Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Kim Cong Un

Minule sme sedeli v krcme s kamosmi a asi 2h sme sa strasne smiali na pribehoch o Kimovi.
Najvacsi vodca najlepsieho statu na svete je zdrojom humoru asi ako Chuck Noris. Odporucam stranku http://kimjongunlookingatthings.tumblr.com/, kde mozete vidiet tohoto multifunkcneho vodcu v akcii.
Bohuzial som starsi clovek a nespominam si, co vsetko tam odznelo, ale jeden pribeh si pamatam.
Kamarat to prezentoval ako vaznu prihodu, ci je pravdiva neviem.
Severokorejska TV vraj odvysielala spravu o tom, ze Kim Cong Un letel ako prvy clovek na slnko. Samozrejme aj inak propagandou vymlete obyvatelstvo vie, ze slnko je horuce, takze jeho navrat bol zdovodneny tym, ze letel v noci, takze preto nezhorel (to sme sa valali uz po zemi pomaly;o)).
Samozrejme ide aj o to, ze jedine Severna Korea ma taku rychlu raketu, co dokaze spravit trasu Zem-Slnko za jeden den.
Nepoznate este nejaku pikosku o Kim Cong Unovi?
Inak to, ze propaganda robi svoje potvrdil aj jeden zo stastlivcov, ktory mohli navstivit tuto krajinu neobmedzenych moznosti, pretoze sa od svojej sprievodkyne (ktoru kazdy cudzinec dostane povinne a dohliada, aby videl len to co mal) dozvedel, ze drahy vodca vymyslel rokenroll, ze Cocacolu vymysleli serverokorejski vedci a dokonca sa mi zda, ze aj hamburger tam bol spomenuty.
Vsetko, cim sa dnes pysi zapadny svet vlastne pochadza zo Severenej Korei.
Dokedy vlastne dokaze tekto separatny stat existovat a co to spravi s generaciou, ktora raz zisti, ze bola cely zivot klamana?

Jsou zobrazeny jen nové příspěvky. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Článek k tématu: Bloomberg: Kim Čong-un a severokorejské záhady
IQ37 13.10.2014 11:43
IQ37
Ten clanok je hrozny a ukazuje na biedu dnesne trendu, ze informacie sa siria bleskovo, ale bohuzial…
fleg 13.10.2014 12:21
fleg
Ano, České noviny jsou jasně proseverokorejsky laděné. To jsi tím chtěl říct, ne? Trochu to připomí…
IQ37 13.10.2014 12:36
IQ37
Ja nemam nic proti novinam akurat za jeden z najvacsich problemov dnesnej doby povazujem to, ze info…
fleg 13.10.2014 13:14
fleg
Mne ten clanok pride proste protirecivy a zlozeny na dohadoch. Agentura Bloomberg asi nebude něco t…
IQ37 13.10.2014 14:33
IQ37
O těch satelitních snímcích a o mrtvém městě jsem psal já. Taky jsem psal, že není možné vyloučit úp…
Zarniwúp 13.10.2014 17:19
Zarniwúp
A co nám vtloukali do hlav po hadráku ohledně privatizace bylo OK? Nevím, ale zdá se mi to pořád jak…
Chocholoušek 13.10.2014 17:31
Chocholoušek
Je to mnohdy stejná pakáž (pakáž ještě nevymřela), doplněná novou generací "plzeňské" pakáže. Ovšem… nový
IQ37 13.10.2014 18:08
IQ37
Obecně je dost těžké najít snímky ze Severní Koreje, kde by se to hemžilo individuálním provozem. N…
IQ37 13.10.2014 18:03
IQ37
Tak jasně, rikši, kola, tramvaje.... :-) nový
Zarniwúp 14.10.2014 00:36
Zarniwúp
Ja to nechapem, ako mozem narazat na ludsku blbost takto okato (nebudem menovat radse;o)). Halo zobu… nový
fleg 14.10.2014 09:21
fleg
KLDR je taková černá skříňka, nikdo neví co je uvnitř, jak to tam funguje. Jasno má jen USA, což je… nový
Mnauik 14.10.2014 09:30
Mnauik
Wiki: Těží se nerostné suroviny v různém stupni zpracování (uhlí, železná ruda, vápenec, magnezit,… nový
cejna 14.10.2014 09:38
cejna
Nechcem spochybnovat tieto udaje, ale odkial su, ked KLDR nezverejnuje svoje hospodarske vysledky? Z… nový
fleg 14.10.2014 10:00
fleg
Napriklad na chemiu potrebuju plyn, vele zemneho plynu (u nas DUslo Sala berie 10% zemneho plynu), o… nový
cejna 14.10.2014 10:53
cejna
Jedine co mozem tomu clanku vytknut, ze neuvadza zdroje, ale inak to posobi doveryhodne a aj popis s… nový
fleg 14.10.2014 15:29
fleg
Zdroj: Evropská komise Zdroj: Bank of Korea Zdroj: Evropská komise Zdroj: Ministerstvo znovusjed… nový
cejna 14.10.2014 15:45
cejna
Dnes mam 40, asi ma uz obchadza starecka demencia, alebo slepota. A mozno som videl iny clanok ako t… nový
fleg 14.10.2014 18:05
fleg
Blahopřeju k dnešní demenci! :-D Ať se tě drží co nejdéle. poslední
IQ37 14.10.2014 18:54
IQ37
Pchongjang - hotel Rjungjong a další https://www.youtube.com/watch?v=1PKh_BVUCgc https://www.youtub… nový
šamponek 14.10.2014 10:23
šamponek

Ten clanok je hrozny a ukazuje na biedu dnesne trendu, ze informacie sa siria bleskovo, ale bohuzial overit ich pravost je casto nemozne.
Takze autor na zaciatku vystriha ako malo vieme o tejto zemi a ako velmi si domyslame a castokrat zle a potom zvysok clanku postavi na dohadoch? Je to normalne takto si protirecit?
KLDR nezverejnuje udaje o svojom hospodarstve a napriek tomu su tu odhady ich HDP, minulorocnej a tohtorocnej urody. Odkial preboha? Udaje o alternativnom trhu, manufakturach, restikach a podobne ma odkial? Co vieme bezpecne, ze dostat zarucene info z KLDR je takmer nemozne. Kto sa tam dostal videl len to, co mu umoznili vidiet, prideleny sprievodca sa od vas nepohne 24h a dohliada, aby ste nesli tak kam nemate. To je fakt, potvrdeny mnohymi ludmi, co navstivili KLDR. Odkial moze mat autor alebo ti "niektori pozorovatelia" informacie o tienovej ekonomike a jej rozvoji? Odpoved znie odnikadial a vsetko su to len predpoklady.

Ano, České noviny jsou jasně proseverokorejsky laděné. To jsi tím chtěl říct, ne?

Trochu to připomíná ten starý vtip: Po válce v SSSR všichni chlapi vstoupili do strany a stále schůzovali, takže neměl kdo dělat na polích a ve fabrikách. Řešení bylo jednoduché: Všechny ženy prohlásili za kurvy, odsoudili k nuceným pracím a vyřešili tak otázku, kdo bude v SSSR makat na polích a v továrnách.

Jinými slovy, kdo chce psa bít, hůl si vždy najde.

Ja nemam nic proti novinam akurat za jeden z najvacsich problemov dnesnej doby povazujem to, ze informacie prichadzaju velmi rychlo a nie su overovane. Kedysi pri klasickej zurnalistike platilo, ze pokial si nemal informaciu overenu z dalsich 2 zdrojov nemohol si ju zverejnit. To sa prestalo dodrziavat a v honbe za senzaciami sa dnes zverejni hocico. Bulvar dokonca zverejnuje veci, co si ciastocne sam vymysli (to su informacie z vnutra Noveho Casu, co je nas najvacsi bulvarny dennik)
Trosku ma mrzi, ze ludia dnes nepouzivaju hlavu a hltaju vsetko co sa napise. Ak chces zober si za priklad seba. Ukazal som ti temu na premyslanie, ktora ma logicky podklad, ale ty si sa zachoval tak, ze si utrusil sarkaticku poznamku namiesto toho, aby si sa zamyslel. Ludom sa proste nechce dnes premyslat, radsej si nechaju vsetko naservirovat az popod nos, co na tom, ze to moze byt loz, hlavne nech je to bez prace a pohodlne.
Mne ten clanok pride proste protirecivy a zlozeny na dohadoch.

Mne ten clanok pride proste protirecivy a zlozeny na dohadoch.

Agentura Bloomberg asi nebude něco typu Blesk & spol., ani nebude laděna proseverokorejsky.
A právě oni jsou autory uvedeného článečku v ČN (převzatého z ČTK).
Ledaže by Bloomberg a ČTK byli skrytí levičáci (možná Čong-Unovi přisluhovači a poskoci). :-)

Titulek pod obrázkem na stránce dost vyvrací to, co píšeš někde výše tady v debatě, že "satelitní snímky vykazují Pchjongjang v noci jako mrtvé město". Kupodivu - kromě mě (nesledoval jsem to přesně) - nikdo o těch snímcích nepochyboval.

Já si prostě stojím za tím, co jsem napsal dříve:

IQ37, 28.09.2014 11:37

Proč je jednoduše ostatní nenechají prostě žít tak, jak jim vyhovuje? Když jsou na tom tak zle, všichni jsou tam nešťastní, živoří, v noci nesvítí... proč je prostě ty hyeny nenechávají na pokoji? Z jednoduchého důvodu: Hyenám je hyenizmus vlastní. Nemá se kopat do mrtvol.

O těch satelitních snímcích a o mrtvém městě jsem psal já. Taky jsem psal, že není možné vyloučit úpravu těchto snímků, i když osobně si myslím, že tahle úprava je nepravděpodobná. Že ale satelitní snímky mohou být pro mapy na netu (typicky google map) upravovány, o tom nepochybuji. Druhá stránka věci je, jak častou jsou tyto snímky aktualizovány.
Článek píše o tom, že ničím neobvyklým nejsou ani dopravní zácpy - ničím to ale nedokládá. Obecně je dost těžké najít snímky ze Severní Koreje, kde by se to hemžilo individuálním provozem. Ani s nákladním to není žádná sláva, semotamo dodávka. S výjimkou cyklistů. :-)
Auta se do Koreje nejvíc dováží z Číny. Ojetá. Pokud ekonomika stoupá (je sranda, že je HDP odhadováno z šedé ekonomiky) a Korejci si nakupují soukromá auta, tak já jim to jen přeju. Je to rozhodně jeden ze znaků lepšící se hospodářské situace.
Já jsem ale zvědavý, kam to povede. Jestli to zůstane relativně volné, nebo jestli po uplynutí několika let a zmátoření hospodářství díky "šedé ekonomice" dojde opět k prohlášení ve stylu, že vše je zásluha strany a veškeré podnikání si opět přisvojí stát.
Nebylo by to nic nového. Musím si u toho vzpomenout na to, co nám o znárodňování (po válce - 1945 - až polovina padesátých let) zjednodušeně vtloukali do hlav na základce. -
- Nejdřív došlo ke znárodnění velkých podniků, kolaborantů etc. Menší podniky, živnosti se nechaly majitelům, aby je po válce zvelebili a později se znárodnily i ty, protože všechno vlastně patří všem. Naprosto bez uzardění nám bylo prezentováno, že nechat někoho něco vytvořit, rozbehnout.... a pak mu to sebrat je naprosto v pořádku. Jestli jsme měli tak blbou učitelku, která to nedokázala okecat, nebo chtěla, aby nám ta zrůdnost došla, to si nedovolím posoudit. :-)
edit: Má taky někdo pocit, že se to plíživě děje - třeba formou dotací(!), i nás?
Ano, vím, že tohle už je trochu mimo téma, prostě jsem si na to vzpomněl, když čtu o té Koreji a o jejím možném ekonomickém růstu.

Je to mnohdy stejná pakáž (pakáž ještě nevymřela), doplněná novou generací "plzeňské" pakáže.
Ovšem výsledný efekt je stejně (spíše více) devastující. A pakáž se pakuje z "našeho" státu. Nemyslím tím, že by snad vycestovávali (i když následně - s paklíky peněz - ano)... :-D

Obecně je dost těžké najít snímky ze Severní Koreje, kde by se to hemžilo individuálním provozem.

Naopak, v tom zmíněném článku v ČN se píše: "A ničím nezvyklým nejsou ani dopravní zácpy." Takže buď jde o zácpy rikš, anebo jde o skutečnou "zácpu". :-D

Ja to nechapem, ako mozem narazat na ludsku blbost takto okato (nebudem menovat radse;o)).
Halo zobudme sa podaktori.
Takze KLDR ma zapchy ano? Super, takze podme si to rozmenit na drobne.
Ok dovazaju lacne auta z CIny, Cina, ktora ma samotna automobilovu bum a podla mna tam nic nevyvaza, ale ok beriem.
Auta jazdia na co? Na benzin ci naftu. Cize ropa. Ma KLDR naleziska ropy alebo ju tazi niekde? Pokial viem nema. Odkial berie ropu? Jedine z dovozu. Ako sa plati za ropu? Dolarmi. Odkial KLDR ziskava dolare, ked jej export je 0, turizmus je 0 a teraz am uz nenapada iny sposob ako by ziskavali dolare? Predavaju svoju menu na trhu a menia za dolare? Komu?
KLDR nie je Kuba, ktoru dotovali Sovieti, KLDR nema naleziska ropy ako chudobne africke krajiny, KLDR nema oficialne nic. Tak odkial sakra dotuje svoj priemysel a neexxistujucu automobilovu dopravu?
Zamyslel sa niekto odkial beru elektriku ak nemaju atom, uhlie ani vodne ci veterne elektrarne? Uvedomuje si ten niekto, ze KLDR je medzinarodne izolovana krajina? Ok teoreticky im moze suroviny dodavat Cina, ci Rusi, ale ako ich platia a cim?
Toto by ma silne zaujimalo ako tam moze fungovat ekonomika, pri dnesnej nutnosti globalizacie Ved len kolko energie a surovin potrebuje KLDR na svoj vojensky priemysel. Co tak este ten civilny?
Opat narazame na to, ze o tejto krajine vieme len malo, ale myslim si, ze moje teorie su ovela blizsie k pravde ako bezargumentne tliachanie o tom, ze fotky Pchjongjangu su zmanipulovane a ze urcite tam maju zapchy dopravne lebo jedna agentura to povedala.

KLDR je taková černá skříňka, nikdo neví co je uvnitř, jak to tam funguje. Jasno má jen USA, což je stejné jako kdybych řekl, že mám jasno, jak funguje počítač - jsou v něm trpaslíci a něco tam dělají.

De facto je izolovaná i naše celá planeta, nijak nespolupracuje ani neovlivňuje okolní vesmír. Podobně to může fungovat i v KLDR a KLDR proto můžeme přirovnat k jakési izolované planetě. Teď otázka: "Jakým směrem by lidstvo směřovalo, pokud by na planetě nebyla nikdy žádná ropa?"

Wiki:

Těží se nerostné suroviny v různém stupni zpracování (uhlí, železná ruda, vápenec, magnezit, grafit, měď, zinek, olovo a drahé kovy). Na vývoz se vyrábí ocel, surové železo, cement, sůl, dusíkatá a fosforečná hnojiva fosfáty. Vyváží se továrenské výrobky (včetně zbraní), zemědělské a rybářské produkty (rýže, kukuřice, brambory, luštěniny, sójové boby, ryby, skot, prasata, vepřové maso a vejce).

Dováží se ropa, koksovatelné uhlí, textil, obilí, stroje a ostatní zařízení.

Největšími obchodními partnery jsou Čína a vzhledem ke špatným vztahům paradoxně Jižní Korea. Hodnota vývozu byla v roce 2010 2,5 miliardy dolarů, což Severní Koreu staví na úroveň Ugandy, Senegalu nebo San Marina

Taky je potřeba zmínit, že severokorejci neplatí daně. Ale spíš než luxusem to bude tím, že by stejně neměli z čeho...:D
Jinak tvoje teorie o dolarech asi bude mít trhlinu. Pochybuju, že by Čína prodávala KLDR něco za doláče.

Nechcem spochybnovat tieto udaje, ale odkial su, ked KLDR nezverejnuje svoje hospodarske vysledky? Zeby udaje od protistran? Ok, tak ma zaujima ten podiel jednotlivych komodit na vyvoze. Napriklad na chemiu potrebuju plyn, vele zemneho plynu (u nas DUslo Sala berie 10% zemneho plynu), odkial ho maju?
Ak neplatia Cine za dolare tak cim podla teba? Cinancia nie su ziadni milosrdni bratia, predavaju za valuty a silne pochybujem, zeby brali nieco ine ako dolare.

Zpět do debat Přispět do debaty Nahoru