Registrovat se | Přihlásit se

[Debaty] [Počítače] [Teraristika] [Akvaristika] [Kutilství] [Hry] [Právo] [Ekonomika]

[Domů] > Debaty > Byl jsem postižen jednáním na ouřadech.

Byl jsem postižen jednáním na ouřadech.

[Registrovaný] Yarda, 05.05.2015 08:19, Debata, 21 příspěvků (941 zobrazení) [Upraveno]

Měl jsem ten blbej nápad podívat se na internetu do katastrofálních map, jak tam vypadá nemovitost, odkud teď píšu své nesmysly. A viděl jsem, že tam není zakreslený kozí chlívek co postavili ještě moji rodiče když tu zuřil reálný socialismus.
Tak jsem to chtěl dát do pořádku. Našel jsem schválený projekt, s tím jsem navštívil katastrofální ouřad, odtamtud mne poslali na stavební odbor, tam dohledali, že ten kozí chlívek byl tehdy řádně zkoulaudován a vyrobili mi ověřenou kopii kolaudačního rozhodnutí (asi bych to taky našel doma, kdybych věděl, co mám hledat). A že prý snad to rozhodnutí tehdy bylo zasláno i na katastrofální ouřad, ten se měl ozvat, kdy to přijdou ouředně zaměřit, což oni možná neučinili a že se to tedy musí zaměřit teď. Tak jsem to nechal zaměřit (samozřejmě za peníze, ale hoden jest pracovník mzdy své). Zaměření jsem dostal, vyrazil jsem zase na katastrofální ouřad a bláhově, já osel stará, jsem si sliboval, že tím by to mohlo být vyřešeno.
Ale dostal jsem tam akorát další lejstra k vyplnění.
Tak mne napadlo, když teď jsou počítače i na veřejných záchodcích, že by jeden počítač mohl být i na katastrofálním ouřadě a že by tam ouřednice (třeba jako placená služba) mohla ty formuláře podle dodaných dokumentů vyplnit sama, vyplněný formulář vytisknout a já bych to akorát přečetl a podepsal.
Případně svého času kdosi pokřikoval, že po ouřadech budou obíhat lejstra a ne žadatelé.

A to mne asi čeká pobíhání po finančním ouřadě kvůlivá tomu aby si tam i oni udělali pořádek ve svých lejstrech (finančně to asi bude v pořádku, když jsem se přiznával k daním, uvedl jsem tam i ten kozí chlívek podle toho projektu a daně z něj platím - a až dosud nikomu nevadilo, že v katastrofální mapě neexistuje).

Svět je divadlo, které se jen proto tak špatně hraje, abych já se měl čemu smát. Ladislav Stroupežnický

Přispět do debaty

Reklama
Předmět Autor Datum
Nejsem natolik starý, abych zažil zápisy změn do katastru za reálného… Zarniwúp 05.05.2015 16:42
Zapomněl jsi na jedno z Božích přikázání: Nepřiznávej se, dokud ti to… IQ37 05.05.2015 21:56
Pro zasmání tomu, koho tohle nepotkalo: Obíhám po katastrofálním ouřad… Yarda 14.04.2017 15:37
Ale kdákají. Hlavně mezi sebou. Prasak 14.04.2017 20:58
Tak jsem dnes zase absolvoval procházku na na finanční, katastrofální… Yarda 10.05.2017 14:28
Tak snad už je to na dobré cestě. Včera jsem zase byl na katastrofální… Yarda 30.05.2017 08:57
Já mám to štěstí, že většinu úřadů v našem maloměstě máme doslova pár… Prasak 30.05.2017 09:15
Neviem, ci je to stastie, ked natrafix na blbcov nepomoze ti ani to, k… fleg 31.05.2017 08:47
To nepopírám, jen naznačuji, že když k tomu obíhání úřadů má každej v… Prasak 31.05.2017 11:03
Už Nečas před deseti lety tvrdil, že "běhat po úřadech mají data, ne l… Moas 02.06.2017 12:12
Tak změnilo se mnohé. Hlavně množství nově vytvořených úřednických mís… IQ37 02.06.2017 19:49
Tak hurááááááááá. Dnes jsem dostal serepesku, že už je to na katastrof… Yarda 07.06.2017 16:11
Tady https://www.seznam.cz/zpravy/clanek/diky-za-milose-zemana-urychlu… Yarda 12.06.2017 07:27
Tak já jsem výtvarník, živím se klasickým výtvarným uměním. Prostě tvo… kmochna 12.06.2017 11:38
Dneska jsem někde na netu četl, že jedno hovno prý umřelo. To nekecám.… IQ37 12.06.2017 15:03
Tak ještě jich je 99. Prasak 12.06.2017 21:22
https://www.novinky.cz/veda-skoly/442534-student-vyhral-fyzikalni-olym… Yarda 04.07.2017 11:11
Je tu ještě někdo, kdo není úředník a chtěl by být? Tady je nový ouřad… Yarda 12.07.2017 18:53
Něco pozitivního: Když mi letos z finančního úřadu přišla složenka na… Yarda 27.07.2018 20:53
Tak to docela koukám, taková aktivita ze strany FÚ… ::) S automatický… L-Core 28.07.2018 12:23
Bacha na to, taky se muze stat - a stalo se - ze ti pak dalsim dopisem… poslední bahno 01.08.2018 09:48

Re: Byl jsem postižen jednáním na ouřadech.

[Registrovaný] Zarniwúp, 05.05.2015 16:42

Nejsem natolik starý, abych zažil zápisy změn do katastru za reálného socialismu. Teoreticky jsem dost starý, ale v době čerstvé zletilosti jsem se k tomu nenachomýtl. Ale je fakt, že tenhle bordýlek na katastrech z realsoc. je naprostý standard. Po 89 jsem řešil něco podobného - naši odkoupili od obce kus obecního, aby se maličko rozšířila mrňavá zahrada. Resp. hlavně kvůli tomu, aby šlo k domu udělat vchod z návsi a nemuselo se chodit přes sousedovic zahradu (na sousedovic bydlel strýc). Když dům dědek stavěl, bylo to jedno. Sousedovic patřilo jemu, společný přístup nebyl problém. On to "lidsky" nebyl problém ani potom, ale je trochu nepřirozené lézt domů přes zahradu domu jiného.
MNV při odprodeji obecního nemělo problém. Ale do katastru se to nikdy nedostalo, rovnal jsem to až já někdy ve dvaadevadesátém, protože máma s tím otravovala, otravovala a otravovala. :-) Už si to moc nepamatuju, ale tehdy kolem toho moc lítání nebylo.

^ Odpovědět

Jsme přesvědčeni, že občanská neposlušnost a překročení určitých zákonů může být pro společnost prospěšná. Samozřejmě když je dobře podložená a když si ji dokážeme obhájit. Jakub Ort/Klinika :-)

Re: Byl jsem postižen jednáním na ouřadech.

[Registrovaný] IQ37, 05.05.2015 21:56

Zapomněl jsi na jedno z Božích přikázání: Nepřiznávej se, dokud ti to nedokážou!

^ Odpovědět

Jsem blbec - takže průměr. Na každého kosa se najde kámen.

Re: Byl jsem postižen jednáním na ouřadech.

[Registrovaný] Yarda, 14.04.2017 15:37

Pro zasmání tomu, koho tohle nepotkalo:
Obíhám po katastrofálním ouřadu, finančním ouřadu, stavebním odboru a ještě pořád to není vyřešené. Zkusil jsem zajít do geodetické firmy, kde mi to nově zaměřovali, ochotný pán mne tam vyslechl a slíbil, že mi pomůže. Tak snad se to chýlí ke konci.
Na těch ouřadech (kromě stavebního odboru, tak jsem narazil na někoho, kdo se znal s mými syny a vyšel mi vstříc) jsou SLEPICE!!!!! Akorát vejce nesnášejí.

^ Odpovědět

Svět je divadlo, které se jen proto tak špatně hraje, abych já se měl čemu smát. Ladislav Stroupežnický

#

[Registrovaný] Prasak, 14.04.2017 20:58

Ale kdákají. Hlavně mezi sebou.

< Odpovědět

Vševěd: A nejhorší ze všeho jsou trpaslíci. Ty potvory vám vlezou všude. A strašně rychle se množí. Já je chytám. Zlatovláska: A co s nimi potom děláte? Vševěd: Většinou je zahazuju.

#

[Registrovaný] Yarda, 10.05.2017 14:28

Tak jsem dnes zase absolvoval procházku na na finanční, katastrofální úřad a volal jsem geodetovi. Na katastrofálním ouřadě mi vystavili lejstro za třista korun českých, ale furt to není vyřešené.
Máte někdo zkušenost s ombudsmanem, když už nám zrušili Lampárnu na Hlavním nádraží? Údajně tuhle funkci kdysi tady zavedli jako pomoc ovčanům proti zvůli ouřadů.

< Odpovědět

Svět je divadlo, které se jen proto tak špatně hraje, abych já se měl čemu smát. Ladislav Stroupežnický

Re: Byl jsem postižen jednáním na ouřadech.

[Registrovaný] Yarda, 30.05.2017 08:57 [Upraveno]

Tak snad už je to na dobré cestě. Včera jsem zase byl na katastrofálním ouřadě, v podatelně měla zrovna službu celkem sympatická paní, tak nové zaměření (kde na rozdíl od toho předchozího byly udělané nějaké nepodstatné změny a stálo mne to jednoho palackého) a nové vyjádření od stavebního odboru, (že ta stavba je taková jaká byla v osmdesátých letech minulého století navržena, schválena, postavena a zkolaudovaná) přijala k dalšímu řízení. Prý mi přijde serepeska, až to bude u nich hotové, mám si nechat vytisknout list vlastnictví (když jsem si to nechal vytisknout minule, stálo mne to třista korun českých) a hurá s tím na finanční ouřad (věnoval jsem tichou vzpomínku panu Václavu Havlovi co prohlašoval, že po ouřadech budou pobíhat lejstra a ne žadatelé).

Akorát, že už se to nestihne do termínu placení daní z nemovitých věcí, raději jsem to zaplatil i tu složenku co mi dodanili tu stavbu, kterou do katastrofálních map přišmoulili na katastrofálním ouřadě a ve skutečnosti neexistuje a co jsem se těšil, že až to bude v katastrofálních mapách opravené, tak s ní vyrazím na finanční ouřad a navrhnu jim, kam si ji mají strčit. Určitě by mi z ní napařili penále za pozdní splacení.

Rozhodl jsem se, že pokud věc dotáhnu do vítězného konce, začnu soukromě podnikat - založím si konzultační a poradenskou firmu pro výstavbu jaderných elektráren. Určitě to nebude složitější.

BTW: Šlo o to, že místo aby do katastrofální mapy byla zakreslena "ostatní stavba" jak to bylo schváleno a zkolaudováno v osmdesátých letech a jak jsem ji přiznal v devadesátých letech a řádně z ní až dosud platil daně tam byla zakreslena garáž a nějaký pilný ouředník si toho všimnul.

Z toho plyne poučení, aspoň pro mne: Pokud se někdy v budoucnu dopustím té nepředloženosti, že budu chtít změnit něco v katastrofálních mapách, budu chtít koukat ouředníkovi přes rameno, abych ho včas plácnul přes ruku, pokud si bude chtít něco vymýšlet.

[581-dansmazat-jpg]

^ Odpovědět

Svět je divadlo, které se jen proto tak špatně hraje, abych já se měl čemu smát. Ladislav Stroupežnický

#

[Registrovaný] Prasak, 30.05.2017 09:15

Já mám to štěstí, že většinu úřadů v našem maloměstě máme doslova pár metrů od sebe (katastr a financ asi 50m, doslova přes silnicu). Když jsem vyřizoval refinancování hypotéky, tak jsem si taky obíhání užil a jak dím - naštěstí vše pár metrů od sebe a parkování v centru za nízký peníz.

< Odpovědět

Vševěd: A nejhorší ze všeho jsou trpaslíci. Ty potvory vám vlezou všude. A strašně rychle se množí. Já je chytám. Zlatovláska: A co s nimi potom děláte? Vševěd: Většinou je zahazuju.

#

[Moderátor] fleg, 31.05.2017 08:47

Neviem, ci je to stastie, ked natrafix na blbcov nepomoze ti ani to, ked sidlia v jednej budove.
Problem je v ludoch, nie vo vzdialenosti uradov od seba.

< Odpovědět

#

[Registrovaný] Prasak, 31.05.2017 11:03

To nepopírám, jen naznačuji, že když k tomu obíhání úřadů má každej v jiné ulici a jiné části města, tak se ještě k tomu dost naběhá a najezdí.

< Odpovědět

Vševěd: A nejhorší ze všeho jsou trpaslíci. Ty potvory vám vlezou všude. A strašně rychle se množí. Já je chytám. Zlatovláska: A co s nimi potom děláte? Vševěd: Většinou je zahazuju.

Re: Byl jsem postižen jednáním na ouřadech.

[Registrovaný] Moas, 02.06.2017 12:12

Už Nečas před deseti lety tvrdil, že "běhat po úřadech mají data, ne lidi".
Leccos se změnilo ale leccos ještě fakt ne.

^ Odpovědět

#

[Registrovaný] IQ37, 02.06.2017 19:49

Tak změnilo se mnohé. Hlavně množství nově vytvořených úřednických míst. :-)

< Odpovědět

Jsem blbec - takže průměr. Na každého kosa se najde kámen.

Re: Byl jsem postižen jednáním na ouřadech.

[Registrovaný] Yarda, 07.06.2017 16:11 [Upraveno]

Tak hurááááááááá. Dnes jsem dostal serepesku, že už je to na katastrofální mapě opravené (a když jsem se koukal na internet, tak fakt že jo). Tak teď ještě nechat vytisknout listy vlastnictví a vzhůru na finanční ouřad.
Napadá mne, když mne vopruzovali tím výhružným dopisem, tak po mně žádné listy vlastnictví nechtěli, udělali to sami.
Napadá mne citát z doby temna:
Aktivní blb je horší než třídní nepřítel.

^ Odpovědět

Svět je divadlo, které se jen proto tak špatně hraje, abych já se měl čemu smát. Ladislav Stroupežnický

Re: Byl jsem postižen jednáním na ouřadech.

[Registrovaný] Yarda, 12.06.2017 07:27 [Upraveno]

Tady
https://www.seznam.cz/zpravy/clanek/diky-za-milose-zemana-urychluje-zmeny-ve-spolecnosti-pochvaluje-si-vytvarnik-tyc-ze-skupiny-ztohoven-32753?seq-no=6&dop-ab-variant=&source=article-detail
je rozhovor s týpkem od 100hoven. Mimo jiné se vyjádřil, že akce s trenýrkami na Hradě navazuje na další podobné, ale už utajil, jestli už další akce proběhla nebo ještě ne.

Já si myslím, že už běží a moje trable s ouřady jsou její součástí, jinak si nedovedu vysvětlit, proč záležitost co podle mého selského rozumu se mohla a měla vyřídit při jedné (nanejvýš dvou, při první bych se dozvěděl, jaké lejstro mi ještě chybí a při druhé bych ho tam doručil, případně ve věku těch internetů emajlů a xychtoknih jsem to tam mohl poslat elektronicky) návštěvě ouřadu musela zbytečně otravovat další lidi a to ještě není vyřízená.
Zatímco když jsem se dozvěděl o těch trenýrkách, akorát jsem jen udiveně zavrtěl hlavou, tak jejich další akce se mne osobně dotkla a můžete mi věřit, že mne na$rala.

Že mají ve svém středu právníka mne nepřekvapuje, když (naštěstí jen) čtu, co se děje v našem soudnictví.
Že mají ve svém středu i hekry mne v době kdy bez počítačů si nekoupím ani rohlík, mne už dopředu děsí.

BTW: jejich hekři už se taky zdatně činí
http://echo24.cz/a/iwQz3/nesmyslne-stridani-rychlosti-v-blance-magistrat-drti-ridice-pokutami

^ Odpovědět

Svět je divadlo, které se jen proto tak špatně hraje, abych já se měl čemu smát. Ladislav Stroupežnický

Re: Tady https://www.seznam.cz/zpravy/clanek/diky-za-milose-zemana-urychlu…

[Registrovaný] kmochna, 12.06.2017 11:38

Tak já jsem výtvarník, živím se klasickým výtvarným uměním. Prostě tvořím umělecká díla a jsem součástí uměleckého provozu. Jiný člen skupiny je grafik, konkrétně dělá sítotiskové printy. Další člověk je fotograf. Další člověk vystudoval práva a tak dále. Takže všichni ti lidé se živí vlastní prací.

už dost. :-D

< Odpovědět

Re: Tady https://www.seznam.cz/zpravy/clanek/diky-za-milose-zemana-urychlu…

[Registrovaný] IQ37, 12.06.2017 15:03 [Upraveno]

Dneska jsem někde na netu četl, že jedno hovno prý umřelo. To nekecám.

PS: zemrel-jeden-ze-clenu-skupiny-sto hoven

Mimoděk se mi vybavil popěvek:
Koulelo se, koulelo
suché hovno z vršku,
nemohlo se zastavit, pitomec,
rozbilo si držku.

< Odpovědět

Jsem blbec - takže průměr. Na každého kosa se najde kámen.

#

[Registrovaný] Prasak, 12.06.2017 21:22

Tak ještě jich je 99.

< Odpovědět

Vševěd: A nejhorší ze všeho jsou trpaslíci. Ty potvory vám vlezou všude. A strašně rychle se množí. Já je chytám. Zlatovláska: A co s nimi potom děláte? Vševěd: Většinou je zahazuju.

Re: Byl jsem postižen jednáním na ouřadech.

[Registrovaný] Yarda, 04.07.2017 11:11

^ Odpovědět

Svět je divadlo, které se jen proto tak špatně hraje, abych já se měl čemu smát. Ladislav Stroupežnický

Re: Byl jsem postižen jednáním na ouřadech.

[Registrovaný] Yarda, 12.07.2017 18:53

Je tu ještě někdo, kdo není úředník a chtěl by být?
Tady je nový ouřad co ještě přijímá další úředníky:
http://zpravy.idnes.cz/volebni-zakon-podminky-urad-pro-kontrolu-volebnich-kampani-sankce-1d1-/domaci.aspx?c=A170711_204312_domaci_hro

^ Odpovědět

Svět je divadlo, které se jen proto tak špatně hraje, abych já se měl čemu smát. Ladislav Stroupežnický

Re: Byl jsem postižen jednáním na ouřadech.

[Registrovaný] Yarda, 27.07.2018 20:53 [Upraveno]

Něco pozitivního:
Když mi letos z finančního úřadu přišla složenka na daň z nemovitých věcí, tak mi tam odečetli přeplatek z loňska, asi tu daň za tu neexistující stavbu co mi ji loni dodanili.
Nevím, zda je to všechno co jsem loni platil, ale už to nechám být, za ty nervy a případně rozedrané podrážky mi to nestojí.
:beer:

^ Odpovědět

Svět je divadlo, které se jen proto tak špatně hraje, abych já se měl čemu smát. Ladislav Stroupežnický

#

[Moderátor] L-Core, 28.07.2018 12:23

Tak to docela koukám, taková aktivita ze strany FÚ… ::)

S automatickým vrácení přeplatku NEMO daně jsem se nikdy nesetkal - možná i proto, že nikdo přeplatek nikdy neměl ;-p

< Odpovědět

# poslední

[Registrovaný] bahno, 01.08.2018 09:48

Bacha na to, taky se muze stat - a stalo se - ze ti pak dalsim dopisem oznami, ze se spletli a budou to po tobe vymahat.

< Odpovědět

Reklama

Přispět do debaty Zpět na debaty Nahoru

Reklama

© 2005-2019 Poradna.net – info@poradna.net, Google+