loading...
Předmět Autor Datum
Taková debata už tady proběhla: http://debaty.net/debates/7761-co-vy-a-zbrane Což ovšem neznamená, ž…
IQ37 21.11.2013 19:20
IQ37
Nejlepší obrana je útěk. Cokoliv dalšího je problém. 1. musíš to mít nacvičené, umět s tím zacházet…
M-Pol 21.11.2013 19:21
M-Pol
Vás názor beriem, ale zoberme si opačnú situáciu kedy by ste boli na ulici sám a videli by ste nieko…
neregistrovaný 24.11.2013 14:25
neregistrovaný
Hrdinů jsou plný hřbitovy. Pokud chcete pomoct, můžete vzít telefon a pomoc přivolat - nemáte-li pro…
Kurt 24.11.2013 14:51
Kurt
Ale to platí přeci dvojka, zvážit situaci svoje síly/schopnosti ........ (třeba to řeší telefon) I t…
M-Pol 24.11.2013 14:51
M-Pol
Hasit, co tě nepálí, byť v dobrém úmyslu, se může pěkně vymstít.
Niko Bellic 24.11.2013 14:55
Niko Bellic
A díky tomu je naše společnost v takovém stavu, v jakém je.
JR_Ewing 25.11.2013 09:15
JR_Ewing
Ano, nosim. http://www.euro-security.info/euro-security.info/cs/peprove-spreje-a-sprejove-svitilny/…
RedMaX 24.11.2013 21:15
RedMaX
Přinejhorším to jde použít v hospodě, když je omáčka málo ochucená.
karel 24.11.2013 21:49
karel
V naší firemní "restauraci", tedy v kantýně, by se to určitě ujalo. Už tak někteří kolegové bez chil…
Prasak 24.11.2013 21:57
Prasak
zkousel jsem, jestli je jeste funkcni a nejak jsem to nezvladl, funkcni byl a vydatne Máš bod, uděl…
Dale Cooper 24.11.2013 22:11
Dale Cooper
Uz je to dyl. Stane se no, Darwinovku bych s tim nevyhral, ale zkouset to na vetru byl blbej napad.…
RedMaX 24.11.2013 22:39
RedMaX
No, hodnotím to zase pozitivně, že sis to vyzkoušel na sobě a ne na někom třeba nevinném :-)
Dale Cooper 24.11.2013 23:14
Dale Cooper
Takže se potvrzuje, že nejen chcát proti větru, ale také stříkat pepřák (nebo chillák) se nevyplácí…
Roker 24.11.2013 23:16
Roker
jj :-)
RedMaX 25.11.2013 23:09
RedMaX
No ale co ak bude mat utocnik plynovu masku?
blue5 27.11.2013 20:15
blue5
Pak mu to musis nastrikat na lachtana, tam to taky funguje :-D jednou jsem se po krajeni Naga Joloki…
Roker 27.11.2013 22:12
Roker
Ahá, tak už jasný, tak to ten Bolt dělá! Ne, že by byl tak dobrej, on dá šaškovi červenou čepičku a…
Prasak 28.11.2013 17:19
Prasak
No, tuhle zkusenost uz sem taky udelal a to jsem si 2x pred tim umyl ruce - inu zazitky.
bahno 28.11.2013 18:55
bahno
Nepřišel jsem na to, čím to umýt. Prostě to jen postupně slábne, až to nemá tyhle důsledky. Ale mně…
Kurt 28.11.2013 18:58
Kurt
:-D A co patnerka? Nebo hrajes hru jak dlouho se udrzis nez te shodi? :-D
Roker 28.11.2013 19:05
Roker
Nevím, já jí kvůli tomu nevolám. :-?:-D
Kurt 29.11.2013 14:57
Kurt
Bod pro Tebe :-D
Roker 29.11.2013 15:30
Roker
Já si jednou po krájení čerstvých Tabasco papriček promnul oči. Not good.
Moas 07.12.2013 22:22
Moas
Nenosim nic, viem sa ubranit sam, ale toto je dobre tema na debatu. Podla mna ak zacnes nosit noz a…
fleg 02.12.2013 08:58
fleg
Konečne zmysluplné vety, ktoré mi navyše trochu otvorili oči. S tým nosením nejakej zbrane máte urči…
neregistrovaný 06.12.2013 21:39
neregistrovaný
fleg to napsal krásně. nicméně já jezdím třeba prvním ranním metrem o víkendu, jede tam kmochna, ožr…
kmochna 07.12.2013 00:12
kmochna
v prípade nejakej potyčky by mi mohol ešte aj uškodiť, keďže ako vravíte, protivník sa môže náhle zľ…
Kurt 07.12.2013 08:32
Kurt
Vyložil ste si to celkom zle. Existujú aj ľudia, ktorí tie bitky doslova vyhľadávajú a myslíte si, ž…
neregistrovaný 07.12.2013 10:27
neregistrovaný
Občas prý pomůže, když se přepadený zachová naprosto nestandardně. Jednou jsem slyšel nějakýho krimi…
Zdenál 07.12.2013 10:51
Zdenál
To se snad i doporučovalo. Na "Pomoc" nikdo nereaguje, na "Hoří" se seběhnou lidi.
Zarniwúp 07.12.2013 10:58
Zarniwúp
asi se chteji ohrat, tak ja az me nekdo prepadne zkusim zarvat "sleva" a "zadarmo", to by teoreticky…
RedMaX 07.12.2013 19:04
RedMaX
Násilník začne řvát "práce" a zase se rozutečou.
karel 07.12.2013 19:16
karel
Ono je to jedno. Mojí jsem řekl, že v případě napadení (či jen náznaku napadení) má začít ječet jak…
mif 07.12.2013 23:09
mif
Neslyšeli jste ji. Umí to Sousedé vás musí milovat, když na to jdete :-)…
Dale Cooper 07.12.2013 23:27
Dale Cooper
O tom nepochybuj ]:). Naše milostné hry jsou proslulé v několika paralelních vesmírech.
mif 07.12.2013 23:32
mif
Přece u toho nemusí řvát jako TRex. Roubík z kalhotek zabere ]:)
L-Core 08.12.2013 00:03
L-Core
Mně se to líbí :-[. Sousedům už méně. Roubík z jejích kalhotek by byl tak do nosa...
mif 08.12.2013 00:22
mif
Na kolegu přijeli v létě policajti, když na to vlítli, krátce po nastěhování. Bydlí v paneláku, někd…
Dale Cooper 08.12.2013 19:41
Dale Cooper
Neznám moc lidí, co preferují ženský s velkým frňákem. Seš první.
Prasak 08.12.2013 22:02
Prasak
Třeba má mif nějakou negryni :-)
Dale Cooper 08.12.2013 22:03
Dale Cooper
Koňové :-D! Frňák má normální a hezký, akorát kalhotky nosí subminiaturní.
mif 08.12.2013 22:15
mif
A měříš to objektivně, nebo subjektivně?
Prasak 08.12.2013 23:28
Prasak
Subjektivně objektivní. Proč se ptáš? Tvoja ho má jak vjezd do pískovny?
mif 08.12.2013 23:41
mif
Nesrovnávám, pokud máš na mysli tohle.
Prasak 09.12.2013 00:44
Prasak
Vy ste hovada, co dokazu pokazit kazdu peknu a vaznu temu. Uchylaci. Fuenteho na vas.
fleg 09.12.2013 07:18
fleg
Ale tím bys z toho už udělal opravdový extrém. poslední
Prasak 09.12.2013 07:27
Prasak

Nejlepší obrana je útěk.
Cokoliv dalšího je problém.
1. musíš to mít nacvičené, umět s tím zacházet a vědět kdy to adekvátně použít
2. každá taková situace je jiná, pokud musíš přemýšlet jak a co, nemáš stejně šanci ani se samopalem

Ano, nosim.

http://www.euro-security.info/euro-security.info/cs/peprove-spreje-a-sprejove-svitilny/tornado

Ne, akorat jsem si kdysi jiny mene ucinny sprej fouknul do ksichtu, zkousel jsem, jestli je jeste funkcni a nejak jsem to nezvladl, funkcni byl a vydatne, myslel jsem, ze mi hori nos.

Hodne to vyuziju zvlast ted v zime, kdy je brzy tma a mam to jako svitilnu. Na jinyho cloveka jsem to zatim nepouzil, nebyla prilezitost - nastesti. Jeden znamej to pouzil na ciziho psa, kdyz mu napadl toho jeho, zasah dostali oba, ale jeho pes to mozna diky tomu prezil, takze vyznam to urcite ma.

Uz je to dyl. Stane se no, Darwinovku bych s tim nevyhral, ale zkouset to na vetru byl blbej napad. Zas az tak, ze bych si to fouknul do ksichtu to nebylo, samozrejme jsem tim sprejem striknul smerem od sebe, ale zrovna zafoukalo ... :-D
Na druhou stranu, potreboval jsem jistotu, ze to v pripade potreby k necemu bude a tu jsem ziskal, takze to vylozene kriticky nehodnotim. ;-)

Nenosim nic, viem sa ubranit sam, ale toto je dobre tema na debatu.
Podla mna ak zacnes nosit noz a vytiahnes ho natrafis na niekoho s nozom alebo pistolou. Ak zacnes nosit pistol natrafis na niekoho s pistolou a koledujes si o pruser.
Pri sebeobrane ti kazdy mudry clovek povie, ze najlepsou obranou je utek.
Ked som bol mensi mali sme samozrejme ako deti konflikty, hlavne s pocerenejsou minoritou. Raz na klzisku som omylom vrazil do jedneho a ked som siel domov pockali si na mna asi 6. Dostal som do nosa jednu, navyse pred dievcatom, co sa mi pacilo a bal som sa nejakej odvety, bolo ich proste viac, navyse strach je uplne normalny. Vies si predstavit, co to s chlapcom na zaciatku puberty spravi.
Mozno niekde tam sa zacal moj zaujem o bojove umenia. V jude som sa dopracoval na 2 vykonostnu triedu a 3.kyu a mal som isto dokonca na sportove gymnazium. CHodil som aj na kickbox, karate som sa venoval vo volnom case, samozrejme sme koketovali aj s exotickymi umeniami ako bolo v tej dobe aikido alebo wing-chun a v 80 rokoch sme boli jedni z mala v meste co ovladali boj s palicou, tonfou, ci nunchakmi. Materialy na studium boli vtedy pomerne vzacne;o). Zacali sme v partii chodit trenovat do sokolovne s gymnastkami, takze nasa obratnost bola tiez na nadstandartnej urovni.
Samozrejme konfliktom som sa radsej rozumne vyhybal, aj ked v tej dobe som si veril, ze 3 protivnikov zvladnem kedy chcem a mal som aj stastie lebo som vzdy chybal na akcii, kde sa nieco zomlelo, co som aj trosku lutoval;o).
A teraz pride prekvapivo pribeh, ked som na jednej akcii nechybal. Paradoxne sa to stalo necakane, ked sme sa boli vecer na intraku najest v jedalni. Boli sme traja a ked sme prichadazali sedeli pri jednom stole 5 chalani. Zrazu sa dvaja rozbehli a zdrhali odtial, co som v tej chvili este nechapal. Pochopil som o chvilku, ked z vedlajsieho stola prisiel na kus reci jeden holohlavy chlapec.
Skratim to. Boli traja, boli to zname bitkarske firmy a boli to klasicke hlavatky, chlapsi s velkou hlavou, mdleho rozumu, bez krku a bohuzial fyzicky vyrazne vacsi ako ja (mam len 178cm). Navyse moji kamosi boli fajn na pive, ale spolahnut sa na nich nedalo. Jedneho z nas ten prisediaci poznal, druhy bol vacsi a tak si vybral mna, chlapca s okuliarkami. Ked ma prist ku konfliktu citite to vzdy skor, takze som premyslal, ze ho zlozim na zem cely ten cas, co tam vyryval. Mal som pred skuskou, vedel som, ze ked zacnem zostanem v tom sam, ze su tam dalsi 2 co sedia a cakaju len na to a ten chlapec mal mutny pohlad. Podla hovoru nebol pod vplyvom alkoholu, ale skor nejakeho fetu. Vsade stoly, stolicky, sklo, same veci, ktore ta mozu zranit. Utekat sa mi nechcelo, navyse by som tam nechal kamosov. Takze chlapec mi ostentativne zlozil okulare z nosa, dostal som jednu po ksichte a potom odisiel. Dalsia hanba na 3 zimy, pred kamosmi, s ktorymi sa stykam doteraz a sem tam to vytiahnu;o). Aj s odstupom casu si myslim, ze som sa rozhodol spravne, uz len zlomena ruka by ma diskvalifikovala pred dolezitou skuskou v skole, navyse by som velmi pravdepodobne tych 2 dalsi nedal. Ten pri stole by letel dole hned, moj utok by necakal, ale v tom case (23 rokov) som uz nebol na tom tak fyzicky dobre, necvicil som a dat dole 2 ludi o 15cm vacsich a 30-40kg tazsich...navyse ostrielanych z castych bitiek...proste bolo to ok tak ako to bolo.
Na zaver pridam pribeh preco je ten utek lepsi alebo preco jedna facka, na ktoru rychlo zabudnete tak neboli.
Raz som bol na brigade na stavbe popri studiu, kde nas bolo viacej brigadnikov. Clovek si popri skole musel na to pivo zarobit nejako. Na stavbe vznikol konflikt, ked jeden zo studentov, taky blavacik nieco brblal na robosov, jeden ho pocul, zisiel dole vytahom a zacal ho mlatit.
Nieco ine je, ked dostanete vy, nieco ine ked sa musite pozerat ako mlatia niekoho ineho, co dost zle znasam. PO chvilke ked sa mi to prestalo pacit som medzi nich skocil, bohuzial nastartovany chlap uz nehladel a hned som dostal jednu na oko (necakal som, myslel som si, ze sa zastavi). Bol to jeho jediny uder na mna, ja som skoncil na pohotovosti s asi 3 stehmi neskor, on neskor zomrel. Vsetko sa nastastie kvalifikovala ako nutna sebeobrana, svedkou bolo dost a bola to cele nestastna nahoda.
A tu je ta pointa, stalo to cele za to? Ten pocit je dost divny, navyse ten zmrd, ktoreho som sa zastal za to nestal (ani nepodakoval len vykrikoval jak chroma vrana), takze dost nerad na to spominam.
To som bol mlady, teraz ked ma clovek rodinu premysla este inak. Fetak s nozom ziadajuci penazenku, ktoremu je vsetko jedno, ked idem po ulici so zenou a deckom? Jasna volba, srat na peniaze, riziko, zeby len porezal nahodou niekoho z mojej rodiny je prilis velke, aj ked samozrejme moja jesitnost sa prieci a hovori nedaj mu nic zmrdovi.
Takze asi tak, treba vediet rychlo utekat a obcas pretrpiet nejaku tu ranu, aj "ked na to mas".
Inak co sa tyka palnych zbrani, ak si pozriete vsetky odzbrojovacie techniky, ktore si primerne nebezpecne lebo ich musite mat fest nacvicene, tak VSETKY su nebezpecne pre okolie, pretoze pri kazdej moze dojst k nahodnemu vystrelu do okolia, cize odzbrojovat niekoho na ulici je pekna blbost lebo si to moze odniest niekto iny.
A dalsia vec, co ma napadla...videl som zaujimavy dokument, kde uz neviemktory majster specnazu vyvracal 10 najbeznejsich obrannych technik proti nozu, ktore su popularne v inych bojovych umeniach a az som zasol ako logicky vyvratil vsetky na prvy pohlad ucinne obranne techniky.
No uz splietam, ako som povedal je to dobre tema na debatu, takze sa da o tom pisat aj cele hodiny nieco, hlavne ak niekto nieco zazil a ma nejake skusenosti.

Konečne zmysluplné vety, ktoré mi navyše trochu otvorili oči.
S tým nosením nejakej zbrane máte určite pravdu. Nikdy neviete, čo má vo vačku ten druhý a v dnešnej dobe tam môže mať naozaj hocičo ... Keďže ja sa ešte za decko považujem tak poviem, že tak 5 rokov dozadu sme sa s kamarátmi neraz dostali do potyčky s miestnymi chlapcami, ktorí si o sebe myslia až moc. Pokojne sme si hrali futbal, no chlapci samozrejme museli provokovať a neustále na niečo narážať, to mne sa mozrejme nedalo a otvoril som si hubu, čo som vtedy asi robiť skôr nemal, keďže tých pár pekných slov, ktoré som vyslovil ich nasrali natoľko, že boli schopný ísť si odtrhnúť z plotu metrové železné tyče. Samozrejme, čo vás v takej chvíli asi napadne, mysleli sme, že žartujú tak sme hrali v pohode ďalej, no keď už na nás nabiehali, uvedomili sme si, že nie je niečo v poriadku. Zobrali sme do rúk hokejky, no usúdili sme, že bude naozaj rozumnejšie utiecť, čo sa aj podarilo. Horšie, že tých idiotov stretávam niekedy aj párkrát do mesiaca, keďže rovnaké sídlisko a aj som stretával ... Toto sa nestalo iba raz, akurát v iných podobách. Ako sám vravíte, niekedy je lepšie si nechať na tú hubu dať. Áno, dostal som cez hubu, no myslím, že to bolo lepšie ako keby som sa mal do neho pustiť aj keď viem, že by neskončil dobre, no čo z toho, keďže by si nás počkali zase 10 ako to oni vedeli aj na iných ... od vtedy som ja ani kamaráti s nimi do styku nejak neprichádzal, no naposledy mi kamarát vravel ako niekoho domlátili boxermi o kamión .. zlomené rebrá a sánka. Samozrejme do toho ma asi tak nič, lebo neviem čo tam medzi nimi bolo. Čo tým chcem asi tak povedať ... za posledné roky som si to dal v hlave trochu inak dokopy. Kedysi som bol neskutočne bojazlivý, no teraz nemám obavy a nepôsobím ako zasratý. Čo to som s aj zmenil výzorovo ... Určite netreba dávať na javo strach, no netreba ani do nejakých konfliktov vyslovene skákať ... žiť si v kľude život, to je to čo by som rád ...
S tými zbraňami a sebeobranou. Aktuálne nenosím pri sebe nič, no nosil som boxera .. uvedomil som si ale, že by mi moc nepomohol ba naopak v prípade nejakej potyčky by mi mohol ešte aj uškodiť, keďže ako vravíte, protivník sa môže náhle zľaknúť, vytiahnúť nôž a proti nožu to je už beznádejné ... Chodím domov za tmy občas pomaly aj v lete a nie to ešte teraz v zime, keď je tma už okolo piatej. Nad nejakou tou zbraňou teda určite už nepremýšlam, skôr ten kaser a v pohode utiecť po prípade keby to bolo naozaj nevyhnutné tak radšej teleskop.
A keď už ste sa dostal aj k tým odzbrojovacím a obranným technikám, pozeral som pár dokumentov v ktorých ako vravíte bola väčšina vyvrátena a v prípade nejakého konfliktu asi len ťažko budete premýšlať nad nejakými technikami v tej smršti adrenalínu, strachu a premýšlania, čo spravíte. Ono je to určite iné skúšať si to niekde na kamarátovi a v "akcii".

fleg to napsal krásně. nicméně já jezdím třeba prvním ranním metrem o víkendu, jede tam kmochna, ožralí a ti co se je snaží okrást. sednu si vždycky blízko toho opily. uznávám, že má skulptura dva metry kůže v těle bytelným nedovolí přímý útok, ale rozhodnost se vyplatí. nepůjdou do otevřenýho střetu, když je zastrašíš. pokud by šlo jen o mně, tak odejdu.

v prípade nejakej potyčky by mi mohol ešte aj uškodiť, keďže ako vravíte, protivník sa môže náhle zľaknúť, vytiahnúť nôž a proti nožu to je už beznádejné ...

Tohle je podle mě zcela zcestná úvaha (a divím se, že ji tu zastává dokonce vícero diskutujících). Fakt máte pocit, že nějaký magor, kterému se kdoví proč nelíbíte a má v holínce kudlu, jí tam nechá jen proto, že vy máte holé ruce?
Já si to úplně živě představuju, jak mě v noci přepadne borec s klackem v ruce, na to já vytáhnu nůž, tak on vytáhne kudlu z boty, na to já zareaguju vytažením teleskopu, on vytáhne bouchačku,... to je normálně na grotesku. :-D

Vyložil ste si to celkom zle. Existujú aj ľudia, ktorí tie bitky doslova vyhľadávajú a myslíte si, že keď on chce ísť na päsťe a vy sa chcete ubrániť nožom tak sa ten dotyčný neuvedomí a nevytiahne si ten nôž? ... Chápem načo narážate a keď si to tak permietnem tak je to naozaj komické, no záleží z akého uhľa sa na to pozriete.

Občas prý pomůže, když se přepadený zachová naprosto nestandardně. Jednou jsem slyšel nějakýho kriminalistu vykládat, jak jednu ženskou chtěl někdo znásilnit, ona v šoku bezmyšlenkovitě zařvala "HOŘÍ!" - což násilníka natolik šokovalo, že obratem začal zdrhat.

Zpět do debat Přispět do debaty Nahoru

loading...