Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Jaký druh sýra máte nejraději?

Tak jsem si dneska večer jen tak na chuť uvalil kousek sýra a tak mě napadlo, že zrovna tento mám nejraději ze všech - ementál, resp. sýry ementálskýho typu. Naprosto jedinečná chuť.
Ostatní mám taky rád, ale prostě ementál je můj nej.

A jakej sejra cpete do hlavy nejraději vy?

Jsou zobrazeny jen nové příspěvky. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Sýry všecky (kromě těch bez chuti a zápachu, teď si nemůžu vzpomenot na název - jakási italská "spec…
mif 23.08.2013 09:01
mif
Že by mozzarella? Taky jsem těm amarounům nějak nepřišel na chuť (když žádnou nemají).
Moas 23.08.2013 09:30
Moas
Jo, to je ono. Je to jak žužlat umělou hmotu.
mif 23.08.2013 09:37
mif
Já mám mozarellu rád. Připomíná mi to bílek z vařenýho vajca s chuťovým ocasem po mlíku. Naopak nemu…
Prasak 23.08.2013 11:42
Prasak
Někdo holky, jiný vdolky. Má prokouřená čuňa nemá šanci u mozarelly nalézt vůbec nic. A jo - bílek z… nový
mif 23.08.2013 20:16
mif
mozzarela sa dava na pizzu apod, tam je to super. ciste sa to neje, aspon teda ja to ciste nejem :)… poslední
MM.. 29.08.2013 18:44
MM..
Homemade nakládaný hermelín. Můj recept: Nálev: slunečnicovy olej, nemletý rozmarýn, nové koření, k…
MaSo 23.08.2013 12:02
MaSo
Je to hezký i na pohled, předpokládám, že to plní i dekorační funkci. :-) nový
Zarniwúp 23.08.2013 20:16
Zarniwúp
Předpokládám, že u nás by to moc dlouho dekorační funkci neplnilo, neb jsem huba mlsná, prožraná a h… nový
Jack 23.08.2013 23:40
Jack
Fetu jsme nedavno meli, v grilovanych rajcatech. Mooooc dobry to bylo :-) Kdyz jsme byli v Recku pre… nový
merlouska 23.08.2013 23:58
merlouska
Já mám nejraději pivní sýr, romadúr, cibuli a půl bochníku čerstvého chleba. Mám však rád i jiné (em… nový
Kráťa 24.08.2013 01:57
Kráťa
Asi budu za cune, ale mam hrozne rad uzraly Romadur (i chilli), skoro tekouci ol.tvaruzky, hermelin… nový
greyhound 28.08.2013 19:40
greyhound
Za mne - nejlepsi co jsem mel byl starý (18+ mesicu) Maasdam, vyrazna nasladla chut, jemne do orisko… nový
lucifer 28.08.2013 19:53
lucifer
Mám rád sýry uzené, nejlépe pařenice, korbáčky a hlavně Tatranskou rolku - nabízí Váš Lidl. nový
Dale Cooper 28.08.2013 22:03
Dale Cooper
Zrajúci s bielou plesňou a s orechami. Hrozne mi nechutia francúzske syry. nový
29.08.2013 13:20

mozzarela sa dava na pizzu apod, tam je to super. ciste sa to neje, aspon teda ja to ciste nejem :)

P.S. inac jem uplne vsetky syry mimo plesnivych. Tym myslim syry a ne toto co potravinarsky priemysel predava v umelohmotnych kelimkoch, to je nejaka divna hnusna hmota tak tu nejem :)

Homemade nakládaný hermelín.

Můj recept:
Nálev: slunečnicovy olej, nemletý rozmarýn, nové koření, kuličky pepře, hořčičné semínko
Náplň hermelínů: olivový olej, třený český česnek, sušená pálivá paprika, feferonky nasekané na jemno, hrubší kolečko červené cibule.
Do sklenice za každý hermelín jedna ostřejší feferonka.

Výsledek:
[30-herm2-jpg]

Předpokládám, že u nás by to moc dlouho dekorační funkci neplnilo, neb jsem huba mlsná, prožraná a hned bych to sežral. Ani utopenci se u nás nestačili řádně uležet a bylo po nich.

Apropo, sýry. Nikdo tu ještě nezmínil pravou řeckou Fetu. Tu rovněž miluju. Ať už na salát, za studena, nebo zapečenou s bazalkou, oreganem a olivovým olejem. K tomu ještě opečený řecký chléb, šumění moře,...

Sakra, já se nedivím jejich dlouhověkosti. Když je tam člověk vidí při odpolední siestě, v pohodě, minimum stresu,...

Fetu jsme nedavno meli, v grilovanych rajcatech. Mooooc dobry to bylo :-) Kdyz jsme byli v Recku pred x lety, tak jsme tam taky meli nejake pecivo s fetou vevnitr.

Obecne je mi to celkem jedno.. zeru vetsinu tech beznych syru co se vyskytujou v kramech, eidam, krolewski, gouda, hermelin, camembert a tak. Balkansky syr na sopaku je bozi. Jadel, korbacky mnam. Mozarella je super v bagete s rajcaty nebo jen se samotnymi rajcaty, bazalkou a olivovym olejem - ano, nema moc vyraznou chut, ale mne to celkem vyhovuje. Dlouho jsem nemusela nivu, pak jsem se naucila jist syrovou omacku z nivy, nedavno uz i nivu v grilovanych paprikach.. tak mozna se casem naucim davat si nivu i na chleba s maslem, jako to delaji mama s brachou.
Ale jinak smrduty syry eeeeeeeeee. Za syrecky jsme dycky mame nadavali, bo to tam cely zasmrdela :-)

Zpět do debat Přispět do debaty Nahoru