Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Pařížský salát

Pokud Vám nechutnají ty umělě slazený hnusy z výrobního salámu,co se dnes prodávají,můžete si udělat vlastní Paříž.
Toto je origo receptura z Receptur studený pokrmů(1987).Takovejhle salát jsme jídali za totáče po bufetech.

Na 1 kg potřebujete

Šunkový salám 400g
Okurky sterilované 180g
Majonéza 300g
Zelený hrášek steril. 60g
Cibule 25g
Hořčice plnotučná 20g
Ocet 5g
Cukr 10g
Worcester 8g
Pepř mletý/drcený 0,5g
Sůl 10g

Jsou zobrazeny jen nové příspěvky. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Kdysi jsem tyto "kašovité stravy" kupoval s oblibou. Dvacet deka vlašáku, pochoutkového, nebo pařížs… poslední
Zerozero 02.01.2014 21:32
Zerozero

Kdysi jsem tyto "kašovité stravy" kupoval s oblibou. Dvacet deka vlašáku, pochoutkového, nebo pařížského,
s několika rohlíky bývala běžná svačina.
Dnes už ne. Po zjištění, z čeho se to vyrábí, pokud nebudu mít jiné jídlo, snad budu o hladu.
Před časem jsem to ale zase vyzkoušel :-(
Koupil jsem "pochoutkový salát". Na kelímku bylo složení.
Hlavní ingrediencí bylo "výrobní salám pochoutkový" jeho složení
---" drůbeží strojně oddělené maso, kůžová emulze, voda, vepřové kůže, vepř. maso 2% a soubor Eček."---
"majonéza -- voda, olej, vejce 1%, směs zahušťovadel (xanthan a pod. už nepamatuju).
Dále hrášek a nějaké další složky.
Zejména Kůžová emulze moje chuťové buňky velmi "povzbudila"
Bojím se zjistit, z čeho je výrobní salám, bez označení "pochoutkový" :x:

Také jsem vyzkoušel koupit salám "Gothaj" kdysi ne nějaká špička, ale třeba do salátu dobrý.
Nyní po zjištění ze to je podivná moučně kašovitá hmota, jsem to jen opatrně ochutnal a usoudil,
že to vezmu k sestře psovi.
Pes k tomu čichnul a odešel (nekecám). Musím podotknout, že slepice to sezobaly. Jen nevím, jestli po tom ještě snášely normální vejce. Ale snad jo. Slepice je velmi účinný biologický likvidátor čehokoliv, tak na to mají účinné obranné mechanismy. Podle posledních informací, alespoň nepošla žádná 8-):-)

Zpět do debat Přispět do debaty Nahoru