Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Ještě jednou sci-fi

Na něco se tu už narazilo, ale zajímalo by mě, jestli nemáte někdo tipy ny nějaká polozapomenutá dílka. Já jich pár mám, hlavně ty, ke kterým se vracím, i když už sci-fi zas tak moc nevyhledávám:
- Stanislav Lem - Kyberiáda, na Lema možná trochu netypické, ale hodně podařené.
- Arkadij a Boris Strugačtí - Piknik u cesty, povinná četba pro hráče Stalkera.
- Jefgenij Jakovlevič Guljakovskij - Dlouhé svítání na Enně, nepodceňovat, místy je to čtení jak na tripu...
- Philip Kendred Dick - Muž z vysokého zámku, to si prostě musíte přečíst. No a ještě jednou
- Stanislav Lem - Mír na zemi, kdo to nezná, bude možná mírně překvapen zápletkou. Resp. si řekne - neviděl jsem něco podobného v nějakém amíckém filmu?
Kdo máte nějaký tip na něco "zapomenutého" z období klasiky a zlatého věku, případně kyberpunku?
(Samozřejmě předpokládám, že ne pro každého budou uvedené knížky zapomenuté.)

Jsou zobrazeny jen nové příspěvky. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Teď jsem dočetl (doposlouchal) Zpěv Drozda od Waltera Tevise. Zajímavý pohled na svět, kde lidstvo p…
Jan Fiala 09.08.2023 07:39
Jan Fiala
Vybavil jsem si jednu scifi povídku, nevím, kdo ji napsal ani jak se jmenovala, vyšla kdysi (snad) v… poslední
Yarda 09.08.2023 08:22
Yarda

Vybavil jsem si jednu scifi povídku, nevím, kdo ji napsal ani jak se jmenovala, vyšla kdysi (snad) v nějaké ročence Amatérského Rádia.
Děj:
Na jedné planetě se zrodil život, opice slezly ze stromů, přestaly se živit červy a ponravami, vybudovaly pokročilou civilizaci, začaly chránit své potomky aby se nemuseli moc učit a pracovat, ti pak zase vlezli na stromy a zjistili, že červy a ponravy jsou taky k jídlu, stroje poslaly kosmickou sondu s prosbou o pomoc, ta doletěla do blízkosti Země a jako potenciálně nebezpečná byla zničená.

Co mi to připomíná?
:-( :beer:

Zpět do debat Přispět do debaty Nahoru