Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Ještě jednou sci-fi

Na něco se tu už narazilo, ale zajímalo by mě, jestli nemáte někdo tipy ny nějaká polozapomenutá dílka. Já jich pár mám, hlavně ty, ke kterým se vracím, i když už sci-fi zas tak moc nevyhledávám:
- Stanislav Lem - Kyberiáda, na Lema možná trochu netypické, ale hodně podařené.
- Arkadij a Boris Strugačtí - Piknik u cesty, povinná četba pro hráče Stalkera.
- Jefgenij Jakovlevič Guljakovskij - Dlouhé svítání na Enně, nepodceňovat, místy je to čtení jak na tripu...
- Philip Kendred Dick - Muž z vysokého zámku, to si prostě musíte přečíst. No a ještě jednou
- Stanislav Lem - Mír na zemi, kdo to nezná, bude možná mírně překvapen zápletkou. Resp. si řekne - neviděl jsem něco podobného v nějakém amíckém filmu?
Kdo máte nějaký tip na něco "zapomenutého" z období klasiky a zlatého věku, případně kyberpunku?
(Samozřejmě předpokládám, že ne pro každého budou uvedené knížky zapomenuté.)

Jsou zobrazeny jen nové příspěvky. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Arkadij a Boris Strugačtí - Pondělí začíná v sobotu nový
Kráťa 19.09.2013 22:08
Kráťa
Teď jsem dočetl (doposlouchal) Zpěv Drozda od Waltera Tevise. Zajímavý pohled na svět, kde lidstvo p… nový
Jan Fiala 09.08.2023 07:39
Jan Fiala
Vybavil jsem si jednu scifi povídku, nevím, kdo ji napsal ani jak se jmenovala, vyšla kdysi (snad) v… poslední
Yarda 09.08.2023 08:22
Yarda

Vybavil jsem si jednu scifi povídku, nevím, kdo ji napsal ani jak se jmenovala, vyšla kdysi (snad) v nějaké ročence Amatérského Rádia.
Děj:
Na jedné planetě se zrodil život, opice slezly ze stromů, přestaly se živit červy a ponravami, vybudovaly pokročilou civilizaci, začaly chránit své potomky aby se nemuseli moc učit a pracovat, ti pak zase vlezli na stromy a zjistili, že červy a ponravy jsou taky k jídlu, stroje poslaly kosmickou sondu s prosbou o pomoc, ta doletěla do blízkosti Země a jako potenciálně nebezpečná byla zničená.

Co mi to připomíná?
:-( :beer:

Zpět do debat Přispět do debaty Nahoru