Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Čtenářský koutek - duben.

No jo, měsíc knihy býval březen (možná ještě) je. Ale proč nevyužít akce Knihy bez DPH (pouze dnes :-/ ) pro založení malého čtenářského koutku. Aneb co nám tento měsíc přibylo v knihovně.
Protože já jsem papírovej a nedávno jsem se doma zmínil, že je celkem nově přeložený "nějaký Waltari", tak si drahá polovička vzpomněla. Dodatečně k narozeninám (první díl) a předem k svátku (druhý díl) se mi doma objevila dvojička
Krvavá lázeň a Šťastná hvězda.
A už se na to třesu. :-)

Předmět Autor Datum
V knihovně mi přibyla Malá československá encyklopedie (Academia 1984-87). A co jsem četl? Třeba Ces…
Dale Cooper 23.04.2014 21:55
Dale Cooper
Louskám už týden před spaním Kosmovu Kroniku Čechů. Je depresivní jak se historie stále opakuje. Sko…
Jack 23.04.2014 22:25
Jack
Sylvia Löhken: Síla introvertů.
oldsoft 24.04.2014 00:08
oldsoft
to ja po odlozeni "Hodiny mrtvych oci" pac jsem se nemohla zakousnout mam v planu Hru o truny...seri…
kacislavka 24.04.2014 07:58
kacislavka
V domaci knihovne neni zadna knizka, vlastne chybi i ta domaci knihovna. :-) Moc nectu, ale mam to v…
RedMaX 24.04.2014 13:39
RedMaX
Papírovou knihu žádnou, ale v PDA aktuálně mám rozečtený Mečové moře od R.A.Salvatore.
Prasak 24.04.2014 16:04
Prasak
Dočetl jsem Neuvěřitelné příhody žáků Kopyta a Mňouka, začal jsem Dva divochy.
L-Core 24.04.2014 16:14
L-Core
Dva divochy jsem četl ještě jako děcko, zrovna nedávno jsem tu knížku vytáhnul z poličky a pár řádků…
Prasak 24.04.2014 18:02
Prasak
Jojo, Kopyto & Mňouk, tohle je klasika. Četl jsem to jako malý a rád si to přečtu i nyní :-)
Dale Cooper 24.04.2014 22:56
Dale Cooper
zakoupily jsme knihu z knižního klubu: zámky kamenná historie slovem i obrazem (dějiny zámků v čechá…
kmochna 24.04.2014 17:18
kmochna
V dubnu nic, ale v březnu podepsaný výtisk knihy Hoši od Bobří řeky :)Zakoupena naprosto bez rozmysl…
Redsnake 24.04.2014 17:47
Redsnake
foglar je od roku 99 bezpečně mrtvý- kde jsi to splašil?
kmochna 24.04.2014 18:23
kmochna
mno jo, asi jsem to napsal špatně. V březnu mi přibyl do knihovny podepsaný výtisk té knihy. Bylo to…
Redsnake 24.04.2014 18:25
Redsnake
to já bych dokázal podepsat věcí...
kmochna 24.04.2014 18:38
kmochna
Tak ono to bylo prodáváno za pár korun, ani prodávající neupozorňoval, myslím, že o tom podpisu nikd…
Redsnake 24.04.2014 18:42
Redsnake
já mám knížku s nápisem českoslovenští letci v boji proti fašizmu s podpisama. cením si jí hrozně mo…
kmochna 24.04.2014 18:50
kmochna
Tento měsíc Nesbo: Červenka, v březnu Waltari: Kdo zavraždil paní Skrofovou? a Kepler: Písečný muž.…
mif 24.04.2014 17:58
mif
Jsem ponořen do druhého dílu Povstalecké trilogie http://www.cbdb.cz/kniha-63583-divergence-diverge…
tuta 24.04.2014 18:03
tuta
Tak ja ani nevim zda mam ochudit tuto vesmes akdemickou debatu. Nicmene ja se zrovna pred nedavnem r…
Roker 24.04.2014 19:59
Roker
I skladník ve šroubárně si může přečíst Vergilia v originále :-)
Dale Cooper 24.04.2014 22:57
Dale Cooper
Pravda, ja vsak nemam sveho Hrbolka :-)
Roker 25.04.2014 07:43
Roker
:-D
kacislavka 25.04.2014 12:04
kacislavka
Náhodou, já po tom taky kouknu. Jestli můžu, tak docela fajn je Walachiho svědectví.
Zarniwúp 25.04.2014 14:18
Zarniwúp
Hmm vypada to docela zajimave dle popisu... Ale slysels, Vergilius v originale to neni :-D
Roker 25.04.2014 19:40
Roker
Moc depresivní. Poutníka Jana od Waltariho znáš? Luxus. Jeho u nás málo známé detektivky taky doporu…
mif 25.04.2014 19:51
mif
Nuori Johannes, Johannes Angelos? Tedy u nás Temný anděl a Pád Cařihradu? Ano, znám. Skvělé.
Zarniwúp 25.04.2014 21:29
Zarniwúp
:-)
mif 25.04.2014 21:31
mif
Někdo tam nahoře ]:) vzpomněl Etruska. Tos dal? Závěr je totálně geniální (omlouvám se za superlativ…
mif 25.04.2014 21:36
mif
Etruska jsem začal asi před rokem, ale nedočetl. Ztratil jsem zrovna "klid pro čtení", nešlo to. Se…
Zarniwúp 25.04.2014 21:47
Zarniwúp
Když byl zmíněn Waltari, pak klasika jako je Egypťan Sinuhet. čirou náhodnou jsem padl v knihovně na…
ms 25.04.2014 20:30
ms
Máme podobný vkus :-). Doherty je tak něco jak u nás Vondruška - neumí moc psát, ale louskneš to za…
mif 25.04.2014 20:40
mif
Díky za typ, teď si dávám Machiavelliho Vladaře a Rozpravy. Možná vyštrachám z knihovny Tichý Don.
ms 25.04.2014 21:04
ms
teď si dávám Machiavelliho Vladaře a Rozpravy Moc mu ale nevěř :-). edit: A co třeba Coelho? "Alch…
mif 25.04.2014 21:08
mif
Prvého autora ne, U. Eco: Jméno růže ani ne, asi to byl následek filmového zpracování, ale: "Ostrov…
ms 26.04.2014 11:19
ms
Grant je Červený trpaslík :-). On snad napsal i něco vážného? Mandragora je dost síla - kdo to chápe…
mif 26.04.2014 13:18
mif
Ikarií jsem se zbavil i já (ovšem já zdaleka neměl nějaký komplet, bylo to číslo semotamo). Už toho…
Zarniwúp 26.04.2014 13:46
Zarniwúp
Taky jsem jich měl jen asi třicet. Nu co - prolistuju, proskenuju, v nejhorším případě si zahraju na…
mif 26.04.2014 13:56
mif
Enemy Mine byla skvělá povídka. Taky si ji dodnes vybavuju. Viděl jsem to zfilmované, ale ve fantazi…
Jack 28.04.2014 09:08
Jack
Jo, a ještě Eco - Pražský hřbitov. Co si o tom myslíš? Já osobně nevím. Něco tak kontroverzního snad…
mif 26.04.2014 18:58
mif
Jo - tak to jsem taky nečetl. Já toho zas až tolik nečtu. Od Eca jenom Jméno růže a to už je taky ně…
Zarniwúp 26.04.2014 19:12
Zarniwúp
Mno, z Rushdieho budeš asi zklamaný. Nic až tak "satanského" na té knize není. IMHO jde pouze o soci…
mif 26.04.2014 19:23
mif
"...Napínavý román z blízké budoucnosti, kdy celá Evropa bude pěkně spojená dokonalými zákony a nepr…
ms 01.05.2014 18:31
ms
Ještě jsem si vzpomněl, že nedávno jsem dočetl Pecinka. Malá knížečka, ale velmi zajímavá zpověď dne…
Prasak 26.04.2014 20:52
Prasak
pokud by někdo toužil po oddychovce, tak brettův prevítem snadno a rychle a frýbové robin, nezklame.…
kmochna 28.04.2014 10:46
kmochna
Kdo rád obrázky, pak pro slušňáky ISBN: 80-201-0175-6. Čtení i doprovodné diagramy celkem zajímavé.
ms 09.05.2014 23:04
ms
:-D poslední
mif 09.05.2014 23:24
mif

V knihovně mi přibyla Malá československá encyklopedie (Academia 1984-87).
A co jsem četl? Třeba Cestu na jih od Michala Ajvaze, oblíbeného to autora. Nyní čtu Dobrý den, Afriko! s podtitulem Expedice Lambaréné, Petr Bárta, 1971.
V plánu není nic konkrétního; navštívím knihovnu a něco vyberu dle momentální nálady a intuice. Od Waltariho jsem četl "Malé romány", zajímavé.

Louskám už týden před spaním Kosmovu Kroniku Čechů. Je depresivní jak se historie stále opakuje. Skoro tisíc let, technika někde úplně jinde, ale duchovno stagnuje. Z některých příspěvků mám dokonce obavy, že lidstvo degeneruje.

V domaci knihovne neni zadna knizka, vlastne chybi i ta domaci knihovna. :-)
Moc nectu, ale mam to v planu, nicmene urcite pouze elektronicke knihy na smartphonu. Momentalne jsem dokonce zacal cist od Asimova knihu Dite casu. Je to takovy zvlastni.
Jinak mam rad audioknihy, skoda ze nabidka je velice omezena. Posledni dve byly: od Jonassona Stolety starik, ktery vylezl z okna a zmizel. Naprosto uzasne, perfektne namluvene a urcite si to po nejake dobe i prectu. A od Adlera Olsena Zena v kleci, taky velmi povedene.

Tak ono to bylo prodáváno za pár korun, ani prodávající neupozorňoval, myslím, že o tom podpisu nikdo nevěděl. A vzhledem k tomu, že tu knížku má i nadepsanou nějakej kluk, tak tomu docela věřím :)
EDIT: Knížky podepsané Foglarem nejsou zas taková vzácnost, kdo by to falšoval..

Tak ja ani nevim zda mam ochudit tuto vesmes akdemickou debatu. Nicmene ja se zrovna pred nedavnem rozhodl ze jako celozivotni nectenar, ktery skoncil u knizky O letadelku kaneti, bych to i celkem zkusil, vzhledem k vysoke srackoidnosti televiznich stanic...
Vybral jsem si ale asi trochu "jiny" zanr. Minuly tyden jsem dolouskal autobiografii z vezeni Vrazdil jsem pro Hells Angels
Zitra mi prijde kniha z podobneho prostredi Tlustej mexikan

Nekamenovat pls :-) zadnej Victor Hugo to neni a vim to, ale bavi me to cist...

Etruska jsem začal asi před rokem, ale nedočetl. Ztratil jsem zrovna "klid pro čtení", nešlo to. Se mi to občas stane. Musím chvíli počkat, abych ho mohl dát znovu od začátku.
Sinuheta jsem četl asi tak před čtvrt stoletím, budu si to muset zopakovat. Ale Krvavá lázeň a Šťastná hvězde teď budou mít přednost.

Když byl zmíněn Waltari, pak klasika jako je Egypťan Sinuhet. čirou náhodnou jsem padl v knihovně na: "Případy soudce Ti. Smrt mistra v go" (Frédéric Lenormand), bohužel to van Gulik tedy rozhodně není. "Justina čili prokletí cnosti" je také hezké oddychové počtení.
Doporučuji Paula Dohertyho a jeho detektivky ze starověkého Egypta.

Máme podobný vkus :-). Doherty je tak něco jak u nás Vondruška - neumí moc psát, ale louskneš to za dva dny (ale zbožňuju ho). Jestli máš rád "tajemnou dobrodružnou" historii, upři své oko vlahé na Dubella nebo Potzsche. Nebudeš zklamán. Waltari je klasika - kdo nečet, nemá právo chlastat se mnou v mé soukromé Valhalle.

teď si dávám Machiavelliho Vladaře a Rozpravy

Moc mu ale nevěř :-).

edit: A co třeba Coelho? "Alchymistu" zná asi každý, kdo se naučil číst. Ale co třeba "U řeky Piedra..." nebo "Veronika..."? "Alef"? Hustota. A co Eco? Viděli jste "Jméno růže", že? Ale kdo z vás to četl? Dosud byste nebyli veselí. "Kyvadlo" znáte kdo? "Tajemný plamen..."? "Dějiny krásy"?

Prvého autora ne, U. Eco: Jméno růže ani ne, asi to byl následek filmového zpracování, ale: "Ostrov včerejšího dne", "Baudolino". Machiavelliho "Mandragora" se čte také dobře, "Neschopnost : zlo je nové dobro" - Rob Grant - děsivý hororový výhled takřka současné EU. A spousty a spousty čehokoliv tištěného - on i brak je lepší než nic.

Dodatek: Věřit politikovi? To snad ne, ale Machiavelli měl poměrně moderní a až nebezpečné (ohledně církve a role křesťanství) názory. Je zajímavé, že už v té době byla touha po sjednocení Itálie v jednom státě - což naplnil až Garibaldi a nostalgie za slávou a mocí starověkého Říma - viz Mussolini.

Grant je Červený trpaslík :-). On snad napsal i něco vážného? Mandragora je dost síla - kdo to chápe jako komedii, je magor. Machiavelli - Vladaře lousknuls? Baudolina jsem nečet, dík za echo. A souhlas - papír je papír (ač sračky, přečtu). Kindle je jenom šidítko. edit: Minulý týden jsem u popelnic našel metrový komín Ikárií a menší (půlmetrový) Exalticonů. Vypadal jsem jak homelesák kumulující papír, jak jsem to odnášel dom :-D. Boha, kdo se takových skvostů zbaví?

Ikarií jsem se zbavil i já (ovšem já zdaleka neměl nějaký komplet, bylo to číslo semotamo). Už toho doma bylo prostě moc. Ale já je nevyhazoval, hodil jsem je na Aukro, takže si zase někdo početl. Já bych ovšem Ikarie nepřeceňoval. Skvosty v tom jsou, ale vloženy systémem náhodných výbuchů. Na jednu perlu devět průměráků a to ještě ne v každém čísle.

Jo - tak to jsem taky nečetl. Já toho zas až tolik nečtu. Od Eca jenom Jméno růže a to už je taky nějaký pátek.
Na co se ještě (opět, protože napoprvé jsem to před asi patnácti lety nedal) chystám, jsou Satanské verše - mám je v knihovně "stylově" vedle Mein Kampf (ten mě čeká taky, protože to samé - nedokázal jsem to "dát").

Mno, z Rushdieho budeš asi zklamaný. Nic až tak "satanského" na té knize není. IMHO jde pouze o sociální kritiku a behaviorální vztahy. Vůbec netuším, co na knize muslimům tak vadilo. Mein Kampf jsem nečetl. Ne že bych měl výhrady, ale nějak to šlo kolem mne. Mám to stažené, narvu si do čtečky. Ale zanechme klasiky. Dost hodně doporučuju severské detektivky. Louskni čtyřlogii Keplera (pseudonym) a nebudeš slastně spát. Skoro horor.

"...Napínavý román z blízké budoucnosti, kdy celá Evropa bude pěkně spojená dokonalými zákony a neprůstřelnou ústavou, jejíž článek 13 199 říká: "Nikdo nesmí být omezen ve svém právu zastávat jakékoli pracovní místo, a důvodem odmítnutí nesmí být ani věk uchazeče, ani barva pleti, ani jeho názor či schopnosti." Ve spojené Evropě blízké budoucnosti totiž neschopnost neznamená možnost, s níž se musí počítat; neschopnost je tu povinná..." I o vážných věcech lze psát "nevážně". Je to zajímavé zpracování motivu 1984.

pokud by někdo toužil po oddychovce, tak brettův prevítem snadno a rychle a frýbové robin, nezklame.

dovolím si citaci z http://www.databazeknih.cz/knihy/previtem-snadno-a-rychle-610

Ukázka:
DEN DVACÁTÝ DEVÁTÝ

Dnes ráno daleko úspěšnější ničivý zásah. Na pohovce v obýváku se vyvalovala kočka a já se pomalu jako červ sunul ke stolku. Na něm skleněná váza s kytkami.

Když jsem dospěl ke stolu, popadl jsem ho za jednu nohu a začal jím zuřivě třást.

Chvíli ta operace trvala, ale nakonec se váza centimetřík po centimetříku začala sunout po stole, až konečně sletěla. Ozval se krajně uspokojivý třesk rozbíjeného skla a po koberci se rozlilo jezero vody.

Pak se mi podařilo dostat se v rekordním čase na druhou stranu pokoje, a tam jsem rychle popadl chrastítko ve tvaru lízátka. Ona mi ho vnucuje už aspoň pět měsíců, a tak jsem si řekl, že teď přišla ta pravá chvíle ho vyzkoušet. Strčil jsem ho do pusy a začal jsem žvýkat.

Načasoval jsem to jen tak tak. Sotva jsem stačil zaujmout postavení, už tu byla Ona. Když uviděla rozbitou vázu, byla fakt zběsilá, a nerozhodně se koukala z kočky na mě a zase zpátky.

S potěšením můžu ohlásit, že dospěla k tomu správnému závěru.

Kočka dostala pěkně natřískáno, nakonec se Jí vytrhla a vystřelila kočičí dírou do další ukřivděné postní noci bez večeře. Hihihi.

Zpět do debat Přispět do debaty Nahoru