Jsou zobrazeny jen nové příspěvky. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Inak mi úplne uniklo spojitosť toho černocha s tým rumom. Ale vlastne sa ani nevidím.
Ale 09.01.2024 20:27
Ale
Koukám, že budou mít problém i "Rychlé šípy", kdy se to oslovením "plantážník" jen hemžilo. Nu což n…
nerady 10.01.2024 16:29
nerady
Ten náš rum ale nemá s rumem nic společného.
L-Core 10.01.2024 17:36
L-Core
S odstupem času tohle oddělení názvů hodnotím pozitivně. Zvláště, když pravý rum lze pořídit za pár…
Prasak 10.01.2024 18:40
Prasak
Mně vlastně na názvu vůbec nezáleží. Ten tuzemský rum používá manželka v kuchyni (koláče, cukroví),…
L-Core 10.01.2024 19:00
L-Core
Zkus i koupit někdy gin "Xoriguer" z Mahonu na Menorce. Vyrábí se jinou technologií než většina osta…
nerady 11.01.2024 09:04
nerady
Ona tá korektnosť ohľadne rumu vyplynula z toho, že rum,pokiaľ má byt označený ako rum ,musí byt vyr…
audax mobile 11.01.2024 12:20
audax mobile
vyrábal obvykle z drevného Vrahu, dřevěný líh je meťák.
čumil old 11.01.2024 17:35
čumil old
metanol a etanol vznikajú vždy spolu,len ich treba od seba oddestilovať pri správnej teplote,reálne…
audax mobile 17.01.2024 00:48
audax mobile
Výraz dřevěný líh je lidový výraz pro metanol. To jsem měl na mysli.
čumil old 17.01.2024 19:28
čumil old
Takový výraz jsem ještě nikdy neslyšel. Asi dost historický výraz. poslední
Prasak 17.01.2024 20:28
Prasak

Mně vlastně na názvu vůbec nezáleží. Ten tuzemský rum používá manželka v kuchyni (koláče, cukroví), pořídili jsme dostatečnou zásobu (na to pečení) než zakázali některé jeho komponenty. Pravý rum mě spíše nezajímá, nikdy jsme jej nekoupili, ale jednu darovanou flašku dvanáctiletého jsme už vycumlali. Jednoznačně favorizuji gin (pouze Beefeater nebo Bombay) :) Vlastně... ještě můžeme Džeka Danielsů s medem.

Zkus i koupit někdy gin "Xoriguer" z Mahonu na Menorce. Vyrábí se jinou technologií než většina ostatních ginů. Ta výroba je tam od doby kdy Menorku kolonizovali Angličané a ti tam na dovolené nedělají nic jiného než, že ho neustále lemtají. :-) U nás se snad dá koupit pouze na internetu. Ještě k mé poznámce. Myslím že tu nikdo minimálně 50 let název rumu neřešil a najednou přišlo nařízení, že tam slovo rum nesmí být. Vždy tam ale byl přívlastek "tuzemský". Nedohaduji se o tom jak chutná, ale o tom jak si hrajou na korektnost.

Ona tá korektnosť ohľadne rumu vyplynula z toho, že rum,pokiaľ má byt označený ako rum ,musí byt vyrobený z cukrovej trstiny,to je po novom jedna z hlavných podmienok na to,aby sa to mohlo označiť ako rum……Československý tuzemský rum sa vyrába ,resp. vyrábal obvykle z drevného alebo zemiakového liehu,potravinárskych farbív a prichutí ,preto po novom nemôže niesť názov rum…

Zpět do debat Přispět do debaty Nahoru