Předmět Autor Datum
Cyklostezky? No nevím, ale severně od Brna si můžeš udělat výšlap do Moravskýho Krasu, takovej Puste…
Prasak 26.02.2014 08:15
Prasak
Moravský Kras určitě zkusím.
Niko Bellic 26.02.2014 16:50
Niko Bellic
Já byl v Brně jen v Komíně a to chvilku, ale těch šlapek kolem mě jezdilo tolik, že to určitě nebude…
Kurt 26.02.2014 08:59
Kurt
Ta odkazovaná trasa kolem přehrady je strašlivě nepřehledná a nebezpečná, cyklisti tam padají jak hr…
Moas 26.02.2014 11:13
Moas
Já vím, byl to protiklad těch silniček (se skrytým sdělením, že nám autor nesdělil, co má za kolo a…
Kurt 26.02.2014 11:23
Kurt
K fyzičce: přežil jsem bez újmy 60 km jízdu po rovině nebo třeba výšlap na Sv. Hostýn. Čili něco naj…
Niko Bellic 26.02.2014 16:27
Niko Bellic
Tak vetsi lez jsem tady dlouho necetl. Na te ceste neni nic straslive nebezpecne. Cyklisti tam nepad…
Radek 26.02.2014 12:24
Radek
Ty budeš na tom hodně blbě, když nedokážeš oponentní názor napsat bez hromady invektiv.
Prasak 26.02.2014 13:27
Prasak
Já když vidím příspěvek od Radka delší než dvě slova, tak ho ani nečtu. Pomáhá mi to. A jak tak kouk…
Moas 27.02.2014 07:40
Moas
To je jediný rozumný přístup k těmto internetovým chudáčkům. Někdo rád holky, jiný vdolky no a toto…
Roker 01.03.2014 12:19
Roker
Ne ne, nesu na tom blbe. Jen uz zacinam byt alergickej na plebs a sorry, ale vetsinu z vas za nej po…
Radek 28.02.2014 13:27
Radek
Vyjadřuješ se jak dlaždič ve chvíli, kdy někdo nedláždí podle tvých představ.
Prasak 28.02.2014 13:47
Prasak
promiň, ale znám docela dost lidí ve věku 70 a víc let a jejich fyzičku by nedal ani celý veslařský…
kmochna 26.02.2014 15:06
kmochna
říkal ti tvůj psychiatr, že dokážeš jedním příspěvkem v podstatě nasrat všechny? Asi ještě neznáš "…
Roker 26.02.2014 15:15
Roker
svého času si říkal nemohoucí na živě. velice dobře ho umím detekovat. taky jeho skoro první příspěv…
kmochna 26.02.2014 15:18
kmochna
Filcku z Živě pamatuješ? ;-)
L-Core 26.02.2014 17:15
L-Core
Filcka byl dobrej, dokázal se pohádat i s botem. [186-filcka-gif]
karel 27.02.2014 07:19
karel
to trumfuje i onen slavný rozhovor dvou botiček na dc hubu. tuším, že to bylo o fyzice.:-D
kmochna 28.02.2014 12:46
kmochna
Mamrde Rokere, tebe nemam rad z nekolika duvodu, ktery maji jedno spolecny - vztah ke zviratum. Dela…
Radek 28.02.2014 13:46
Radek
Kmochno, Tebe jsem mel za rozumnejsiho. Ty asi taky neumis cist, co? Ja tam jasne psal o duchodcich…
Radek 28.02.2014 13:32
Radek
to je tvůj názor, budu ho ctít. nesedím 24 h za pc, ale makám třeba i 36 h v kuse v extrémní teplotě…
kmochna 28.02.2014 14:06
kmochna
Díky za tipy. V první fázi bych se rád dostal z hl. nádraží do Komína, kde bývám.. Nějaké doporučení…
Niko Bellic 26.02.2014 16:37
Niko Bellic
Nikdy jsem to nejel, ale zkus tu trasu, co je tady: https://maps.google.cz/maps/ms?ie=UTF8&oe=UTF8&m…
Kurt 27.02.2014 08:22
Kurt
Díky, to mi hodně pomohlo se zorientovat. :beer:
Niko Bellic 27.02.2014 11:53
Niko Bellic
Promin, ze ti na to nedokazu odpovedet, nejezdim po meste na kole, takze bych ti mohl poradit pouze…
Radek 28.02.2014 13:41
Radek
Dobré, to nebude zas tak složité jak vidím. Kolem řeky až k Anthropos a jak se dostanu na Veslařskou…
Niko Bellic 28.02.2014 17:03
Niko Bellic
Nejsem cyklista a tak znám cyklostezky jen ty, co jsou jako namalované pruhy na silnicích. Nechápu,…
Moas 26.02.2014 11:09
Moas
Jo, vlakem do Bilovic jsem to jednou zkusila s kolobezkou.. no byla sranda tu kolobezku nalozit a vy…
merlouska 26.02.2014 17:44
merlouska
docela zajímavá cesta vede na jih a vede až do Vídně :-) http://www.cyklobrnowien.cz/trasy/default.…
touchwood 27.02.2014 08:32
touchwood
Na kolobrndě do Vídně? To by měla haksny jak sestry Williamsovy! ]:)
Kurt 27.02.2014 08:35
Kurt
s kolobrndou určitě ne, ale na kole to je +/- po rovině prakticky až do Vídně, na hranice se to dá z…
touchwood 27.02.2014 21:59
touchwood
Jen tak ze zvědavosti...taky čerstvě přistěhovaný ? A odkud ? Že jsi psal Hostýn.
MM_tank 26.02.2014 16:35
MM_tank
V Brně zatím jen studuji. Bývám na kolejích někdy i přes víkendy, tak bych toho chtěl využít.. :-)
Niko Bellic 26.02.2014 16:42
Niko Bellic
Že jsem tak smělý, jakého okupuješ araba? Horácia nebo treka? Či snad silničku? Sorry za trošku OT.
mif 01.03.2014 09:02
mif
Trek - napůl "cesty" mezi kolem horským a silničním, jak zní definice. Značka Merida, model přesně n…
Niko Bellic 01.03.2014 10:13
Niko Bellic
Jj. Meridku mám taky (akorát horáka) - absolutně bezproblémový hardware. Jestli jezdíš jenom na cykl…
mif 01.03.2014 11:57
mif
No někdy i po lesních cestách právě a už jsem jednou pichl o trn, tak si myslím, že trochu silnější…
Niko Bellic 01.03.2014 12:08
Niko Bellic
Jednou je nahoda. Az budes pichat casteji, zacni to resit.
Kurt 01.03.2014 12:30
Kurt
Mno, používám "levné" Ritchey a píchám taky. Ale jenom v lese (halúzky, kořénky). Na cykláči je to t… poslední
mif 01.03.2014 12:42
mif
Merida Crossway? To mám taky, takovej kompromis na silnice a lesní cesty.
Prasak 01.03.2014 12:00
Prasak
Jo to bude ono :-)
Niko Bellic 01.03.2014 12:09
Niko Bellic

Cyklostezky? No nevím, ale severně od Brna si můžeš udělat výšlap do Moravskýho Krasu, takovej Pustej žleb okolo Punkevních jeskyní je krása. Není problém si zajet vlakem z Brna do Blanska a od tama už na kole. Zpátky třeba přes Křtiny Josefovským údolím do Adamova a od tama přes Bílovice zpět do Brna.

Já byl v Brně jen v Komíně a to chvilku, ale těch šlapek kolem mě jezdilo tolik, že to určitě nebude náhoda - skoro bych řekl, že tam někde mají hnízdo. ;-)
Směrem na Prígl frčeli silničáři, pokud bys to chtěl i s brdečkama, tak ty tam mají taky - třeba tak: http://www.cykloserver.cz/tipy-na-vylety/detail/?d=15124
Ale projíždění města na kole bych asi spíše nedoporučil (proč by to taky kdo dobrovolně dělal?).

Ta odkazovaná trasa kolem přehrady je strašlivě nepřehledná a nebezpečná, cyklisti tam padají jak hrušky, nerovná prašná cesta s místy silným kamenitým terénem, točitá kolem skal, není vidět za roh, kde se často nachází další chodci nebo protisměrní cyklisté. Očistec. Pěší procházky tamtudy jsem vzdal, nejde o relaxační vycházku ale o neustálé bytí ve střehu a uskakování.

K fyzičce: přežil jsem bez újmy 60 km jízdu po rovině nebo třeba výšlap na Sv. Hostýn. Čili něco najezděno mám. Kolo mám takové "normální" (prd se v tom vyznám). Má to odpruženou přední vidlici a plášťe s jemným vzorkem. Jede se s tím dobře po silnici i v lehkém terénu.

Tak vetsi lez jsem tady dlouho necetl. Na te ceste neni nic straslive nebezpecne. Cyklisti tam nepadaji jako hrusky. Jako hrusky tam mozna padaji idioti, co si predstavuji stezku pro cyklisty jako dalnici a "cyklisti", pro ktery je horskou trasou vyhnuti se kanalu na silnici nebo prejeti 0,5 cm vysokeho korenu. Taky tam muzou padat pesi, kteri se cyklistum prozirave pletou pod kola. Tech jsem par videl, vsichni v duchodcovskem veku s hulkama v rukach, ale chteli lezt po skalach... Tak co po takovych lidech chces...

Tu cestu jezdim nekolikrat tydne. Videl jsem padat z meze par debilu, ale to jsou ti, co si koupi horsky kola, navlecou se do nejmodernejsiho obleceni, ale doted jezdili pouze na te dalnici nebo tam padaji ti, co si hraji na zavodniky a mysli si, ze jsou mistri sveta. Ale i tak je tech padu minimum. Spouste lidi dnes jde o formu a ne o obsah. Presne takovi kokoti tam padaji obcas az do vody, ale tech je fakt minimum za celej rok.

Pro kohokoli, kdo na kole trosku jezdi dal nez do hospody na skopek, je to cesta spis podprumerna. Je tam par mist, na kterych je pro nekoho lepsi ty 2-3 metry kolo prevest, protoze hrozi stret s debily popsanymi vys a je jedno, jestli je pesi nebo na kole. Nicmene i tam je tolik tras, ze i te, dle tebe "straslive nebezpecne", se da krasne vyhnout. Jen to chce mit na nohou svaly nebo to zbabele projet po asfaltu o par metru pres vodu vedle.

Jinak pro tazatele. Pres Brno vede na muj vkus dost cyklostezek, ale proc jezdit ve meste jsem nepochopil. Muzes jet na kole az do Vidne. Je to skoro po rovine. Od vypadovky na Bratislavu mas cyklostezku az po prehradu. Tam videl Kurt jezdit v Komine kolem reky ty lidi.

Kolem prehrady mas tolik "cyklostezek" i po lesich(mluvim o horskym kole), ze to nestihnes projet ani za rok, kdyz si nebudes vybirat teren. Staci si vybrat smer - Velka Bites, Kurim, Ivanovice atd. Pak sever Brna to samy. Jsou to kopce s dobrym terenem. Pro kola je ale nejvhodnejsi smer prehrada a pak ven na Smelcovnu, Javurek atd.

Takze jestli hledas cesty pro horsky kolo (30-80km), staci dojet treba k prehrade a pak ven na mista, o kterych jsem psal. Budes mit na mesice co delat. Nejsou to ale cyklotrasy s asfaltem, po rovinach atd. Na druhou stranu nepotkas moc cyklistu, pokud si nevyberes uplne proflaklou trasu.

To je jediný rozumný přístup k těmto internetovým chudáčkům. Někdo rád holky, jiný vdolky no a toto individum se ukájí v reakcích na jeho demenci, nic víc v tom není třeba hledat. Internet dává lidem, co jsou v reálném životě nýmandi pocit důležitosti a moci, ani si neuvědomují, že je to jen iluze...
Takže ignorace jej v podstatě ničí ;-)

Ne ne, nesu na tom blbe. Jen uz zacinam byt alergickej na plebs a sorry, ale vetsinu z vas za nej povazuju kvuli chovani, ktery predvadite dlouhodobe k BFU. Tak te jen hosanku vyvedu z omylu.

1. Invektivy vuci Bellic nemam. Pouze jsem vyjadril svuj nazor za pouziti slov s expresivnim zabarvenim, neb se me dotyka, co za nesmysl moas rekl. Nikoho konkretniho jsem neurazel, mluvil jsem obecne o tom, jak to tam chodi a o lidech, kteri tam (na te trase) opravdu zpusobuji problemy.

2. oponentura zalozena na lzi a neznalosti neni oponenturou, ale placnutim do vetru od nekoho, kdo o dane veci nic nevi. Moas se sam priznal, ze neni cyklista. takze si tvuj nazor s oponenturou strc vis kam.

Dnes tusim, ze dostanu ban, ale mam toho tolik na jazyku...

Mamrde Rokere, tebe nemam rad z nekolika duvodu, ktery maji jedno spolecny - vztah ke zviratum. Delas ze sebe chovatele a nektery tvoje prispevky na tera poradne dokazuji, ze ses jen pozer. Z takovych "chovatelu" je me zle. Jen ti muzu sdelit, ze jsem jeden z tech, kdo v EU parlamentu dela kroky proti lidem, jako je vas pulka z tera poradny, at teda dostojim tvymu vylhanymu tvrzeni, ze sem chodim nasirat lidi. Tebe jsem ted nasral nebo chtel nasrat zamerne. Vic se k tobe nevyjadruju a pokud nedostanu ban, tak se ani sluvkem k tobe nevracim.

Kmochno, Tebe jsem mel za rozumnejsiho. Ty asi taky neumis cist, co? Ja tam jasne psal o duchodcich s hulkama v rukou. To znamena, ze tam potkas obcas i takovy, co maji problem chodit. Nemel jsem na mysli tech par jedincu, kteri jsou vyjimkami a kteri nehcodi se stareckou holi, kterou jsem mel na mysli.

Jinak souhlas. Existuje par sedmdesati a viceletych lidi, kteri strci do kapsy pad mladsich. Urcite ne cely veslarsky klub. Jenze je jich jen par a jsou to zatraceny vyjimky a vetsinou strci do kapsy pouze lidi jako jste Vy, co sedi 24h/den u PC. Proti sportujicimu "cátníkovi" nemaji sanci.

Vsechny jsem snad nenasral, ale tebe urcite jo. Tak sorry. Pouziju tohle " Dej si obklad na čelo a omývej si přirození vlažnou vodou,", a budes v klidu. Uvidis.

Promin, ze ti na to nedokazu odpovedet, nejezdim po meste na kole, takze bych ti mohl poradit pouze trasu, pro auto, ale tu si najdes sam. Ale, jestli pouzivas nejaky aplikace na Androida, ci jinej system, zkus Endomondo. Je v nem sdileno pomerne dost tras, ktery te vyvedou z centra primo k prehrade a zminenemu Kominu a okoli. Komin resit nemusis. Res hlavne reku, pripadne cedule PREHRADA, ZOO.

Pokud bydlis nekde u hlavniho nadrazi (vlakovyho), jel bych neco takovyho, co nejdriv k rece k cyklostezce
sem

Jen si pak dej trosku pozor na par mistech, u autosalonu ROS (jedes po druhe strane) a u Riviery, abys spravne najel. Kdyz najedes spatne, nic se nedeje. Jen si to natahnes o par km, nebo se vratis nebo se nastves a pojedes po silnici:)

Nejsem cyklista a tak znám cyklostezky jen ty, co jsou jako namalované pruhy na silnicích. Nechápu, jak se tam někdo může odvážit dobrovolně.
Jinak viz Prasak, zejména úsek do Bílovic z Brna je pěkný, akorát je tam přecyklistováno, přebruslařováno a do toho se motají chodci (já).
Když jsem ještě jezdíval pravidelně vlakem z Brna na sever směr zmiňované Blansko, tak jsem dumal, jestli by mi stálo za to rvát se s kolem do vlaku, kór do vagonu, který není na kola VŮBEC uzpůsoben, ale to je jiný příběh.

Jo, vlakem do Bilovic jsem to jednou zkusila s kolobezkou.. no byla sranda tu kolobezku nalozit a vylozit. Nalozit ji jeste slo, s vylozenim mi nastesti v Bilovicich pomohl nejaky ochotny pan, ktery tam nastupoval, jinak nevim, bych ji asi musela hodit na peron z vejsky :-D
Dyt kurna minimalne Brno-Bilovice n. S. (mozna i dal, ale tam uz to neznam) je uplne idealni trasa pro vlak uzpusobenej na prepravu kol, kolobezek, klidne i kocarku, pac ta cyklostezka z Bilovic zpatky do Brna je fakt krasna. A CD tam hodej ty nejpitomejsi mozny vagony :-D At tam poslou taky nejaky City Elefanty, z Berouna do Prahy se ta kolobezka vezla velice pohodlne :-)

No a jinak teda jestli si muzu prihrat polivcicku, ja bych ocenila tipy na nejaky cyklostezky spis fakt po tom Brne nebo nejblizsim okoli, aby to bylo sjizdny pro kolobezku, cili radeji nejake ty asfaltky (ona se sice vydava za terenni, ale s tim jak ma nizko to "prkynko", tak do terenu je fakt na dve veci) a pokud mozno co nejvic rovinaty :-)

Trek - napůl "cesty" mezi kolem horským a silničním, jak zní definice. Značka Merida, model přesně nevím. Už má své roky, kupováno v létě 2006, tehdy za 10k tuším. Zdálo se to jako pálka, ale nelituji. Za celou dobu jsem měnil jenom brzdové špalky a šteloval brzdy. S kvalitou max. spokojenost. Akorát pláště už jsou trochu sjeté, tak je vyměním.

Mno, používám "levné" Ritchey a píchám taky. Ale jenom v lese (halúzky, kořénky). Na cykláči je to tragédie - má to špunty jak z kopaček a vrčím na sto honů. Cykláč, polňačky a trek = polohorské pláště (semislick - postranní drapák a střední slick). Nenabiješ si hubu na mírném terénu a pojede to dobře i na asfaltu.

Zpět do debat Přispět do debaty Nahoru