Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Česká pošta a velká čokoláda v dopise, doručení?

Chci poslat velkou čokoládu, ale ne jako balík, ale jako běžný psaní (tj. "dopis" bez uvedení odesilatele). Na webu pošty je cena do 500 g 21 Kč, s omezením rozměrů na 35,3 x 25 x 2 cm.

Jedná se o čokoládu Milka Triolade, hmotnost 300 g je OK, ovšem nevím jakou má tloušťku (nemám ji teď u sebe).

No a jde mi o to: když pošlu tuhle velkou čokoládu v obálce velikosti A4 se známkama za 21 Kč, jak moc pošta v reálu řeší zda je obálka silnější než 2 cm?

Má s tímhle někdo (Dale?) zkušenost?

Pavel

Předmět Autor Datum
triolade má i s fusama (obalem) cca 1 cm, takže v kartonové A4 obálce by to neměl být problém - tedy…
touchwood 08.09.2013 18:13
touchwood
do běžné schránky to doručovatelka taky nenarve Narve. :-D
RedMaX 08.09.2013 18:41
RedMaX
Ale ano, narve. Nevěřil bych, jakou sílu mohou některé doručovatelky vyvinout - už jsem viděl pár ob…
marekdrtic 08.09.2013 19:08
marekdrtic
Obyčejné zásilky nelze reklamovat a žádat náhradu. Rozhodně ale stojí za to zajít na poštu a důrazně…
Dale Cooper 09.09.2013 14:40
Dale Cooper
Běžná schránka taky nemá škvíru na A4 (nebo jo?). Ale když se to přeloží napůl... to je jiná. :-D
IQ37 08.09.2013 19:46
IQ37
Hele, Pavle, nefušuj AZORovi do řemesla. Od posílání čekulád, květin a koní je tu on! :-D
Jack 08.09.2013 22:37
Jack
No, řešívá se to spíš podle oka. Není to tak, že by to někdo měřil šuplérou... Takže z tohoto směru…
Dale Cooper 09.09.2013 14:38
Dale Cooper
No tady jsou nápady! Ještě poslat poštou živé vosí hnízdo a bude to opravdu něco.
Ficka 09.09.2013 14:48
Ficka
Nemysli si, že by to někoho nenapadlo. Včely se ale normálně posílají, v obálce, v nějaké škatulce.…
Dale Cooper 09.09.2013 14:54
Dale Cooper
Posílá se tak chovná matka (včelí královna). Je na to speciální klícka a spolu s matkou se posílá i…
Jack 09.09.2013 21:08
Jack
Včelám nerozumím. Jen mi pár takových bzučivých zásilek prošlo rukama. Taky jsem zažil zásilky, v ni…
Dale Cooper 09.09.2013 21:11
Dale Cooper
tikal budík Tikající balíček... hmmm.....
Moas 10.09.2013 06:49
Moas
Zažil jsem i pár evakuací... Pípající balíčky s podivně napsanou adresou apod. Samozřejmě v tom nic…
Dale Cooper 11.09.2013 19:30
Dale Cooper
No, nějaký babě údajně vrčel na letišti kufr. Hádejte co to bylo :-D
jirka44 11.09.2013 18:38
jirka44
No to jsou mi věci! Poslat včelstvo. To teda zírám! Ještě mi někdo řekne, že jde poslat živá kobra a…
Ficka 11.09.2013 02:02
Ficka
jde, i kdyz to teda neni v souladu s podminkama cesky posty:-) - je to obratlovec. Tak kam se mame p…
bahno 11.09.2013 02:11
bahno
Manželka kdysi dělala v Praze na balíkovce. Včely si pamatuje. Prý po depu honili i korely, co z něj…
Zarniwúp 11.09.2013 12:48
Zarniwúp
Počkejme si na změnu zákona (jestli už náhodou neplatí) na práva zvířat. Pak se dá zvířectvo poslat…
Jack 12.09.2013 09:07
Jack
No ten mladík měl pravdu, nešlo o výchovný úder. Psa je možno potrestat, když něco provede, max. do…
Ficka 12.09.2013 13:44
Ficka
Pak už pes ví prd a nespojí si trest s přečinem. To tedy nevím jak a kde jsi tohle vyčetl. Pes si n…
Jack 12.09.2013 15:51
Jack
S tim psem +- souhlas, i kdyz to neni tak jednoduchy, ty asociace dej-trest se muzou vztahovat i k j…
bahno 12.09.2013 23:43
bahno
Tak se mi to nepovedlo. Koupil jsem velkou obálku A4, uvnitř s bublinkama, umístil do ní trioládu,…
Pavel 12.09.2013 18:36
Pavel
To tě nenapadlo odnést to přímo na poštu? ::)
MaSo 12.09.2013 19:11
MaSo
Jestli se tu čokoládu snažíš nezlomit a věříš, že na poště se k ní budou chovat stejně ohleduplně, t…
Potkan007 12.09.2013 23:52
Potkan007
Asi tak. Nezlomenou jedině v tuhé krabičce a obsypat pěnovou hmotou. Pak je šance. Dlužno podotknout… poslední
Moas 13.09.2013 06:04
Moas

Ale ano, narve. Nevěřil bych, jakou sílu mohou některé doručovatelky vyvinout - už jsem viděl pár obálek s podobně "tvrdým" obsahem, jež byly po narvání do schránky zničené včetně obsahu .... dotaz mimo - dá se v takovém případě zásilka reklamovat? Pokud není pojištěná, tak asi ne, nebo?

Obyčejné zásilky nelze reklamovat a žádat náhradu. Rozhodně ale stojí za to zajít na poštu a důrazně žádat, aby se podobné již neopakovalo.
Běžný postup je ten, že nevejde-li se něco do schránky, tak se to oznámí a uloží na poště. Vyzvedne to ten, kdo přinese výzvu, občanku v tomto případě nechci.
To, co píšeš se asi moc neděje, na poště jsem 14 let a na tohle si nikdo poslední dva tři roky nestěžoval a tenkrát to taky byly ojedinělé případy.

No, řešívá se to spíš podle oka. Není to tak, že by to někdo měřil šuplérou... Takže z tohoto směru to projde.
Jenže - obyčejná psaní se přepravují v pytli spolu s ostatními, takže rozhodně nečekej, že to přijde v kuse. Spíš rozlámané, není to něčí naschvál, ale prostě přepravou. Taky to může přes víkend ležet někde na uzlu nebo na poště, kde bude třeba 23° C. Dovedeš si představit, v jakém stavu ta čokoláda bude?
Odbočím - občas někoho napadne poslat si třeba Hermelín nebo nějaký podobný sýr a v létě... V pondělí se vysype pytel a nechtěj si představovat ten puch.

Manželka kdysi dělala v Praze na balíkovce. Včely si pamatuje. Prý po depu honili i korely, co z nějakého poškozeného balíku ulítly. Kačenky a kuřátka taky naháněli po stole v depu - opět poškozený balík... Ne vždy došlo všechno živé, dva tři dny v krabici... :-(
Posílalo se leccos, jak je to teď....už nejsou informace.

Počkejme si na změnu zákona (jestli už náhodou neplatí) na práva zvířat. Pak se dá zvířectvo poslat jen pokud vlastnoručně, vlastnotlapně podepíše souhlas.
No, nevím kam ta přílišná humanizace vede.
Jsa v dobrém rozmaru, přidám historku, která se stala mé matce.

Pes, větší štěně, jí roztrhal slepici. Ona tedy v rámci výchovy psa jej dovedla na místo činu a proutkem mu přišila pár do kožichu, aby poznal že to se nemá. Bohužel ji při tom viděl kolemjdoucí asi 20-letý mladík, začal jí nadávat a vyhrožovat policií. Ve finále se dobýval do dvora s tím, že ji jde rozbít hubu za špatné zacházení se zvířaty a týrání.
Dodám jen, že tak jak se zvířata u rodičů mají, tak bych se chtěl mít taky. O týrání rozhodně nemůže být řeč.
Chjo, národ diváků TV N@va ...

No ten mladík měl pravdu, nešlo o výchovný úder. Psa je možno potrestat, když něco provede, max. do 4 vteřin. Pak už pes ví prd a nespojí si trest s přečinem. I když je odveden na místo činu. Podle chování pána pozná, že se něco stalo, bude tam stát s ocasem mezi nohama, ale výchovný efekt bude nulový.

Horší je, že za chvíli odsouhlasí parlament zákaz bití dětí a za jednu na zadek bude muset (trestný čin je každý povinen hlásit jinak je spolupachatel) kdokoliv zavolat policajty a nechat rodiče zabásnout.

Pak už pes ví prd a nespojí si trest s přečinem.

To tedy nevím jak a kde jsi tohle vyčetl. Pes si náramně dobře pamatuje co provedl a moc dobře si dokáže spojit důvod potrestání. Z vlastní zkušenosti vím, že ROZUMNÝ trest štěněte vede k pozitivnímu výsledku. Zatím vždy si zapamatoval co nemá dělat nejpozději po třetím potrestání. Asi holt máte hloupé psy...

Co se týče druhého odstavce, nekomentuji. Pak se všichni moudří potentáti diví do jaké zadele západní civilizace zase leze.

S tim psem +- souhlas, i kdyz to neni tak jednoduchy, ty asociace dej-trest se muzou vztahovat i k jinejm jevum nez "dej aktivne psem provozovany prave ted", takze i trest napr. ulozeny na miste muze byt vztahovat k mistu, a ne jenom k zakousnuty slepici, co na tom miste lezi. Je to ovsem dost individualni, narocny na kvalitni provedeni a nespolehal bych na to.

trestný čin je každý povinen hlásit jinak je spolupachatel

to je zase jen castecna pravda. Zaprve ne kazdy(napr. advokati nebo knezi pri zpovedi maj vyjimku, v neposledni rade ne osoby blizke - i kdyz bych se bezpecne dozvedel, ze manzelka nekoho zabila, udat ji nemusim). Za druhy se to nevztahuje na kazdej trestnej cin, jen na nektery taxativne vyjmenovany(a tak treba nemusim bonzovat svyho dealera, protoze par. 283 zrovna vyjmenovany neni) a nakonec za treti, nestavas se spolupachatelem, ale pachatelem trestnyho cinu dle [url=http://zakony.centrum.cz/trestni-zakonik/cast-2-hlava-10-dil-8-paragraf-368
]paragrafu 368 Neoznameni trestneho cinu[/url] kde hrozi maximalne 3 leta, coz s palkama napr. za vrazdu nema moc co do cineni.

Tak se mi to nepovedlo.

Koupil jsem velkou obálku A4, uvnitř s bublinkama, umístil do ní trioládu, opatřil známkama... Ať jsem to rval do poštovní schránky jak jsem to rval, nejde to.

Cpu to tam "krátkým koncem k sobě" a je to moc dlouhý směrem dozadu, takže to narazí na zadní stěnu pošt. schránky.
Otočím obálku o 90 stupňů a je zase příiš široká, než aby prošla vstupem poštovní schránky.

Bez rozlámání čokolády to nejde, nechal jsem toho.

Pavel

Jestli se tu čokoládu snažíš nezlomit a věříš, že na poště se k ní budou chovat stejně ohleduplně, tak tě musím uvést do reality. Několikrát jsem dostal čokoládu poštou, ať už jako dárek, nebo poděkování. NIKDY nepřišla v celku. Tahle velká chodí na několik kusů i když se odesilatel(ka) snaží a podá ji na poště aby se nerozlámala. Vůbec bych to neřešil a jeden zlom bych klidně udělal, minimálně nebudeš mít blbej pocit, že s tím strávíš půl dne a stejně přijde rozlámaná.

Asi tak.
Nezlomenou jedině v tuhé krabičce a obsypat pěnovou hmotou. Pak je šance. Dlužno podotknout, že pošta nemůže čekat, že ve všech balících je porcelán po babičce. V tom celkem nevidím rozdíl oproti PPL a dalším - ani ti se se zásilkama nemažou.

Zpět do debat Přispět do debaty Nahoru