Předmět Autor Datum
Ne a nikdy ani nebudu. Pro někoho hypnotizující slovo SLEVA, může být i adrenalinová zábava, když si…
Craft 29.09.2013 13:27
Craft
Ne, nakupujeme jen to co potřebujeme, vybíráme výrobky podle vlastností, kvality atd. a ne podle toh…
manas 29.09.2013 13:52
manas
Tak jsem schválně ze zvědavosti prolejzal různé slevy a nečekal jsem že to bude takovej brutál. Větš…
manas 29.09.2013 18:52
manas
Občas jo, když se objeví něco zajímavýho; ať už služba nebo zboží. Odhadem je to tak třikrát za rok.…
Pavel 29.09.2013 15:39
Pavel
Ne. Nějaký pobyt ve wellnesu na druhém konci republiky, žrádlo v předražené hospodě, epilace ohambí…
L-Core 29.09.2013 16:15
L-Core
Neznasam slovo zlava lebo ide na 99% o marketingovy odrb typu, ze predavam nieco, coby som inak vobe…
fleg 29.09.2013 17:17
fleg
Nejsem tak bohatý abych kupoval "levné" krámy. Jinak sleva je kouzelné slovíčko a to i v případě - 2…
M-Pol 29.09.2013 18:07
M-Pol
Nejsem tak bohatý abych kupoval "levné" krámy. Souhlas, ale ty by sis nekoupil ani kvalitní věc, na…
Niko Bellic 29.09.2013 18:52
Niko Bellic
Sleva musí mít důvod, nikdo to nechce, jeto od počátku předražený krám .......... Výprodej je zase n…
M-Pol 29.09.2013 19:09
M-Pol
Pokud je slevovým portálem myšleno pouze slevomat a podobné, tak nepoužívám. Ale třeba akcniceny.cz…
Moas 29.09.2013 21:35
Moas
Zrovna vcera jsem nakupoval na slevovym portalu, ale hlasoval jsem, ze tam nenakupuji. :-D Nebylo t…
RedMaX 29.09.2013 22:30
RedMaX
Tak tak. Taky na to nejsem. Odklikávat něco na netu, platit to převodem, pak jít do restaurace, tam…
Dale Cooper 29.09.2013 22:43
Dale Cooper
No, mám zkušenost s jedinou takovou slevou (dostali jsme ji za něco) a personál se tváří tak, že jim…
JR_Ewing 30.09.2013 08:13
JR_Ewing
Jo, tak jsem o tom někde četl (jestli jsi to nebyl zrovna ty), že přišli se slevovým kuponem do knaj…
Prasak 30.09.2013 08:31
Prasak
Taky jsem to četl a je dost možné, že od JR. Už tohle by mě odradilo...
Dale Cooper 30.09.2013 09:14
Dale Cooper
Úplně stejný zážitek mi taky jeden člověk popisoval. Asi to nebude úplně ojedinělé.
Potkan007 30.09.2013 09:50
Potkan007
Když nejsou schopní být ničím vyjímeční, jenom slevou, tak ať se nediví. Třeba restaurací v Čechách…
JR_Ewing 30.09.2013 10:03
JR_Ewing
Ony jsou restaurace u nás kapitola sama pro sebe. Restaurace s ochotným a nevlezlým personálem aby p…
Dale Cooper 30.09.2013 20:58
Dale Cooper
Tak ono je to potřeba vidět i z jiného úhlu pohledu. V Paříži je taky schopna fungovat restaurace "z… poslední
Roker 30.09.2013 21:30
Roker
Známý sbalil dámu a na nějakém slevomachtu koupil večeři pro dva. Voučr předal číšníkovi a od té chv…
Ficka 30.09.2013 13:19
Ficka
Ono drtivá většina restaurací co nabízí žrádlo přes slevokraviny stojí za hovno, prostě další zoufal…
manas 30.09.2013 14:08
manas
Jednou za čas přijde s něčím takovým máma, já to musím zařídit. Je to ale tak jednou za rok a ne na…
Potkan007 30.09.2013 15:17
Potkan007
Tak se k nim ale nemají chovat jak k póvlu. Když je chtějí tedy nalákat, tímto si je akorát odradí.
Dale Cooper 30.09.2013 20:59
Dale Cooper
Ne, nikdy. Nechystám se.
Kurt 30.09.2013 15:25
Kurt

Ne a nikdy ani nebudu. Pro někoho hypnotizující slovo SLEVA, může být i adrenalinová zábava, když si třeba přes slevový portál koupí zahraniční zájezd. Pak když si spočítá ony všechny příplatky na místě, (např. poplatek za klimatizaci, cestovné a jiné), tak teprve pochopí, že vlastně nic neušetřil :-)
Jsem sice antireklamní typ, protože na mě různé reklamy působí spíše opačným efektem než tvůrci očekávají a taky dnes tolik oblíbené slovo sleva mě dokáže mnohdy pobavit.

Příklady:
1. Věc stojí třeba 50kč. Pak prodejce zvedne cenu třeba na 65kč a pak se na ní hodí vysačka se slevou 55kč.
2. Cena se nezmění a dá se na ní nápis sleva x %.
3. Nemůžeme to prodat a máme toho plné sklady, nebo o produkt není žádný zájem, tak dáme na to slevu a on to někdo určitě koupí.

Prostě platí tady ono pravidlo "nechci slevu zadarmo" :-)

Používám pouze vyhledávače typu Heureka, ty se opravdu vyplatí.

Ne.
Nějaký pobyt ve wellnesu na druhém konci republiky, žrádlo v předražené hospodě, epilace ohambí či věštba koncesionovaného věštce není nic, z čehož bych padl na břuch.

Na normální zboží jsem ještě nenarazil; možná proto, že tyhle portály nevyhledávám a jako reklamu tohle všechno asi blokuje Adblock + Element Hiding Helper

Neznasam slovo zlava lebo ide na 99% o marketingovy odrb typu, ze predavam nieco, coby som inak vobec nepredal, alebo davam zlavu z ceny, za ktoru by si to nikdy nikto nekupil. Inymi slovami v zlavach sa vacsinou ponukaju smejdy a leziaky.
Zlava byva ok ak ma firma nejaku marketingovu akciu, cize zacina, alebo rozbieha nejaku vacsiu kampan. Zlavomaty neznasam, na slovicko zlava reagujem negativne.
Bohuzial je to mohutny nastroj, uz sa mi vela krat stalo, ze zakaznik si nieco kupil u konkurencie, sice drahsie ako u mna, ale so "zlavou". Proste ich tak zblbli, ze to zabralo. Ked som im to neskor vysvetloval dokonca ich to ani paradoxne nemrzelo, ich tesilo to, ze mali "zlavu". Je to psychologia.
Na druhej strane citim, ze mi je casto nemo vycitane, ze idem na na minimalne marze bez moznosti zlavy a zakaznici cakaju nieco extra a ked nie je zlava su sklamani.

Nejsem tak bohatý abych kupoval "levné" krámy.
Jinak sleva je kouzelné slovíčko a to i v případě - 2 000,- po slevě 2 500,-.
(je to známý "německý" přístup - ušetřil marku při nákupu a tři projel metrem na druhý konec měst za slevou)

Pokud je slevovým portálem myšleno pouze slevomat a podobné, tak nepoužívám.
Ale třeba akcniceny.cz využívám - když malej potřebuje plíny, můžu jít najistotu někam, kde budou momentálně levné. Samozřejmě za předpokladu, že kvůli nim nepocestuju přes půlku Brna... :)

Zrovna vcera jsem nakupoval na slevovym portalu, ale hlasoval jsem, ze tam nenakupuji. :-D

Nebylo to totiz pro me, delal jsem objednavku pro znamou, nejaka sleva na vstup do bazenu, opravdu vyhodny - za pulku ceny nez to je normalne, hned bych si to koupil i pro sebe, ale nejsem ryba, abych se chodil cvachtat do bazenu. :-D
Podle me jsou na slevovych portalech super slevy, ale nic z toho neni pro me, do restaurace na jidlo nechodim, do bazenu taky ne, proste nejsem pro slevovy portaly cilova skupina, ale verim, ze nekdo tak muze docela usetrit.

Když nejsou schopní být ničím vyjímeční, jenom slevou, tak ať se nediví. Třeba restaurací v Čechách znám spoustu průměrných, ještě víc podprůměrných a opravdu jen pár nadprůměrných. Žádné vyjímečné. Co se týče kvality, obsluhy i atmosféry. V Paříži jsem zalezl v jedné postranní uličce na Monmartru do malé restaurace, které nesahá drtivá většina restauračních zařízení u nás ani po kotníky. Když na to přijde řeč, vyprávím o tom (tím jim dělám reklamu) a mám v plánu, když se opět dostanu do Paříže, tam jít znovu. O tom si můžou restaruace u nás jen nechat zdát. Tak jim nic jiného než slevy nezbývá.

Ony jsou restaurace u nás kapitola sama pro sebe. Restaurace s ochotným a nevlezlým personálem aby pohledal. Nemluvě o cenách, chápu, musí z něčeho žít. Ale chtít za dvoudecku vody 40,- Kč? Nebo při ne zrovna malé útratě (cca 1200,- Kč za dva) dělat ksichty při požadavku na kohoutkovici? Ať jdou někam.

Tak ono je to potřeba vidět i z jiného úhlu pohledu. V Paříži je taky schopna fungovat restaurace "zaplať jak jsi byl spokojen". Ve zkratce se lze říci, že restaurace byla bez cen (u jídla) a člověk zaplatil na základě toho jak byl spokojen. Týpek v Paříži si pochvaloval, že v průměru se mu vede lépe než kdyby měl ceny.
Vyhlášený kuchař se snažil o totéž v Praze a po 4 měsících skončil se sekerou 130tis. a to jsem ještě narazil na stížnost na spotřebitelském serveru, že i když měl nějaký český ovarový pepíček rezervaci, dopředu (cca 2 měsíce), tak pan majitel zavedl ceny a dotaz zněl: "Mám ještě na základě rezervace nárok na jídlo zadarmo?"
Takže když to shrnu, tak český zhovadilý balík ještě ani neochutnal, ale už věděl, že to bude ZADARMO...

Takže ono ve finále jestli to co tu je za "restaurace" není pro ten český plebs (čest vyjímkám atěm se tímto omlouvám) víc než dost... Prostě jaký národ taková vláda, podnikatelé, restaurace, úřady atd...

Co se týká slevových portálů, párkrát jsem tam koupil víkend v nějakém penzionu, nebo wellnes a můžu říct, že vesměs spokojenost. Ty hotely takto vyplňují mimosezónní výpadky a žádný dvojí metr jsem nezaznamenal. Zboží tam nekupuji, tam nemohu posoudit.

Známý sbalil dámu a na nějakém slevomachtu koupil večeři pro dva. Voučr předal číšníkovi a od té chvíle byli jak veš v kožichu. Nikdo si jich pomalu nevšímal, menu bylo studené, olezlé, hnusné. Víno kyselé a ještě personál dával najevo, že je otravuje. Dáma mého kámoše za to nakopala do zadku. Ten proklel všechny slevové portály a jak slyší slovo sleva, utíká co to dá.

Jednou za čas přijde s něčím takovým máma, já to musím zařídit. Je to ale tak jednou za rok a ne na způsob kilo masa za 50 korun, ale vybírá zajímavé restaurace, ať už nabídkou nebo umístěním. Byli jsme ve vietnamské restauraci a teď nedávno na Žižkovské věži. Oboje bylo v pohodě, personál se o nás staral jako o ostatní, jídlo mi chutnalo. Většinou jde ale o ty dražší slevy, nově už vím o dvou problémech s ochotou personálu a oboje u akce typu hrozně moc jídla za málo peněz.

Zpět do debat Přispět do debaty Nahoru