil). Dost mne znechutilo, když jsem četl, jak se má správně dělat zimní kamufláž stíhačky, nejdřív natřít stříbrně, pak bíle a ten bílý nátěr trochu ošmirglovat, aby to vypadalo jako provozní opotřebeni bílé kamufláže - tomu jsem se nemohl a ani nechtěl rovnat. Když jsem trochu povyrostl, začal jsem lítat na větroních, to mi pak zatrhla manželka.

Som na to podobne. Zlozene som mal asi vsetko, co sa vtedy dalo zohnat z obchodu, Revellov som mal, ale len niekolko.
A tiez by som rad k tomu vratil, ale akosik sa k tomu neviem dokopat.
Ked dokoncim veci na dome snad...myslim, zeby ma to bavilo aj po rokoch.
A mozno sa vratim aj k papierovym modelom. Mal som rad ABC specialy a vsetky serialy co vychadzali v ABC som mal zlozene (hrady, mestske stvrte a pod).

Oni se ti papíráci dělí v podstatě na tři sorty.
Jedno jsou čistostavby, což je původní vystřihovánka postavená s minimálními úpravami, ale hlavně to není přebarvované. To nezní tak hrozně, ale i tak staví machrovinky.
Pak jsou přebarvovači a to už se právě blíží plasťákům. Tam se tmelí, brousí, stříká... Patinu už dělají prakticky stejně, jako plasťáci. Typicky to jsou "lodičky" a vojenská technika. Na tom foru jsou moc pěkné příklady obojího.
No a pak jsu komplet celé konstrukce "od začátku", což je i tahle tatrovka.
Tohle je taky dobrej blázen. Taky komplet vlastní konstrukce. Ten se s tím občas mezi plasťáky nacpe do soutěže a občas jim uzme nějaké to ocenění.
Třeba náhled..
Jsou to magoři. :-)

Ale ještě k těm plasťákům. Ty jsem pochopitelně lepil, kvůli nedostatku kvalitních barev jsem používal barvy Industrol.... Bylo to lesklý, ale bylo to barevný.
Ale když plast, tak jsem třeba sebral původní vystřihovánku Tyrrell 011B od Vyškovského a postavil ji z plastikových destiček, co se požívaly na cedule "Zákaz Kouření", "Nezdržujte se pod plošinou" apod. Lepil jsem to nitroředidlem, barvil už Humbrollkami a nápisy Bennetton jsem si nechal vyřezat na plotru ze samolepící folie. Kola jsem stáčel z papíru a tenké plastové desky (disky), tmelil a brousil. Nakonec to vypadalo docela slušně.

tak trochu ozivim...Hasisko mi doniesol AH -64D od Revellu (1:48) a tesim sa, lebo uz dlho mam chut si nieco postavit. Ja som prestal stavat modely asi pred 15 rokmi, kedy sa zacalo experimentovat aj s kovovymi dielmi, aj s konecne kvalitnymi farbami.Posledne modely som robil ruskym aerografom (pamatnici vedia).
vedel by niekto poradit dobre farby aj na stetec, aj na striekanie? pripadne nejaku pistol?

Já jsem na tom s tou pauzou podobně. Ale na štětec i na stříkání bych asi pořád používal Humbrol Enamel. Se štětcem bych se vyhnul akrylátkám.
BTW: Sakra ale pokaždý, když o tom takhle čtu, tak bych se do něčeho pustil. Těch stavebnic, co se mi válí doma ve skříni....

Asi šest let se mi, mimo nerozdělaných stavebnic, válí ve skříni pečlivě zakonzervovaná, rozestavěná Lancia 037 Rally od Hasegawy (Ona je tedy od Revellu, ale formy jsou od Hasegawy.). Čeká už jen na finále, protože je fakt skoro hotová. Šest let a já nejsem s to ji dorazit... A to jsem si před rokem po delším shánění od Hasegawy pořídil Lancii Stratos v barvách Motorac. Na tu jsem ani nesáhl, jen ji prostě nábožně mám.

Na tu jsem ani nesáhl, jen ji prostě nábožně mám.

chlap je v podstatě dítě ve velkým těle. :-D já sbírám známky, vždycky si říkám až napadne sníh a já budu mět volno, tak alba kompletně předělám. no copak někdy v posledních letech sněžilo?

mimochodem, jukal jsem na ty humbrolky- ta firma si teda prošla taky svým. plechovky pamatuju v hezké modré barvě, ne takové bílo-modré futurum.

chlap je v podstatě dítě ve velkým těle.

Chlap je pořád mladej. Proto taky kupříkladu sbírám plastikový autíčka od KDN, Směr, Igra. :-)
Sbírku známek mám uloženou už asi třicet let. On to tedy není žádný zázrak, i když třeba tradiční serii Hitlerů ve dvanácti barvách obsahuje. S ní to ale dopadne tak, že ji prostě kluk zdědí, protože já už na ní asi nesáhnu. Až zaklepu bačkorama, tak jí prostě najde u mě v nočním stolku a předpokládám, že prodá.
S těmi barvami Testor mi Qet připomenul, že jsem před patnácti lety v jednom zapadlém modelářství v MB zakoupil i tuhle nádheru: F-4G/F. U ní jsem přesvědčený, že na ni časem ještě dojde, na ní jsem se těšil, už když jsem jí kupoval.

Jedna typická věc. Mám schované i nějaké modely Academy Minicraft. Zkus do gúglu zadat jenom "minicraft" dnes. :-D

Nějaký Revellky jsem v posledku před lety kupoval taky. Dají se totiž koupit všude, kde se plastikáče prodávají, plus například i v Globusu. Humbrolky už jsem na krámě neviděl roky, pokud si pamatuju dobře. Na netu se sehnat dají, já původně dokonce myslel, že už se ani nevyrábí...
Ty Revellky budou v pohodě, pokud to tedy není nějaká akrylátová varianta, ale to snad ne. Akrylátky jsem si kdysi koupil nějaké od Tamiyi a natírat s tím něco, to je vopruz..
Jestli je na tom Apachi nějaká kamufláž matnými barvami, jako že asi jo, tak bych se to snad nebál stříknout klidně fixírkou. :-) Když já nemám představu, jak to je vlastně ve čtvrtce velký, nikdy jsem vrtulníky nestavěl.

ma to pribalene 4 farby, akrylatove, objem 5ml. Model ma 30cm, tak ani neviem ci by to vyslo. Spravim z toho asi izraelsku verziu, takze farbu rozhodne budem dokupovat. Mam doma par zakladnych farieb Testor, ale syntetika a ani neviem v akom su stave.
Ten rusky aerograf este mam, ale nemam kompresor, budem musiet asi kuchnut nejaku chladnicku v zbernom dvore :D

Tipoval bych, že s těma Testorkama se bude natírat líp, než s těma vloženýma Revellkama. Syntetika je na to lepší. Ostatně i ty Humbrol jsou syntetika. Stříkat by s těmi akrylátkami mělo jít, prostě jen na to natírání to není to ono.
Kompresor z ledničky, jako tlakovou nádobu použít pár propojených PET lahví nacpaných do kartonové krabice a jedém. :-)

- Naposled pred 20-25 rokama, hlavnė modely z ABC, do konečného tavu jsem poskládal tak 2 z 5ti :)
- Plastikové jen dva modely letadel barvené tusím unicolor nebo tak nak a abych nezpomel, také jednu lod.

Ale mēl jsem dobrou zbírku vláčku (TT) tam sem mēl hodnē modelú, jak domku tak prejezdy, polistirénovy tunel, Na to se dala koupil v pystlíkach tráva, stromky.

(To byly aspon časy)

10ti hodněbajtová příloha určitě u adminů neprojde. Nevím, kolik je limit teď, ale tipuju ty základní 2MB a to imho na slušný fotky stačí. :-)
Ale Qet by referovat mohl. O víkendu zkusím vytáhnout tu rozpracovanou Lancii, abych mohl jít příkladem. Mám tam, pokud si pamatuji, problém. Trochu jsem pokazil obtisky a ač jsem nechtěl, budu muset jít do patiny. Resp. budu tu patinu opravovat... :-/

Tady pár fotek pro naladění. Vytáhl jsem to z krabice a snad to konečně dodělám. Jsou tam chybky, ale nic, co by nešlo schovat patinou. Chtěl jsem to zaprasit pískem, ale uvědomil jsem si, že model stojí na slickách, takže asi je to z nějaký asfaltový erzety. Tak to asi nebudu smět přehnat, i když v Řecku se asi práší všude...
Sání motoru není tak extrémně žluté, to zkresluje blesk u foťáku (foceno Nokií, takže nic moc). Na konečné fotky zkusím u syna vyžebrat jeho starší Panasonic, Fujinu mi nepučí určitě... (Jsem to dopracoval, když nepočítám tu 720UZ, tak nemám slušnější foťák...)
[404-lancia07-jpg]
(V náhledech jsou větší fotky.)

Zpět do debat Přispět do debaty Nahoru