Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Skorumpované lekárstvo

Včera som zavolal sanitku lebo nemenovanej osobe prišlo zle, prišla sanitka so 4 záchranármi (1 zahraničný arab - hl lekár) a snažil som sa mu povedať čo mu je, on na mňa skríkol, nech som ticho, ja sa v tom vyznám, po pár minútach sa ma začal predsa len pýtať, on chcel danej osobe predpísať lieky na bolesť hlavy, že je to len z tepla, pritom nevedel komunikovať, ležal, mal závrate, a skoro odpadával, začalo to z toho, že stratil zamestnanie odvtedy mal také problémy... ja som mu povedal že bral veľa liekov na bolesť hlavy, že v žiadnom prípade lieky nemôže, on mi povedal, tak si ich predpíšte sami, dovidenia.... a tí druhí boli len ticho a odcupkali za ním. čo si mám o tom myslieť? keď si nedal ani poradiť? načo sa ho pýtal keď nedokázal komunikovať?

Předmět Autor Datum
Jakou má ten popisovaný příběh souvislost s korupcí?
L-Core 09.07.2014 11:40
L-Core
Na tohle zabírá jen kamera a zveřejnit to! U nás to není o nic lepší a doktoři drží při sobě, i když…
Chocholoušek 09.07.2014 12:21
Chocholoušek
Já ti sice nedám rozhřešení, spíš mě fascinuje, jak dneska rozumí všichni všemu. Zavolám si RZtu a p…
Redsnake 09.07.2014 12:53
Redsnake
A kde píše, že diktoval doktorovi, co má dělat? A jak jinak se chceš domoci spravedlnosti, když ti d…
Chocholoušek 09.07.2014 13:03
Chocholoušek
Ten doktor si nemusel hrát na mistra světa a alespoň vyslechnout někoho, kdo pacientá zná a byl s ní…
Prasak 09.07.2014 20:33
Prasak
keď si nedal ani poradiť? A ty máš vzdělání a praxi na stejné, nebo dokonce na větší úrovni, než te…
Niko Bellic 09.07.2014 13:12
Niko Bellic
Prišiel ku nemu a začal naňho kričať , že mu neodpovedá, potom sa postavil a išiel znova zvracať a o…
kingdomcome1 09.07.2014 13:18
kingdomcome1
V prvni rade uz se dneska neveze do nemocnice, v prvni rade se resi. Sanitka je docela dost vybavena…
bahno 09.07.2014 14:07
bahno
Mam pocit, ze tem dvema to asi nikdo nevysvetli... Vsechno je dnes na 3,14ču, vsichni zkorumpovani,…
Roker 09.07.2014 14:56
Roker
A ten dotyčný teda skončil jak? Udělalo se mu pak líp, nebo skončil později opravdu v nemocnici? Doš…
Niko Bellic 09.07.2014 15:37
Niko Bellic
No musel som ísť na pohotovosť k druhému lekárovi pretože absolutne už nevnímal, povedal mi doktor ž…
kingdomcome1 09.07.2014 17:50
kingdomcome1
Pokud byl dotyčný schopen s tebou dojít na pohotovost, tak jsi ho mohl vzít hned a nevolat záchranku…
Niko Bellic 09.07.2014 18:20
Niko Bellic
Ako veď nebol schopný byť na nohách ani vnímať, navyše v tom paneláku nie je výťah a 6 poschodie...
kingdomcome1 09.07.2014 20:36
kingdomcome1
A bez veskere ironie, to jsi ho z toho sesteho patra nesl v naruci nebo na zadech nebo jak...? Samoz…
Roker 09.07.2014 21:06
Roker
Z těch zdejších vypatlanců, co tě napadají pro názor, si nic nedělej. Nikdo se s nima nechce bavit,…
Chocholoušek 09.07.2014 15:38
Chocholoušek
další radek, co? tipuju tě na 16 let. pokud máš víc, je to smutné.
lední brtník 09.07.2014 21:37
lední brtník
To jako reaguješ na mě? A čím jsem si to proboha zasloužil? Radka neznám, ale idiota poznám.
Chocholoušek 09.07.2014 21:53
Chocholoušek
:-D Fakticky mi do smiechu nie je ale trochu na odreagovanie je to fajn, ťažké dni plné trápenia...…
kingdomcome1 09.07.2014 21:56
kingdomcome1
Ne, jen se netrefil na Novinky.
GTS 10.07.2014 11:28
GTS
A k tématu bys místo toho sarkasmu něco neměl, ubožáku?
Chocholoušek 10.07.2014 11:40
Chocholoušek
Vis co, mrdniku, prestan si me vsimat, uz jsem ti to a tobe podobnym nekolikrat rikal. Ja si debilu…
Radek 10.07.2014 13:00
Radek
a hele, radek, já ti to rád vysvětlím: kvůli svým reakcím ses stal etalonem obecního trotla - proto…
lední brtník 28.07.2014 23:28
lední brtník
Tohle je taky dost podivnej pripad. Chlumskyho roztok - fenol, kafr, lih. Smrad, ze by jeden pad, ch…
bahno 28.07.2014 00:39
bahno
Tvoj prispevok ma zopar chybiciek krasy, aby bol jednostranne prijaty. Za prve ten napdis...kde sa v…
fleg 10.07.2014 10:05
fleg
A inak podla popisu je jasne, ze tvoj znamy ma problem s hlavou, cize jednzacne vysetrenie u psychia…
Kurt 10.07.2014 10:31
Kurt
Je tam jasna indicia, ze problemy zacali ked prisiel o pracu, takze hoci to moze mat fyziologicky po…
fleg 10.07.2014 10:38
fleg
Faux pas. :-) Ne, tohle jsem tím vůbec nemyslel. Jen se mi jeden rodinný příslušník taky choval "jak…
Kurt 10.07.2014 10:47
Kurt
Sakra to je fopa s tym paux;o). Kua pozeram, ze ten net fakt degeneruje. Niekedy sa citim ako debil;…
fleg 10.07.2014 11:03
fleg
Bol som stresovaný ale v panike som nebol, ten lekár povedal že je to zo slnka, pravdepodobne úpal,…
kingdomcome1 10.07.2014 10:44
kingdomcome1
Tak já nevím, ale když přijede sanitka s lékařem k pacientovi, tak se v prvé řadě, mimo jiné, lékař…
Chocholoušek 10.07.2014 11:03
Chocholoušek
Predchvílou volal doktor, musí ísť do bystrici na neurologiu, nevedel povedať ani kde bývam...
kingdomcome1 10.07.2014 11:44
kingdomcome1
To se asi dočetl v manuálu...
Chocholoušek 10.07.2014 11:47
Chocholoušek
Vetsinou jsem proti tem chytorlinum odtud, protoze nesdilim jejich stadni nazory, ale tobe po prolit…
Radek 10.07.2014 13:03
Radek
keď ho tá práca nebaví, tak nech to nerobí, tam predsa len ide o zdravie
kingdomcome1 10.07.2014 13:38
kingdomcome1
Menšie info: toho araba či ký boh to je idiota vyhodili už 5x z práce.
kingdomcome1 10.07.2014 15:40
kingdomcome1
Takze zistili mu 2 nadory jeden maly a druhy vecsi cystickeho povodu je po operacii a zatial je fajn…
kingdomcome1 25.07.2014 17:12
kingdomcome1
Jenom takova mala odbocka, ikdyz uz pises, ze jak to dopadlo: A bylo to vubec na sanitku? Pokud to…
RedMaX 26.07.2014 18:57
RedMaX
To som ho mal trepat skoro v bezvedomi po vlastnych nohach do taxika a potom z taxika + este hladat…
kingdomcome1 27.07.2014 00:14
kingdomcome1
Pokud to neni opravdu urgentni, ze ti nekdo nekde umira a nemuze se hnout, tak je mnohem lepsi si za…
Yarda 27.07.2014 11:16
Yarda
v té záchrance jsou (měli by být) přece jen odborníci s příslušným vybavením Jsou a meli by byt je…
RedMaX 27.07.2014 18:04
RedMaX
V taxíku jich bude ještě míň.
Zarniwúp 27.07.2014 18:06
Zarniwúp
Ono v tech sanitkach a na pohotovostech casto zadny ajnstajni nedelaj To nedelaj, a neni to nic nov…
merlouska 27.07.2014 23:14
merlouska
Nemůžu si pomoct, ale nehrála jsi v tom hlavní roli?
Prasak 28.07.2014 22:17
Prasak
hori :-)
merlouska 28.07.2014 22:48
merlouska
Dnes ráno po mně manželka, lékařka, chtěla, abych se podíval na internet, kolik by tratila, kdyby te… poslední
Yarda 29.07.2014 08:30
Yarda
Dcera kamarádky bude nějaká pomalejší, nechat si dát injekci na druhou půlku. ;-)
Zarniwúp 27.07.2014 23:28
Zarniwúp

Já ti sice nedám rozhřešení, spíš mě fascinuje, jak dneska rozumí všichni všemu. Zavolám si RZtu a pak diktuju doktorovi jak má postupovat, všechno nahrávat a medializovat, soudit se, amatérsky právničit.

Středověk na nás, tam by si každej hleděl svýho. Ale možná se i dočkáme, že.

Ten doktor si nemusel hrát na mistra světa a alespoň vyslechnout někoho, kdo pacientá zná a byl s ním. Je třeba zvážit všechny okolnosti, jde o život.
Taky nemám rád, když mi lidi kafrají do opravy stoje, ale když dělám úvodní diagnostiku, tak jsem rád, když mi dotyčná obsluha alespoň řekne, co tomu bylo, než se to posralo, nebo jaký čudlíky mačkali, abych nemusel prolízat celou mašinu a šel na jistotu.

keď si nedal ani poradiť?

A ty máš vzdělání a praxi na stejné, nebo dokonce na větší úrovni, než ten lékař, že bys mu chtěl radit?
Chápu asi ten stres v té situaci, ale imho je nejlepší to nechat na odbornících. Oni se ptají, pokud potřebují něco vědět.

Mam pocit, ze tem dvema to asi nikdo nevysvetli... Vsechno je dnes na 3,14ču, vsichni zkorumpovani, zdravotnictvi na hovno apod. Zlati...........

A je to vyresene... ;-)

Vis jak, vocasci, kteri tak tak vychodi ucnak, ale jsou ekonomove, doktori, pravnici, statistici a ja nevim co jeste (samozrejme jenom svou drzkou) byly, jsou a budou porad, akorat dnes maji mnohem větší moznosti svou tupost prezentovat... S tim se neda nic delat, oni se citi jako geniove a tezko jim vysvetlit ze by se treba mohli v necem mylit. Chuj s nema :-)

No musel som ísť na pohotovosť k druhému lekárovi pretože absolutne už nevnímal, povedal mi doktor že ho mám nechať a ísť do čakárne lenže on už ani nevedel čo rozpráva tak som povedal doktorovi čo mu vlastne je, potom som tak čakal, okamžite ho poslal na infúzie, tak hádam bude trochu lepšie aj keď to treba stým ísť na nervové ale doktorka neordinuje takže neviem dostať papier... aj rôzne vyšetrenia robia....

Pokud byl dotyčný schopen s tebou dojít na pohotovost, tak jsi ho mohl vzít hned a nevolat záchranku. Podle popisu se nezdá, že by byl ohrožený na životě. To by se i ten lékař choval jinak. Ale chápu, v té situaci..
Jsou mnohem horší případy, kdy rozhodují minuty a záchranka opravdu může zachránit život, takže já je docela chápu, že vás měli tak rychle vyřízené.

A bez veskere ironie, to jsi ho z toho sesteho patra nesl v naruci nebo na zadech nebo jak...?
Samozrejme ze blbec se muze najit i mezi lekari, tak jako mezi jinymi obory, nicmene
Ad1 Slysime jenom tvuj a co si budeme povidat ponekud "hlasity", jednostranny a podle vsech indicii (pokud jsi ho tedy v bezvedomi nenesl na zadech) trochu hystericky nazor (v situaci kdy je blizky v ohrozeni to lze i chapat, ale pokud s tim ma nekdo potrebu jit na net, tak uz by mel mit chladnejsi hlavu). Velmi rad bych slysel nazor bud nekoho nezucastneneho, nebo toho lekare, coz je samozrejme nepravdepodobne...
Ad2 Podle teto jedne zkusenosti soudit cely system a jeste to spojovat s korupci (nevim teda kdo by mel toho doktora podplatit aby se takto.choval, pokud by se tak choval) uz je opravdu trosku mimo misu...

Vis co, mrdniku, prestan si me vsimat, uz jsem ti to a tobe podobnym nekolikrat rikal. Ja si debilu taky nevsimam a reaguju hlavne na urazky a nenecham po sobe od imbecilu slapat. Po mesici jsem se sem podival, a je videt, ze ti spolu s par dalsima trubkama odtud, nedam spat co? Smutny je jen to, ze ma chocholousek s tim rozpoznanim idiotu pravdu.

Tak kluci poradnacti, kolik prispevku zase smazete nebo naopak napisete, abyste mne ukazali, jak jste velci, svetovi a chytri a jakej jsem ja debil. Je to prdel se vracet k tematu, kde jsem neco rekl a vy jste to nesmazali.

a hele, radek, já ti to rád vysvětlím:
kvůli svým reakcím ses stal etalonem obecního trotla - proto tě používám jako typický případ, kategorii "radek" jsi tu zprofanoval ty. už chápeš?
mi je lhostejné jestli na mě reaguješ, nebo si mě nevšímáš, nebo jestli existuješ. prostě jen sklízíš hnůj, který jsi tu zasel.

Tohle je taky dost podivnej pripad. Chlumskyho roztok - fenol, kafr, lih. Smrad, ze by jeden pad, chut si radsi ani nepredstavuju, znam po chuti jenom lih a kafr a toho je problem pozit par desitek miligramu, ne nekolik desitek gramu v pul litru chlumskyho, zkuste ochutnat tygri mast pro predstavu. Proti tomu glukoza, vo ktery snad i maly dite vi ze je sladka. Navic, co mam info, zenska nebyla prvorodicka a glukozovej test uz zazila. Takze, i kdybych pripustil spatne ostitkovanou lahev - sestra ji otevre a neprasti ji do nosu ten strasnej puch(ani super ryma by nestacila). Netrkne ji ani jina viskozita a mozna i jina barva. Zenskou neprekvapi, ze ta kapalina smrdi vic nez redidlo pres to, ze vi ze to bude hnusne sladky. A neprotestuje, ani kdyz to chutna hur jak redidlo a pullitr toho vypije, coz sestra zkontroluje. To je proste cely strasne divny, ze se tomu ani nechce verit.

Tvoj prispevok ma zopar chybiciek krasy, aby bol jednostranne prijaty.
Za prve ten napdis...kde sa v pribehu okrem nadpisu spomina korupcia? Co chcel si zaujat ako bulvarny dennik a vymyslel si nadpis, co nesuvisi s obsahom prispevku? Ok, mozno si bol v "soku" este.
Trosku do lekarskeho prostredia vidim, kedze polovica rodiny mi tam pracuje(pracovala), takze pochybujem, zeby lekar na teba skrikol len tak. Pokial si sa mu neustale montoval do diagnozy a prekazal tak to chapem, spravil by som to aj ja. Ty si to sice mozno vnimal ako svoju pomoc, ale mohol si mu naozaj prekazat v praci.
Mozes byt rad, ze v sanitke bol lekar, bezna osadka zachranne vozidla totizto lekara neobsahuje a su tam len zachranari, co je sice fajn, ale doktor je predsa len viac,
Zaujimave je tiez, ze si urcil nielen diagnozu, ale aj liecbu...respektive si urcil, ze lieky na bolest hlavy brat pacient nemoze. Ty si lekar, ze vies, co moze alebo nie?
Ja osobne by som si doktorovi radit nedovolil, prd do toho vidim, svoj nazor sice mat mozem, ale radit doktorovi, co ma predpisat pacientovi? Trosku moc na mna.
Takze moje odporucanie je pozriet sa na pribeh s odstupom casu a uznat si svoj diel viny.
A inak podla popisu je jasne, ze tvoj znamy ma problem s hlavou, cize jednzacne vysetrenie u psychiatra, uz som zazil vo svojom okoli, ze podobne priznaky po uzivani liekov na upokojenie prestali.

Je tam jasna indicia, ze problemy zacali ked prisiel o pracu, takze hoci to moze mat fyziologicky povod spustila to hlava a ta hlava to imho aj dokaze zastavit. Preto psychiater.
Moj kamos sa na pive dokonca chvalil tym, ze chodil psychiatricke a ako mu pomohla, takze dufam, ze uz nie sme v dobe, ked je chodenie k psychiatrovi brane ako spolocenske faux paux.

Faux pas. :-)
Ne, tohle jsem tím vůbec nemyslel. Jen se mi jeden rodinný příslušník taky choval "jako magor", nakonec taky nemohl ani chodit a nebylo v tom onemocnění psychiatrické, nýbrž šlo o herpetickou encefalitidu - čili neurologická diagnoza.

Bol som stresovaný ale v panike som nebol, ten lekár povedal že je to zo slnka, pravdepodobne úpal, a chcel odísť, naštvalo ma to, keď vlastným kolegom vravel aby boli ticho, ja tu teraz rozprávam opakovane tak... a zaujal taký postoj, ak keby ma chcel zbiť no proste bol agresívny už od začiatku, pozrite sa, ja viem neviete ako to bolo boli sme tam 6 ľudia, pretože prišla aj rodina a všetci sa naňho hnevali, to by ste museli zažiť... ale potreboval som vyliať zlosť... proste keď mi povedal ja nie som slovák ja som moslim... tak amen

Tak já nevím, ale když přijede sanitka s lékařem k pacientovi, tak se v prvé řadě, mimo jiné, lékař ptá, zda pacient užívá nějaké léky (srdce, tlak, cukrovka...), protože kdyby určil špatnou diagnózu, mohl by jej určitě také zabít! Trousit diagnózu na základě momentálního stavu pacienta je holý trestuhodný nesmysl. U pacienta v bezvědomí říct "to je OK, to má z horka, a já jsem doktor, takže držte hubu", tak takovému "lékaři" se doporučuji vyhnout velkým oblokem. To není jako řešit problémy s PC tady na poradně!

Vetsinou jsem proti tem chytorlinum odtud, protoze nesdilim jejich stadni nazory, ale tobe po prolitnuti par prispevku jaksi moc neverim, i kdyz verim a na vlastni kuzi jsem parkrat neco podonyho zazil, ze se neco podobny, kdy privolanej doktor je kokot, muze stat. Oni totiz v tech sanitkach docenti a primari zrovna casto nejezdi.

Jenom takova mala odbocka, ikdyz uz pises, ze jak to dopadlo: A bylo to vubec na sanitku?

Pokud to neni opravdu urgentni, ze ti nekdo nekde umira a nemuze se hnout, tak je mnohem lepsi si zavolat taxika a dojet do nemocnice na vlastni pest, ale nebylo by to jenom za 30 korun nebo kolik eur za to u vas platite. Ono v tech sanitkach a na pohotovostech casto zadny ajnstajni nedelaj a je mensi pravdepodobnost, ze narazis na idiota v nemocnici, ikdyz teda ani tam to uplne jisty neni. Dceri kamaradky onehda v nemocnici zubar dal injekci vpravo, ale trhat mel vlevo, nastesti si to jeste vcas uvedomil a trhal na spravny strane, nicmene moc neschazelo, navic mela zbytecne opuchly obe tvare.

To som ho mal trepat skoro v bezvedomi po vlastnych nohach do taxika a potom z taxika + este hladat kde snim treba ist? Ale mas pravdu, to bolo posledny krat co som volal sanitku, nabuduce az sa nieco nebodaj prihodi mne tak poviem ze chcem skapat aby somnou nemal trapenie Pan Primar ** so skoncenou zakladnou skolou**. (Neber to ako urazku).

Pokud to neni opravdu urgentni, ze ti nekdo nekde umira a nemuze se hnout, tak je mnohem lepsi si zavolat taxika a dojet do nemocnice na vlastni pest..

Manželka, lékařka, mi naopak říkala, že je lepší volat záchranku. M. j. proto, že v té záchrance jsou (měli by být) přece jen odborníci s příslušným vybavením a taky když přijedou s pacientem do nemocnice, tak ho předají nemocničnímu personálu (a již cestou mohou volat, ať se připraví operační sál třeba na úraz páteře), zatímco když se tam někdo dopraví jinak, tak potom čeká v čekárně, až na něj přijde řada. A taky pacient by mohl toho co ho dopravil do nemocnice žalovat, že kvůli špatnému poskytnutí pomoci se jeho zdravotní stav zhoršil. Já vím, ono je to lákavé se zapnutými dálkovými světly a houkáním se řítit městem....

Ono v tech sanitkach a na pohotovostech casto zadny ajnstajni nedelaj

To nedelaj, a neni to nic noveho.
Dalsi historka: dvoulete dite s vysokymi horeckami a absolutne neprobuditelne. Rok 89, auto nebylo a vlacejte takove dite nekam do nemocnice MHD.. "Doktorka" tvrdila, ze to nic vazneho neni a ze pokud budou rodice na te sanitce trvat, tak si ji zaplatej, pac to bude uplne zbytecne. Rodice na tom trvali. Zbytecne to nebylo. V nemocnici na ne dalsi doktorka, ze at se neopovazujou si to dite zase odvezt domu nebo ze na ne zavola policii.
A vite, co to bylo? Zanet mozkovych blan.

Dnes ráno po mně manželka, lékařka, chtěla, abych se podíval na internet, kolik by tratila, kdyby teď odešla do předčasného důchodu. Soudruh magor...eee manager... od nich z nemocnice zjistil, že doktoři nic nedělají, akorát léčí lidi, tak ho napadlo, že ve volném čase převezmou ještě nějakou práci od cifršpiónů. A manželku napadlo, že při takové buzeraci se na to může razdvatři.

Zpět do debat Přispět do debaty Nahoru