Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Ještě jednou sci-fi

Na něco se tu už narazilo, ale zajímalo by mě, jestli nemáte někdo tipy ny nějaká polozapomenutá dílka. Já jich pár mám, hlavně ty, ke kterým se vracím, i když už sci-fi zas tak moc nevyhledávám:
- Stanislav Lem - Kyberiáda, na Lema možná trochu netypické, ale hodně podařené.
- Arkadij a Boris Strugačtí - Piknik u cesty, povinná četba pro hráče Stalkera.
- Jefgenij Jakovlevič Guljakovskij - Dlouhé svítání na Enně, nepodceňovat, místy je to čtení jak na tripu...
- Philip Kendred Dick - Muž z vysokého zámku, to si prostě musíte přečíst. No a ještě jednou
- Stanislav Lem - Mír na zemi, kdo to nezná, bude možná mírně překvapen zápletkou. Resp. si řekne - neviděl jsem něco podobného v nějakém amíckém filmu?
Kdo máte nějaký tip na něco "zapomenutého" z období klasiky a zlatého věku, případně kyberpunku?
(Samozřejmě předpokládám, že ne pro každého budou uvedené knížky zapomenuté.)

Jsou zobrazeny jen nové příspěvky. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Cyberpunk? Tak klasika, ale předpokládám, že znáš. Brian Aldiss, Nonstop: http://cs.wikipedia.org/w…
L-Core 04.09.2013 20:35
L-Core
Tak van Troffa mám připraveného na víkend. Bohužel jsem to nenašel nikde v knihovně, tak jsem musel… nový
Zarniwúp 19.09.2013 14:36
Zarniwúp
Zrovna čtu Malevil, dík za tip pánové! nový
Redsnake 19.09.2013 14:41
Redsnake
A co volební programy? SUPER-SCIFI !! A je to živé a aktéři jsou po ruce. Tak to jako mladý perspek… nový
Alfons 19.09.2013 14:54
Alfons
...taky jsem si vzpoměl na Nemesis z hvězd,ale už nevím kdo to napsal,ale myslím,že to bylo taky v n… nový
babal 19.09.2013 18:03
babal
Opět přelousknuto: R. A. Heinlein - Sirotci oblohy. Ranný Heinlein, syrový, nezralý, ale žánrově čis… nový
Zarniwúp 19.09.2013 18:27
Zarniwúp
Arkadij a Boris Strugačtí - Pondělí začíná v sobotu nový
Kráťa 19.09.2013 22:08
Kráťa
Teď jsem dočetl (doposlouchal) Zpěv Drozda od Waltera Tevise. Zajímavý pohled na svět, kde lidstvo p… nový
Jan Fiala 09.08.2023 07:39
Jan Fiala
Vybavil jsem si jednu scifi povídku, nevím, kdo ji napsal ani jak se jmenovala, vyšla kdysi (snad) v… poslední
Yarda 09.08.2023 08:22
Yarda

Cyberpunk?

Tak klasika, ale předpokládám, že znáš. Brian Aldiss, Nonstop: http://cs.wikipedia.org/wiki/Nonstop_%28rom%C3%A1n%29 (pozor, kompletně vyzrazuje děj!)

Další kousek: Vynález profesora van Troffa (Zajdel). Ono od Zajdela je všechno špičkové..

-----------
Pokud bys byl ochoten ponořit se do PC hry, pak System Shock 2 (po deseti letech nemožnosti kdekoliv koupit je už v digitální distribuci na GOG i Steamu). Hra možná z Nonstopu hodně čerpala. Noticka na závěr: lepší hru napříč žánry, napříč platformami, neznám. (FEZ v závěsu, ale to je jiná sorta, pozn. na závěr).

Vybavil jsem si jednu scifi povídku, nevím, kdo ji napsal ani jak se jmenovala, vyšla kdysi (snad) v nějaké ročence Amatérského Rádia.
Děj:
Na jedné planetě se zrodil život, opice slezly ze stromů, přestaly se živit červy a ponravami, vybudovaly pokročilou civilizaci, začaly chránit své potomky aby se nemuseli moc učit a pracovat, ti pak zase vlezli na stromy a zjistili, že červy a ponravy jsou taky k jídlu, stroje poslaly kosmickou sondu s prosbou o pomoc, ta doletěla do blízkosti Země a jako potenciálně nebezpečná byla zničená.

Co mi to připomíná?
:-( :beer:

Zpět do debat Přispět do debaty Nahoru