Jsou zobrazeny jen nové příspěvky. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Sice si z toho děláte legraci, ale bohužel to má vliv na zdraví a to hodně. Problém je totiž ten, že…
Craft 10.11.2014 02:26
Craft
Nemám důvod tomu nevěřit. Dělám na směny přes dekádu, dvanáctky, aktuálně pár let osmičky. Ale už cí…
Prasak 10.11.2014 20:05
Prasak
Mam (asi uplne blbej) dotaz (se smennym provozem nemam zadne zkusenosti): Kdyz je takovehle stridan…
merlouska 10.11.2014 20:39
merlouska
Já chodil na stálou noční 1,5 roku. Jinak vesměs práce na směny a když jsem měl ranní, byl jsem stra… nový
Kráťa 17.11.2014 22:47
Kráťa
Co by mě zajímalo a co bych se rád zeptal, zda jste někdo někdy vyzkoušeli jednu věc: Když člověk c…
Roker 11.11.2014 02:11
Roker
Když jsem dělal noční, třeba jednou v týdnu jsem nešel spát vůbec. Když se jde spát hned ráno po noč… poslední
Kráťa 17.11.2014 22:50
Kráťa

Sice si z toho děláte legraci, ale bohužel to má vliv na zdraví a to hodně. Problém je totiž ten, že se tím dosti zásadním způsobem rozhodí činnost tzv. biologických hodin, což časem vede k různým mnohdy i dosti vážným nemocem. Ale doktoři vám budou stále tvrdit, že to je pouze věkem a životním prostředím :-)

Nemám důvod tomu nevěřit. Dělám na směny přes dekádu, dvanáctky, aktuálně pár let osmičky. Ale už cítím, že tělo to blbě snáší, na ranních bych furt spal, odpolední v pohodě, ale na nočních je mi vyloženě blbě. Tělesný neklid, podráždění, občas mi je zle. Spím dobře a dostatečně, ale převrat na noční hodiny mi nejde, zvyknu si až tak za směny, což je téměř ke koncu týdna a pak za den, dva zpátky převrátit na spaní v noci. Nedělám směny rád, ale platí dobře.

Mam (asi uplne blbej) dotaz (se smennym provozem nemam zadne zkusenosti):

Kdyz je takovehle stridani smen na houby, nestalo by treba za uvahu dat lidem nejakou smenu dlouhodobeji (tzn. ze by se to nestridalo po tydnu, ale treba az po mesici), nebo rovnou trvale? Nekdo by proste chodil jen na ranni, nekdo jen na odpoledni, nekdo jen na nocni..? Jake by to melo mouchy? Fakt o tom nic nevim, rada se necham poucit.

Co by mě zajímalo a co bych se rád zeptal, zda jste někdo někdy vyzkoušeli jednu věc:

Když člověk chodí do práce na jednu směnu, tak většinou vstane a jde do práce, přijde z práce a funguje dokud nejde zase spát...
Což se ale u noční nedělá a je to přesný opak... Nezkoušeli jste, nebo jaký máte názor na to zkusit přijít z noční, fungovat cca do 13:00 - 14:00, pak jít spát a vstávat až dejme tomu ve 21:00 do práce...? Zatím jsem to nikdy nezkoušel, ale koketuju s myšlenkou, jestli to přece jenom není pro organismus přirozenější...

Zpět do debat Přispět do debaty Nahoru