Jsou zobrazeny jen nové příspěvky. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Do debat se zapojuji jen minimálně a do politických zcela vyjímečně. Pro jednou udělám vyjímku. Tot…
Flash_Gordon 19.09.2014 21:30
Flash_Gordon
Němec takovou, která splňuje kvalitu kterou je ochotný akceptovat. Naše potraviny by nebral často an…
IQ37 19.09.2014 22:14
IQ37
Vlastní dům, bydlení a majetek bys taky nebránil? Každý to má holt jinak.
Redsnake 19.09.2014 22:20
Redsnake
Mluvíme o válce, ne? Ty si to představuješ tak, že dostaneš samopal a budeš bránit svůj barák a rodi…
IQ37 19.09.2014 22:23
IQ37
My jsme vlastně celá ta staletí furt stejný. :-| Já myslel, že je to fáma a ona to bude nakonec prav…
Zarniwúp 19.09.2014 22:28
Zarniwúp
Co tím myslíš? Že je tento stát tvůj "barák a rodina"? Nenech se vysmát - udělal by někdo podobnou v…
mif 19.09.2014 22:39
mif
Já to tak teatrálně nemyslel. Naprosto jednoduše, že moje majetky a to co je mi blízké se nachází na…
Redsnake 19.09.2014 22:43
Redsnake
S klidným svědomím bych se nechal anektovat. Moji (a kohokoliv z vás, bez urážky) účast v globálnějš…
mif 19.09.2014 22:53
mif
Jestli se odhodlám pro někoho zemřít, musím ho ctít, milovat, minimálně si jej vážit. Čili pro "vaš…
Chocholoušek 20.09.2014 16:08
Chocholoušek
Pamatuj! Ban ti ještě nevystydl! :-D
IQ37 20.09.2014 16:13
IQ37
Jen se ptám, snad tady nepraktikujete kult osobnosti?
Chocholoušek 20.09.2014 16:24
Chocholoušek
Já? Já tady praktikuji něco úplně jiného. Většinou rudou osvětu, provokace kapitalistických mazlíčků…
IQ37 20.09.2014 16:28
IQ37
:-)
Chocholoušek 20.09.2014 16:32
Chocholoušek
Kdo dřív píše, ten dřív loupe! - Staré ruské přísloví. poslední
IQ37 20.09.2014 16:33
IQ37

Do debat se zapojuji jen minimálně a do politických zcela vyjímečně.
Pro jednou udělám vyjímku.

Toto se týká jak Slováků, tak Čechů.
Ať chceme, či nikoliv, fakticky jsme jen malý státeček.

Formálně sice spadáme do EU, dosahu OSN a já nevím, kam jinam ještě.

Pokud dojde k nějakému konfliktu, kterého budeme součástí, defakto nikdo na nás brát žádný zřetel nebude.
Budeme stále jen malé kolečko mimo celé soukolí.

Tento závěr vyvozuji nejen na základě logického úsudku, ale i pohledem do historie.

Napadli nás a okupovali Němci - celkem nedávno, v minulém století.
Existovala tzv. Mnichovská dohoda.

V té době jsme měli garantovanou vojenskou součinnost ostatních států.
Protože pro ně bylo jednodušší porušit dohody, tak nás hodili do tlamy Führerovi.
Naše "osvobození" od německého útlaku ke konci války bylo jen vedlejší "produkt".
A to až v podstatě celoevropského tažení proti Němcům.
I potom jsme nakonec skončili ve chřtánu Rusů, zase to nikoho nezajímalo.
Jediný důvod, proč je u nás momentálně "demokracie", je ten, že jsme ani Rusům nestáli za řeč.
Na rozdíl od Ukrajinců.

Nyní jsme s trochou nadsázky legálně využíváni jako otroci bývalé německé říše.
Stačí se podívat, jaké obchodní zisky putují z naší země do Německa, které
jako jedna z mála zemí stále prosperuje i navzdory krizi.
Ale nehledejme v tom výhraně cizí vlivy.
Každý stát má takovou vládu, jakou si zaslouží a zvolí.
Když jdete nakupovat do německého Lídlu.
Díváte se po výrobcích potravin, nebo jen po cenovkách?
V tom je mezi Čechem a Němcem podstatný rozdíl.
Němec zásadně podpoří souseda, když si koupí jeho zeleninu.
Čech si žádnou zeleninu od souseda nekoupí, přinejmenším protože mu závidí lepší auto.
Čech si koupí potravinu, která je nejlevnější.
Němec takovou, která splňuje kvalitu kterou je ochotný akceptovat. Naše potraviny by nebral často ani zdarma.
Pokud jde o korupci, tak typický čecháček bere úplatek hned. Hlavně ať se má teď dobře.
Že to odskáčou všichni ostatní, včetně generací jeho vnuků? Není momentálně důvod řešit.

Totéž nás čeká i v případě vojenského konfliktu v budoucnosti.
Proto vojenské investice v tomto směru lze využít jakkoliv jinak. A bylo by to ve většině případů užitečnější a praktičtější.
A to i přesto, že od úředníků v armádě, které to živí jako zaměstnaní, budeme vždy slyšet "argumenty" opačné.

Němec takovou, která splňuje kvalitu kterou je ochotný akceptovat. Naše potraviny by nebral často ani zdarma.

Tohle přece platí všude, nejenom u nás. Každý se snaží nakoupit co nejlaciněji, o Němcích to platí stejně. A ty "naše" potraviny by nekupovali ani ti němečtí nezaměstnaní, socky a lidé s minimální mzdou (nebo těsně nad ní)?

K tématu: Jakou vlast tady má někdo vlastně bránit? Vždyť tady už pomalu není nic naše. Vše patří Němcům, Francouzům, Britům, Indům, USA... a dalším. To někdo čeká, že jim Češi půjdou nadšeně bránit jejich fabriky a banky? :-)

Já to tak teatrálně nemyslel. Naprosto jednoduše, že moje majetky a to co je mi blízké se nachází na území ČR. A co bys chtěla dělat? Utéct? Kam a proč? A kam utečeš až to třeba přijde na tu novou zemi, kam by ses stáhl?

A když takhle utečou všichni, kdo myslíš, že tu zůstane?

S klidným svědomím bych se nechal anektovat. Moji (a kohokoliv z vás, bez urážky) účast v globálnějším konfliktu vidím jako účast jednonohého v soutěži kopání do prdele. Nechápej mě špatně - vysoce si cením odvahy, hrdosti, cti. Ale za jakou cenu? A pro koho?

edit: Ještě, s dovolením, trošku rozvedu: Jestli se odhodlám pro někoho zemřít, musím ho ctít, milovat, minimálně si jej vážit. Tohle ovšem nepředstavuje imaginární společenství, které ani není moje! Asi bych s valaškou bránil Valachy (no jo, lokalpatriot :-)), ale to je tak vrchol mého uvědomění. Padnout za republiku? EU? NATO? Nechť mi vyhudlají anální otvor. Chápeš?

Zpět do debat Přispět do debaty Nahoru