Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Dá se někde sehnat útočný nůž / krátký meč?

Já ani nevím, jestli neporušuju nějaká pravidla či zákony, ale zkusím se zeptat tu (u nás). Potřebuju sehnat (neptejte se proč, ale není to pro mě :-)) nůž / krátký meč s délkou čepele cca 35cm, titan, dvoubřitý. Ideálně se "zádovou" pochvou. Cena nerozhoduje. Pokud taková věc neexistuje nebo jdu proti zákonu, smažte to tu po mně.

loading...
Předmět Autor Datum
Joj někdo s bude hrát na Krokodýla Dundee ? Legendární nůž The Outback Jinak třeba - [kratky-cinsk…
M-Pol 23.08.2014 04:31
M-Pol
Mno, něco jako krokouš, ale "obousečný". Dík za odkaz, přepošlu. Historické chladné zbraně ne, ale n…
mif 23.08.2014 13:30
mif
Niekto si ho chce vystavit ako dekoraciu na stenu?
blue5 23.08.2014 10:19
blue5
Nikolivěk. Bude to nošeno. Proto titan (lehkost a tvrdost). Víc říct nemůžu.
mif 23.08.2014 13:26
mif
Tak z titanu, vzhledem k ceně a opracovatelnosti, to vidím bledě. Ani bych se nedivil, kdyby "titano…
ms 24.08.2014 13:15
ms
Nemozem si pomoct, pride mi to ako uplny nezmysel. Co to ma byt, stylovy doplnok pre metrosexuala? N…
blue5 28.08.2014 10:52
blue5
Ne, skutečně to není pro mě (ač si to myslíš). Jen jsem se odhodlal zeptat se. Už to neudělám. Pokud…
mif 28.08.2014 22:35
mif
- Pak zálezí k jakému duvodu to ta osoba (asi tvuj známy) chce, dekorativní jsou opravdu pekné, ale…
CoCoChanel 28.08.2014 22:46
CoCoChanel
Co to placas? Chladny zbrane v CR zadnej zakon specificky neresi. Drzet i nosit(i verejne,tj nikoliv…
bahno 29.08.2014 00:11
bahno
Co to placas? - V Cr nebydlim, nevim jak jaky je na to zakon. Mel jsem za to ze v EU bude zakon ste…
CoCoChanel 29.08.2014 09:30
CoCoChanel
Zrovna tohle si upravuje každý stát podle sebe. EU by to zřejmě ráda sjednotila, ale pevně doufám, ž…
Redsnake 29.08.2014 09:33
Redsnake
ale pevně doufám, že se jim to nikdy nepovede Ja by som taky optimista nebol, pokial viem, tak obme…
blue5 29.08.2014 12:25
blue5
Co to je za logiku uvažování? Dýka Commandos je nebezpečná a motyka ne? Přesně tenhle způsob logiky…
Redsnake 29.08.2014 12:27
Redsnake
Dýka Commandos je nebezpečná a motyka ne? A nie snad?! Ak by to bolo naopak, tak by SAS behali s mo…
blue5 29.08.2014 13:17
blue5
Nemá to cenu, nemá to cenu, nemá to cenu. :-|
Redsnake 29.08.2014 13:22
Redsnake
- Tak by to dopadlo, kdyby tē nēkdo napadl lopatou :-D (pritom vojenská lopatka, Slouzí i k sebeobra…
CoCoChanel 29.08.2014 13:28
CoCoChanel
Whow, to musel být tak silný útok. Pojďme zakázat lopaty!
Redsnake 29.08.2014 13:30
Redsnake
- Kazdá vēc je nebezpečná podle toho, kdo jí drzí v ruce, ne o jakou vēc jde.
CoCoChanel 29.08.2014 13:36
CoCoChanel
Ne, vážně? Já myslel, že je třeba ta dýka Commandos tak hrozně zlá, nebo z lopatky ty zlé úmysly pří…
Redsnake 29.08.2014 13:38
Redsnake
- Tak ale neblbni, prece nebudeme slovíčkarit :-)
CoCoChanel 29.08.2014 13:41
CoCoChanel
Ne, já jen chci dotáhnout greenovu úvahu ad absurdum, aby si to třeba uvědomil. Za pokus to stojí.
Redsnake 29.08.2014 13:44
Redsnake
Já bych zakázal MacGyvera. :-)
Zarniwúp 29.08.2014 13:51
Zarniwúp
To jo, ale s lopatkou sa da, vraj, napriklad celkom slusne kopat. Rad by som pocul alternativne vyuz…
blue5 29.08.2014 13:43
blue5
Takže pokud proto nenajdem využití, tak to zakážem? A dobrý taky je v názvu použít slovo "útočný", l…
Redsnake 29.08.2014 14:00
Redsnake
Třeba taková útočná puška. A ako inak by si chcel nazvat utocnu pusku? Pristroj na vystrelovanie ko…
blue5 29.08.2014 14:19
blue5
A ako inak by si chcel nazvat utocnu pusku? No přece puška obranářka! Záleží, kdo ji drží. U Rusa j…
IQ37 29.08.2014 15:05
IQ37
No přece puška obranářka! No jasne, ze ma to nenapadlo ;-)
blue5 29.08.2014 15:09
blue5
A co by sis od toho podmínění prodeje nožů od osmnácti let sliboval? Jaké by to podle tebe neslo výs…
Redsnake 29.08.2014 15:45
Redsnake
Já s ním souhlasím a šel bych ještě dál! Zpřísnil bych vlastnění penisů (třeba až na základě uspokoj…
Roker 29.08.2014 18:36
Roker
No, zakázat lopaty by taky nebylo marné. Ale v tomto případě by to chtělo spíše zakázat Photoshop ne…
IQ37 29.08.2014 17:22
IQ37
[l__darksidecookiestshirt.jpg]
07.09.2014 22:18
Sorry, už tento dred nesleduju. Dal jsem doporučení, tím to pro mě hasne.
mif 09.09.2014 19:37
mif
Zdravím, když se tu rozvinula zrovna taková debata o nožích a mečích, chtěl bych se zeptat na Katany…
Mojmír 16.09.2014 10:35
Mojmír
Zbrojní průkaz nepotřebuješ, proč taky...
Redsnake 16.09.2014 11:29
Redsnake
tak zase mi příjde blbý, že si takový věci můžou koupit děti, vzpomínám si, když jsem jako malej cht…
Mojmír 16.09.2014 11:49
Mojmír
Airsoftka i kuličkovka se vzdáleně podobá zbrani, takže pokud s ní neopatrně manipuluješ na veřejnos… poslední
Redsnake 16.09.2014 12:02
Redsnake
(ač si to myslíš) Nie, to si vazne nemyslim. Myslim ze vsetky moznosti som vypisal, nie si konkretn…
blue5 29.08.2014 11:58
blue5
Titan je kravina. Mam kdyztak kontakt na chlapika, co by podle vykresu z titanu dlouhou dyku asi vyr…
bahno 29.08.2014 00:16
bahno
Dneska jsem v Kauflandu viděl přesně to, co popisuješ. Stálo to 169,- Kč a z dálky to vypadalo velmi…
IQ37 29.08.2014 00:39
IQ37
nebo jdu proti zákonu Proti zákonu to bude, až v této souvislosti zmíníš třeba nějaké jméno - napří…
IQ37 23.08.2014 13:28
IQ37
Nemá to nic společného se "zasranýma prázdninama"? Vzal bych klasickou ocel.
ms 23.08.2014 14:14
ms
Nemá, neboj. Jen (tímto dotazem) činím službu mému kamarádovi. Jestlis viděl "pána prsténků", tak ně…
mif 23.08.2014 14:17
mif
Já Ti nevím, ale není to vzhledem k materiálovým vlastnostem protichůdný požadavek? Ono to snad nedr…
joseff 24.08.2014 14:58
joseff
Jak píšu výše (a dle mejlů), zatím se kámošovi líbí nejvíc Linder Bowie z "krokouše". Jen, byl-li by…
mif 24.08.2014 15:13
mif
Až ta revoluce propukne, tak mě nezapomeň včas informovat. Podruhé si už dám záležet! :-)
IQ37 24.08.2014 16:30
IQ37
Vyřešeno. Byl zakoupen (objednán) krokodýlák. Zúčastněným děkuju, M-Polovi zvláště.
mif 25.08.2014 19:55
mif
Su hnusný, ale prej to nejde koupit (nasraný kámoš). M-Pole, jak na to?
mif 25.08.2014 21:33
mif
Jestli nepotřebuje někoho probodnout okamžitě, tady prý dodají do týdne.
karel 25.08.2014 21:44
karel
Jebal ho had.
mif 25.08.2014 21:53
mif
Pro nás, co jsme byli odchovaní nožíkem "Rybička" za 2,- Kčs je to snobárna!
IQ37 25.08.2014 22:37
IQ37
Pro nás, co jsme byli odchovaní nožíkem "Rybička" za 2,- Kčs je to snobárna! tohle je snobárna
jirka44 29.08.2014 15:40
jirka44
::) http://www.mikov.cz/cz/produkty/mikov-doplnky-exklusivni/130-DI-1/mikov-exklusivni-zaviraci-kap…
L-Core 29.08.2014 18:57
L-Core
Jo, koukali jsme na ní v Mikulášovicích. Mají i stříbrné, vykládané Českými granáty, či čím. :-)
Zarniwúp 29.08.2014 19:42
Zarniwúp
Holt, zlatý kapitalismus. :-)
IQ37 29.08.2014 19:54
IQ37
Pokud to byla jen omezená série, tak snad odepsali i důvod nerealizace. (osobně bych si našel firmu/…
M-Pol 26.08.2014 07:42
M-Pol
Opravdoví frajeři jenom někde "znárodní" muzeum. :-)
IQ37 26.08.2014 08:48
IQ37
Možná by kamarádovu psychickou touhu saturoval tenhle člověk. Ovšem hned to asi nebude, ale kdo vyrá…
joseff 26.08.2014 12:12
joseff
takto Nakopíruju si odněkud link sem. Vyberu link myší, kliknu na zeměkouli a dopíšu slovo, za kter…
L-Core 26.08.2014 12:23
L-Core
L core: Snažil jsem se o soukromou zprávu, hodilo to chybu serveru. Žádnou zeměkouli tady nemám. Jen…
joseff 26.08.2014 13:07
joseff
Mifovi se neomlouvej. Ten je rád za každý den, kdy ten jeho "kámoš" ten meč nemá. :-D
IQ37 26.08.2014 16:01
IQ37
Zeměkouli vedle "I" nemáš? [286-link-png]
L-Core 26.08.2014 18:54
L-Core
Celá debata se mi objevuje jako nebarevná. Nahoře nabídka poraden jen písmena na bílém podkladě, při…
joseff 27.08.2014 12:37
joseff
Můžeš přiložit printscreen jak debaty vypadají a připojit info o prohlížeči?
Redsnake 27.08.2014 12:39
Redsnake
Jo ale dám to na pc poradnu, tady to právě nedokážu.
joseff 27.08.2014 12:51
joseff
tak se nauč bb kódy, když máš hloupý prohlížeč.
kmochna 29.08.2014 08:50
kmochna
Přijde mi to škoda peněz. Dopadne to nějak takto: https://www.youtube.com/watch?v=7YyBtMxZgQs
Moas 26.08.2014 12:54
Moas

Tak z titanu, vzhledem k ceně a opracovatelnosti, to vidím bledě. Ani bych se nedivil, kdyby "titanová dýka" byla mximálně s povlakem a to ještě kdoví jestli. Viděl jsem například trenky s přídomkem "saténové" z polyesteru. Polyester má k bavlně poněkud daleko. Spolehl bych se na ocel, ta M-Polova kudlička vypadá pěkně.

Nemozem si pomoct, pride mi to ako uplny nezmysel. Co to ma byt, stylovy doplnok pre metrosexuala? Na obranu je to nepouzitelne, mozno tak na pracu (v lese), ALE potom nerozumiem tym poziadavkam. Sam vlastnim nieco podobne. Takto dlhy nastroj ma velmi obmedzene pouzitie, ak to ma mat "obojstranne ostrie" (akoze mec?) tak to podla mna bude uplne na hovno. A preco ten titan? Lahkost? Chces mi povedat ze ocel je tazka? Toz o dovod viac kupit si nieco v pouzitelnej velkosti, ked to neudrzi v ruke. Nechapem ani poziadavke na tvrdost, to s tym bude osekavat pieskovcove bloky do pravych uhlov a postavi si pyramidu?
A vidim ze sa tu uz zacali riesit shity typu noz Ramba, noz Krokodila Dundího a podobne. Nielen ze vyzeraju otrasne (krasne vylestenu cepel a zlate strienky ma kazdy "spravny" trznicovy noz), ale co s tym chcete robit? Na stiepanie absolutne nepouzitelne, na presekavanie lian v pralese je to este kratke, ako normalny nozik je to zas privelke. Vacsinou to je najlacnejsia nerezova ocel 420 alebo 440. Podla popisu vhodne aj pre namahavu pracu, rucka je nasadena iba na "trni", to sa pri namahavaj praci mozno uplne urve, ale pre mna za mna, hrajte sa a ked na to su prachy...
Za podobny peniaz sa da kupit kvalitny outdoorovy noz na cely zivot (napriklad) alebo skvely armadny noz (napriklad) a niekto je schopny radsej kupit noname nozik krokodila kokota. A potom sa cudujeme, ze niekto kupuje LC Power zdroje.
A ak sa chce hrat na hobita, tak zajst za najblizsim vyrobcom nozom a nechat si vyrobit kratky mec podla vlastnych predstav (ale prestal by som si predstavovat ten titan). Alebo teda kupit nejaky "macetonoz", ja vlastnim toto, ak ho netrapia prachy, zozenie na tej stranke aj omnoho lepsie kusy (co do kvality pouzitych materialov a spracovania).

ale prej to nejde koupit (nasraný kámoš)

Doporucujem vymenit kamarata, usetri to kopec casu a zbytocnych nervov.

- Pak zálezí k jakému duvodu to ta osoba (asi tvuj známy) chce, dekorativní jsou opravdu pekné, ale prakticky nepouziteĺé, pak lovecké, dle kategorie se zbrojním prukazem jsou docela nebezpečné.
- Videl jsem takové lovečáky s rukojetí z kopítka za 250€ i s pochvou, nebo vojenské určené k prezití, umēlá (mozná kaučukovou) rukojetí také s pochvou která obsahuje i kresadlo 300-350€ (Tusím anglické specialní vojenské jednotky)
[ka-bar-couteau-poignard-lame-armee-militaire-commando.jpg]
[fairbairnsykeshb4.jpg]

Co to placas? Chladny zbrane v CR zadnej zakon specificky neresi. Drzet i nosit(i verejne,tj nikoliv skryte) muzes cokoliv, dokonce nejsou ani vyjmenovany v kategorii zbrani D, tedy nabyvat, drzet i nosit je muze opravdu kdokoliv, treba desetiletej kluk. Porad je to zbran, tedy "predmet schopny ucinit utok duraznejsi", coz je ovsem dle ceskyho prava i sutr. Tedy nenosit na demonstraci - tam jsou zakazany, ale za normalnich okolnosti ti nikdo nemuze rict ani pumpicka.

Co to placas?

- V Cr nebydlim, nevim jak jaky je na to zakon. Mel jsem za to ze v EU bude zakon stejny jako i v jinych statech.
- Zde podle zakona: pouze nože s bočně výsuvnou čepelí, pokud její délka nepřesahuje 8,5 cm a nemá oboustranně nabroušené ostří.

tam jsou zakazany, ale za normalnich okolnosti ti nikdo nemuze rict ani pumpicka

- Tady jak se mezi sebou bijou gangy, tak nosi na bitku BERLE :-D

ale pevně doufám, že se jim to nikdy nepovede

Ja by som taky optimista nebol, pokial viem, tak obmedzenia na vlastnenie niektorych druhov nozov, ma viacero krajin. A ani sa im nedivim, napriklad ta dyka Commandos, ktoru sem hodil Coco, vyzera naozaj nebezpecne a asi by som na prechadzke horou nechcel stretnut debila, ktoremu preplo a hra sa "na specialne jednotky".

Co to je za logiku uvažování? Dýka Commandos je nebezpečná a motyka ne? Přesně tenhle způsob logiky je naprosto chybný a zvrácený, uplatňují ho právě ti zakazovači.

Nehledě na to, že pokud cokoliv zakážeš, zákaz bude fungovat jen na ty slušné, zákona dbalé. Temná strana na zákony sere.

Takže pokud proto nenajdem využití, tak to zakážem? A dobrý taky je v názvu použít slovo "útočný", lidi to vnímají negativně a zakazuje se líp, že. Třeba taková útočná puška.

Nechápu proč bych ti měl vymýšlet další alternativní využití nějaké věci, ty zdůvodni proč to chceš zakázat a to s nějakým validním argumentem. Že něco může posloužit k útoku a učinit útok důraznější je totiž principem a definicí zbraně. Třeba kamenu. Takže, zakážem kameny a svět bude sluníčkovej.

Třeba taková útočná puška.

A ako inak by si chcel nazvat utocnu pusku? Pristroj na vystrelovanie konfiet to fakt nie je.

//
A ja som nikde nevravel nic o zakaze! Ale aspon plnoletost by clovek, ktory si chladnu zbran kupuje, preukazat mohol (nepamatam sa, ze by po mne niekto chcel pri kupe noza obciansky preukaz). Nevidim ani dovod, preco neviazat moznost nosit podobne, jasne utocne, dyky a noze iba na nieco v style zbrojneho preukazu. Su to zbrane, nie kamene.

A co by sis od toho podmínění prodeje nožů od osmnácti let sliboval? Jaké by to podle tebe neslo výsledky? Jak bys chtěl tu podmínku uplatňovat, v neposlední řadě kontrolovat?

EDIT: Pojem útočná puška je původně ideologický, Sturmgewehr...Používá se samozřejmě do dneška, ale ani v zákoně to není, je to prostě samonabíjecí puška. Jestli je útočná či obranná se řídí tím, kdo ji drží a ty rozdíly se často smazávají a překrývají....

Já s ním souhlasím a šel bych ještě dál!
Zpřísnil bych vlastnění penisů (třeba až na základě uspokojivých výsledků psychotestů), znásilnění a prznění dětí stojí mimo zákon (stejně jako vražda) již stovky let, ale pořád se to děje a důvodem patrně bude, že pachatelé mají nástroj, kterým tuto trestní činnost páchají!!!

Zdravím, když se tu rozvinula zrovna taková debata o nožích a mečích, chtěl bych se zeptat na Katany. Samurajové mě vždy fascinovali a už dlouho mám tuhle dekorativní Katanu za pár stovek katana-samurajsky-mec-last-samuraj a taky nějaké Wakizashi a podobně, šumty. Chtěl bych sbírat Katany na zeď, ale ty dekorativní mě příjdou teď takový umělý, "falešný" hračky :( tak sem si vyhlídl tuhle stránku, kde jsou za tisíce kč v rubrice "funkční". Na tohle taký žádný zbroják nepořebuji? samurajske-mece případně nějaké rady na lepší obchod? Je to dobrý kup ikdyž budou na zeď?

Airsoftka i kuličkovka se vzdáleně podobá zbrani, takže pokud s ní neopatrně manipuluješ na veřejnosti nebo děláš vtípky v temné uličce, riskuješ, že tě nějaký oprávněný držitel smázne, jiný důvod to nemá. Airsoftky jsou zbraně kat. D - 18 let.

Měčík či katanu si opravdu může koupit každý, bez rozdílu věku, rasy a pohlaví. Stačí příslušný obolus v peněžence a kus železa je tvůj.

(ač si to myslíš)

Nie, to si vazne nemyslim.
Myslim ze vsetky moznosti som vypisal, nie si konkretnejsi takze tazko radit nieco blizsie. Nevieme k comu to je takze tazko radit material, ani ako to ma presne vyzerat (raz ako Frodov mec, potom staci velky, skaredy noz).
Na tej stranke ktoru som uviedol sa da najst vselico, tak hladaj (ale kratky mec asi fakt nie, to by nikto nekupil).
Kazdopadne trvam na tom, ze titanovy mec je kravina - a hlavne ten Dandí bowie, za tie prachy.

Titan je kravina. Mam kdyztak kontakt na chlapika, co by podle vykresu z titanu dlouhou dyku asi vyrobil - normalne z titanu dela jiny veci - ale bude to strasna palka(desitky tisic korun) za kterou takova vec nestoji.
Kvalitni ocel, poptat u nozire. Tam se clovek do par tisic vejde a bude to, mozna, pouzitelna vec.

Pokud to byla jen omezená série, tak snad odepsali i důvod nerealizace.
(osobně bych si našel firmu/výrobce která se zabývá chladnými zbraněmi a nechal "kudličku" vyrobit na zakázku přesně dle požadavků i za cenu která bude asi vysoká, tak to dělají historický šermíři aby měli zbraně funkční a ne jenom atrapu na zeď)

L core:
Snažil jsem se o soukromou zprávu, hodilo to chybu serveru.
Žádnou zeměkouli tady nemám. Jen hranaté závorky s písmenky b i url guote a tak dál Obrázek zaměkoule bych hledal pod (url).
Na pc poradně v pohodě, tady nee.

Omlouvám se mifovi za odklon od témata mečů.
J.

Celá debata se mi objevuje jako nebarevná. Nahoře nabídka poraden jen písmena na bílém podkladě, při psaní příspěvku tam chybí ony obrázkové symboly typu zeměkoukle.
Jinde, t.j. akva, tera, bazar, kutil vše v barvě a s ikonkami. Jen debaty ne.
Až tak často sem nepíšu, teď poprvé s obrázkem a odkazem pro mifa mi to seplo, že to není tak úplně v pořádku.
J.

Zpět do debat Přispět do debaty Nahoru

loading...