Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Chtěl někdo 1989 aby to takto dopadalo?

Převzato:
-aby bylo 600 000 nezaměstnaných oficiálně + 250 000 neevidovaných a 30 000
bezdomovců
-aby vodu zdražili na 80 násobek ceny roku 89
-aby plyn zdražili na 15 násobek
-aby elektriku zdražili na 15 násobek
-aby se bytů stavěla polovina a byty zdražili na 50 násobek
-aby uhlí a dříví zdražili na 15 násobek
-aby metro zdražili na 32 násobek
- aby se neobdělávalo 7 miliard m2 zemědělské půdy
-aby masmédia manipulovala s veřejným míněním
-aby vybilo 2 miliony kusů skotu a trávu neměl kdo žrát
-aby zdraví bylo jen pro bohaté
-aby se rodilo v průměru každý rok o 50 000 dětí méně
-aby a místo dětí k nám přicházeli imigranti z Rumunska ,Ukrajiny, Vietnamu, atd.
-aby vzrostla kriminalita o 300 %
-aby stoupl počet vražd o 100%
-aby bylo milion exekucí ročně
-aby národní podniky předali zahraničním vlastníkům a ti si odváželi 500 miliard výnosů a zisku ročně
-aby schopní a inteligentní emigrovali
-aby rozpoutali skrytou občanskou válku a rozeštvali národ
-aby tady byla gigantická byrokracie a přibylo 50 000 státních úředníků
-abychom měli stejné ceny jako v Německu a třetinové platy
-aby nám ukradli vodárny, plynárny, energetiku, doly, pískovny, cementárny, cihelny, ocelárny, banky, obchody či tisíce podniků
- aby tady byla diskriminace a totalita větší než tady byla
- aby člověk měl strach vyjít sám večer na ulici
- aby se lidé báli každého dalšího dne
- aby si brali advokáta na kde co ze strachu, že je někdo napálí
-aby například prodavačky nevydělaly za 8 hodin na bydlení , jídlo, oblečení , poplatky a dopravu do práce
-aby tady bylo desetitisíce narkomanů, gambleři na hracích automatech, prostitutky v příhraničí u hlavních silnic, bezohlednost , pokrytectví a běžně vítězila lež a nenávist.

Jsou zobrazeny jen nové příspěvky. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Jen tak na okraj: cesky-dluh-klesa-nejrychleji-z-cele-eu-vetsina-zemi-se-stale-zadluzuje-1031452#ut…
Jack 24.10.2013 10:10
Jack
Mám to chápat tak, že státní dluh klesá, nebo jen klesá tempo zadlužování?
Prasak 24.10.2013 11:18
Prasak
Klesá tempo zadlužování. Že by klesal státní dluh, na to už nikdo v EU nevěří. Ale to se brzy změní,…
Jack 24.10.2013 17:34
Jack
Na to, že od roku 2008 HDP neroste vlastně nikde, tak je to docela gut. Snížit procento zadlužení př…
Zarniwúp 24.10.2013 23:21
Zarniwúp
Snížení procenta zadluženosti není měřítkem úspěšnosti. To je příliš jednostranný pohled...
Petr_70 25.10.2013 15:03
Petr_70
Samozřejmě, o tom vůbec nepochybuju. Z pohledu příjemce od státu je to samozřejmě na pytel, protože…
Zarniwúp 25.10.2013 15:17
Zarniwúp
... míň rozdávalo a hlavně víc tahalo z kapes těm, kdož se nemohou bránit. např. tím, že máme zdalek… nový
Petr_70 25.10.2013 15:33
Petr_70
Rzhodne ano Nemusim: na to aby som si kupil Amigu podplacat suduhov...na to aby som si kupil plastik…
Qet 25.10.2013 00:54
Qet
Nevidim duvod, proc bychom se my nespokojeny meli stehovat, at se odstehujou ty spokojeny do juesej,…
RedMaX 25.10.2013 05:23
RedMaX
Tak to by vás tady asi moc nezbylo. Pardon, zbylo. Nespokojení důchodci a přispěvatelé do Novinek. N…
Jack 25.10.2013 08:58
Jack
Já jsem si hlavně (naivně) myslel, že se s komoušema zatočí úplně jinak. Představoval jsem si, že vě…
cejna 25.10.2013 10:45
cejna
Přesně tak. Ti, kteří ten režim vedli, měli sedět (v lepším případě viset). Jenže oni dodnes sedí na…
Kurt 25.10.2013 10:48
Kurt
v lepším případě viset docela nepovedenej pokus o vtip, zamysli se nad sebou.
RedMaX 25.10.2013 12:48
RedMaX
Komouši nám tu o právu kázali přes 40 let, tak toho nech.
Kurt 25.10.2013 12:53
Kurt
jses chudak
RedMaX 25.10.2013 12:58
RedMaX
Aspoň ne bolševickej, jako ty.
Kurt 25.10.2013 13:03
Kurt
Že měli viset si myslím taky. Proto jsem taky psal, že doživotí měli dostat přinejmenším. Co jinýho…
cejna 25.10.2013 13:31
cejna
Je to fakt hloupy, ono na tom zneuzitem heslu "nejsme jako oni" neco je. Nehlede na to, ze tady spol…
RedMaX 25.10.2013 14:50
RedMaX
Na druhou stranu tyhle lidi meli mit dozivotni zakaz pusobit ve statnim sektoru a ne, ze je nechali… nový
Prasak 25.10.2013 19:59
Prasak
Kdo by s nimi zatočil? Prd víme o tom, jak to bylo s tím převratem, co za co... nový
L-Core 25.10.2013 21:05
L-Core
To je dneska přece úplně jedno, kdo. Prostě se to nestalo a teď už je na to pozdě. nový
Kurt 25.10.2013 21:09
Kurt
Kdo? Kdyby to byla bejvala skutečná revoluce a ne jen divadýlko, při kterým šlo o to nahradit starý… poslední
cejna 26.10.2013 13:53
cejna

... míň rozdávalo a hlavně víc tahalo z kapes těm, kdož se nemohou bránit. např. tím, že máme zdaleka nejvyšší dph na potraviny v celé evropě 15% (v sousedním německu a rakousku mají 5%, v anglii dokonce 0) a dále nejdražší nebo jedny z nejdražších veřejných služeb vůbec - energie, bankovní poplatky, telekomunikační služby atd...

Rzhodne ano
Nemusim: na to aby som si kupil Amigu podplacat suduhov...na to aby som si kupil plastikovy model litadla a mobol byt len `spojenecky` na to ak chcem banan aby babka stala 4 hodiny v rade a ked ten banan pozijem aby som rozmyslal ci si mozem utet zadok papierom, lebo akurat nie je...
Ak ti tvoja krajina nevyhovuje, tak na to mas Pasport, hor a do sveta, caka na teba. Ze za komunizmu si ho nedostal?

Tak to by vás tady asi moc nezbylo. Pardon, zbylo. Nespokojení důchodci a přispěvatelé do Novinek. Nevím ale jak by se s takovým materiálem budovaly ty světlé zítřky. Chvíli by to šlo, ale co až byste rozprodali do zahraničí druhotné suroviny z konfiskovaných fabrik židokapitalistických štváčů...

Já jsem si hlavně (naivně) myslel, že se s komoušema zatočí úplně jinak. Představoval jsem si, že většina představitelů režimu (poslanci, členové Úv, političtí soudci, ministři, vedoucí estébáci apod. ksindl) skončí přinejmenším na doživotí v kriminálech. Že se hned ze začátku KSČ nezrušila a nepostavila mimo zákon nechápu do teď.

Že měli viset si myslím taky. Proto jsem taky psal, že doživotí měli dostat přinejmenším. Co jinýho taky se zrádci? Kulky je pro ně škoda. Pro zrádce jedině provaz, jiná možnost není.
Edit: Nevšiml jsem si před tím o tom Havlovi. Ten měl samozřejmě viset taky.

Je to fakt hloupy, ono na tom zneuzitem heslu "nejsme jako oni" neco je. Nehlede na to, ze tady spolupracovala pulka naroda a hazet vinu jen na ty nahore je nesmysl, nehlede na to, ze z hlediska gaunerstvi ty uplne nahore nebyli nejhorsi. Nejhorsi byla druha liga, teda ty pod tema nahore, kteri se snazili se nahoru prodrat.

Pamatuju si to moc dobre, ikdyz jsem byl v te dobe nactiletej, at uz ve skole nebo ruzny znami, ty nejvetsi komunisti zakladali mistni sdruzeni OF a velmi rychle po prevratu se pridavali na stranu tech hodnych. Jedny pribuzny (muz byl plukovnik STB) prijeli za nasima jakoze kdyz uz je potom, tak vsechno dobry a historii smazeme, otec je hnal, ze nestacili utikat. :-D Ne urcite meli jit tehdejsi spicky na chvili do krimu, mozna meli zakazat KSC, ale vic ne. Na druhou stranu tyhle lidi meli mit dozivotni zakaz pusobit ve statnim sektoru a ne, ze je nechali temer vsechny na svych mistech a zvedli jim platy. :-/

Ono mimochodem po valce byl u nas jeden moment, ktery mohl byt prave tou osudnou chybou pro nastup KSC a to bylo zakazani Agrarni strany kvuli jejimu udajnemu spolceni s fasisty a na tom se podilely vsechny tehdejsi strany, to vubec nebylo o KSC. Proste se chteli vsichni do jednoho zbavit neprijemne konkurence, takze zakazovani politickych stran bych byl po teto ceske zkusenosti dalek.

Kdo? Kdyby to byla bejvala skutečná revoluce a ne jen divadýlko, při kterým šlo o to nahradit starý komunisty novějšíma a rádobydemokratickým prezidentem, humanitárním bombarďákem a pravdoláskařem Vašíkem, tak by s nima zatočili právě ti revolucionáři buď rovnou a nebo pomocí nově vybudovaný státní správy - tj. policií, žalobcema a soudcema bez komunistický minulosti a bez vazeb na zločince z KSČ.

Zpět do debat Přispět do debaty Nahoru