Registrovat se | Přihlásit se

[Debaty] [Počítače] [Teraristika] [Akvaristika] [Kutilství] [Hry] [Právo] [Ekonomika]

[Domů] > Debaty > Byl jsem postižen jednáním na ouřadech.

Byl jsem postižen jednáním na ouřadech.

[Registrovaný] Yarda, 05.05.2015 08:19, Debata, 5 příspěvků (373 zobrazení) [Upraveno]

Měl jsem ten blbej nápad podívat se na internetu do katastrofálních map, jak tam vypadá nemovitost, odkud teď píšu své nesmysly. A viděl jsem, že tam není zakreslený kozí chlívek co postavili ještě moji rodiče když tu zuřil reálný socialismus.
Tak jsem to chtěl dát do pořádku. Našel jsem schválený projekt, s tím jsem navštívil katastrofální ouřad, odtamtud mne poslali na stavební odbor, tam dohledali, že ten kozí chlívek byl tehdy řádně zkoulaudován a vyrobili mi ověřenou kopii kolaudačního rozhodnutí (asi bych to taky našel doma, kdybych věděl, co mám hledat). A že prý snad to rozhodnutí tehdy bylo zasláno i na katastrofální ouřad, ten se měl ozvat, kdy to přijdou ouředně zaměřit, což oni možná neučinili a že se to tedy musí zaměřit teď. Tak jsem to nechal zaměřit (samozřejmě za peníze, ale hoden jest pracovník mzdy své). Zaměření jsem dostal, vyrazil jsem zase na katastrofální ouřad a bláhově, já osel stará, jsem si sliboval, že tím by to mohlo být vyřešeno.
Ale dostal jsem tam akorát další lejstra k vyplnění.
Tak mne napadlo, když teď jsou počítače i na veřejných záchodcích, že by jeden počítač mohl být i na katastrofálním ouřadě a že by tam ouřednice (třeba jako placená služba) mohla ty formuláře podle dodaných dokumentů vyplnit sama, vyplněný formulář vytisknout a já bych to akorát přečetl a podepsal.
Případně svého času kdosi pokřikoval, že po ouřadech budou obíhat lejstra a ne žadatelé.

A to mne asi čeká pobíhání po finančním ouřadě kvůlivá tomu aby si tam i oni udělali pořádek ve svých lejstrech (finančně to asi bude v pořádku, když jsem se přiznával k daním, uvedl jsem tam i ten kozí chlívek podle toho projektu a daně z něj platím - a až dosud nikomu nevadilo, že v katastrofální mapě neexistuje).

Svět je divadlo, které se jen proto tak špatně hraje, abych já se měl čemu smát. Ladislav Stroupežnický

Přispět do debaty

Reklama

Re: Byl jsem postižen jednáním na ouřadech.

[Registrovaný] Zarniwúp, 05.05.2015 16:42

Nejsem natolik starý, abych zažil zápisy změn do katastru za reálného socialismu. Teoreticky jsem dost starý, ale v době čerstvé zletilosti jsem se k tomu nenachomýtl. Ale je fakt, že tenhle bordýlek na katastrech z realsoc. je naprostý standard. Po 89 jsem řešil něco podobného - naši odkoupili od obce kus obecního, aby se maličko rozšířila mrňavá zahrada. Resp. hlavně kvůli tomu, aby šlo k domu udělat vchod z návsi a nemuselo se chodit přes sousedovic zahradu (na sousedovic bydlel strýc). Když dům dědek stavěl, bylo to jedno. Sousedovic patřilo jemu, společný přístup nebyl problém. On to "lidsky" nebyl problém ani potom, ale je trochu nepřirozené lézt domů přes zahradu domu jiného.
MNV při odprodeji obecního nemělo problém. Ale do katastru se to nikdy nedostalo, rovnal jsem to až já někdy ve dvaadevadesátém, protože máma s tím otravovala, otravovala a otravovala. :-) Už si to moc nepamatuju, ale tehdy kolem toho moc lítání nebylo.

^ Odpovědět

Jsme přesvědčeni, že občanská neposlušnost a překročení určitých zákonů může být pro společnost prospěšná. Samozřejmě když je dobře podložená a když si ji dokážeme obhájit. Jakub Ort/Klinika :-)

Re: Byl jsem postižen jednáním na ouřadech.

[Registrovaný] IQ37, 05.05.2015 21:56

Zapomněl jsi na jedno z Božích přikázání: Nepřiznávej se, dokud ti to nedokážou!

^ Odpovědět

Jsem blbec - takže průměr.

Re: Byl jsem postižen jednáním na ouřadech.

[Registrovaný] Yarda, 14.04.2017 15:37

Pro zasmání tomu, koho tohle nepotkalo:
Obíhám po katastrofálním ouřadu, finančním ouřadu, stavebním odboru a ještě pořád to není vyřešené. Zkusil jsem zajít do geodetické firmy, kde mi to nově zaměřovali, ochotný pán mne tam vyslechl a slíbil, že mi pomůže. Tak snad se to chýlí ke konci.
Na těch ouřadech (kromě stavebního odboru, tak jsem narazil na někoho, kdo se znal s mými syny a vyšel mi vstříc) jsou SLEPICE!!!!! Akorát vejce nesnášejí.

^ Odpovědět

Svět je divadlo, které se jen proto tak špatně hraje, abych já se měl čemu smát. Ladislav Stroupežnický

#

[Registrovaný] Prasak, 14.04.2017 20:58

Ale kdákají. Hlavně mezi sebou.

< Odpovědět

Vševěd: A nejhorší ze všeho jsou trpaslíci. Ty potvory vám vlezou všude. A strašně rychle se množí. Já je chytám. Zlatovláska: A co s nimi potom děláte? Vševěd: Většinou je zahazuju.

# poslední

[Registrovaný] Yarda, 10.05.2017 14:28

Tak jsem dnes zase absolvoval procházku na na finanční, katastrofální úřad a volal jsem geodetovi. Na katastrofálním ouřadě mi vystavili lejstro za třista korun českých, ale furt to není vyřešené.
Máte někdo zkušenost s ombudsmanem, když už nám zrušili Lampárnu na Hlavním nádraží? Údajně tuhle funkci kdysi tady zavedli jako pomoc ovčanům proti zvůli ouřadů.

< Odpovědět

Svět je divadlo, které se jen proto tak špatně hraje, abych já se měl čemu smát. Ladislav Stroupežnický

Reklama

Přispět do debaty Zpět na debaty Nahoru

Reklama

© 2005-2017 Poradna.net – info@poradna.net, Google+